Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ameliejulliette
27. únor 2012

Tak já jsem pokročila ve výběru kočárku, děkuji všem za názory, připomínky a tipy 😉 Vzdala jsem se veškerých svých požadavků 😀 a momentálním jediným favoritem je Jané Powertwin 😀 Ještě ho někde vyzkouším naživo a pak to uložíme k ledu a v srpnu kouknem do bazárků 😉

pejtho
27. únor 2012

@dlabinecka: Děkuju za nabídku, ale na to je ještě hodně brzy 🙂 Já zatím jen koukám, jestli by to nešlo i bez kočárků a tak různě přemýšlím a pokukuju. Řešit to vážně začneme až tak za půl roku 🙂

dlabinecka
27. únor 2012

@pejtho No, vzhledem k tomu, že TP Ti vychází tak nějak na začátek zimy, ne? Tak bych se toho bála. MAlá teda začala chodit pozdějc -na 14ti měsících, ale rozhodně po Filípkově natrození nebyla schopná někam dojít a ani dojet na tom stupátku, kor v zimě ne....

pejtho
27. únor 2012

@dlabinecka: No spíš si zatím říkám, že bychom to třeba zvládli v golfáčích. Manžel dělá na směny a když je doma, tak vždycky chodí na prochajdy s náma, takže by jsme každý tlačili jeden kočárek 🙂 Když bych šla sama, tak bych šla třebas jen do parku, který máme hned u baráku a třeba by nám stačilo stupátko. No uvidíme-zatím je to předčasné. Kočárek bychom stejně řešili právě až tak za půl roku a to uvidím, jestli se malé bude chtít nějak hýbat nebo ne. Švagrové děti chodili v 10ti měsících, tak ta to měla celkem bez problému, ale jak to bude s naší to se ještě uvidí 🙂
Za kolik by jsi když tak nechala ten svůj kočárek?

dlabinecka
27. únor 2012

@pejtho ZA 7500. Mě to na ty první měsíce přišlo fajn, kor v tý zimě -stejně by Eliška nebyla schopná chodit v tom sněhu a ještě byla ochotná kousek jet, takže jsme jí povozili. My teda taky máme samo i kočárek pro Elišku, ale ona o něj fakt moc nestojí. I to stupátko je asi trochu ošemetný, protože většinou uvádějí, že je až pro děti od dvou let, takže asi taky záleží na typu a na dítěti...

evlyn
27. únor 2012

@pejtho resim stejny problem a nakonec jsem dopredu udelala jenom pruzkum a vytipovala jsem si kocarek, ktery bych pripadne chtela. Uvidim podle momentalni situace.
V idealnim pripade bych chtela vozit jeden kocar - bud pro mimco nebo pro starsiho, a druheho mit "na sobe" - bud mimco v satku, nebo starsiho v krosne nebo ergo nositku. Ale to zalezi jestli bude mladsi nosive dite odmala (starsi nebyl), nebo jak rychle se dostanu zase do kondice, abych unesla starsiho. Nositko i satek uz mame doma.
Pokud tahle idea neprojde, tak halt koupim v bazaru ten vytipovany jety a nez bude kocar halt budu jezdit co nejvic autem, nebo s doprovodem, nebo se budem batolit jen kolem baraku jako ted.....

jancule79
28. únor 2012

@pejtho Já bych asi taky na to stupátko u takhle malého dítěte moc nespoléhala. Až se narodí mimi, tak malé bude 16 měsíců? Jestli bude akorát zima, tak na zimu to stupátko ani moc není. Prodírat se se stupátkem sněhovýma závějema, to si moc nedovedu představit. Stupátko fajn pomocník, ale spíš pro větší děti a taky tam kde jsou na chodníkách nájezdy. 🙂

pejtho
28. únor 2012

@jancule79: To máš určitě pravdu, dneska jsem na to taky koukala....je to taky docela drahé a asi by nám to stejně problém nevyřešilo. Takže nakonec asi přece jenom budeme muset koupit nový kočárek-už náš třetí - proto se mi do toho taky moc nechce 🙂
Švagrová má děti od sebe také 16měsíců a druhý kočárek nepotřebovala, jenže oni bydlí v baráčku se zahradou a malou v kočárku vystrčila a se starším se batolila kolem a nikam na prochajdy nechodila. Když potřebovala něco zařídit, tak pomohla babička.
TO u nás takhle nepůjde a budu muset chodit i s oběma. Takže nás to pravděpodobně nemine 🙂

jasekd
28. únor 2012

@pejtho Nekdo ma babicku, nekdo sourozeneckej kocar 😀

majatob
28. únor 2012

@pejtho jeste me napadlo, kdyby se ti nechtelo do sourozeneckyho, nevim jaky mas kocarky, ale pokud bys mela dva stejny (jeden jako sportak a jeden jako hlubokej, tak se jeste prodavaji spojky, kteryma je secvaknes k sobe kdyz potrebujes jet s obema...ale predpokladam, ze dva stejny asi nemas, takze sourozenak fakt vyjde lip 😀

eveluska
28. únor 2012

@pejtho treti kocarek? tak vsecky (oba?) prodej a kup souroz. z druhy ruky 😉 takovy ty obyc. typu babywelt, hauck, graco se jety prodavaji uz kolem tisicovky a kousek pres 🙂

bbn
28. únor 2012

@pejtho mám děti od sebe 21 m a k našemu kočáru jsem pořídila tohle:
http://www.promimina.cz/smorph-2-pridavne-sedat...
Na mmb se dá sehnat sice použité ale levněji.
Pro mě neocenitelná pomůcka, jsme opět mobilní.

ivkaj
28. únor 2012

Koukám, že řešíte kočárky. Prckové budou od sebe cca 18měsíců a zatím to na jeden kočír moc nevidím (rňous mi pořád nechodí). Na léto by bylo fajn jen to přídavné sedátko, ale na zimu není kryté, takže budu řešit dvojkočár.Někde jsem viděla Jané a prcek ve předu mi přijde hrozně vystrčený :-/ Tak pořád je ve hře Easy Walker, ale ten i z bazaru je kolem 10tis a to je teda nářez :-/ Tak doufám,že do léta by mohli jít ceny dolů.

jancule79
28. únor 2012

@pejtho To chápu. My měli taky docela slušnej vozovej park, co se kočárů týče. Naštěstí tím, že bydlím v rodinném domku, tak to bylo kde skladovat. 🙂 Teď už jsme zase v "normálu" a máme "pouze" sporťák a golfky. 🙂

jasekd
28. únor 2012

@ivkaj Ja ho mam a jde to. Je pravda, ze ze zacatku se mu tam hrube nelibilo, ale mel jen 13 mesicu a motorika opozdena, takze on na tech 13 mesicich jeste poradne nesedel a proto plakal, ted nam na zacatku zimy hystercil kvuli vetru a snehu, ale uz vse OK, statecne jezdi i ve vanici (plastenku nesnasi) a narvu na predni sedacku dite ve fusaku Emitex, pres to nanoznik a ani se to moc neplete do kola. Mam jety z netu za 3 tisice. Nanoznik univerzalni Emitex, plastenka tez Emitex,stejne tak taska na kocar a fusak. To originalni prislusenstvi je zbytecne drahy. Buggy by v nasich koncinach nepripadal v uvahu, mozna pro starsi dite a nekam, kde nesnezi. Zas je vyhoda, ze se slozi a mas mono kocar, nevim ale jak rychle se to slozi?

pejtho
29. únor 2012

@majatob Tahle spojka je šikovná, ale dát vedle sebe dva obyč kočárky, tak asi neprojdeme vůbec dveřma 🙂
@jancule79 No my jsme měnili kočárek asi před měsícem....Měli jsme ABC Design a malá se nám tam už nevešla a sporťák tam je zoufalý-takže jsme prodali a vyměnili za Peg Perego....a představa, že za chvíli zase budeme měnit za jiný mi připadá šílená 🙂
Ale fakt to probírám ze všech stran a asi bude nejjednodužší koupit ten kočárek. Jen si právě říkám, že je to třeba jen tak na půl roku a že pak už malá bude hezky ťapat, nebo se už může vozit na stupátku a pak budeme mít zase doma sourozenecký kočárek zbytečně a v podstatě ho budeme pořizovat jen kvůli té chvilce...Škoda že neexistují nějaké půjčovny 🙂

@eveluska Teď máme jen jeden-druhý jsme prodali a vyměnili za tento. Ale nechce se mi ho zbavovat úplně,protože pak bychom zase neměli žádný kočárek jen pro jednoho a kolikrát půjdu třeba jen s jedním mimi k doktorovi a pak až bude starší chodit pěkně, tak nám taky bude stačit jen jeden kočárek.
Jak jsem psala-nechce se mi právě kvůli půl roku pořizovat sourozenecký kočárek....

Ale na to je ještě hrozně brzy 🙂 Všechno prostě uvidíme až časem, jak na tom bude malá a uvidím, jak bychom to zvládali. Kočárek pak můžeme koupit kdykoliv...

jasekd
29. únor 2012

@pejtho Mela jsem podobne pocity. Kocary mame 3, proti jinym lidem jsem skromni. Trojkombinaci Babyactive Ballerina, super hlubokej, sportak nic moc, klasicka houpava 4kolka, polskej, novej asi za 7 tisic. Pak mame golfky PegPerego po m. bratrovi, cili skoro 20 let stare, na to jak jsou letite, jeste nevypadaji az tak tragicky, a byly zadarmo 😀 No a ten Jane za 3 tisice Kc. Ne ze byc si nemohla dovolit neco drazsiho, ale jsem lakoma 😀 Taky jsem mela predstavu, ze jeden kocar to spravi a 7 tisic je az az, no a nakonec mame za 10 tisic 3 kocary. Skutecne to chce mit kocaru vic, u nas nikdo nechce hlidat Vendy, max. na kratkou prochazku, to jdou s obema v tandemu, ale jinak kdyz si vezmiou treba na cely den M., dostanou golfky a ja mam na Vendy hlubokej zatim. K tomu ruzne kombinujem Manducu. Stejne by se hodily dva poradny mono kocarky do terenu, tchyne bydli na vesnici a kdyz ma Martinka, s golfkama tam docela bojuje, ale musime to vydrzet. Jinak pul roku je dost dlouha doba na to, aby to clovek resil nejakym provizoriem. No my budem jezdit urcite rok a pul, ne li dyl.

petja
29. únor 2012

Ahojky,já jsem za tandem,co se mi naskytl za pár šupek úplně nejvděčnější!Holky mám pohormadě a všecky tři sme spoko 😉Ale taky mám kromě něj další dva kočárky 😀 ,slušnej vozovej park,když máme i autobus 😀

majatob
29. únor 2012

@petja ahoj 🙂 jak se mate? koukam, ze Alzbetka uz bude mit mesic, to je sileny 😕 😲

jancule79
29. únor 2012

@pejtho Tak to jsme to měly skoro stejně. Pro staršího jsme kupovali kombinaci Herqules. Jenže v roce se do sporťáku syn na délku téměř nevešel. Jinak s kočárem spokojenost, ale tohle byl dost zásadní problém. Takže jsme koupili sporťák Jané Slalom Pro. Hodně cestuju autem, tak jsme ještě pořídili golfky Peg Perego Pliko. No a pak jsem zjistila, že jsem těhotná, děti budou po 18ti měsících, takže jsme začali řešit koupi dvoukočáru. Jelikož jsme všechny ty 3 kočáry kupovali nový, tak dvoukočár už jsem novej kupovat odmítla. Naštěstí jsem vychytala ten mírně jetý EasyWalker za poloviční cenu.
Já bych při rozdílu 16měsíců do dvoukočáru určitě šla. Zvlášť jestli třeba nemáš nějaké hlídací babičky, tak člověk potřebuje být s těma dětma soběstačný. Myslím, že málo který takhle malý dítě Ti jednak ujde velkou vzdálenost a jednak je Ti schopno jít tak, abyste v rozumném čase někam došli. Známá má mezi dětma 2 roky, starší syn chodil od 10ti měsíců, dvoukočár nepořizovala s tím, že chodí od 10ti měsíců. Nakonec sama uznala, že by se jí hodil, že jí kluk ani v těch 2 letech nikam daleko nedojde, resp,. se všude zastavuje, jde úplně na opačnou stranu než kam by měl jít, pak zase utíká apod. Takže říkala, že se de facto plácají kolem baráku a když někam jdou, tak zpátky ho stejně celou cestu nese v krosně. Ale samozřejmě strašně záleží na dítěti. Znám 2 holčičky, které v 1,5 roce šly pomaloučku vedle kočárku. Nádhera!

helulela
29. únor 2012

My máme buggypod a jsem spokojená. Je celkem festovní, jezdí se s ním dobře. Když se někam nevejdeme, je složený za 10 vteřin. Když jedu jen s mladším, sundaný je za dvě vteřiny... ALE když čekáte druhé dítě na zimu, nedoporučuju. Jezdit se s ním dá i ve sněhu (i když dobře, že ho letos u nás moc nebylo), jenže nedáte tam žádný fusak ani nánožník. Snažila jsem se Vítka hodně oblíkat a jen někam krátce přejet. Když jsme byli venku dýl, musel chodit, jinak by mu byla zima.
Když to sečtu, máme doma trojkombinaci XA, golfky Chicco a buggypod.

majatob
29. únor 2012

@jancule79 jj, s tim musim souhlasit, u nas to bylo presne tak, nejstarsi v tech dvou letech sice usel hodne, ale rozhodne to nebylo na nejaky dostavani se pesky treba k doktorovi na cas a to jsme ho nemeli nijak extra daleko, ale proste bysme tam nedosli ani s poradnou rezervou, protoze furt zastavoval, musel sebrat kazdej klacik apod..ve 2,5 uz to bylo v pohode, akorat pro zmenu zacal zarlit a tim tuplem se chtel vozit taky. Oproti tomu prostredni od 1,5 roku cupita sporadane vedle kocarku, drzi se ho a je spokojena...akorat ted zas nepotrebujem nikam daleko chodit, motame se tady po dedine a dal musime autem nebo vlakem 😀

jancule79
29. únor 2012

@majatob S tou chůzí, náš starší byl přesně jak píšeš - pořád se někde zastavoval, všechno prozkoumával, musel sebrat každej klacík atd. Zároveň vůbec nechtěl chodit za ruku nebo se držet kočáru, což při provozu v Praze byl s 18ti měsíčním dítětem docela problém - nemít sourozenecký kočár. Kolem těch 2,5 let se to taky zlomilo, v pohodě začal chodit tak, že se držel kočáru. U mladšího jsem byla happy, když začínal chodit a chtěl chodit za ruku (to jsem u staršího neznala). Jenže mu to vydrželo do tý doby, než začal sám chodit. 🙂 Pro mě byl ten první rok dvoukočár super pomocník. Pak jsem občas používala skate, na takový popojížďky, teď už moc ne. Ale je to fajn, když se člověk potřebuje odněkud rychle dostat, naloží dítě a jede se. Na delší trasy taky hodně používáme auto.

jasekd
29. únor 2012

Holky, vypadame tady jak prodejci dvojkocarku 😀

pejtho
1. bře 2012

Holky a co ABC Design tandem plus? Máte zkušenost? Líbí se mi a cena je úplně perfektní. A nebo jsem našla ještě Baby welt Tandem Oregon....taky moc pěkný kočárek...

pejtho
1. bře 2012

Holky a když tedy upustíme od kočárků 🙂

Jak jste vyřešili spaní vašich dětí? My máme malou ložnici a dvě postýlky se nám tam prostě nevejdou. Takže budeme muset naučit starší dceru spát samotnou v dětském pokojíčku...to zatím vůbec netuším, jak to provedeme, protože zatím neumí moc usínat sama-nejraději u prsa a v noci se co 3 hodiny budí na kojení a spí s náma v posteli 🙂
Odkdy vám spinkali děti sami v pokojíčku?

zdezli
1. bře 2012

@pejtho Dcerka spala ve vlastnim pokoji do 5 mesicu, asi od pul roka usina sama. Synka mame v loznici jeste i ted. On je v noci dost hlucny - tedy spi 13 hodin v kuse, ale u toho ruzne ze spani pokrikuje a dcerku budil, kdyz jsme je dali na zkousku k sobe. Takze se stehovanim zatim vyckavame.

pejtho
1. bře 2012

@zdezli A jak si to prosím tě dokázala? 🙂 My s tím hrozně bojujeme. Dcera spala po šestinedělí do 3 měsíců asi 10 hodin v kuse, tak jsme se radovali...jenže pak začali růst zuby a od té doby je to jak na houpačce....když už si najedeme nějaký režim a začne usínat sama, tak zase přijde další zub a celé si to pak rozhodí...
Je to hrozný vzteklouš, takže když se s manželem rozhodneme, že jí nebudeme vyndavat z postýlky a jen jí uklidníme hlasem nebo pohlazením....tak se tak vzteká, že to stejně vzdám a nakojím jí...pak usne u prsa-zvykla si na to a co s tím teď budeme dělat, to nevím 🙂
Snad to za těch 9 měsíců nějak dáme do pořádku. Pořád si říkám, že až přestanu kojit, tak se to zlepší 🙂

zdezli
1. bře 2012

@pejtho no ona spala s nami a porad se budila, skoro co hodinu, tak jsme si rekli, ze zkusime pokojicek, ze horsi to uz nebude. a ona spala razem celou noc! proste chtela byt sama. a s tim usinanim, u obou deti jsem to delala stejne - prvni tri mesice usinali u prsa v nasi posteli, pak sli do postylky a cvicili jsme usinani sami, presne jak rikas ty, jen neustale uklidnovat, nebrat ven, prodluzovat intervaly, nechat knucet, ale ne hystericky plakat. Pokud plakali hodne, tak jsem uspala na rukach. Ale dalsi den jsem zas zkousela nechat usnout sama. ted usinaji oba sami...

petulej
1. bře 2012

@pejtho Ahojky, já mám dítka přesně na den od sebe 15 měsíců 🙂 pravda že když jsem to zjistila byla jsem na tom podobně jako ty, ty pocity co ve mě byly a zároveň to všechno co se ve mě pralo ale od začátku jsem věděla, že co má být to je nechali jsme všemu volnou cestu takže jsme počítali že dřív nebo později druhé miminko přijde 😵 a kočárek jsme pořídily jané powertwin a jak už tady majatob psala i u ní jsem si totiž nechala poradit a říct její názory nemůžu si ho vynachválit je lehoučkej ruční brzda krásně se s ním jezdí 🙂 a vážně mi nevadí že nemá korbu vložná taška nám krásně stačí 🙂 Anetka začala chodit sama před oslavou 14 měsíců do té doby byla pucek a teď buď jezdí spolu nebo když chce sama vyšlapovat veze se bráška v kočárku po ní 🙂