Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

alena36
16. srp 2011

Holky, jak jste to řešily s postýlkou? Kupovali jste asi druhou, co? Nebo se dá použít cestovní a jenom dokoupit matraci??

smardik
16. srp 2011

ahoj, koukám že nás tu zase přibylo, všem těhulkám gratuluje a nebojte se, to zvládnete 🙂. Pro nás pro maminky je to někdy únavné ale pro děti je to super, vidím to na těch svých dvou jak se mají rádi a jeden bez druhého nechtějí být

@alena36 já kupovala druhou postýlku, starší měl 15měsíců když se mladší narodil a to mi přišlo brzo ho dát do větší postele takže jsme kupovali druhou postýlku

luciana43
16. srp 2011

@lenka112 Strach už teď s námi bude pořád, zvlášť o ty naše dětičky 😉 A pak, pro ty děti je to lepší, když vidím sestry děti, tak má sice dva kloučky, ale jsou od sebe tři roky (1 a 4 roky) a je to znát, ten starší je sice velký pomocník a malého brášku velmi opatruje,ale co se týče hraní už má trošku jiné zájmy, zatímco my sice máme kloučka a holčičku, ale perfektně si vyhrajou, i když to teda znamená, že Natálka je blázen do traktorů a aut, a kočárky a panenky ji zatím nic neříkaji 😉

alena36
16. srp 2011

@smardik my taky budeme mít rozdíl 15 měsíců, ale máme cestovní a Daníkovi se v ní líbí, tak možná by šla použít ta, nevím...

alena36
16. srp 2011

@luciana43 já si taky s panenkami nikdy nehrála, vítězily angličáky 😀 😀 😀

smardik
16. srp 2011

@luciana43 u nás si ti dva taky krásně vyhrají, je to krásné je pozorovat

@alena36 my máme rozdíl přesně 15měsíců a 5dní. Tak ta cestovní by měla jít, kluci ji mají u našich a mají v ni normální matraci-molitanovou ale na spaní každý den bych ji nechtěla, kluci strašně cestují a v noci jde slyšet jak po té postýlce jezdí rukou, nehty a to by mi vadilo

alena36
16. srp 2011

Daník stejně bude muset být ve svém budoucím pokojíčku (bude mít společný pak s tím druhým dítkem) , do ložnice se nám 2 postýlky nevejdou, takže tam si může škrábat jak chce 😀 😀

lenka112
16. srp 2011

@luciana43 To máš pravdu, teraz mám strach či zvládnem tehotenstvo a starostlivosť o Danielka. Ale strach prejde a vystrieda ho radosť a možno mi raz aj poďakujú, lebo budú mať kamaráta navždy 🙂

smardik
16. srp 2011

@alena36 😀 😀 😀 tak to jo, my to měli naopak jak se Honzík narodil-měli jsme 2+1 a zkoušeli jsme oba v ložnici ale budili se, nešlo to. takže Tom-starší zůstal s námi v ložnici a Honzíka-mladší jsme přestěhovali do obyváku

eveluska
16. srp 2011

@alena36 ja planuju koupit druhou tu ikeackou, maji je uz nekde od 9ti stovek myslim a jde pak sundat bocnice a dat rost nizko a mas z toho "vetsi" postylku pro predskolaka 🙂

luciana43
16. srp 2011

@alena36 gratuluji že vám to tak krásně hned vyšlo, i když teda neplánovaně... my kupovali staršímu někdy v 15ti měsících dětskou postel se zábranou, protože v postýlce mi odmítal spát, takže postýlka byla pro miminko volná 🙂 jinak myslím, že učitě pro začátek by šla použít i ta cestovní s matrací a časem pak miminko dát do postýlky a staršímu koupit větší ...
Já mám sestru, takže u nás vítězily panenky a taky už jich Naty dostala, páč máme jinak v rodině samý kluky, ale zatím z nich jen utírám prach 😉

smardik
16. srp 2011

já spíš ted mám strach jak kluci zvládnout rozdělení, Tomík začne chodit na 5dní v měsíci-to na 100%, možná i na víc do jesliček a Honzík bude se mnou doma a jsou na sebe dost vázání tak jsem na to zvědavá jak to ponesou

luciana43
16. srp 2011

@smardik ten pohled stojí za to 😉

smardik
16. srp 2011

@luciana43 to jo, nevím jak u vás ale u nás se i objímají, jeden přijde k druhému a obejme ho, přitiskne se nebo si na něj položí hlavu a tak chvíli jsou a pak si zas hrají a to třeba 10x za den 🙂, mazlí se. i pusy si zkouší dát ale to je sranda, to neumí ani jeden tak jsou u sebe s našpulenými rty a čekají

luciana43
16. srp 2011

@smardik To je super, že ti ho vzali, u nás se teda nechytám když sem doma s druhým... Tomík to asi bude mít jednodušší zvládnout mezi těma dětma, ale Honzík si zas bude užívat s tebou, ty na něj budeš mít víc čas, víc se mu věnovat, že nakonec bude i rád 🙂

smardik
16. srp 2011

@luciana43 Tom nejde do školky - tam mi ho sice vzali ale bohužel to nejde, on bude chodit do soukromých jeslí takže tam je to jiné, zas tak velký zájem o soukromé jesle není, platím si to takže je jim jedno jestli je človek doma nebo ne. bud příští týden nebo za 14dní začíná ale trošku se toho bojím o to s tím udělá

luciana43
16. srp 2011

@lenka112 Já si třeba druhý těhotenství užívala víc než první 🙂 i když mě pořád s něčím strašili - byla jsem po císaři a otěhotněla sem prý moc brzy 😒 a nakonec, krom jediného mráčku v celém těhu - amniocentéza, která dopadla dobře, vše v pohodě...

eveluska
16. srp 2011

@smardik taky planuju, ze cca od tech 18m-dvou let bych davala bobinka na par hodin treba jednou, dvakrat tydne do soukromy predskolicky, ale uvidim, az jak na tom bude v tom veku, zatim je v pohode na hlidani celkem u kohokoliv, tak doufam, ze se to nezhorsi 🙂 Myslim, ze ten kolektiv je pro deti moc dulezitej a ze ma pravo na nejaky jiny "hry" nez jen se mnou a s miminem a taky ja si trochu odpocinu - i kdyz to by mohl bejt i u babicky 🙂

luciana43
16. srp 2011

@smardik určitě tam na něj budou mít víc času, že ? Tak mu držím palečky ať se mu tam líbí a pí.učitelky jsou na něj hodné 😉

luciana43
16. srp 2011

@eveluska u babičky je to fajn, ale přeci jen mezi dětma něco jiného 😉

smardik
16. srp 2011

@eveluska u nás je důvod jiný, Tomášek chce mezi děti ale normální školka nepřichází v úvahu-má plně plíny, sám se nenají, neobleče apod. a taky nemluví a celkově na to prostě nemá, trápi by se tam. Tomík je opožděný-to je to co zatím víme a příští měsíc se snad dozvíme zda je to jen opoždění nebo mentální retardace, díky tomu normální školka padá ale Tomík mezi děti chce proto jsem si našla jesle kde mi ho vezmou - dětem bude stačit jsou tam ted aktuálně od 1 roku a třeba ho to posune dál

smardik
16. srp 2011

@luciana43 už jsem psala níž proč jesličky. ale asi i víc času budou mít máš pravdu, byli jsme se tam podívat v pátek a to měli zrovna 8 dětí a jsou tam 2 učitelky, běžně mívají tak 6-9 děti takže určitě na děti mají více času než v normální školce

eveluska
16. srp 2011

@smardik aha, tak snad to nic nebude a bude to jen opozdeni 🙂 jj, ten detskej kolektiv je urcite supr a treba u nas, kdykoliv jsem ho nechala nekde s jinyma detma, nebo jsem tam i byla, tak pak delal uplne skokove pokroky 🙂 ja ho docela nechavam s kamaradkama apod, tak snad z ucitelek strach mit nebude.... no jeste aby mi ho vzali, tady toho tolik neni a o tuhle soukr. predskolicku/jesle je velkej zajem

luciana43
16. srp 2011

@smardik jinak s tím mazlením, objímáním je to to u nás stejné, teda především Domča stále hladí, objímá a pusinkuje Natálku... on je teda ale vůbec takovej, když někoho třeba rád vidí, tak krom ahoj co mu řekne, by ho chtěl ještě třeba obejmout nebo pohladit, ale ne vždy a všem dětem se to líbí, takže občas je pak takovej nechápavě zaraženej co udělal špatně ☹

smardik
16. srp 2011

@eveluska uvidíme, soukromá školka je u nás taky ale to by situaci nevyřešilo stejný problém co ve školce. Já psala teda do 3jesliček-dvoje soukromé, jedny státní a v těch státních berou jen do 3let takže smůla on má 3 v říjnu a v těch soukromých mi ho byli ochotni vzít v obou. Já ho s kamarádkama taky nechávám ale trošku se bojím, zas je rozdíl jak je někdy 2 hodiny na hlídání a když někde bude cca od 9-16 hodin včetně spaní apod. ale snad to zvládne a pomůže mu to

smardik
16. srp 2011

@luciana43 u nás oba dva-častěji teda Tom, jen venku je to častěji Hanys ale ten je chlap už ted, on šahá jen na holky-minule se s jednou holčičkou drželi za ruce a hladili po hlavičce, dneska zas otravoval asi 15leté holky-přijde k ní, řekne ahoj a začne ji hladit po noze, šahat na vlasy

eveluska
16. srp 2011

@smardik nj, to je dlouho, to ja planuju tak na ty 2-3hodky ... ja vim, ze skolka ne, to co jsem psala ja, tak taky neni skolka, ale predskolicka, takze vlastne jesle 🙂

smardik
16. srp 2011

@eveluska 2-3hodiny se mi nevyplatí, u nás ve městě nic takového není a musím ho vozit a za tu chvilku by mu to asi moc nepomohlo at se posune dál. Ze začátku teda bude na 4hodiny-po obědě domů a až si zvykne bude celý den, je tam otevřeno 6-17 ale počítám že než dojedem tak bude před 9 takže tam bude fakt tak těch cca od těch 8:30 až 9 do té cca 16 hodiny nebo tak nějak

luciana43
16. srp 2011

@smardik 😀 začíná brzy chlap jeden ...

smardik
16. srp 2011

@luciana43 jo to začíná, já se pak jen omlouvám - dneska taky sedí 2 holky na takové zídce a lížou zmrzlinu, Honza sedí asi minutu s námi a pak jde za nimi, řekne jim ahoj, ukáže že má taky zmrzlinu a šplhá se na tu zídku hned vedle paní, ale on se šplhá tak že se jí dotýká