Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
21. čer 2011

@jasekd já látkovky nemám, takže dobrý, ale taky nám nějak začly smrdět odpady 🙄 😝 prádlo už visí 😅 šli jsme nakoupit a nějak se na něj zapomnělo no 😅

smardik
21. čer 2011

@jasekd no jo je to tak jak píšeš, bohužel ale ted je hlavní začít pracovat s Tomíkem at to doženeme a může jít za rok do školky, jak budu mít papír od dr. půjdu ho tam zapsat protože u nás je jen jedna logo školka-teda v rámci jedné školky 2logopedické třídy

smardik
21. čer 2011

@krista může se to srovnat nemusí ale co jsem četla i dr. dneska říkala tak se k tomu často vážou další problémy, to že nemluví je jen část problému. samo se to nespraví, záleží ted na mě a něm jak budem spolu makat. snad se časem dočkám že mi řekne mami nebo aspon mama

krista
21. čer 2011

@smardik to je mi fakt líto, takové problémy 😔 přeju vám, aby se to časem spravilo, věřím, že budete na tom makat jak nejlíp umíte a Honzík už něco povídá?

jasekd
21. čer 2011

@krista 😀 😀 😀 Fakt vtipna holka... Jo, jinak dobry 😀 A pripadali jsme si jak gynekolog amater 😝 Ty ruzne prirodni metody, to bych taky nezvladla, navic jsem hroznej lajdak.

smardik
21. čer 2011

@krista jo Honzule povídá - mnam,ham, papa, haf, ne, mama, ahoj. Tom umí ahoj, ne

majatob
21. čer 2011

@krista ted nelatkuju, ale i to jsme zkouseli a o prazdninach se k tomu snad zase vratime 🙂 ale ja mam docela malou pracku, tak jenom kdyz prevlecu postele, tak je to hned vic nez jedna pracka...a prevlikam co 14 dni maximalne, k tomu sem tam zaclony, zavesy, ubrusy, predlozky z koupelny a wc, obleceni nase, deti, Stepanovi peru vetsinou zvlast, modrotiskovy ubrusy zvlast, veci co maji na zahradu a tam toho zaprasi neskutecny mnozstvi, deky,....ja uz jsem nemela prazdnej kos ani nepamatuju, mame dvojitej a vecne pretika 😀 😀 😀

majatob
21. čer 2011

@jasekd ja jsem se Stepanem byla k BKM donucena, mel obdobi kdy se jinak nez do nocniku nevykakal, ma furt problemy se zacpou...ale curani teda neresim a mu to v pline nevadi 😀

smardik
21. čer 2011

@majatob prázdný koš na pradlo je co? to je asi tak sen

majatob
21. čer 2011

@smardik jo jo, muj taky a asi se nikdy nesplni 😀 😀 😀

jasekd
21. čer 2011

@majatob On je na UM Stepanek, vid? Martinek byl dokrmovanej Nutrilonem a navic AR, tak to byl taky problem, Venous naopak vecne posrana az na zada 😝 Tu plne kojim a nemuze ona byt to dite, co kaka jednou za par dnu a je happy? Ona teda je happy, ale ja uz min, kdyz prepiram posranou latkovku 10x denne 😀 K BKM s Martinem nas donutila ta vada ledviny a zvysene riziko infekce, proste nechci, aby kadil do pliny a to se nam uspesne uz cca od jeho 3 mesicu dari. S Vendy to nepraktikuju zatim, pac ona kadi furt a nema to pravidlo, navic na etapy, a signal moc nedava... Pockam si u ni, az nebude mit ty vajicka, ale trochu bobky. No a curani jsme nezvladli, takze ja mam takovou modifikovanou BKM 😀 Jinak uz bych rada nocnik pro Martinka, konecne jakztakz pevne sedi, tak snad to nejak zmakne, koupim a zacnem.

krista
21. čer 2011

@jasekd no to rýpnutí se přímo nabízelo víš 😅 😀

@majatob je fakt že my když jsme na vesnici v baráku se zahradou tak taky ušpiníme víc prádla rychleji, tady v paneláku se ale skoro nemají jak ušpinit proto nemáme tolik praček 🙂

Prázdnej koš na prádlo mám dneska, včera jsem prala tmavý, dneska světlý, ale nebudu vás prudit 😀

smardik
21. čer 2011

@krista se máš můj koš je plný a to mám už pračku plnou-převlíkala jsem peřiny, musím to zapnout. u nás je čuně hlavně Hanys, já ho převlíkám i 3x denně-snaží se totiž už papat sám

krista
21. čer 2011

@smardik Luky taky baští od 14timěs. (k mému překvapení mu to šlo v těch 14měs. možná líp než teď 😀) a lepší je to ještě v tom, že hrozně rád střídá ruce, takže on oběma umí jíst tak nějak napůl, třeba polívku tu rozlije, ale normální jídla, i jogurty celkem v pohodě 🙂

smardik
21. čer 2011

@krista no on začíná ale už se nají jen je to všude-minule byla rýže ve vlasech, v plínce takže snaží se ale po každém jídle je tak na převlečení.

krista
21. čer 2011

@smardik tak o rýži nemluvím, to je katastrofa skoro u obou našich dětí 😀

smardik
21. čer 2011

@krista já nemám s kým srovnávat víš, Tom sám nejí

krista
21. čer 2011

@smardik chápu, no rýže pokud je to taková co nelepí tak nám dělá opravdu problémy a musím se přiznat že moc často ji na jídelníčku nemáme, protože mě tečou nervy 🙂

smardik
21. čer 2011

@krista tak my rýži děláme máme ji rádi tak je i celkem často, jen je všude. no rýže asi buden a večeři a dítě rovnou z jídelní židličky poletí do vany

krista
21. čer 2011

@smardik no to je taky možnost 😀

smardik
21. čer 2011

@krista jo to mě napadlo před chvílí, ono furt jen ty brambory a těstoviny není nic moc tak tu rýži to chce. ale ted jsem koupila cizrnu tak jsem zvědavá jaká bude

majatob
22. čer 2011

dobre ranko holky, dnesek je zatim uplne super...o ctvrt na 9 jsem vstala, S. jeste chrupkal a prisla jsem do pokojicku a tam sedel Tobik s Bibcou v postylce, povidali si a snidali housky a vodu, co Tobik nasel v kuchyni a dosahl na to 😵 😵 😵 trochu jsme si pohrali, ted si hrajou sami a ja musim jit udelat S. mliko, nakrmit a jit trochu uklizet 🙂 takova pohodicka po vcerejsku 😵 😵 😵

kukuca
29. čer 2011

Ahojky, tak zase oživuji diskuzi 🙂 Kdysi jsem sem chodívala, když jsem zjistila že jsem podruhé těhu. Tak abych si dodala odvahy.Strašně mě to tady u Vás nabíjí energií, jsou tu odvážné a statečné maminky. My čekáme holčičku, TP je 22.9 a strašně se těšíme.Moc jsme si ji přáli.Doufejme že bude spací,první syn teda nebyl.Byl to s ním ze začátku očistec.

zdezli
29. čer 2011

Ahojky,

tak ja hlasim, ze jsme se uz druheho miminka dockali, uz jsme par dni doma s porodky a szivame se. Misa je nastesti uzasne hodne a neplactive miminko, snad mu to vydrzi!!! Natalka je zatim taky zlata - jen dnes poprve zazarlila u kojeni a chtela maleho ode me odstrcit ☹ No snad to nejak vychytame...

smardik
29. čer 2011

@kukuca vítej 🙂

@zdezli moc gratulujeme a přejeme hdoně zdravíčka

jasekd
29. čer 2011

@zdezli Velka gratulace 😵 At je Misa porad tak hodnej 😉 Natalky reakce je naprosto normalni, martinek se taky snazil Vendy odstranit, no a vcera nasel jeji dudlik a zatimco jeste nedavno by ho strcil do pusy, ted prilezl a snazil se ji ho narvat do pusy 😀 Bude mu 15 mesicu, o neco mladsi nez Natalka. Ona si na brachu zvykne 😉

zdezli
30. čer 2011

@smardik dekujeme!

@jasekd Moc diky za utechu! Vcera jsem z toho byla dost spatna - nechtela bych, aby se Naty citila nejak odstrkovana, ale Misa taky nesmi prijit zkratka, ze...

marcelkap
30. čer 2011

@kukuca AHoj, gratuluju k holčičce. Ta naše teda spací vůbec neni, První 3 měsíce začala v 18hod řvát a přestala tak ve 3-4 ráno. A doteďka spí blbě. Tak taky doufám, že druhý bude lepší na to spaní 🙂

@zdezli Gratuluju k Míšovi, ať je pořád tam hodnej a hlavně zdravej.

smardik
30. čer 2011

@kukuca první syn taky spací nebyl, řval řval zase řval-mimochodem to mu zůstalo do dneška. Mladší syn už v porodnici spal celou noc, byl to andílek. Pak ho to teda přešlo ale to byl zdravotní důvod takže nespal a je nic moc dodneška ale myslím si nebýt nemocnice spinká krásně

kukuca
30. čer 2011

Díky za gratulace. Asi nejsem normální, já se tak těším že bych už nejradši rodila zítra. 😀 Ještě přechodit s pupkem to léto..
Spáváte někdo s dětma v jedné místnosti?Vzhledem k našemu prostoru v domě, budeme muset prozatím rok, dva, spát s dětma.Nebudou se budoit navzájem?Někde jsem četla že se nejlíp sžijou hned po příchodu z porodnice.