Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

cigaretka5
16. srp 2012

@madlisek my mame abc design zoom a podla mna skvela volba................. a da sa do akychkolvek dveri, kedze je normal sirka

svatule
16. srp 2012

@eveluska
@pele holky díky za názory, je to někdy fakt těžké je oba ukočírovat...však to znáte. Bydlíme v centru Ostravy, je tady super park, ale probíhá v něm zrovna rekonstrukce, až do léta 2013, což znamená, že tam jezdí náklaďáky a všemožná technika, takže ani tam nemůžu malou vzít bez rizika...
Návštěvy se snažím zvát, ale taky to nejde pořád, no, ale zase na druhou stranu hodně to letí, tak to musíme "přežít", za rok budu s láskou vzpomínat, že malý nechodil, i když teď už se na to těším. 😉
A jak vaši starší zvládají nočník? Snažím se dceru naučit, ale ještě to nějak nejde 🙂 chápe, co chci, ale hlásí až po akci, už jsem rezignovala na látkové pleny, nestíhala jsem přebalovat, teď už by to šlo, ale zase už je ani jeden moc nechce...

eveluska
16. srp 2012

@svatule s nocnikem nic, neodmita ho, ale nic se mu nepovede udelat..... po akci zacal ted na dovoleny hlasit bobek, ale taky ne pokazdy a ted doma uz vubec, zase by klidne behal pul dne s bobkem v pline a nezahlasi.... tak to jeste nijak nehrotim, jeste ani nemluvi, nekaka v pravidelnou dobu, casto i vickrat denne, tak na to jeste asi neni zralej

svatule
16. srp 2012

jinak naštěstí je malý naprosto v pořádku, máme potvrzené, že je úplně zdravý, ale těch 6 měsíců od operace musíme dodržet rizikovou prevenci, takže ho mezi větší kolektivy brát nechci, ale jak říkám, už se to krátí, to už uteče!

svatule
16. srp 2012

@eveluska taky čekám, kdy jí to docvakne úplně, mě to je vcelku jedno, ale vždy mě rozhodí mamča, když mi říká, že jsem byla bez plen už v roce... 😉

lucka33
16. srp 2012

@pele no aj ja sa už neviem dočkať, kedy už bude malý chodiť, lebo takto je umrnčaný, keď nedosiahne to, čo chce a po vonku loziť nemôže... iba vnútri, ale zas malá chce ísť aj von a ja tiež chcem, aby boli na vzduchu... tak je to také nafigu, ale tak ako som písala, snažím sa malému to meniť, raz ho dám do ohrádky, potom ho vezmem na ruky a poprechádzame sa, potom ideme na hojdačku - máme takú veľkú lavicovú, tak si ho tam posadím alebo postavím, lebo preňho je to úžasné teraz stáť, alebo ho šupnem do kočíka a ideme sa prejsť... no už keď bude chodiť, tak už budeme mať hotové aj detské ihrisko v záhrade, tak sa môžu hrať v piesku alebo na šmýkale a pobehať si po záhrade...

svatule
18. srp 2012

Tak holky, nechala jsem malé krtečka na kojení a pak večer místo večerníčku, jinak se ji snažím zabavit, co to jde a vypadá to nadějně, tak uvidíme, jak to půjde dál...
Jinak mám menší krizi, malý už v kočárku takřka nespí, takže pobyt venku je dost náročný, malý chce koukat a brečí, malá zase brečí, když jdeme z hřiště...no je to blbé období, ale věřím, že to brzy přejde a překonáme to.
Dnes je Eli u dědy, tak dojede vylítaná, s Vašíkem půjdem na procházku a uvidíme, jak se mu to bude líbit 🙂

zdezli
18. srp 2012

@svatule Ja bojuji s nocnikem taky, a to je dceri o rok vic nez tvoji 😅 Dovedes si predstavit, jak do me mamka reje 😖 Ale ted jsme byli tyden u ni, tak jsem ji rikala, at to tedy Naty nauci, kdyz si mysli, ze ja to delam spatne - a vysledek nulovy, naopak jeste horsi nez doma. To uz je aspon na doma bez plinky - tam byla sice taky, ale curala i kakala do kalhotek 🙄

svatule
20. srp 2012

@zdezli plně chápu, taky jsem mamče řekla, ať se teda pokusí, ale nakonec to je stejně moje chyba, protože ji od 8 měsíců nevysazuji 😉 jenže to, že na nočník vůbec nechtěla sedat a chytala hysteráky jen ho viděla to už zase nevidí. Teď už teda sedí ráda, ale většinou nahlásí pozdě, ale nějak si říkám, že jí to časem fakt dojde.

zdezli
20. srp 2012

@svatule stejne jak u nas - zacinali jsme hysterickymi zachvaty, vzeprenim se. Pak si na nocnik asi po pul roce zacala sedat, ale nic neudelala. Az ted to vypada, ze jsme na dobre ceste 😉

marketnieuw
21. srp 2012

@svatule pardon, ale musim se smat s tim hristem... U nas jak pres kopirak...

tea333
21. srp 2012

ahojte, hlasime sa po nejakom case co som sem naposledy pisala. Uz sme doma z porodnice 6 dni, a pomaly si zvykame.
Snazim sa najst si system fungovania s dvoma detmi, ale zatial mi to fakt nejde. neviem ako mam hodinu uspavat mrnusa, ktory ma reflux a pritom sa venovat starsiemu. Malicky je velmi budive babatko, nespi pri hluku, laka sa zvukov, a starsi je hlucny ze az 😀 teraz to robim tak, ze uspavam prv mimco zatialco starsi je s otcom a potom starsieho.
muz je doma so mnou, bez pomoci sa zatial nezaobidem. ako ste to mali na zaciatku vy?

zdezli
21. srp 2012

@tea333 Ja uspavala jen to mladsi. Dcera usina od asi 8 mesicu sama. Takze jsem nejprve dala do postylky ji a pak bojovala do pulnoci se synkem, ktery mel rovnez reflux 😅

tea333
21. srp 2012

@zdezli mne sa uz 2x podarilo uspat drobceka tak, ze som mohla ist rychlo uspat starsieho. babatko sa ale samozrejme hned potom zobudilo. tiez bojujeme s refluxom do neskorych nocnych hodin. dojcenie, nosenie, polozim do postielky a je to tu zas. grcne si a uz je nepokojny, a zas chce prsnik..a tak dookola az do vycerpania, ale potom uz nemozem davat ani ten prsnik, lebo by sa po 3 dojceni, hoci aj z toho isteho vypiteho prsnika hned pogrckal 😒
tak pride plac, nosenie, plac..vcera som nemala sil, poprosila som manzela nech nosi a zaspala som pri nich.

lucka33
22. srp 2012

@tea333 u nás uspávanie tiež nebol problém, lebo ja malú položím do postieľky a ona zaspí, aj cez deň aj večer. A s malým sme zo začiatku tiež mali brutálne noci, večer som ho vždy aj hodinu uspávala, najskôr na rukách, neskôr v kočíku, bol to des, muž musel byť vždy v tom čase doma, lebo kým som uspala malého, musel sa niekto venovať malej.... Teraz už aj malý zaspáva sám, síce k nemu treba behať dávať mu dudel, ale už ho nemusím hodinu natriasať 😝 A tiež je to také budivé dieťa, on sa dokonca zobudí aj vtedy, keď len kuknem do izby, či spí, takže nejaké kontrolovanie nehrozí, len nakuknem cez škáru dverí, aby som s nimi ani nepohla, či sa už paplón prestal hýbať a potichu odchádzam 😀
my zas teraz máme také ťažšie obdobie kvôli tomu, že s malým je ťažko byť vonku, v kočíku len za pochodu a keď ho zoberiem na ruky, tak sa hneď ťahá na zem, preňho je teraz najlepšie byť vnútri na zemi a tam plaziť sa a najnovšie stavať sa... ale staršia sa zas pýta von, takže je to také na figu, už sa neviem dočkať, kedy aj malý bude chodiť 😝

tea333
22. srp 2012

@lucka33 tak vidim ze sa to da, ale u nas sa starsi sam jednoducho neuspi. potrebuje aby pri nom niekto bol, a babatko som posledne noci uspavala 3 hodiny, aby pospal aspon 4 hodinky z noci ☹
momentalne som teda uplne neschopna riesit to sama.

lucka33
22. srp 2012

@tea333 ale ved si len na začiatku, to sa časom upraví, nemôžeš chcieť hneď, aby si v tom mala systém, neboj pôjde to bez problémov, bábätko si vytvorí svoj režim a časom možno aj samé bude zaspávať, ono to všetko trvá len chvíľku (hodnotím s odstupom času, vtedy to aj mne pripadalo ako večnosť). držím palce, zvládnete to všetko 😵

mishulka1987
23. srp 2012

mishulka1987 Ahojky holky.Prosila bych Vás mocinky o radu.Máme s přítelem 4letou holčičku,ročního synka a nyní jsem ve 12tt.Až se dítko narodí,tak synovi bude rok a půl.Mám docela obavy z toho,jak to budeme zvládat.Malý se nám v noci tak dvakrát budí nabumbat,po bytě nám leze po čtyřech jako fretka,zatím nechodíme.Holka už je docela samostatná,ale nevím,jak budeme zvládat do celého toho kolotoče ještě malé mimčo.Už nyní mám v domácnosti práce až nad hlavu,vždy si naplánuji co za den udělám,ale stejně nestíhám.Máte nějaká s tímto zkušenosti a můžete mi poskytnout nějaké praktické rady?Díky moc.Miška.

jasekd
23. srp 2012

@mishulka1987 Za pul roku bude vsechno jinak, to se neda ted naplanovat. Ja mam "jen" dve deti, zato s rozdilem jednoho roku, nekdy to jde, nekdy hruza. 3 deti, a navic s podobnym odstupem jako budes mit ty, ma @majatob ta ma ty mladsi deti s jeste mensim rozestupem, mozna taky rok a kousicek jako ja. A je tu i vic holek se trema, tak snad se nejaka ozve 🙂
Na jine diskusi ted holky zkousi na uklizeni system Fly Lady, ted nevim, na jakych strankach to nasly... Proste neco jako Modrykonik, ale o uklizeni 😕 😀 Najednou stihaji uklidit rychleji vic veci, docela je to chytlo a v domacnosti je mensi zmatek, i ja se tim snazim nekdy ridit a neco do sebe to ma 🙂

zdezli
23. srp 2012

@jasekd a Co je to prosim te za system? 😅

ivikleto
23. srp 2012

Tiež mám tri deti, narodené rok po sebe, ja si to neviem vynachváliť, odporúčam !!! V oktobri budú mať 16,15,14 rokov, ale sú viac než súrodenci, dôverujú si, pomáhajú si. Nezažila som žiadne rozmaznané deti, nemohli si to dovoliť, rýchlo sa naučili samostatnosti, či už v jedení, obliekaní, neskôr v učení a tak, ja by som mohla menovať iba samé pozitíva, ale pamätám si aj časy kedy som fakt padala do postele, ale na to som už zabudla, obetovala som svoje záujmy, ale keď deti povyrastli, vrátila som sa k nim.......

kinna
23. srp 2012

@mishulka1987 ja cakam za tri roky teraz tretiu slecnu a tiez sa toho troska obavam, ale len zaciatku...termin porodu mam konca oktobra, ael momentalne uz lezim, lebo som rizikova, zajtra cupitam na udrziavanie do nemocky...deti budu u svokry-esteze ju mam...
myslim si, ze aj u teba to bude zo zaciatku "o zivot" ked sa budete este kojit, a mala by si mat klud, ale to asi nebudes mat a ani ja, kedze aj mne akurat stredna vsade lozi a myslim si, ze ked porodim, bude chodit a vsade sa dostane

na to, ako si to zariadit, ti asi niktrora maminka presne neda odpoved, nakolko deti su rozne, aj chod domacnosti....ale neboj, zvladneme to a o take dva roky nam bude hej, ked sa nam decula budu spolu hrat, odkukavat jeden od druheho a ucit sa vsetko spolu....

jasekd
23. srp 2012

@zdezli http://www.pojdte-dal.cz/ tady na tech strankach to holky hledaji, ja spis jen ctu rady od nich, tyhle stranky jsem necetla. Proste k tomu, co delas denne, jako je umyt nadobi, uvarit, atd, si pridaji kazdy den jednu vec navic, co nedela tak casto, jako treba vydrbat jeden drez od vodniho kamene, vycistit pracku atd. Ja se snazim drzet pravidla, ze vecer nez jdu spat, i kdyz padam na hubu, uklidim linku a kuchynsky stolecek, ostatni bordel tak nevadi, proste aby tam rano bylo misto a mohla jsme detem udelat UM, tim oni se na chvili zabavi a vyradi z provozu a ja se muzu trochu probrat a resit ten zbytek. A taky jsem si dala pravidlo, ze kazdou vec, co mam v ruce, dam na sve misto, ne vzdy se dari, ale lip nez driv, ja jsem bordelar, co veci ruzne odhazoval, kde mu upadly... Nebo je tam nekde antiodkladaci den, proste ten den udelas neco, cemu se dlouho vyhybas, neco zaridit na urade, prisit knoflik na oblibenych satech, co nejdou bez nej nosit atd atd. Ja o tom moc nevim a cist stranky o uklizeni nechci, ale jak rikam, holky v nasi diskusi mi obcas reknou... Zacly tam s tim teprve nedavno spis ze srandy, ale pry to celkem funguje.
@ivikleto teda 3 deti rok od sebe, dobry 🙂

ameliejulliette
23. srp 2012

@jasekd Děkuju za tip, kouknu na ty stránky a třeba se ve mně probudí nějaká vášeň k úklidu 😀 Jinak tady asi po porodu bídně zhyneme v hoře špinavého prádla a nádobí 😀 😀 😀

jasekd
23. srp 2012

@ameliejulliette ja bych rekla, ze tesne po porodu nepomuze nic, nez se zajede system, tak je clovek hajenej 🙂 Nejhorsi organizacni krizi jsem prekonala tak po mesici veku male 🙂 Predtim to byl bordel, chaos, zmatek , anarchie... 😀

svatule
23. srp 2012

holky, nemám moc času 🙂 potřebuji radu od těch , co mají Jané powertwin, zda jde prát celá ta sedačka v pračce, pokud ano, na kolik a v jakém prášku. Mám různé informace a nevím, jak to udělat, abych něco nezničila...
díky moc

ameliejulliette
23. srp 2012

@jasekd Ó, to je u nás i teď 😀 No uvidíme. V nejhorším si odepřu nějaké jiné vymoženosti a holt nám někdo přijede vyžehlit za peníze, to mě napadlo dnes 😀

jasekd
23. srp 2012

@svatule Podle me nejde, my na to neprisli, ja uz si to moc nepamatuju, jak jsme to sundavali, ale mam pocit, ze jsem to nejak drhla v ruce, fakt ted ale nevim. Pokud to nacpes do pracky, tak bych prala urcite na 30, pro jistotu.
@ameliejulliette ja prestala zehlit. Teda trvalo mi to asi do 6ti mesicu dcery, a ted si tukam na celo, porc mi to trvalo tak dlouho!!! 😀 Mame tvrdou vodu a tak hjsem chtela, aby to meli mekci. Ted nezehlim a deti stale zijou 🙂

ameliejulliette
23. srp 2012

@jasekd 😀 Tak my máme vodu v pohodě, ale nejsem schopná to včas uklidit, nebo přinutit manžela, aby si své uklidil, když to sundám ze sušáku... Tak abychom nechodili jako by nás zrovna vyplivla kráva, žehlíme, co si aktuálně bereme na sebe 😝 Manžel si žehlí do práce sám naštěstí... Ale stejně, chci sušičku a basta! 😀

zlilly
23. srp 2012

@ameliejulliette nezhynete. taky sem si to myslela, ale je to mnohem lepší teď než to bylo s břichem. já mám nesrovnatelně víc energie, takže se sem tam povede něco udělat. ve srovnání s tou bídou poslední dva měsíce těhotenstí je to tu úplně vzorové. uvidíš, že to bude hračka. 😉