Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
14. srp 2010

Ahojky 🙂

@andu jj za chvíli se chystám balit takšu do porodky 😀

@berryl jejda 😖 tak hlavně že se nic nestalo 🙂
já mám tohle těhu samý hlody, asi před měsícem, jak byli ty tropy, tak jsem nesla Tomáše ze svahu dolů (asi jen 2metry) no ale podjela mi v pantofli noha a pěkně jsem i s Tomášem žuchla na zem...naštěstí jen "sedla" 😅 ale břicho bylo chudák napjatý až do večera ☹ .
..a pak nedavno jsem zase učila Tomáše venku chodit a pustila jsem kočár a ten se začal nějak rozjíždět a směrem ze silnice ze srázu...tak jsem za ním vyběhla asi jen 10metrů, ale sprintem a tak jsem si namohla břišní vazy pod břichem, že jsem už s Tomášem domů nedojela, rozbrečela jsem se a volala příteli, ať pro nás přijede...zlepšilo se to až po pár dnech ležení...ale nemohla jsem skoro chodit a noc byla nejhorší v životě...bolest horší jak při porodu..fakt 😝
tak radím, žádný běhy 😅

@verusky jo klokanka nebo to nosítko je dobrý 🙂 klokanku už jsem prodala, páč já bych určo nevyužila s tím našim pohodlncem 😅

petardice
14. srp 2010

@berryl ha, a to ti rovnou udělali testy? taky jsem pořád ospalá a unavená a nesčetněkrát je mi na omdlení, jednou jsem omdlela v sedě, naproti mě seděla kamarádka a co si pamatuju je, že se mi udělalo zle od žaludku, pak jsem měla pocit, že se musím napít, vzala jsem flašku, dala ji k puse, zamotala se mi hlava, orosilo se mi čelo a pak vím až to, že mě manžel přenáší na gauč do lehu. nicméně přičítala jsem to nízkému tlaku. asi se v poradně zkusím na to železo zeptat. i když faktem je, že tlak mám dost nízkej i normálně, takže je to asi spíš tím.

berryl
15. srp 2010

@petardice tak to se stalo přesně my! a je to prý z nedostatku železa. Zjistí ti to normálně z krve

@ojo no tak to muselo teda bolet, ale víš jak musela si ten kočárek doběhbout!

kal naštěstí byl Radim doma, byl z toho hotový chtěl mě narvat do auta a jet do nemocnice, spíše mám strach a by se mi to nestalo až budu doma s malým sama ☹

dneska mi už je lépe, hned po snídani jsem si dala železo 🙂

andu
15. srp 2010

Ahojte, holky.
@berryl, @petardice tak ještě, že jste nespadly nijak blbě anic se vám ani mimčům nestalo! 😉
Já o tom nedostatku železa u sebe uvažuju už dlouho. Měla jsem ho po porodu Ameli a zjistila jsem, že jakmile mi ho nasadili, zázračně mě začali žrát komáři 😀 Letos nemám snad ani jeden ďobanec, opět, a to jsou přítel s Aminkou poštípaní až hrůza... A ke všemu mám taky furt pocit, že je blbý tlak 😅 No uvidím, jak se to bude vyvýjet a kdyžtak se Dr. poptám 😉
Zítra se jdu zase mrknout na Jáchymka, tak doufám, že je stále vše v pořádku! 😉
@berryl, já myslím, že pokud budeš brát to železo, už se to snad nestane 😉 To by bylo blbé no, kdybyste s Ríšou byli sami... 😖
@ojo: Bože, běhat?! V tomhle stavu! Jsi blááázen! 😀 Já nezvládnu bez zadýchání vyjít ani schody ze sklepa do našeho 2. patra 😀 A to se mě teď mamka ptala, zvou nás na 4 dny do Maďarska, jestli prý máme na A. krosnu... Tak jsem se vyděsila, kde mě chtějí po špacírech hnát! 😀 Ale prý nic tak horkého... 😉 😀

krista
15. srp 2010

Bože holky ty vaše zážity, opatrujte se! 😔

Holky vy co ještě nemáte dvě děti nebo je máte malý. Máte se na co těšit, dneska přišel Lukýsek sám ke Kristý, dal svojí hlavu na její, pomazlil se, pohladil jí a dal jí nádhernou pusinku. Kdo váhá nad druhým, nikdy nebude litovat, je to prostě úžasný 😵 😵 😵 chvíle na který nikdy nezapomenete! 😵 😵 😵 v životě si nebudete nic vyčítat, litovat, tohle vynahradí všechno, probděný noci, provztekaný dny, jak říkám - VŠECHNO! 😵

majatob
15. srp 2010

ahoj holky, konecne jsme doma 🙂
co je tady noveho???? 😵

berryl
15. srp 2010

@andu snad to bude ok 🙂 jsem stále unavená, ale citím se o něco lépe

@krista moc se na ty krásné chvíle těším a děkuji za povzbuzení

andu
15. srp 2010

Jee, kris, tak to musí být nádhera 😵 😵 I když mám z toho trochu vítr, máš recht, tohle určitě vynahradí vše 🙂

andu
15. srp 2010

No čau, Maji... Tady se omdlívá a ták 😉 😀 😅

berryl
15. srp 2010

🙂

ojo
15. srp 2010

@krista 😵

no mě běhání nijak nevadilo..jako myslím popoběhnout, když jsem chvátala nebo tak 🙂 ale tohle bylo, že už kolo kočárku sjelo ze silnice a to jsem teprve zrychlila 😅 no jsem trdlo, mohla jsem se na to vykašlat...kočár byl prázdný a přece jenom to je věc...sám přítel mi říkal, že jsem ho měla nechat spadnout 😅 a Tomáše jsem nechala stát na cestě 😅

a železo...já si měla zavolat o výsledky krve už předminulý týden, jestli mi třeba nechybí, ale těhu hlava děravá 😅 ...zítra už tam musím zavolat..stejně jdu teda v pá do poradny 😅

@andu třeba budou brát na výlety malou v krosně 😉 jo schody...těch mám taky po krk,bydlíme v prvním patře a ještě je máme v bytě 😝 říkala jsem, že jestli někdy budem stavět barák, tak bezpatrový bungalov 😀 😀 😀

berryl
16. srp 2010

dobré ráno holky 🙂

majatob
16. srp 2010

dobre ranko 🙂 kdo tady omdliva? to nedelejte holky 😀

berryl
16. srp 2010

@majatob už je všechno ok

evanek77
17. srp 2010

ahoj holky, jdu k vám nakouknout, nějak se povedlo, že budeme mít doma dva mrňousky 😀

berryl
17. srp 2010

@evanek77 to je krásné, veliké gratulace 😉

marketovna
17. srp 2010

@michele11 - koukám tu na vás a neboj nic 🙂 já čekám třetí a mám je dost brzy po sobě..to dáme 😉

@andu - ahoj 🙂

@zanetik - ahooooj 🙂

marketovna
17. srp 2010

Jinak se omlouvám za přepadovku. Ahoj holky 🙂

jaanna11
17. srp 2010

ahoj holky, muzu sem za ami obcas zavítat? Cekame dvojcatka. pomalu se zaciname divat po nějakém kocarku, ale zatím vubec netusím jaky, chtela bych korbicky vedle sebe se dvema striškama. nemate nekdo nejake zkusenosti ze sveho okoli?
Ještě jsem se chtela zeptat, nechavaly jste si po porodu zvetsiovat svatebni prstynek nebo jste ho normalne daly na ruku? Už mi pomalu zacinaji napuchat prsty a tak bych potrebovala poradit, mam t¨moznost nechat si ho zvetsit za minimalni cenu, ale bojim se, ze mi potom bude pardat, dekuji za odpovedi

majatob
17. srp 2010

jeee, vitam nove maminky 🙂

@marketovna taky cekame treti 😵

@jaanna11 ja si zvetsit necham, ale asi to nebude porodem...rekla bych, ze jsem neodhadla velikost uz pred svatbou 😀

krista
17. srp 2010

@evanek77 máš super termín, na moje narozky 😵

@jaanna11 co se týče kočárku, kamarádka z jiného tématu čeká dvojčátka a líbí se jí Bumbleride Indie a nebo Easywalker Duo, ale ten Bumleride jednoznačně vede 😉 🙂 co se týče prstýnku, já bych ho potřebovala spíš zmenšit, mám o cca 12kg míň než před prvním těhotenstvím 😉 zatím bych do toho zvětšování nešla, netroufla bych si to tipnout.

@marketovna další odvaha gratuluju a další kluk! 🙂

krista
17. srp 2010

Jinak jsem se tu nedávno dojímala jak se děti mazlí a dneska vozil Lukášek Kristýnku v dětským kočárku po bytě, to byla sranda, já se tak těším až ještě povyrostou 😵 😵 😵 a budou tady spolu lítat 🙂

marketovna
17. srp 2010

@majatob - no koukám, že jste taky nečekali.... 🙂 myslela jsem si, že jsem jediná, kdo je blázen 😀 😀
@krista - kujůůůůů.....u nás se vyrábí jen šulíni ☹ Ale ted už se moc těším......Mno...ti povím, mě se stalo, že Míša si chtěl malýho Honzíčka povodit, hodil mu kolem krku smyčku a málem bylo po Honzíčkovi.....ale jsem bystrá matka 🙂

berryl
18. srp 2010

@jaanna11 ahoj tak já jsem zvětšovat nepotřebovala, ale před porodem jsem měla tak neteklé prsty, že prstýnek ležel doma

holky jak mám řešit postýlku? někdo radí koupit novou a někdo mi radí koupit už Ríšovi postel z ohrádkou a postýlku nechat prckovi co myslíte?

krista
18. srp 2010

@marketovna taky už jsme zažili pár takových atentátů, myslí to ty děti dobře, ale někdy to může dopadnout katastrofálně 😔 tak třeba do čtveřice bude někdy holčička ne? 😅

krista
18. srp 2010

@berryl my jsme chtěli Kristý naučit na velkou postel, ale kolem cca 15měs. měla hroznou reakci na Priorix a rostly ji zuby a všechno se strašně zhoršilo včetně spaní a já natrefila na hezkou postýlkou, nepoužívanou, za dobrej peníz, tak jsme si řekli že ji vezmememe, že ji přeučovat nebudeme, postýlka byla doma a dva dny na to si Kristý vydupala spát ve velké posteli a do postýlky už se nikdy nevrátila 😀 takže ona se to prakticky naučila sama, byla tam kouzelná jak byla maličkatá 😀 😵 druhou postýlku jsme nedávno prodali. Je to strašně individuální s tou velkou postelí, já teď nevím jak tam naučit jednou malýho, chtěla bych v podobným věku ho do ní dát, ale on v noci strašně spatně spí a měli by jeden pokojíček, bojím se, že se budou budit a pokazí si spaní oba dva 😒

petardice
18. srp 2010

@berryl Příští týden jdu na velký UZ a odběr krve, tak až budou výsledky, zeptám se na to 🙂

@krista Tak tohle jsou ty okamžiky, na který se fakt těším. Na druhou stranu mě sestra u doktora upozorňovala, že měla děti necelý rok a půl od sebe a ten větší šel k malýmu se slovy "mimi, na..." a hodil mu přes okraj postýlky na hlavu dřevěnou hračku 🙂))) případě mu se stejnými slovy dával do pusy tatranku 😀 a nenaděláš nic, on to myslel, chudák malej, dobře 😅

@evanek77 koukám, žes měla první těhotenství taky pohodovější, co?

@jaanna11 já bych teda se zvětšováním taky počkala. já neodhadla velikost už před svatbou a vzala jsem volnější a když mám mokrý ruce nebo v zimě zmrzlý, mi prstýnek sklouzává sám. ke konci prvního těhotenství mi otejkaly prsty, takže mi byl akorát a pak jsem ho musela i sundat, takže jsem říkala, že ho nebudu teď taky nosit, jestli opuchnu a po porodu, až se ustálí váha, nechám velikost upravit. ale na tvém místě to v těhu neřeším - pár měsíců bez něj asi vydržíš a abys ho teď kvůli pár měsícům zvětšovala a po porodu ho zas zmenšovala je asi zbytečný. podle mě tyhle zásahy těm prstýnkům nedělají moc dobře...

krista
18. srp 2010

@petardice to víš to se taky u nás stávalo, Luky dostal kdysi plastovou kostkou, ale strašně těžkou a to bylo dokonce od Kristý záměrně, když nevěděla jak mě naštvat, šla a ublížila mu nebo se snažila mu ublížit.... nějaká žárlivost proběhnout musí a ještě se těším na pubertu 😝

kaleilah
18. srp 2010

@petardice jo to je i u nás, ady mněla ve třech měsících první piškot, ve 4 první lentilky a ted se do ní danýs snažil nacpat rohlís se salámem 😀 ale zase je to od nich hezký, nejsou lakomý 😉

krista
18. srp 2010

@kaleilah to se stalo jednou mě samotný, Luky byl ještě hooooodně malý miminko, nejedl příkrmy, nic a já mu cpala do pusy rohlík se šunkou a divila se proč to dítě tu pusu neotevře, pochopitelně jsem se spletla (měla jsem ho cpát Kristý) pak bych si nafackovala, naštěstí fakt tu pusu neotevřel, tak ani neochutnal 😅