Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

madlisek
4. zář 2012

Holky děkuju Vám moc za zkušenosti. Teď, co jsem si to přečetla, jsem přesvědčená, že to bez dvojkočáru nedám 😀 Jenže u nás je problém, že se s ním nedostanu do domu, natož k bytu ☹ Je to dům z doby, kdy se na nějaké kočárky a bezbariérovosti nemyslelo a dostat se sem i jen s obyčejným kočárem je ohromná akce. Chceme se před porodem přestěhovat, ale kdo ví, zda to stihneme 😅

svatule
4. zář 2012

@jasekd já mám taky pocit, že za ten klid mi kočár stojí 🙂 sice dcera chodí skvěle, ale dostat se bezpečně městem je docela záhul. Kočár mě komplet se vším stál 6 tisíc a ten náš mono jsme ještě za 1500 prrodali, takže ani investice nebyla tak velká a věřím, že vydrží dokud bude potřeba

majatob
4. zář 2012

@madlisek ja jsem v prvnim byte musela otevirat obe kridla dveri..sice opruz, ale jinak bych taky neprojela.. nejde to aj u vas?

madlisek
4. zář 2012

@majatob otevrit obe kridla jde, ale to u nas neni ten hlavni problem, jde o to, ze primo za vchodovymi dvermi zacinaji strme schody ☹ Takze postup by byl teoreticky asi takovy: otevrit obe kridla, vynest jedno dite nahoru, druhe dite nahoru, vratit se pro kocar a vyvlacet ho po schodech (nevim, jestli ho vubec unesu 😅), dvojkocar slozit (pred bytem neni na rozlozeny dvojkocar vubec misto).

majatob
4. zář 2012

@madlisek jej, tak to je fakt na prd 😒 ja jak jsem se dostala do domu, tak uz to docela slo, sice jsem odemykala milion zamku a decka tahla nahoru taky na rukach, ale aspon byl kam schovat kocarek 😝

jasekd
4. zář 2012

@madlisek kolik mate pater? Powertwin s malym miminkem vyneses i do schodu, pripadne hvytahnes po zadnich kolech, je to lehkej kocar! Taham ho do prace pres 3 patra.

skorepka
4. zář 2012

Ahoj zensky, prosim vas, male bude 20 mesicu az se nam prcek narodi, kdy a jak jste pripravovali sva ditka na sourozence? Ja male rekla ze bude velka segra, ze bude mit brasku nebo sestricku a denne ji to opakuji, ale pochybuju ze ve 13m z toho ma rozum. Kazdopadne ji rikam jestli pohladi miminko a dava mu i pusinku. Jak to resite vy?

jasekd
4. zář 2012

@skorepka Ja to neresila vubec, jen jsme normalne o miminu mluvili,ale ja kdyz rodila, byl syn ve veku tve dcery, necelych 13 mesicu. Ale i kdyby byl starsi, proste bych jen mluvila, ale nejak extra mu to necpala, hlavne se i ted snazime vyvarovat vety "uz jsi velky, musis mit rozum atd", mame ty deti vsechny tady tak brzo po sobe, ze i to starsi je skoro mimino 😀 Podle me vic nez delas, udelat nemuzes 🙂 Ono se to vyvrbi. Moje dcera ma hrozne rada miminka a nekdy mam pocit, ze bych kvuli ni snad jeste mela jedno mit?! Ale ma smulu, ted ne 😀

katren
4. zář 2012

@skorepka my mame rozdiel 18 mes. , tiez som tak vravela, ze bude mat braceka alebo sestricku.....hladkala brusko, davala pusinky a ked bolo brusko stale vacsie a vacsie, tak sme vraveli, ze za chvilku bude babatko vonku
Ked som isla do porodnice, tak som vravela, ze sa vratim uz s babatkom nie v brusku, ale vonku v kociku bude.....chodili ma aj pozerat do nemocky a tam sa "spoznavali" a ked sme isli domov, tak prisli obidvaja pre nas, isli sme hned k dr. a proste zapajala som ju hned v starostlivosti 😉 a pomoci......Miska stale stiska, nema s nim ziaden problem a netykala sa nas ani surodenecka ziarlivost.....
Teraz to robime zas, Dominicka to chape, vie, ze bude mat sestricku a ze pojdeme k dr. a ten da babatko von....ale Michal to je iny level......nic....neviem, ako to bude pri nom 😅

romcovaklarka
4. zář 2012

@skorepka Já myslím, že malej nepochopí, že je v bříšku miminko. Spíš mu ukazuju miminka, když je někde vidíme venku anebo i na obrázcích a snažím se mu je prezentovat jako něco úžasnýho, takže když on teď vidí miminko (anebo se vidí v zrcadle 😀), tak tím nejroztomilejším tónem na světě nadšeně piští "mimiiiiii" 😅 😀

jasekd
4. zář 2012

@skorepka to byla mozna vyhoda, ja jsem nemela zadne hlidani, takze malej chodil vsude s nami, aspon nemel pocit, ze jsme ho vymenili. O "pomoci" nemohla byt vzhledem k veku rec, on jeste zdaleka nechodil, ani si neumel nejak hrat, on to mimino proste prijal tak nejak automaticky. Scenam jsme se nevyhnuli, ale byly spis namirene proti mne nez proti miminku.

tarra27
4. zář 2012

holky, dceři je ted 13 měsícu a do 8mi týdnů bude mít sestřičku a ona - nějak jsme ji to řekli, že budeme mít ještě jedno miminko a ona chodila sama a pusinkovala mě bříško, nejprve objímala a apak i pusinkovala...podle mě to nějak ty děti vycítí...

skorepka
4. zář 2012

@jasekd presne toho se chci vyvarovat- jsi velky/a musis to chapat. Ja jsem starsi o 7 let, ale nechapala jsem proc mam chapat , ze moje 7leta segra me mlatit muze a ja ji ne.. Tudiz jsem byla nastvana a trosku jsem si vypestovala nasranost vuci segre, ikdyz rada ji samo mam, jen ji to nikdy nezapomenu 😀
@katren krasny, dekuju uz se na prcka mocinky tesim, vim ze to budou dablici co se proti mne budou spolcovat, ale bude to krasne spolceni 😀
@romcovaklarka jasny, mimi sou uzasny a starsimu se to musi vtlouc brzo 😀

tarra27
4. zář 2012

když ono je to na obě strany - já mám segru maldší o 4 a půl roku a celý život byla ona ta malá a já ta velká rozumná - jí jsem nemohla nic udělat, říct, protože mám mít rozum a naopak ona poslouchala - podívej se na Taru 🙂 jak umí tohle, dělá tohle a kdesi cosi....takže my jsme to mezi sebou měli pak podivné...máme se rádi, přesto jsme trochu každá jiná....ona na mě žárlila, já jsme na ní byla našvaná....pak se to ale nejak srovnalo okolo mých cca 16tilet...ale stejně...

děláte to dobře holky, že si to uvědomujete....i my jsme pořídili sourozenecký kočárek - nechci aby byla starší "bita" na tom, že má tak mladší sestru.....i když to bylo plánovaně...

čemuž asi neujde je to, že nebude mít všechno oblečení nové,. ale to se pak časem podle mě dorovná....až bude větší, budou vlastně podobně velké....takže pak jim budeme kupovat...ted když jsou malé, tak to nevadí....

jasekd
4. zář 2012

@tarra27 Nase holka taky dedi po brachovi, stejne je hroznej raubir a lump, kolikrat vetsi nez on 😀 Ale taky jsme zdedili krasny hadry po dceri manz. znameho, takze je i za holcicku 🙂

tarra27
4. zář 2012

ještě mě napadlo, jelůo vaše druhé mimi z porodnice v uplně novém oblečení? my to doma řešíme, zda malé koupit....já říkám, že ano, že by z porodnice měla jet v novém, partner tvrdí, že je to blbost, když máme krásné oblečení, které malá tara měla jen párkrát....ani to neusnosila.....navíc pojedeme v říjnu na konci.....

co by jste dělaly vy? koupily by jste malé tare II :D nové do porodnice?

dana_l
4. zář 2012

@tarra27 u nas je to teraz s oblecenim trochu "veselo", ta mladsia prerastla starsiu takze musim kupovat tie iste velkosti pre obe ako pre dvojicky

tarra27
4. zář 2012

@dana_l tak to máte super 🙂 ony když jsou holky blízko, přijde doba, že jsou na tom stejně....mám pocit i dojem, že nás to taky čeká 🙂

katren
4. zář 2012

@tarra27 my sme kupili nove, ale len preto, ze su obidvaja ini /dievca-chlapec/ a aj inokedy narodeni /zima-leto/.....ale teraz to bude zas dievca, zas v zime, takze neriesim, vyberam veci po Dominike a uz sa chystam zajtra prat 😉 sice to islo do krabice ciste, oprane, ale aj tak 😉

romcovaklarka
4. zář 2012

@skorepka Přesně 😀 Jinak já mám ségru mladší o 10 let a mám přesně stejnej pocit a nejhorší je, že ho někdy mívám doteď - občas si skvěle rozumíme a občas to "do mě vjede" kvůli blbosti, že si říkám - no jo, to mně by tohlto neprošlo, nebo mně by tohleto naši nedali, neřekli... ☹
@tarra27 Moje mimi rozhodně bude mít oblečení po prvním, a to i v případě, že to bude holka 😝 Jako samozřejmě ne na pořád, ale tak minimálně v tom miminkovském období to je podle mě úplně jedno, maximálně jí koupím jedny šaty na vítání občánků a bude 😀 Ale uznávám, že kluk v růžovém by byl horší, no 🙂

svatule
4. zář 2012

my jsme mluvili o miminku doma tak nějak normálně, stejně mi přišlo, že to malá nějak nevnímá...pak jsem musela odjet rodit do Prahy, malá zůstala měsíc s tatínkem a prarodiči, vždy se nějak střídali v hlídání-manžel musel chodit i do práce, no a jak jsme dojeli, tak prostě s náma přijelo i mimi 🙂 a zatím v pohodě, jediné s čím se potýkám, že ona by byla celý den venku, zatímco brácha je nejraději na dečce, v kočárku jak kdy, ale spíš ho to nebaví...to se ale časem taky upraví.
Co se oblečení týče, nosí po ségře, jde to, protože jsme si ani u jednoho neřekli pohlaví a tak máme ty první hadříky neutrální, no ty ryze holčičí jsme vyřadili. Taky mám super kámošky, podarovali mě oblečením po klucích i holčičkách, tak to je super. Z porodnice malý jel ale ve svém, novém🙂
Nějak pořád doufám, že si děti budou blízké, snažím se, abych malou "nepeskovala", tak uvidíme...

skorepka
4. zář 2012

@romcovaklarka 😀 uplne stejne, taky mam pocit ze je to do ted. Ona mela sice prcka o rok driv nez ja, ale zase ma prpoblemy s manzelem, tudiz je zase chudinka. A mne to teda pekne sejri. Kdyz jsem ji tenkrat rikala, at s nim nechodi,ze je divnej (je to kluk z party meho byvaleho muze a proste byl fakt vzdycky uplne jinej nez ostatni chlapy z party) bylo to prd platny, jsou od sebe asi 12let a ona v nem videla dospelaka. ☹ Ale opak je pravdou, psychiatr ho diagnostikoval na 16ti leteho chlapce. Manzel se ji zasekl ve vyvoji a majjeste dalsi problem. Takze ona bude mala chudinka na vzdy. Jsem dospela tak se to samozdrejme snazim chapat, navic mi ji je fakt lito. Ale kdyz pak mam nejake boleni ja, hold jsem starsi a vetsi bojivnice. Ja to zvladnu. ☹ Proto jsem rekla manzovi, jestli budu nekdy delat rozdily nebo rikat, ty musis mit rozum.. tak at me na to upozorni - ze tohle jsem prece nechtela 🙂

madlisek
4. zář 2012

@jasekd Teda, to se solidně nadřeš, když jdeš do práce 😒 K nám je to jen jedno patro, tak jsi mi dodala naději 🙂

madlisek
4. zář 2012

@tarra27 My jsme oblečení na cestu z porodnice koupili 🙂 Za prvé proto, aby taky něco mělo miminko nové 🙂 No a druhý důvod je ten, že první jela z porodnice v oblečku "Born in 2011" a to by teď bylo takový divný 😀

ameliejulliette
4. zář 2012

@tarra27 Koupili jsme nové oblečení na cestu z porodnice, jinak většinu jsem už na prvního syna kupovala z druhé ruky 😀 ale pak jsem zase podstatnou část prodala a teď jsem nakupovala znovu... Takže dědit se bude jen částečně... navíc jsou kluci úplně jinak na roční období, a taky uvidíme, jak velký bude ten druhý 😉
@madlisek Já musím kočár parkovat v garáži pod schodama (přes noc v autě), máme to do třetího patra a momentálně je varianta taková, že staršího budu po schodech nosit v Ergu a mladšího ve vložné tašce (abych nemusela miminko navlíkat do Erga, když jinak bude oblečený do zimního fusaku do kočárku...), ty naše venkovní schody jsou v zimě fakt o držku 😖 Myslím, že se to všechno musí ozkoušet a nějaká možnost se prostě ujme 😉

madlisek
4. zář 2012

@ameliejulliette To je jasný, nějak bude 🙂 Mně se v prvním těhotenství zdály noční můry o odbržděném kočáru před domem (je to ještě ke všemu v kopci) a nedovedla jsem si představit, jak s tím komplikovaným vchodem budeme fungovat - no a funguje to už přes rok a zatím jsme to všichni přežili 🙂 Ale chtěla bych prostě někdy zažít, jaký to je, přijet pohodlně s kočárem až před byt, v klidu si vyložit nákup, vyndat dítě... nebo dokonce přijet domů se spícím dítětem a nechat ho v kočáru dospat.... no sci-fi, asi chápeš 😀

ameliejulliette
4. zář 2012

@madlisek Jo jo, to mi ani nepovídej, zajet dovnitř se spícím dítětem (nejčastěji mi vytuhnul na začátku ulice, tak podle situace jsem buď seděla na schodech, aby se prospal, a nebo ho s těžkým srdcem vyndala a samozřejmě se probral naprosto čilý 😀 )... 😉

zlilly
4. zář 2012

Hehe. tak našemu druhorozenému koupila babička na cestu z porodnice uchvatnou sadu oblečení z biobavlny s medvídkama. fakt krásna. až na to, že tam byly úplně nesmyslný kousky oblečení (rukavičky, bryndák), ale nebyly tam například dupačky nebo něco na nohy. a miminko to celý zazdilo tím, že se narodilo velký a do soupravičky se nevešlo 😀

tarra27
5. zář 2012

@zlilly 😀 tak to je dobrý...

oni právě mají sady přesně jak píšeš, bryndáky a kdesi cosi.....já uvidím...ještě promyslím, zda koupím nové na cestu z porodnice...dnes nejdéle zítra mrknu nahoru, kam jsme uklidila malé věci po malé a asi je i už operu...a uvidím....co tam vlatsně všechno mám 🙂 u nás bude říjen, takže stejně žádný teplo a stejně bude zabalená....

já si jen pamatuji, že babička říkavala, že děti mají jezdit z porodnice v novém....tak asi i to mě ovlivnilo 🙂

mataharyy
5. zář 2012

@jasekd No když budu kupovat další kočár, tak leda ten co se dá přestavět na mono, protože tu verzi pro dvě děti nebudu využívat stále, neb dítko chodí velmi obstojně už teď, jen směr udává jiný než ostatní 😅 Takže vysloveně kočárek pro dvojčata kupovat nechci. Navíc nemáme auto a všude tahat dvou kočár, to bych si moc nervů neušetřila, spíš by za mě byl za chvíli vzpěrač 😀 No a ty kombinované kočárky, pro jedno až dvě děti jsou i ojeté celkem drahé, takže uvidíme co přinese čas... Navíc kdo ví, třeba se dítě umoudří a bude stačit vodítko k tomu kočárku 😀 😀
Ale dovedu si velmi dobře představit kolik pohody je, když se děti dají uvázat do kočárku 😵