Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kaktusik007
30. zář 2011

@klarra nijako... len sa obrnit a pustat jednym uchom dnu a druhym von.... mna najviac stvalo ze ma nazvali jablonou - ale ked bola totalna ignoracia tak tie poznamky proste presli same od seba....
a ako pise
@hameeda starsi si nepamata ze bol niekedy sam a velmi sa lubia 😉

klarra
30. zář 2011

@artepf taky většinou odpovídám něco v tom smyslu, že to asi ze začátku bude těžký, ale že si pak zase spolu víc vyhrají, že pak už se nebudu muset z práce vracet na další MD....prostě jenom nedokážu pochopit, že někteří lidé ( většinou ti, kteří mají buď 1 dítě, nebo větší věkový rozdíl mezi dětmi - tudíž vlastně neví, o čem je řeč 😀 🙄 ) ti to čekání na další mimi dovedou pěkně znepříjemnit...
@hameeda tak to jsi ve výhodě, že ti to okolí nedá "sežrat", to ke mě si to dovolí snad úplně každej, i když ho neznám 🙄 třeba doktorka, ke který chodím na alergologii...když zjistila, že čekám druhý, řekla je ....no to jste teda dobrá 🙄 ...jako by jí do toho něco bylo....
@kaktusik007 snažím se to ignorovat, ale ono v tobě něco zůstane...prostě o tom přemýšlíš...jestli to fakt není brzo..no, už jen pár týdnů a pak to nějak zvládnu....se ségou jsme o rok a půl a naše mamka to taky zvládla, vím, že nebudu první ani poslední, to mě uklidňuje 😀

jancule79
1. říj 2011

@klarra Ahoj, já jsem zažila podobné reakce - většinou od kamarádek, resp. od kamarádek, které už měly dítě (třeba stejně staré jako syn nebo starší) a nebo 2 děti. Většinou to byly reakce typu: no tak to bych se teda pos....a, kdybych měla mít druhý po 1,5 roce nebo Ježiši! ježí se mi všechny chlupy na těle jen si to představím apod. V době mého druhého těhu jsem teda slýchávala, že by opravdu na mém místě být nechtěly, že mi to nezávidí a tak. 🙂) Od rodiny byla reakce celkem adekvátní - že to sice zezačátku bude mazec, ale pak si děti spolu hezky vyhrají. Z toho malého věkového rozdílu vytěží člověk až když jsou děti větší, což je pravda. Nejlepší reakce byli od lidí, kteří děti nemají vůbec - Jéééé, to je krásné, to budou jako dvojčátka. 🙂))
Ty přiblblý poznámky pouštěj jedním uchem tam a druhým ven. Je to každýho věc, jak moc za sebou si děti pořídí. My jsme třeba menší věkový rozdíl chtěli, jednak kvůli dětem a já potom i kvůli práci. Jak píše @artepf můžeš s dětma pak podnikat společný aktivity, což je super.

kukuca
1. říj 2011

Díky moc za odpovědi. Tak počkáme jak se o časem všechno usadí. Celkem i zvládáme, akorát teď zas řeším procházky(na vesnici) kde sourozenecký kočár je jaksi mimo mísu(blbý terén) a navíc starší se nechce vozit.Na druhou stranu oho zas tolik moc neujde, to se pak chce nosit 😝 Takže sama jsem s oběma ještě nebyla venku,vždycky ještě s někým..TO je pak super, celá rodinka spolu venku.Ale do nekonečna to nepůjde,menžel bude jezdit později z práce,asi už po tmě.Zkoušela jsem i variantu já + kočár a starší + odrážedlo, to je spokojenej a vydrží venku dlouho,ale to je vražedná kombinace,ujížídí mě, nestíhám ho z kopce chytat,jezdí jak drak..
No až bude Karinka držet hlavičku budu ji nosit v nosítku a ruce budou volný,ale do té doby...Nevím jak budem chodit teda ven.

jancule79
1. říj 2011

@kukuca Ahoj, kdybys chtěla tip na sourozenecký kočár do terénu, tak můžu doporučit EasyWalker Duo. Měla jsem ho pro kluky a je naprosto super. Velký nafukovací kola, výborně odpružený, prostorný a zároveň lehký.

jasekd
2. říj 2011

@kaktusik007 Ahoj, u nas docela dobry, akorat Martinovi nedopadlo dobre vysetreni ledvin, cekame, co s nim udelaji, konzultaci mame na konci listopadu. Co ty tvoje zada, uz mas po operaci? Doufam, ze uz je to lepsi 😉
@klarra Ja mela dve reakce, bud nerikat nic, pokrcit rameny, zatvarit se nablble a rict maximalne "hmmmm", na to se nejak reagovat neda, a druhou " a co mam delat, mam ho vratit?" na to taky moc nereagovali 😀
@kukuca Ja mam Jane powertwin, je to teda 3kolka, ale nafukovaci kola a kdyz se predek zaaretuje, tak to jede i v terenu. Jasne ze hur nez klasicka houpaci 4kolka, ale jde to. Co takhle stupatko ke kocarku?
@jancule79 Mne takhle reagovali i na latkove plinky, prej "pockej, vsak uvidis, ze to nevydrzis, az se narodi..." Uzivatelky jednorazovek, no a ted laktuju dve 😀 Kazdej byl chytrej jak radio. Pripaden jeste reci typu, copak ty, ty si to muzes dovolit, Martinek je v klidu (videli ho 10 minut na kocarku), ale ten nas, to je hruuuuuuza, hyperaktivni, divokej atd atd, to bys nedala...

klarra
2. říj 2011

@jasekd ta reakce typu : " a co mam delat, mam ho vratit?" je fakt dobrá,možná to tomu druhýmu dojde, jak vlastně blbé jsou jeho připomínky 😀

majatob
2. říj 2011

@klarra ahoj, ja jsem vetsinou odpovidala neco ve smyslu, ze to vyslo jak jsme chteli a je nase starost jak se s tim poperem 😉 samozrejme podle toho s kym jsem mluvila jsem to formulovala trochu jinak, ale obsah byl v podstate furt stejnej a pak uz dali pokoj 🙂

klarra
3. říj 2011

@majatob ahoj, i takto dost často odpovídám, že jsme to takhle chtěli, mít děti blízko u sebe, ale někteří lidé to prostě nedokážou pochopit a nedokážou se do tebe vcítit, že třeba ty jejich kecy tě můžou mrzet ☹ a nejlepší je, když na tebe známá přes celou poštu plnou lidí zvučným hlasem zavolá "ty čekáš druhý????no vy se stím teda nepářete!!!" co na to chceš říct v takový situaci? Asi se fakt jen přiblble usmát a nechat to být...nejhorší je totiž srážka s blbcem, tak proč se jí nevyhnout, že? 😀

majatob
3. říj 2011

@klarra no jo, no...ale vis, ono kdo chce stourat ten si vzdycky neco najde...moc brzo, moc pozde,moc deti, malo deti... 😝 😝 😝

smardik
3. říj 2011

@klarra taky takové řeči poslouchám, většinou mi nikdo nevěřil že jsme to tak chtěli, kdo jo tak si málem klepal na hlavu. Od porodu do ted zas poslouchám kecy to je smůla že máte 2 kluky co, páreček je lepší, vy jste nechtěli holku? a kdy bude holka?

klarra
3. říj 2011

@smardik taky dobrý 😀 jen by mě zajímalo, čeho chtějí ti lidé docílit? Kam těmi řečmi směřují... 😕 ale pravdu má majatob, kdo chce šťourat, vždy si něco najde 😖

revaylucia
3. říj 2011

Ahojte medzi mojimi detmi je 22 mesiacov,mame dievcatko a chlapceka boli aj velmi tazke chvile ked som uz nevladala ale nelutujem to su krasni a vzdy ma vedia rozosmiat a mam radost stoho ze si rozumeju

smardik
3. říj 2011

@klarra nevím u některých mám pocit že nemají co dělat tak řeší věci do kterých jim je houby, někteří snědli všechnu moudrost světa. ale je to jak píše majatob, kdo chce vždycky si něco najde - ted se divá že máme malý rozdíl, mít velký říkají je to velké, budou jak dva jedináčci a vždycky něco

já ted zas posluchám řeči kvůli Tomáška, začal ted chodit do jeslí tak posluchám kecy jestli mi není trapné dávat 3leté dítě do jeslí, že oni by to brali jako svoji prohru-prohru matky atd

svatule
4. říj 2011

@smardik prohru matky, dát dítě do jeslí? to je fakt masakr, někdo by radši neměl mluvit, když se mu tam líbí tak co, občas si říkám, že naše mamky to měly jednodušší, dítě šlo do jeslí v 10 měsících a nikdo nic neřešil... 😉

já zatím ještě moc neoznámila, že bude druhé, ale ti co to ví, tak jsou nadšení, že je budeme mít brzy po sobě, ale určitě se pak nějaký rýpalista najde 🙂

zuzik28
4. říj 2011

No jo, vždycky se najde někdo komu se nebude líbit, že jsou děti brzy po sobě. Přitom je po tom lidem úplný prdlajz 🙂 Vždyť to bylo normální, že lidé měli děti brzy po sobě...my se ségrou jsme o 15 měsíců, manžel je se ségrou také brzy po sobě, tady u nás v paneláků bylo minimálně 6 rodin co měly děti hned za sebou. A uplynulo 30 let a všichni se na vás dívají jako by jste nebyli normální nebo já nevím co.
Když jsem byla těhu s Týnkou tak mi sestřička u doktora říkala, že teda neví neví, ale že budu mít záhul, když jsme si tak pospíšili. Ono vysvětlovat, že jsme to tak chtěli je asi zbytečné. A můj doktor mi pak po porodu řekl, že asi dáme nějakou antikoncepci ať není třetí. Jsem si připadala jako nějaká prasnice, která asi rodí jedno dítě za druhým 😖 No a jako vrchol všeho mi odmítnul dát Mirenu, protože prý ještě kojím...a přitom vím, že ji mívají holky hned po šestinedělí, ikdyž kojí....a předepsal mi prášky...ty jsem samože brát nechtěla.
No a tak to máte.... 🙂
Já každopádně všem maminkám, co mají nebo budou mít děti brzy za sebou, držím hrozně palce. Je to super, já v tom vidím samé výhody...Ikdyž po dnešní noci bych je nejraději vyhodila z okna jednoho po druhém 😀 😀

jancule79
4. říj 2011

@jasekd To je naprosto výstižný, někdo vidí dítě 10 minut v kočáru a začne hodnotit, jaké to dítě celkově je. Starší byl docela kočárovej, vždycky tam hezky seděl, dívat se. Jinak je to pěknej rošťák. Ale to někomu holt někdo necápe (nebo spíš nechce chápat).
Mě osobně hrozně pobavila jedna věc. Pár lidí mi v těhu říkalo jakej to bude hrozný, že by na mém místě být nechtěli apod. Když se mladší narodil, asi viděli, že jsem s děma dětma přežila a začali mi říkat, jakou mám vlastně pohodičku, že starší je strašně hodnej, že vydrží v kočáru (to mi přijde fakt hloupý) a že vlastně oni mají daleko větší hoňku s dětma s věkovým rozdílem 3 roky. 🙂)))))) Tomu jsem se fakt musela smát. Lidi jsou fakt hloupý.

smardik
4. říj 2011

@svatule jo prohra bude mít 3roky a má plíny, krmím ho,nemluví atd.a je to moje prohra že jsem ho nenaučila a nebyla schopna ho připravit na MŠ,místo toho je v jeslích kde spokojený,vysmátý

smardik
4. říj 2011

@svatule jo a druhá možnost je že jsem macecha,jsem doma s mladším a dávám chudáčka do jeslí,kde se jim nevěnují a děti z toho mají trauma

svatule
4. říj 2011

@smardik hm, to fakt chce hodit za hlavu, takové kecy, ale člověka to zamrzí... já chci taky začít malou dávat do jesliček, třeba i jen na 2 hodinky denně, tak od cca 2 let, aby si postupně zvykala, tak jsem zvědavá, jak se na mě super matky budou koukat 😉

smardik
4. říj 2011

@svatule já už to neřeším,jen se směju. Tom byl poprvé v srpnu,září nic chodí od včera a bude chodit na 10dní.je spokojený a to je hlavní

smardik
4. říj 2011

@svatule koukám že jsi z Ostravy,do kterých jesliček chceš malou dávat,Tom chodí do Budulínka

majatob
4. říj 2011

ahoj holky 🙂
@svatule moji chodili jednou tydne do jeslicek do Monty skolky a byli jsme spokojeni 🙂

svatule
4. říj 2011

@smardik nevím, jak se jmenují, ale je to na Fifejdách, mám to kousek a taky tam mám dobré reference od kamarádek, které tam měly děti
@majatob právě si taky myslím, že pro děti to je fajn, tak uvidíme, ale malá se mi zdá s dětma spokojená 🙂

smardik
4. říj 2011

@svatule tak to asi budou jiné, Tom má jesle na zelené,kousek od futura

majatob
4. říj 2011

@svatule ja jsem tam ucila ve skolce a nemela hlidani, takze nic jinyho nezbyvalo nez je brat sebou, ale detem se tam libilo, akorat byli porad nemocni jak tam posilali rodice aj usopleny decka 😝

svatule
4. říj 2011

@majatob no to je náhodou fajn, když tam mohli být s tebou 🙂 s tím nachlazením to je asi všude...to si člověk nevybere, jsem zvědavá, jak to nakonec bude, až se druhý prcek narodí, pak budu třeba malou vodit pravidelně a ráda 😉

ivarei
4. říj 2011

Holky, omlouvám se, že jsem sem nakoukla, ale fotím teď samé těhule, kamarádky, které mají stejně staré nebo mladší děti než já, začínají právě "druhé kolo". Z mého pohledu je jich hrozně moc, a tak se i mně zastesklo po bříšku. Bohužel už u nás další mimčo není možné, ale každopádně - moc vás obdivuju 😉 a smekám, vždycky, když děti zlobí, představím si, že by se narodily rok po sobě 😲 😀 . Držím palce a moc vám fandím 🙂

l.e.o.n.t.y.n.k.a
8. říj 2011

Ahoj holky, trochu jsem si to pročetla, ale podrobně to fakt nestíhám. Též poslouchám řeči typu, to je super že máte páreček, ježíš já myslela že jsou to dvojčata a oni jsou tak brzo po sobě. Je pravda, že tak brzo jsme to neplánovali, chtěla jsem počkat ještě alespoň tři měsíce. Taky reakce mé dr. když jsem jí sdělila, že jsem asi těhu, byla šokující. Jelikož jsem byla po SC a otěhotněla jsem po 6ti měsících, tak mě hned posílala na přerušení, že těhu bude velký problém. Což jsem zamítla a ona se už o tom nikdy nebavila, reakce sestry na pozitivní krev byla též dobrá, mlela něco o domluvě na zákroku. Řekla jsem jí, že svůj stav řeším s dr. Nakonec těhu bylo úplně v pohodě, žádné komplikace nebyli a já jsem sice SC v termínu 39 + 5 porodila zdravou holčičku.
Když se ohlédnu, málem nebyla mezi námi, jen díky předpisům a úsudkům doktorům.
A k těm řečičkám typu, že máme páreček, že se to povedlo. Já osobně jsem si přála kluka, řikala jsem si že si budou fakt rozumět, budou spíše jako dvojčátka. Ale taky jsem si představovala ty lumpárny, co by vymysleli. Ale myslím, že to předvedou i když to nejsou dva kluci.

Já jsem pořídila kočár od pegperégo SW duo a jsem spokojená, zvládá i terény. Je pravda, že je o něco delší než ostatní sourozencké kočárky, ale alespoň budou mít oba dostatečný prostor na nohy. Má velkou výhodu vyměnitelnosti sedačky za autosedačku. Dá se to zvládnout i jednou rukou. Díky tomu jezdím autobusem s dětmi do solné jeskyně i na plavání (zatím plave jen Maty).

majatob
10. říj 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a ja ty doktory nechapu 😅 moje doktorka to vzala uplne v pohode, a to jsem za sebou mela uz dve tehotenstvi v docela kratke dobe..sice je pravda, ze jsem vsechny rodila normalne, ale pro telo to musel byt mazec aj tak 😅 a kdyz jsem po tretim prisla na kontrolu po sestinedeli, tak se hned s usmevem ptala jestli nebudeme zase potvrzovat 😀