Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

verusky
13. kvě 2015

@ivetapo ja jdu na utz az za tri tydny s beznou kontrolou.
no a s tim sehranim, jak ses ptala kozlikamazlika, tak teda zacatek ne... treba rok... aspon u me... porad neco noveho...

kozlikmazlik
13. kvě 2015

@ivetapo : nebylo to tak zlé,vlastně jsme to zvládali dobře🙂 tatínek byl v zahraničí,přijel jen na porod a pak jezdil každých 14 dní na víkend, já bych doma babičky nesnesla, prostě jsme si vytvořili fungující režim a šlo vše. Nedávno jsem četla někde,že mamča s půlročním mimi nestíhá domácnost,to já jsem teda stihla, nesnáším nepořádek,ale nestihla jsem cvičit v posilovně, fotit pekáče buchet a outfity kluků. 😀 😀 😀 Jinak mi hodně pomohl sourozenecký kočárek.

ivetapo
13. kvě 2015

@verusky Děkuji za odpověď 🙂 Uvidíme, jaké to bude, ale zvládneme to ať se děje cokoliv 🙂

@kozlikmazlik Nemám babičky na pomoc ☹ zvládli to jiní, také to zvládneme 🙂 O sourozeneckym kočárku zatím neuvažuji, prvního jsem satkovala, mam i nosítko tak snad to půjde bez sourozeneckeho a navíc už mu bude 19 měsíců než se druhé narodí, tak by něco ujít mohl.

kozlikmazlik
13. kvě 2015

@ivetapo : Mě starší syn začal chodit později a ještě toho moc neušel, navíc měl v roce přes12 kg,to bych se nanosila,byla jsem ráda,že se vezou a jsme mobilní 😎

verusky
13. kvě 2015

@kozlikmazlik ona ta domacnost se bez chlapa zvlada mnohem lip..... (dva mesice po porodu druhe jsem odesla od chlapa. bylo to vyrovnane, klidne, pohodove trimesicni obdobi 🙂 clovek se stara jen o deti a trochu osebe 🙂
mozna ale mas muze, ktery nechce servis a jen pomaha 🙂 ja vyzkousela dva a je to podobne...

madlisek
25. kvě 2015

@ivetapo po dlouhé době koukám do této diskuse a jen tě chci podpořit, že bez sourozeneckého kočárku se to dá krásně zvládnout 🙂 Měla jsem rozdíl 18m a ano, starší dítě v tom věku už něco ujde, otázkou je, jestli jde zrovna tam, kam je potřeba 😀 Ale varianta miminko v šátku a starší sourozenec v golfkách nebo ve sporťáku je super praktická a moc se nám osvědčila 🙂 Držím palce!

ivetapo
26. kvě 2015

@madlisek Diky, to jsou slova, co jsem chtěla číst 🙂 Satkovala jsem syna, takže zkušenost mám, teď to jen oprášit 🙂 Děkuji za podporu!

madlisek
26. kvě 2015

@ivetapo perfektní! Když už máš se šátkem zkušenost, tak není co řešit, to půjde samo 🙂

kasiopeja_2007
26. kvě 2015

V srpnu mám termín na třetí dítě, mám 14 let chlapce, 19 měsíců holčičku. Chlapec žije s tátou, to je dlouhá historie. Před časem jsem se vdala a pořídili jsme si holčičku a chtěli jsme k ní ještě sourozence, protože je hodně citová a společenská. Jedináčkovství by jí nejspíše uškodilo. Tak jsme do toho šli. Je asi dobré říci, že je mi 37 let, takže upřímně mám dost. Malá váží 13,5 kg a ikdyž ve 14měsících začala dobře chodit, venku lítá jak blázen, tak právě jak tu někdo podotkl, sice chodí, ale ne tam kam by jste si přáli. Je to malý ďáblík ve všech směrech. Proto bych ráda sourozenecký kočár. Je těžké ho sehnat v té variantě, aby seděli za sebou, ta podsazená varianta se mi zdá hodně neosobní. Kočárky pro dvojčata někdy neumožňují kombinovat sportovní sedačku a hl. korbičku. Šátkování asi nebude nic pro mne. Mám děti nervozní, jakmile je jen trochu zmáčknete hned protestují (svazovaní na spaní, když plakali a nemohli usnout, spací pytle, mimivaky, nosítka) prostě cokoliv co je omezuje v pohybu je problém. A Žofinka co se narodila, pusinku nezavřela (syn byl taky jak pytel blech) tak se ani nepokouším. Ono to není nejlevnější pokoušení, protože nemám nikoho kdo by šátkoval, aby mne zasvětil a případně mi pomohl to vyzkoušet. Kdyby jste věděli o někom kdo sourozenecký kočár prodává a buď je ochoten jej zaslat nebo je v oblasti Plzeň, Praha, tak mi prosím dejte vědět do SZ. Díky moc a všem přeji pevné nervy, myslím, že se ten menší rozdíl oplatí, vždy to tak bylo o kom jsem to věděla. Ty děti si více rozumí. Zvláště stejného pohlaví.

kozlikmazlik
27. kvě 2015

My jsme měli Jané powertwin, skvěle se ovládal,byl skladný a nebyl těžký, druhý malý byl v září a byla to ta zima s kupou sněhu 😀 Se stupátkem bychom to rozhodně nedávali, manžel byl dlouhodobě v zahraničí, takže auto nebylo k dispozici, všude jsme jezdili. Straší syn byl veliký a vážil kolem 15 kg, začal chodit později, daleko ještě nedošel a chtěl hned také do kočárku, byla jsem za to ráda, lépe se dalo kamkoli dostat i na čas, nebo když byli nemocní apod. Ale každý jak mu vyhovuje, kočárek jsme používali rok,pak šel dál pomáhat. 😎

kasiopeja_2007
27. kvě 2015

@ivkaj ten poslední jsem viděla a za ty ostatní moc děkuju, koukala jsem, že tam jeden přibyl zpátky dva dny. Díky 🙂

shine2015
27. kvě 2015

@kasiopeja_2007 my měli easy Walker duo,seděly vedle sebe a max spokojenost,krasne šel složit do auta, obe měly stejný výhled,nikdo nebyl vzadu nebo ve předu, žádný dohadování ....a i se zabavily spolu....proč chceš za sebou?? Podle me je to př děti horší.....a tenhle easy Walker v poho projede dveřmi....měli jsme sportak a místo korbicky jsme dali kvalitni tašku do sportaku a bylo to v pohodě....

katali
27. kvě 2015

Mám rozdíl mezi dcerami skoro 16m a kočárek Bugaboo Donkey Duo - je naprosto užasný, děti sedi vedle sebe, žádné není vpředu nebo vzadu. Doporučuju

kozlikmazlik
27. kvě 2015

Nám se ty vedle sebe nelíbily, byly široké, nikam jsem se normálně nedostala a navíc ty sedačky a korbičky byli malinké a naši kluci jsou velicí. Měli jsme problém i s prvním kočárkem, sporťák byl prostě úzký, takže ty mini kočárky pro nás ne,ale každému vyhovuje něco jiného.

shine2015
27. kvě 2015

@katali jen co trochu povyrostou, začnou rozepře kdo je v zadu, kdo hůř vidí...navíc jedno bude mít vždy pocit, že je v nevýhodě....my jsme byli spokojení když byly vedle sebe, prjeli jsme dveřmi, v pohode složili do auta, lehce se rozložil, pod sedačkama spousta místa.....a jel sam, v pohode jednou rukou jsme to dali, otočili jsme se na místě.....nám easy wallker udelal velkou službu 😉

kasiopeja_2007
27. kvě 2015

@shine2015 miminku to bude putna jaký má výhled 🙂 . Chci to jen přes zimu a chvíli na jaro a pak už předpokládám, že se s tím chozením usměrníme. Navíc já nemám dům, ale bytovku a všichni bydlí v panelákách, bude honička tam narvat i ten za sebou natož ten vedle sebe. 🙂

jasekd
27. kvě 2015

@kasiopeja_2007 my meli taky ten Jane Powertwin, co je tu na fotce, a byla jsem spokojena. Vsude projel, ovladani dobre, vesel se i do panelakovych dveri a vytahu. Ze zacatku mala vzadu ve vlozne tasce, korbicku jsme nekupovali, pak kdyz byli vetsi, v pohode se stridali, zadny boj o predni misto nebyl.

kasiopeja_2007
28. kvě 2015

Graco Stadium Duo je doma! 🙂 Děkuji
@ivkaj , že mi s tím pomohla. Já tam surfovala dva dny před tím než to pán vystavil a už jsem ztrácela naději. Akorát si k tomu musím sehnat pláštěnku a tašku, ale to je v pohodě.

bajana
30. kvě 2015

Ahoj holky, zdá sa, že sa aj mňa bude týkať táto diskusia...Zuzka mala včera 9m a dnes mi vyšiel pozitívny test. Druhatko sme chceli, ale až o pár mesiacov neskôr, teda aspoň ja som mala predstavu o pôrode v kvetnu, cervnu, nie v unoru 😖 ale tak človek mieni, pánboh mení 😃...takže dcérka bude mať 1,5r, keď snáď pribudne súrodenec. Takže hneď prvá praktická rada - dá sa tento rozdiel zvládnuť bez súrodeneckého kocika? Mám takú predstavu, že prvé týždne by sme zvládli chodiť von len po okolí a keď bude teplejšie, máme manduku. Sme na malom meste, obchody sú blízko, manžel s pomerne flexibilnou pracou. Babičky a celé príbuzenstvo bohužiaľ 150 resp. 300km ďaleko

kasiopeja_2007
30. kvě 2015

Malá chodila později až kolem 14 měsíce, přesně na Vánoce, i když byla mírná zima, tak to moc na vycházky nebylo. Hlavně, když se dítě učí chodit, tak v blátě nic moc. Malá je hodně energická a v 9 měsíci to nevypadalo 🙂 1,5 roku staré dítě nebývá moc disciplinované a neposlouchá na slovo. Jsme na vsi, je to tu dost malé a krámy celkem blízko, ale samá silnice a parkoviště, když si malá postaví hlavu, tak se rozběhne do silnice. Naštěstí krom hlavního proudu tu jezdí pomaleji. Už dvakrát zabrzdilo auto těsně před ní. Když se rozeběhne a já těhotná, musím říci mám co dělat. Navíc bydlíme na kopci. Nevím, já si myslím, že dřív to dělali všelijak. Nutili děti chodit, takže chodili dříve, seděli dříve, ale proto má naše generace záda jak loutny. Prostě záleží na podmínkách a vývoji každého individuálně. Navíc, když se Ti dítě rozběhne někam kam nechceš (potok, kanál, díry, silnice, výmoly), tak než ten hlubokej ubrzdíš, aby Ti neodjel s tím miminem, tak jde o vteřiny, které rozhodují. Skoro jsem se zabila z toho kopce, když se mi malá rozeběhla, musela jsem běžet s kočárem. Skoro jsem jí ulomila ruku, jak jsem jí čapla za flígr. Brrrrr, prostě mé zkušenosti s mou dcerou jsou takové, že by to prostě nešlo. Třeba to u Vás projde. Jo a za mých dětských let nejezdila ani třetina aut co dneska 🙂

silvapokorna
31. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Určitě se to dá zvládnout, záleží jaké máte zázemí. Zda budeš mít někoho na hlídání a výpomoc. Bude to záhul a často je každé dítě jiné. Já mám holky od sebe 2roky a 3 měsíce a je to super a byl to i záhul. Neměla jsem tady po ruce rodinu a manžel chodil domů pozdě a taky vyřízený z práce. Záleží jak to cítíte a jak se ty cítíš emočně, fyzicky a finančně. Pokud to tak vnímáte oba, je to ok a zvládnete to. Všude jsou za a proti. Já mám dvě holky a byla doba, kdy každá potřebovala něco jiné a nešlo to úplné skloubit, tak prostě jsem to střídala, aby se každé dostalo, co potřebovala. A teď, když jim jsou 4 a 6 let jsou to super parťačky a jsem ráda, že jsou tak blízko k sobě, jsou z nich kámošky a necítím tam takovou propast. Ale je to opravdu individuální. Držím palečky.

loket
19. lis 2015

loket-mám nejmladší děti od sebe 11 měsíců.s malým bylo hodně práce,protože se narodil dřív o pět týdnů.bude mít rok a všechno dohnal.ti dva si spolu krásně pohrají.zase se mladší učí od staršího.takže dá se to zvládat.

sofie2015
1. led 2016

ahoj holky, chci se zeptat, jak se daji zladnout deti do roka…mam 5 mesicni holcicku a na atedry den jsem zjistila ze jsem tehu.Mam steach jak to budu zladat. S malinkou to zw zacatku bylo leklo. Koliky spatne kakala a porad to neni zadna slava.daji se dve deti zvladnout?

shine2015
1. led 2016

@sofie2015 mame takhle holky,ja planovane zjistila tehotenstvi po pul roce po prvnim porodu...dnes je holkam 3 a 4 a maji spolu nadherny vztah....jsem rada ze to tak mame a sla bych do toho znovu...prvni rok utece a pak si spolu vyhraji....vse spolu prozivaji....vse maji stejne - hracky i obleceni a sladili jsme je ze jsem na cca roce a kousek mladdi si s nimi chodila lehnout po obede....

pethy
1. led 2016

@sofie2015 ahoj Sofie, tak to jsme na tom stejně...my máme 9měsíčního syna a dneska jsem si dělala 3 testy a všechny pozitivní...zatím nemáme nic potvrzeného, ale já cítím obrovskou paniku...takhle jsem to nechtěla, je to šok, absolutně nečekané a mam strach, jak to zvládnu, malej je hodně živej, prostě obrovská nezodpovědnost...

sofie2015
1. led 2016

@shine2015 strasne rada to slysim,ze se to zvladnout da.ja mam presne bez tri dnu o rok mladsi segru...ale byla to jina doba...

sofie2015
1. led 2016

@pethy devet mesicu uz jde starsimu az se druhe narodi bude rok a pul bude chodit a bude samostatnejsi vyhraje si samo.

sofie2015
1. led 2016

@shine2015 jak jste to delala pri vychazkach?je potreba sourozenecky kocar?nebo staci pridavne sedatko?

shine2015
1. led 2016

@sofie2015 my jsme poridili easy walker duo...mame starsi model a moc nam kolikrat pomohl,je bajecny....mame tedy pouze sportak,kdyz byla mladsi narozena,davala jsem tasku do sportaku....sedatko jsem nechtela. My jsme meli teorii ktera se osvedcila a to starsi moc nebrat jako starsi..aby to neodnesla a nemela to tezke jen proto ze my se rozhodli hned mit dalsi mimi...nechtela jsem aby na sebe zarlily nebo se dohadovaly ze jedna ma vyhody apod....ono starsi byla v nevyhode ale jen chvili...holt jsme nechodili hned plavat atd...ale ony si to vynahradily dost brzy samy....jak si hraji zvladas pak od cca roku mozna roku a pul uklizet atd v pohode.... Hodne vysvetlovat a mluvit....omezit alespon prvni rok navstevy - havne deti...aby neonemocnely vase...pak je to totiz narocnejsi. Ale i tak se to da zvladnout protoze vetsinou spicku ma kazda trochu jindy....a mazlit mazlit mazlit....nam se to tak zalibilo ze jsme si po trech letech od mladsi poridili jeste chlapecka 😃 klidne ti muzu zavolat....a pokecame nebo napsat....a poradim se s manzelem a mozna i prodat easy walker....my uz do ctvrteho nekdeme 😃 ted myslim teda....😉😃 klidne napis co te vse zajima....rada odpovim.