Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

dianka3
18. zář 2011

@jasekd A kedy mate tu konzultaciu? A mozno ze sa mu to zlepsi casom ked bude rast, no ale ked bude lepsia operacia 😕 neviem balaby som sa

jasekd
18. zář 2011

@dianka3 Az konec listopadu, doktor jezdi z Prahy asi jednou za dva mesice. Jasen ze bych se operace bala, ale on uz je pres rok na lecich a pokud neni posun k lepsimu, tak se to bude muset resit tak jako tak, no uvidime, jak se tomu doktor postavi, je to spicka v oboru u nas, tak mu verim.

dianka3
18. zář 2011

@jasekd Ano to mas pravdu,ked je odbornik co uz ine zostava len mu verit a urcite sa rozhodne spravne a ked rozhodne ze operacia bude tak urco bude robit vsetko co je v jeho silach.Kazdopadne velmi malemu drzim palceky a verim ze bude v poriadku a navyse aj ked sa dr rozhodne ze maly podstupi operaciu tak sa neboj,lebo deticky zvladaju lepsie tu operaciu a liecenie po nej ako mi dospeli 😉

dzudka
18. zář 2011

@lucka33 no ja nemam auto takze vsade lekar k rodicom chodime peso alebo mhd podla toho ako vladzem vladzeme 😅

anysek85
19. zář 2011

@majatob
@jasekd

jaaaaaaaaaaaaaaaj, tak toho se bojím 😔. Vlasy, zuby a hlavně únava. Prsa zatím neřeším, protože kojím a břicho se kráááásně zatahovalo samo po porodu, ale cca po 7-8 týdnech konec a mám pupendo pěkně vyhřezlý 😖 😀. Nevím, jestli to už byla tím dalším těhotenstvím. Možná jo... 😕 🙂.

Jinak už jsem to naznačila rodičům a bylo mi řečeno, že se z toho poseru, ale aspoň budou děcka spolu a já budu moct brzo do práce... 🙂. Takže nakonec nic hroznýho 😵.

@majatob Vážně uvažuju o založení té skupiny Vícematky do 25 let 😀

majatob
19. zář 2011

@anysek85 tak sup, pridam se k tobe 😉
tak to je super reakce 🙂

jasekd
19. zář 2011

@anysek85 Vlasy, to se upravi, neni to naporad 😉 Uz ted vidim, ze se to zlepsilo, nepadaji tolik, sice porad dost, ale nejvetsi krize byla tak 2-3 mesice po druhym porodu. Co se tyka zubu, k tomu myslim mam co rict, pac se tim zivim 😀 Tehotenstvi a kojeni nema na zuby vliv v tom smyslu, ze by ti dite bralo ze zubu vapnik, nikdy, mineraly si telo bere vzdy z kosti, to je zasobarna, ne zuby. Tehotenstvi ma vliv na prekrveni dasni, a tim prenesene na zavesny aparat zubu, je potreba o to pecliveji cistit, v pripade zvraceni kysele drazdeni. Mmch neni dobre hned po zvraceni nejak drsne cistit zuby. Jen vyplachnout pusu, treba i ustni vodou, a vycistit za chvili, pac tim kyselym se zuby narusi a kartackem je jako odres. Zuby maji tu schiopnost se remineralizovat, pochytat mineraly ze sliny, z ust. vody, pasty, a tim se vlastne samy spravuji (myslim tim ty povrchove vady, ne hlubsi kaz 😉 ) Ja mam asi 3 plomby uz stare a ted bohuzel podezreni dle rtg na dva kazy 😝 Sama jeste nevim, zda necham spravit, je to povrchove, ale jeden uz asi potreba bude. Je to tim, ze jak jsem byla furt tehotna, nemohla jsem si udelat kontrolni rtg, no a na mezizubni kartacky, co si budem povidat, taky tolik casu a sil neni 😠 Je to ale moje blbost a lenost, ne chyba tehotenstvi, to zato muze jen zprostredkovane. Snad jsem te tim povzbudila, ze ne kazdy nutne prijde o zuby, to je povera 😉 Reakce mych rodicu byla stejna, ze se z toho zblaznim. My jsme se segrou o 4 roky a podle nasi mamy cokoli je min, je blbe. Nikdo mi nepomaha a ziju, ovsem posledni dobou melu z posledniho, ty starosti s Martinem, to jeho nechozeni a ledviny.. Vendy spi cim dal min, v noci casteji ji... Ale zatim to jeste stale jde 🙂

stvura
19. zář 2011

jaj kocky, idem sa troska poradit, kedze som si dnes spravila test a zasvietili mi tam dve palicky...chcela som tretie, ale nie tak kratko po sebe....takze mam take zmiesane pocity, radost aj strach ako to vsetko zvladneme. Manzel je stale v praci, mame rozostavany dom, ja doma s dvoma malymi {Alexko mal teraz tri, Zuzka bude mat o dva tyzdne rok} a dalsie pravdepodobne pribudne v lete buduceho roka. Ako to zvladate, je to riesitelne? Ako sa k tomu postavit? Tak som dufala ze pojdem do roboty o rok, troska sa pozbierame, no ...

petja
19. zář 2011

@stvura Vítej.Pokud jsi chtěla třetí,je na ně čas právě teď,věř tomu.Myslim,že my všecky sme si prošly tím počátečním šokem,obzvlášť,pokud bylo dítě ´´zčistajasna´´ a ty dvě čárečky zezačátku velké překvápko.Teď už záleží na tom,jak to přijímáš vnitřně,pokud dítě chceš,určitě vše zvládneš 😉
Taky jsem byla hodně v šoku,až se mimi narodí bude naší malé 16m,ale teď už si to nedovedu představit jinak 😉

majatob
19. zář 2011

@jasekd ajajajaj, ja jsem tusila, ze to na to tehotenstvi svadim nepravem a chyba bude ve mne 😀 no co, ve stredu si u zabarky "uziju" a pak bych se nad sebou mela vazne zamyslet 😅 (zuby si samozrejme cistim, ale treba nejaky mezizubni kartacky jdou zcela mimo me 😅 )

majatob
19. zář 2011

@stvura ahoj 🙂 neboj, vsechno zvladnes 😵 ja si to nemuzu vynachvalit, sice obcas je to mazec kdyz jim treba rostou zuby nebo maji svuj den, ale klady pro me jasne prevazuji 😵 😵 😵 ja mam deti 3,5, 1,5 a 6 mesicu 😉

jasekd
19. zář 2011

@majatob Vsak ja jsem z oboru a taky to ted nedavam kazdej den, ty kartacky, a ted me to mozna vytrestalo 😠 Nechala jsem si udelat OPG (rtg cele huby) a mam dva podezrele 😠 Na detailnim rtg je to taky takove jo a ne, a ted babo rad, nechat se vrtat treba zbytecne, ale taky abych tam neco nenechala... Moje vyhoda je, ze si klido muzu udelat rtg, kdy chci... Je to mala davka a radeji se nasvitim nez mit kazy. Jo a jestli ti to pomuze, tak jestli mi budou vrtat, tak ja jedine s anestezii. Bude to sice predmetem sporu s moji mamou, ktera me osteruje (ted dela i moje pacienty), ale ja se nedam, i kdybych si to mela napichnout sama 😀 (nahore bych to mozna i zvladla). Jinak ty kartacky fakt zacni, ono nejde jen o mezizubni kazy, ale i o dasne, pac muzes mit zuby bez jedineho kazu, ale kdyz budes mit parodontitidu, tak ti vypadaji i naprosto neporusene zuby 😔 Kaz je problem daleko snaz resitelny, nez ubytek kosti , viklavost zubu atd. Tak to byla trocha osvety... 😀 😀 😀 Jinak ty jsi takova super matka, ze bys premluvila na dalsi deti snad kazdyho 😀 Ale protoze ja vim, ze neni kazdy den ruzovy, tak tri za sebou mit nehodlam, kdyz tak pozdeji 😉 Ja kazdymu rikam, jak je to super, zuby vyceneny, usmev od ucha k uchu, a pak si nekdy rikam, kdyby te, ty trosko, nekdo videl, tak padne smichy 😀 Ale moje deti maji ted trochu narocnejsi obdobi, nejlip bylo kdyz se mala narodila, to byla temer idylka...

majatob
19. zář 2011

@jasekd dekuju, zkusim si to dat jako ukol na rijen - zamerit se na zuby 😀 hahaha, ja jsem si taky rikala, ze si reknu at mi pichne neco na znecitliveni, ja su strasna sragora, nebyla jsem tam 4 roky, protoze jsem se bala a tak si to ted vyzeru 😅 😅 😅
hele, vsak jsem psala, ze nekdy toho mam taky plny kecky 😅 ale mam co jsem chtela, tak se snazim se s tim poprat jak nejlip umim 😀

lucka33
19. zář 2011

Ahojte 🙂
@stvura tak vitaj medzi nami 😉
Baby ja už mám toho tehotenstva naozaj dosť 😀 😖 Už chcem mať za tým a začať v tom chaose sa zorientovávať 😝 😀 A to ma čakajú ešte skoro 2 mesiace 😨

jasekd
19. zář 2011

@majatob Jo jo, obcas to nekde na okraj poznamenas 😀 Ty jo, 4 roky, takove pacienty miluju 😠 😀 Tu anestezii zkus pozadat, treba se i toho strachu zbavis. Ja mam v opuse 3 male plomby a vydrzela jsem vzdy bez anestezie, pak mam za sebou 3 extrakce (ortodonticke duvody), ty samo v anestezii. Vydrzet se to da, ale si rikam, proc se nervovat. Rodila jsem pokazdy bez epiduralu a dala to, ale to je prirodni proces (i kdyz letos vyvolavacka 😀 ), tak mi to prislo normalni, ale vrtani zubu, proc se trapit, pokud to tedy neni nejaky pidi kazik.

jasekd
19. zář 2011

@lucka33 Jeste budes se slzou v oku na brisko vzpominat, mne treba chybi, clovek zapomina, priroda je mocna a oblbne nas. Ale ten konec a male dite doma, to je fakt zahul 😝

mamusia
19. zář 2011

@jasekd jeeeej ahoj,som Ta tu nahodou nasla 🙂 ako sa Vam dari,ako zvladas drobcov,uz ste urcite zabehnuti 🙂 My mame strasne problemy so Zarkou s bruskom,teraz znova ideme na vysetrenia vselijake,vstavame v noci kazdu hodku od pol noci vacsinou,no o hubu,co Ti poviem 😅 ale verim,ze sa to coskoro vylepsi. ZOinka je zato zlata,fest sa uz rozkecala a "pomaha" 😀

majatob
19. zář 2011

@jasekd jeste se te chci zeptat, zubarka rikala, ze bude muset ven jedna osmicka 😝 nechala by sis to rvat u ni nebo trvala na stomatochirurgii (nebo jak se to jmenuje)?
ja bych radsi desetkrat rodila nez jit jednou k zubarce 😀 😀 😀

jasekd
19. zář 2011

@majatob Vzpomen si na svuj prvni porod 😀 I tak bys radeji rodila??? Ja si nechala vytrhnout osmicku normalne na zubnim, byla cela vylezla. Ja taky osmicky trham, ale pokud je prorezana jen zcasti, tak posilam na stomatochirurgii, ja to nedelam, delala jsem to asi 3x na skole. Ale pokud je normalne rostla, tak ti to vytrhne ona sama, byla by na te chire za blbce 😉 Oni toho maji moc a kolikrat nechteji vzit ani veci, co jim patri 😠 Asopn teda u nas...
@mamusia Ja jsem nakukovala na BKM, ale uz tam nechodim, pac BKM s Vendy nedelam, nejak to neslo a nezvladam. Ale zahlidla jsem , ze mate trapeni 😔 U nas to jde, i kdyz V. ted papa tak max. po dvou hodinach, ale v noci celkem spi. Martinek se vzteka, ma svou hlavu, a stale nechodi, tak ja jsem urvana z toho, navic mame trapeni s tou ledvinou, byli jsme na opakovanem vysetreni a za rok cekani se to nezlepsilo ani o chlup 😔 Ted cekame na konzultaci. Takze u nas spis trapeni tohoto razu, i kdyz Vendy taky umi prorvat vecer, a M. se prida a uz to jede. On v noci taky dost zlobi. Nedavno jsem si nasla fotky Zarky, jak sedi na tom nocnicku (v BKM diskusi), ona je tam tak nadherna 😵 U nas se to vubec nezadarilo, Vendy truni, ale nic nevyrobi, ani jednou se do toho nocniku nevykakala, jen se chechta a pak se pokadi do pliny 😀

jasekd
19. zář 2011

@mamusia Jo a drzim palce, aby to bylo "jen" prdiky, ktery prejdou, a ne zadna alergie apod. Na co jdete? My si uzili s Martinem GER az do roka, ale tyhle koliky se nam u obou deti vyhly, a dekuji za to, musi to byt hruza 😔

majatob
19. zář 2011

@jasekd mam prorizlou celou, ale vylezlou jen kousek 😝 noooo, asi bych stejne radsi rodila 😀

jasekd
19. zář 2011

@majatob Nech to na doktorce, at to zhodnoti, ono nekdy osmicky jsou i mensi, spec. u zenskych, ja treba mam 8ky male, bohuzel ale i 7ky napriklad, a dolni 7 mam s jednim korenem a maji mit dva. Pak jsou zas ty zuby mene odolne napr. pri te parodontitide. Ale osmicka mi sla vytrhnout dobre. Nekdo ma zas osmicky uplne priserne. tak se tim nestresuj dopredu a doktorka posoudi sama, zda to bude delat ona nebo chira. On ten porod clovek zapomene, ze jo, to spatne, ale ty ostatni zakroky holt ne...

mamusia
19. zář 2011

@jasekd no u nas BKM nejak zazracne funguje 😅 ale tiez to tak neriesim ako so Zoinkou,s tou sme uz uplne odplienkovani od konca 19teho mesiaca a to je strasne velka pomoc! Nam nastestie Zoinak prespi celu noc bez budenia sa,aspon jedna 😅
Neviem ci nas poslu na GER,tam posielaju asi iba s refluxom.Najprv musime mat znova urobene stery a vzorky stolic idem zaniest pediatricke v stredu a potom ideme na nejaku sepcialzovanu ambulanciu na urgent do nemocnice,ale vobec neviem,co to je veru 😨 a zrejme znova na sono pojdeme. My sme si prezili koliky so Zoinkou a toto je uuuplne ine veru,moc sa bojim aby nemala nahodou zauzlene crievka,alebo nieco take 😔
Chudacik Martinek a aj ho tie ladviny bolia,alebo sa to nejak prejavuje? Aspon za nim nemusis utekat,ked este nechodi 😀 Chodite aj na nejake cvicenia s nim,ci sa to neriesi,ze este nechodi?

mamusia
19. zář 2011

A jak sa bavite o zuboch,tak pri prvom tehu mi museli trhat jeden,co sa nedal vyliecit a teraz mam zas iny v katastrofalnom stave 😝

anysek85
19. zář 2011

@jasekd
Díky za osvětlení! Tak Ty jsi zubařka! No na zoubky si dám bacha, mám jen jednu plombu, tak bych nerada měla víc, ale hlavně mám sklony k paradentóze a trápí mě osmičky. Jednu jsem si stihla nechat vyrvat a od té doby jsem stále v jiném stavu 😀.

majatob
19. zář 2011

@jasekd jo jo, stejne nic nevymyslim, tak to necham az na ni 😀 to s tim porodem je pravda, sice me to desilo jeste dlouho a pred druhym jsem byla vydesena k smrti, ale ted uz si to ani nejak nedokazu poradne vybavit a tesim se, ze si to treba jeste nekdy zopakuju 🙂

jasekd
19. zář 2011

@mamusia Radeji bych utikala, nez ho furt tahala, odchazej mi zada, furt se pro nej ohejbat, zvedat, prebalovani a oblikani je boj, on ani nepostoji, proste nozky neudrzi, chodi jen kolem nabytku nebo zdi. V prostoru nestoji. Chodime na neuro, necvicime, nemusime, pry je jen pozadu, tonus ma normalni, ale ted chce neuro odbery na CK (na svalove postizeni), tak mam zas o cem premyslet 😔 Ledvina ho snad neboli, obcas ale place pri curani, zejmena kdyz dlouho necural. No a bere ty antibiotika, uz pres rok, aby nedostal infekci. Nemel by na slunicko a jist kysele, ale jinak ho to neomezuje. Teda to je Zoinka bez plenky i na noc? No i kdyby ne, to je fakt super. Martin pliny furt ma, chodi na nocnik celkem uspesne, ale casujem, sam si nerika. venku curani neresime, kdyz ani nepostoji, je to o nerv ho nekde svlikat, leda na zemi na dece... Tim nechozenim se nam to hodne posouva. Ta Zarka, snad to nebude tak zle. Zauzlovani strivek je nahla prihoda brisni, to by bylo neco jineho, to byste museli hned frcet, je to akutni, ne ze kazdy den place. Spis me napadaji ruzne intolerance a alergie na mliko napriklad, uz vam tohle delali? Nebo nejake strevni onemocneni. Ale snad to budou proste jen prdiky, moc drzim palce, je to hruza, furt se stresovat, co tem detem je. U nas je to furt Martin, V. ma oteklou nozicku s petechiemi a nic nenasli a nevim, proc to ma, to je fakt porad neco 😠 Dej pak prosim vedet, treba do IP, jak jste dopadly, budu na vas myslet 😉

jasekd
19. zář 2011

@anysek85 Jak ja, porad tehotna, a co teprv @majatob 😀

eveluska
19. zář 2011

@majatob no ja za sebe bych se teda zkusila sama objednat na nejakou kliniku nebo aspon k chlapovi, ony ty zensky nemaji takovou silu - promin @jasekd 😅 - a je to mnohem vetsi trapeni, ja si s osmickama i rovnatkama uzila dost, zubarek jsem mela fakt hodne a statistika je neuprosna - na silackou praci proste chlapa 😉 (zas na pekny zacisteni, krcky aj. detailni praci neni nad jemnou zenskou rucku 🙂

jasekd
19. zář 2011

@eveluska Ja musim souhlasit, s timto mam obcas sama problem, ono to neni jen o sile, ale potreba je taky, kdyby zalezelo jen na mne, tak at ty zuby trha nekdo jinej, ale to bohuzel nejde 😀