Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

samantha543
31. pro 2011

ahojte ja budem mat rozdiel medzi detickami 22 mesiacov zaujima ma ako ste riesili spanok u tak malych deticiek nebudu sa navzajom budit?spali ste s nimi v jednej izbe?

dlabinecka
31. pro 2011

@samantha543 Já mám rozdíl 16měsíců a spaní je v pohodě. Spíme v jedné ložnici, malý pravda v noci prakticky nepláče, jen si knourne na jídlo, ale nebudí se navzajem, ani přes den. Starší podle mě pláč mladšího bere jako běžný hluk domácnosti a zaspí to 😉

samantha543
31. pro 2011

@dlabinecka dakujem za odpoved uvidim ako to bude ci sa nebudu budit...a daju sa zvladnut noci?niesi moc unavena?

lollaj
31. pro 2011

@samantha543 Ahoj,mám děti od sebe 23 měsíců.Taky jsem se hrozně bála,ale úplně zbytečně 😉 Spali jsme ze začátku všichni spolu,děti se navzájem nebudily,ikdyž některý z nich plakal.Postupem času syn (ten mladší)chtěl spát sám,má rád soukromí a dcerka miluje mojí postel...Přes den byl/je spánek taky v pohodě.

blueapple
31. pro 2011

Dopředu nejde nikdy říci, jak to bude... každé mimi/dítě je jiné...každému vadí něco jiného. Já mám děti od sebe 22měsíců, starší syn spí od půl roku ve svém pokojíčku, který je hned vedle ložnice. Někdy ho řvoucí hladový bráška vedle z ložnice i přes zeď vzbudí, někdy (bohudík většinou) ne...

dlabinecka
31. pro 2011

@samantha543 MAlý je naštěstí celkem dobrý súpáč v noci, vstává 1x-2x za noc, což se nechá zvládnout a Eliška spí, takže celkem v pohodě. Horší jsou dny - když začnou oba vyvádět, tak je to o nervy 😉

majatob
31. pro 2011

@samantha543 ahoj my jme spali v jedne kdyz se narodili prvni dva (jsou o 22 mesicu), budili se prvnich par dni a pak uz v pohode, nebyl s tim vubec problem. Kdyz se narodil treti (o rok s prostredni) byli uz spolu v pokojicku a nejmensiho jsme k nim stehovali jeste v sestinedeli-taky bez problemu 🙂

lucka33
31. pro 2011

@ameliejulliette ja som spokojná, mne to stačí, ja nejak extra von nechodím, len tuto okolo domu po ulici. Je zas pravda, že to nie je moc na zimu, lebo je to otvorené a dieťa musíš poriadne naobliekať. Ale tak ja som s tým do toho išla. A to máš pravdu, je to príšerne drahé, ja som ten športiak od narodenia kupovala teraz a stál rovnako ako buggypod, ale našťastie ten som našla tu v bazári za polovičnú cenu. Ja si zas neviem vôbec predstaviť chodiť autobusom s kočíkom, nieto ešte s dvojkočíkom... proste nie som zvyknutá, nikdy som tak nešla... Ale ak by som musela, tak by to bolo o inom, v tom prípade je lepší asi dvojkočík ako buggypod, lebo to nezdvihneš kočík+buggypod s obidvomi deťmi...

jancule79
31. pro 2011

@ameliejulliette Ahoj, kluci mají mezi sebou 18ti měsíční rozdíl a zezačátku bych se bez dvoukočáru neobešla. Bydlíme sice v rodinném domku se zahradou, ale rádi jsme chodili na dlouhý prochajdy a bez dvoukočáru bych s 1,5 letým dítětem nikam nedošla. Na vzdálenost toho starší ušel docela dost (i když, šlapat někde celé odpoledne, na to byl v té době ještě dost malej), ale za Boha nechtěl jít za ruku nebo vedle kočáru. Měla jsem Easywalker Duo, super, mohu jen doporučit!

ameliejulliette
1. led 2012

@lucka33 @jancule79 Děkuju 🙂
@samantha543 S tím spaním jsem taky zvědavá, Beník má celkem mělký spánek, tak se ho teď budeme snažit ještě před porodem postupně nenásilně 😅 odsunout do pokojíčku, i když bych si ho nejradši nechala v ložnici, jak dlouho to jen půjde...

helulela
1. led 2012

Ahoj holky, občas k vám nakouknu. Znáte ty "hrozný" lidi, co čtou, ale nepřispívají do diskuze 😉 😉 Jen jsem si teď všimla, že řešíte buggypod, tak mi to nedá. Máme a denně ho velebím. Dvojkočár jsem moc nechtěla, leda jetý a ten zrovna nebyl žádný vhodný ke koupi, takže jsme se rozhodli pro buggypod. Myslela jsem, že to bude jen na nouzovku, ale super. Využíváme na procházky denně, je celkem bytelný, dobře se s ním jezdí, dá se kdykoliv složit nebo úplně oddělat. Jen ta otevřenost je na zimu fakt blbá. A taky hooooodně přitahuje pozornost 😀 Možná mu tak fandím jen proto, že jsem nikdy nejela s dvojkočárem... ale opravdu mi vyhovuje.
@ameliejulliette s kočárem a nosítkem se to zvládnout dá, když nemáš jinou možnost, ale dvojkočárem si ušetříš spoustu nervů

Tak teď, když jsem konečně i něco napsala, budu snad přispívat častěji 🙂

jasekd
1. led 2012

@ameliejulliette
@helulela ja bych teda z nositka a kocaru byla vyrychtovana, ale vy zas mate behaci deti, ne takovou brzdu jako ja, a taky vetsi rozdil mezi detma. S bugyp. verim, ze jsi za exota, me uz s tandemem znaji i lidi, ktery jsem v zivote nevidela, manzelovi denne hlasi spolupracovnici a zakaznici, kde vsude me videli, ma celkem prehled o tom, kde se pohybujeme 😅 Ani bych mu nemohla lhat 😀 Kdyz se V. narodila, tak me furt nekdo zastavoval, ze to dvojce vzadu tam musi mit malo mista, ze tam nemuze dejchat atd atd, lezli do kocaru, tak jsem rikala, ze to zadni dvojce ma 2 tydny a boudu pretazenou, aby na nej cizi lidi neprskali 😝 😠 Ted uz me asi zna pul mesta a nikdo se na nic nepta. A to bydlim ve meste s 45 tis. obyv., zadna vesnice, a stejne nekteri cumi tak, ze zapomenou pusu zavrit....

helulela
1. led 2012

@jasekd no vidíš, tobě nadávají, že týráš Vendy, nám sajdkáru každý obdivuje 😀 Typická reakce ženských - jé, to je šikovný, to kdyby bylo za nás.... chlapů - to je pěkný tohleto, jak to tam máte přidělaný? To jste si vyrobili? ... a jeden puberťák to okomentoval - týjo, megahustý 😀

jasekd
1. led 2012

@helulela to se taky ptali, jestli manzel vzal dva kocary a svaril dohromady 😅 A zensky ano, jak to ted mame jednodussi... Ja nejsem moc druznej typ a tyhle hovory me nabavi, v podstate uz se jen zdvorile usmivam a mazu pryc 😅 A na ty kecy o udusenem decku jsem uz reagovala fakt osklive, ty lidi si do pusy nevidi...

helulela
1. led 2012

@jasekd u nás ve městě si asi už celkem zvykli a moc komentářů už neslyším, ale teď jsme byli v Poděbradech a začlo to nanovo... Umím si představit ty komentáře, když někdo jede s Phil&Teds 😉

jasekd
1. led 2012

@helulela tak to si asi vyslechne, jak to dolni dite nic nevidi a bude cely spinavy atd atd, priznam se ale, ze me to, ze dite dole bude spinavy, napadlo taky, kdyz jsem tu konzultovala vyber kocaru, ale v zivote bych to nikomu nerikala 😅 Ono si ale mozna u P&T lidi ani toho druhyho nevsimnou, u nas se kolikrat otaceji a slysim, jak se divi, ze jedou dve deti, na prvni pohled to videt moc neni.

ameliejulliette
2. led 2012

@helulela Tak uvidíme, jestli pořídíme ten megahustý buggypod 😀 I když tady v Praze snad nepřijde divný nikomu nic, i kdybych obě děti naložila na trakař 😝 Phil and Teds se mi moc nelíbí, i když asi zabírá relativně málo místa, z tohoto typu kočárků mám dva jiné favority, ale ojeté jsem ještě nikde prodávat neviděla... 😢

ameliejulliette
2. led 2012

Tak proteď kočárek uložím k ledu a doufám, že tu budete živě diskutovat na témata, která nás brzy snad taky čekají 😀 Ať se přiučím 🙂 A jdu pročíst celou diskuzi 🙂

jasekd
2. led 2012

@ameliejulliette Moc ti preju, aby jste do tohodle tematu taky patrili 🙂

samantha543
2. led 2012

@ameliejulliette aj ja som chcela dat maleho do vlastnej izby ale mi mame dvojizbak takze to nebude mozne... ☹
@dlabinecka aj moj prvorodeny bol dobry spac ked bol maly od roka sa zacal budit na mlieko raz za noc je to asi iba o zvyku lebo sa budi v tu istu hodinu...snad ho to prejde kym sa narodi babo 🙂
@majatob a ako si to zvladala?nebol to zaber dve male deti a este domacnost a varenie?a starsi neziarli?

majatob
2. led 2012

@samantha543 nejstarsi zarli na prostredni, na nejmensiho ne, nez se treti narodil to byl mazec, ale pak se nastesti srovnal a ted jsou uz vetsinou vsichni dobri partaci 🙂 jinak nemam pocit, ze by to byl nejak velkej rozdil dve nebo tri 🙂 jen kdyz s nema musim sama vlakem, tak si pripadam jak chobotnice 😀 😀 😀

ameliejulliette
2. led 2012

@samantha543 No to my máme taky 😀 Ale máme ložnicoobývák a pokojík 😉 Určitě se sžijete a zvyknete i tak.

jancule79
2. led 2012

Já byla za exota i s tím naším Easywalkerem. 🙂 A to jich v Praze potkávám docela dost. Nejlepší bylo, když mě několikrát lidé zastavili a říkali: "Jéééé, dvojčátka" - a to jsem měla na jedné straně sportovní sedačku s 1,5 letým batoletem a na druhé korbičku s novorozenětem. 🙂)) Pak většinou následovala věta, přesně jak píše @jasekd, jak to v dnešní době máme jednoduché, že dříve ženské nic takového neměly.
Jinak co se týče spaní, tak kluci spí od narození odděleně - starší v pokojíčku a mladší u nás v ložnici. Sice spí oba celou noc, ale mladší chodí spát dříve než starší a starší má před spaním ještě pohádku, takže alespoň mladšího neruší. Bezvadně to funguje, všichni vychrupkaný, tak proč to měnit. 🙂 Až půjde mladší do velký postele, tak ho dáme do pokojíčku ke staršímu. Během dne taky spí starší taky v pokojíčku a mladší má ještě jednu postýlku v pracovně. Ale třeba na dovče nebo když někde jsme, tak spí společně a ani se nějak navzájem nebudí.

samantha543
3. led 2012

@majatob no ja som zvedava ako to zvladnem termin mam 18.6 takze bude leto teplucko a ja sa budem bat ist s dvomi malymi detmi aj na ihrisko 😀 ako to funguje?dojcis jedneho a druheho nahanas? 😉 som fakt zvedava ale tesim sa 😀
@ameliejulliette aj mi sme nad tym rozmyslali ale kedze manzel rano skoro vstava a maly v noci niekedy vyvadza tak neviem kam by si isiel lahnut 😀

majatob
3. led 2012

@samantha543 ja jsem kojila jen prvniho, takze s tim neporadim, flaska je pri techhle prilezitostech prece jen praktictejsi 😀

samantha543
3. led 2012

@majatob tak to ano ale ja planujem druhe kojit aspon dva roky tak uvidime ako to pojde...a aky si mala kocik?

ameliejulliette
3. led 2012

@samantha543 No manžel taky často nad ránem odchází do pokojíčku 😀 Kojení je má trochu noční můra, Ben měl furt hlad, až dokud jsme nezačli s příkrmama, a odkdy nekojím, tak je to mnohem větší pohoda... A když se kouknu na to moje zamražený mlíko, tak úplně chápu, že trpěl hlady, páč to je prostě jen voda a milimetrová vrstva tuku 😢 Tak už se vidím, jak mám mimino věčně přicucnutý na hrudi a jak píšeš, naháním prvorozeného 😀

samantha543
3. led 2012

@ameliejulliette hihi keby moj isiel do izby s prvorodenym tak by sa nevyspal vobec lebo nadranom sa uz ani nesmieme prehodit na druhy bok lebo maly sa zobudi a spusti dvojhodinovy monolog az kym zas neodpadne 🙂 ja som prveho kojila len 3 mesiace mlieka som mala pre dvoch ale kedze som bola prvorodicka nemal mi kto poradit a ja som dala malemu flasu a islo to z kopca 😒 rozmyslam nad babysatkou mozno vyriesi moj problem 🙂

majatob
3. led 2012

@samantha543 taky jsem planovala, ale neslo to, malo mlika, pak jsem zase otehotnela a slo to uz uplne do haje, se tretim taky tak, po dvou tydnech bylo po kojeni, u druhe jsem to orvala jaka su spatna matka, ted uz se na to divam jinak, hlavni jsou spokojeny deti a jestli kojeny nebo na UM je uplne jedno 😝

majatob
3. led 2012

@samantha543 jo a kocar mam Jane Powertwin, musela jsem poridit tandem abych se dostala do sklepa do kocarkarny a projela dverma, chodime bruslit, takze aby mel rucni brzdu, nebyl moc tezkej (aj to Jane, ktery je jedno z nejlehcich ma nalozeny kolem 40kg) a nesmel byt moc dlouhej, protoze bych se pred kocarkarnou nevytocila...nebylo moc co resit 😀 ale je dobrej, cena prijatelna, snadno se ovlada...dobrej kocarek 🙂