Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

dana_l
15. čer 2013

@gabika235 no ja by som sa po tretom uz na stvrte nedala 😉 ale ze dvojky ako cislo 4. tak to si asi bola prekvapena. vsetky deti hned za sebou. to musi byt ako mala skolka ked idete von 😀

dana_l
15. čer 2013

@olimon nie je to jednoduche ak nemas pomoc (I my sme tu sami) ale da sa zvladnut

gabika235
15. čer 2013

@dana_l my sme po 3 už neplánovali 🙂 to bola "náhoda",,, no je to trocha divné, ale zvykli sme si 🙂

olimon
15. čer 2013

@dana_l
@gabika235
Ako ste to baby zvládli zdravotne, tehotenstva po sebe. Myslím zuby, vlasy, klby 🙂 ako to Váš organizmus zvládol? 🙂

koniarova
15. čer 2013

@gabika235 Všetkych 5 je tvojich? V 21 rokoch??To si teda šikula. 😉

koniarova
15. čer 2013

@gabika235 Pozerám, že asi nie, lebo dátumovo to nesedí.

gabika235
15. čer 2013

@koniarova áno 🙂 všetky sú moje 🙂

koniarova
15. čer 2013

@gabika235 A ako môže mať jedna 3 roky a druhá 2 roky 8 mesiacov? To si kedy stihla byť tehotná?

gabika235
15. čer 2013

@koniarova najstaršia bude mať zajtra 4 🙂 mladšia v septembri 3 🙂

dana_l
15. čer 2013

@gabika235 my sme planovali tretie ale nedarilo sa. a ked sme povedali tak dobre, budu len dve tak som zistila ze som tehotna 😀

dana_l
15. čer 2013

@olimon vsetky tehotenstva boli bezproblemove. ziadne zdravotne prekvapenia.

leikkka
15. čer 2013

my jsme museli do druhého kvůli mému zdraví a dcerka se měla narodit na druhé narozeniny synka (buhezl jsme o ni v 8tt prisli kvůli atonehodě), dva měsíce na to jsem otěhotněla znovu a věkový rozdíl 2 roky a 3 měsíce, je to náročné, ale zvládnout se to dá, starší synek je hodně samostatný, ale kdyby se dcerka narodila, tak by to ještě tak by to nebylo ono - to synek ještě nebyl na to připravený a byla by to pro mě větší makačka, ty 3 měsíce udělal velký pokrok a brášku přijal skvěle 🙂

olimon
15. čer 2013

@leikkka to ma mrzí to autonehoda ☹
Ja mám 18m rozdiel a dcérka prijala babo veľmi pekne 🙂 a teraz ho luuubi 🙂 pokial jej nezoberie nejaku jej hracku... Je už samostatná a veľa sa zahrá s bracekom... Ake v zime boli aj veľmi ťažké chvíle, ked som bola na všetko sama... ☹

madlisek
15. čer 2013

@leikkka já mám rozdíl necelých 19m a taky si nemůžu stěžovat na to, jak starší dcerka sestřičku přijala, samou láskou by jí snědla 🙂 Myslím, že nejde říct "tenkrát na to nebyl připravený", protože to je prostě jiná situace. Manžel se svou sestrou jsou o necelý rok a když si představím svou dcerku v roce, taky si říkám, že by na sourozence nebyla připravená. Ale vím, že kdybych otěhotněla dřív a měla druhé dítě po roce, tak by na to starší dcerka připravená byla, protože by tak vypynula situace 🙂

leikkka
15. čer 2013

@olimon @madlisek dekujeme, zijeme dal 🙂 ale jsem rada, ze jeste jsme si na maleho dalsi tri mesice navic pockali, starsi se na to tesil celou dobu, dokonce nam i rekl, aniz bychom mi meli tuseni, ze mam v brisku mimi a to mu bylo 1,5m, tesil se, jak bude pomahat a je to tak, muze ho zulibat, uz chce aby byl velky, chodil a mluvil, ma radost, kdyz ji mam ja, nejmladsi je super smisek, je to ale i tak narocne, jsem na ne 24 hodin sama, stavime domecek, tak mam manzela v praci a nebo na stavbe, ale je to krasne, jsme za ne radi 🙂 je to frmol, vstavam se starsim v 6 a uleham s nejmladsim po 22:00 hod.

dida38
15. čer 2013

@evelp ahoj...ja mam tiez rozdiel 1,5 roka....urcite to narocne je, ale aj nadherne....ked vidim ako ta starsia tu mladsiu lubi...a tie "detske" reci k tomu ...je to nieco nadherne....co som ja mala najvacsi problem, bolo klasicky cez zimu ich obidve poobliekat a vybrat sa von... a hlavne zladit ich spanie....lebo rano ked sme vstali, naranajkovali sa tak pomaly musela ist spinkat najmensia, samozrejme ked sa zobudila tak bol cas spania tej starsej no a ked vstala ona tak opat poobednajsi spanok malej...toto bolo pre mna "zacarovane" 😀 😀 a k tomu syn prvacik...tak boli dni, ked sme sa von ani nedostali....boli chvile, ked som si pripadala neschopna, ale proste to inak neslo a nemame tu nikoho kto by nam mohol pomoct....samozrejme popri tom dalsie prace doma....navarit, upratat, oprat....ale uz je to fajn, uz spinkaju len raz za den.... tak najnarocnejsi je podla mna ten prvy rok.....ale zvladli sme to a zvladnes to aj ty....

jenny.kay
15. čer 2013

@evelp Evi, záleží, jak moc budeš s dětmi cestovat a jakým způsobem. Já budu mít děti necelé dva roky od sebe a sourozenecký kočár jsem pořizovala. Ale to proto, že mi dcera začala chodit až teď v 18 měsících sama a protože jezdím hodně MHD. Neumím si představit dát třeba eskalátor v metru s miminem v kočárku a dvouletým svištěm za ruku.

pajusa
16. čer 2013

@evelp taky gratuluji k druhému děťátku! já mám mladší děti od sebe 18m a i když sjem chtěla koupit dvojkočár, tak při zkoušce naživo jsem zjistila, že starší syn se tam nevleze, on je na svůj věk i větší, tak mu to bylo malé...takže to situace vyřešila na mě a dneska buď jde pešky (ne vyloženě daleko) nebo on jede v golfáči a malou mám v nosítku (předtím v šátku)...je to trošku tělocvik, ale nedá se jinak :D až mi mi malá bude sedět, tak ji dám do sporťáku a syn bude na stupátku asi...

blackcat8885
16. čer 2013

Ahojte občas sem k Vám nakuknem.Môj malý má 4mesiace a bud.rok v lete chceme zamiesiť na druhé bábo takže rozdiel by bol cca 2 roky.Chceme malý vekový rozdiel tak snad sa podarí aj ked to určite bude ťažké zo začiatku 🙂

evelp
16. čer 2013

@jenny.kay já ho asi budu muset vyzkoušet, když jsem tak koukala, přijdou mi hrozně úzké ty dvojkočáry (tandem nechci), a Beny není zrovna žádný drobek...aby se tam opravdu ještě vešel..

při nejhorším bych benyho brala do golfek a mrně do šátku..ale bude to na zimu, to je z golfkama trochu blbý

petkula
16. čer 2013

@gabika235 teda, obdivuji tě, tolik dětí, tak rychle za sebou a do toho dvojčata. Gratuluji. Ale já bych to asi nedala 🙂 Asi bych už byla trochu vyčerpaná, myslím psychicky i fyzicky.

jenny.kay
17. čer 2013

@evelp Já mám právě ten kočár za sebou. Na kočárky vedle sebe jsem koukala a opravdu jsou uzoučké ty sedačky. Na druhé jsem si kupovala i babyvak, ale jestli bude nenosící jako Karolína, tak mám peška.

evelp
17. čer 2013

@jenny.kay já právě Beníko nosila a bylo to fajn, tak bych to snad zvládla i s druhym, pokud se nechá..

jenny.kay
17. čer 2013

@evelp Nebo když bude Beník už šikovný, tak stačí za kočárek zapřáhnout buggypod a když nebude už moct, tak se kousek poveze a pak zase po svých. Mám ho jako druhou variantu, když jen někam půjdeme a nebudu muset MHD

olusenka
29. čer 2013

prosím poraďte, řekněte, jak jste to měli Vy. Mám mít rozdíl mezi dětmi asi rok a 7měsíců. Malý je poslední asi 2měsíce hrozný mamánek, skoro jako opožděná separační úzkost (na tom 8.-10.měsíci ji vůbec neměl). Je dobrý nápad, aby za mnou šli s manželem do porodnice občas na návštěvu nebo spíš manžel sám a syna by někdo hlídal doma, nebo má syn za mnou jít až půjdeme domů, nebo radši vůbec a seznámit ho až s miminkem doma po příjezdu s porodnice a vidět se s ním zrovna tak? Už mi tu jedna maminka radila, že spíš až doma, a já abych šla napřed sama a manžel přinesl miminko za chvilku.

jasekd
29. čer 2013

@olusenka ja mam dobrou zkusenost s tim, ze za mnou s muzem starsi kluk do porodnice chodil, ale jemu byl jenom 1 rok, miminko ho nezajimalo, akorat zavahal, kdyz jsme miminko v sedacce postavili doma do predsine a jemu doslo, ze to jde s nami domu 😀 Zarlil pak asi taky, cca dva mesice po porodu, ale neublizoval holce, projevilo se to tak, ze vubec nechtel byt se mnou, jen kdyz jsme byli sami, jak byl pobliz nekdo jiny, i cizi, chtel k nemu. Bylo to hrozne, ale preslo to po asi 2-3 mesicich. Pokud je dite mamanek, nebala bych se ani tak reakci na miminko jako scen pri odchodu z navstev porodnici. Nicmene ja bych bez nej asi ty 3-4 dny nevydrzela, navic manzel ho nemel kam dat a videt jsme se chteli, tak ho proste bral sebou. Ale moje dite mamanek nebylo, byl proste jeste malej a dost veci mu bylo sumak 😀

xmarg04
29. čer 2013

@olusenka Ja je mam od sebe 17 mesicu a tak to vyplynulo, ze pro nej bylo lepsi me nevidet, nechtel by odejit, takze byl s tatou, prarodicema a tetou a mel z toho Vanoce, na me nevzdechnul, ale kdyby me videl, bylo by to spatny. Az pak treti den pro me s manželem prijeli, ale tak skoro do pul roku nebral mimino vůbec v potaz, proste bylo, neresil. az ted zacina zarlit, ale spis ve smyslu "co ma ona ja chci taky", takze nosim a krmim oba, ale to prejde...😉

zdezli
29. čer 2013

@olusenka mela jsem to podobne jako @jasekd: dceru braska nezajimal, v klidu me navstivila a take v klidu odesla s tatinkem domu. Doma me 2 tydny ignorovala, pak se srovnala a ignorovala brasku asi pul roku. Rozdil mame 19 mesicu.

madlisek
29. čer 2013

@olusenka máme stejný rozdíl. V porodnici jsem byla jenom den, chtěli jsme co nejdřív domů, ale dcerka za mnou byla stejně 🙂 Trochu začala plakat při odchodu, ale rodina ji rozptýlila a bylo to dobré. Doma prvních pár týdnů trochu žárlila, když jsem mladší chovala, to mi říkala, ať ji odložím do košíku 🙂 Ale přešlo to, teď by ji láskou snědla 🙂

olusenka
29. čer 2013

@jasekd
@xmarg04
@zdezli
@madlisek Tak kromě přirozených obav, jak zvládne příchod sourozence, jsem myslela hlavně zda návštěvy ano nebo ne, kvůli případným (a asi i pravděpodobným) scénám při odchodu domů z návštěvy. Myslím, že být v porodnici jen 3dny nehrozí, vidím to na klasiku, domů 4.den po porodu, tedy v závislosti na času porodu 5 dní tam, pokud není sekce. Asi to teda nechám, ono to stejně jinak nejde, až jak to bude vypadat v praxi, jestli se na mě bude ptát, co ukládání do postýlky doma beze mě a tak, a pak se s návštěvou uvidí.
Co se týče příchodu sourozence, spousta věcí mi letí hlavou, jak na to, aby to snesl co nejlépe, kde bude spát miminko, kde on, zda to zůstane, jak je to teď (spí sám v pokoji, miminko plánuju u nás v ložnici), jak s kojením (syna ještě kojím 1xdenně ráno, zda ho rychle odstavit nebo ne).... Spíš to nechám až to přijde. Minimálně dostane "od miminka" dáreček.