Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kammka
6. črc 2010

@dagina no nemyslím, že by moje máma měla jiné priority...ale základní péče o nás jí dala určo zabrat víc, než by jí dala zabrat dnes..naši se u nás střídali, měli proti sobě směny v práci, moje tchýně např. jak měli kluci nudli, strčila je k babičce..že přece musí chodit do práce...

kammka
6. črc 2010

@dagina jo a pokud jde o malé rozdíly mezi děti a jejich vztah: mezi mnou a ségrou je necelých 11 měsíců a jako děti jsme se rvaly..a dnes jsme každá jiná, moc si nerozumíme...

michele11
7. črc 2010

@mirip nie, na potrat ist nechcem, len neviem, ako to zvladnem a bojim sa, ze sa nebudem stihat venovat dcerke a je mi to strasne luto, stale len placem ☹ . Najviac ma vytaca, ze mm je uplne v pohode, ze vraj pri jednom sa aj druhe vychova, no jemu sa to povie, ked je stale v robote, ale mne to take v pohode nepripada. Proste som chcela pockat aspon rok, aby sme si uzili prve dietatko a nie takto, ale clovek mieni a priroda meni 😒 . Buduci tyzden idem ku doktorke a uvidim, ci mi to tehotenstvo definitivne potvrdi, ak ano, pridem sa sem k vam vyplakat a nabrat trosku poztivnej energie ☹ .

lada82
7. črc 2010

zarli - Davidek ma uz rok psychickou zacpu :(, dle nekolika lekaru ze zarleni ...
ale navenek je v pohode...
kamaradky holcicka prestala jist a spat... atp.
s detmi je porad neco... musime vydrzet

krista
7. črc 2010

@michele11 a proč máš vlastně podezření??? Co ti nasvědčuje k tomu že jsi těhotná?

@lada82 teda vy si užíváte 😔

dagina
7. črc 2010

Ahojky.

@lada82 hm, to není moc potěšující. Stejně by mě zajímalo, jaké to je, když je třeba rozdíl 3-5 let... . Asi každý věk.rozdíl bude mít něco...
@krista jj, pochopila jsem🙂. Kris nemá AE od narození??

michele11
7. črc 2010

@krista dakujem za tip, idem tam nakuknut, s najvacsou pravdepodobnostou tam patrim ☹ , robila som si test a je pozitivny, po porode sa mi rozhadzal cyklus 😠

krista
7. črc 2010

@dagina myslím si, že větší věk. rozdíl je pohodlnější třeba pro samotné maminky, protože tříleté děti a výš mají třeba už ve školkách a mají hodně času věnovat se jen miminku... no stejně jsem to tak nechtěla 🙂 řekli jsme si že to chceme mít při jednom ať jsme za pár let už mobilnější a snad děti budou mít i podobné zájmy (oproti dejme tomu 5tiletému a ročnímu dítěti... 🙂). Ne ne Kristý začal ekzém až cca v 15timěs. jak jsem popisovala, ani Luky ho nemá od narození, až od 3,5měs., ale nemá to tak strašný, zatímco Kristý si to vyžírá.

@michele11 aha tak to je dost vysoká pravděpodobnost 😒 mrzí mě, že jsi z toho tak vyděšená, ráda bych tě něčím uklidnila, no nevím jak, ono ty první měsíce jsou krušný, neřekla bych ani tak po fyzický stránce (i když má člověk občas pocit že se musí rozkrojit) jako po psychický stránce, je to dost nápor na nervy, ještě když oba dva řvou jako ti naši 😅 a taky lítání po doktorech, to je doslova očistec s oběma, ale jinak se to dá, když jsme doma, máme na všechno klídeček, občas si jeden nebo druhej holt chvilku pořve, já zase nejsem z těch co by dělali pro dítě všechno honem 😅 zase záleží co to je, ale musí chápat že všechno jde postupně 🙂 St. dcerka nemusí být vůbec odstrčená tak jak si to představuješ, musí se jí vnutit myšlenka že je vlastně velmi užitečná a potřebná když bude pomáhat s miminkem a že i tak je tu maminka pro ni, zvládneš to 😉

lada82
7. črc 2010

@michelle
nebud vydesena 🙂 mej radost!

@krista koukam, ze u Vas je to uplne stejne jako u nas 🙂
na psychiku je to napor, pro me horsi nez ta unava atd. s tim spojena...
ale uz je to lepsi, nez to bylo... akorat mi prijde, ze manzel to bohuzel snazi hur ted, nez kdyz to byly "mimina"...

jinak my je takto za sebou chteli - nevedeli jsme do ceho jdeme, ze tak prijdu o penize, o skolku, o potencialni hlidace, o snadne dojizdeni do Prahy - nejak mi tyto veci nedocvakly a nenapadly predem... nicmene chteli jsme je za sebou, aby se zivot vratil drive do normalu, abychom se drive vzpamatovali i po financni strance, aby si deti spolu hraly a rozumely si... a zacina to vypadat, ze to tak vse nakonec bude 🙂) hrajou si, zacpa prestava, ekzemy zmizely - nehnou se bez sebe nikam, takze i kdyz starsi asi zarlil dlouho, nebo mel nejaky jiny stres z toho, uz je z toho snad venku...
jeste aby se dal manzel dohromady, a bude zase pohoda (pokud neda, tak nevim, co budu delat 😔 )

krista
7. črc 2010

@lada82 mluvíš mi z duše s tím jak jste to chtěli... zatím jsem teda já osobně neobětovala tolik věcí, školka taky nebude, což mě mrzí, protože loni prý nebyl tady takovej nápor takže se dostali děti bez problémů a letos jich hodně odmítli 🙄 ale za rok to zkusíme znova a při nejhorším nás snad vezmou až půjdu do práce což by bylo za další rok už 😲 můj manžel teda těžce snáší spíš Lukyho řevy, ty noční a denní vztekací než Kristýnčiný návaly, ale taky z toho neni dvakrát odvařenej, já vím, že mít jen Kristý a třeba teď rozmýšlet nad druhým tak už ho nemáme, kdysi jsem měla "šanci" že jí ty příšerný vzteky přejdou třeba po roce nebo po dvou letech jak mi hodně lidí říkalo 😅 dneska už vím že to neni pravda, tak bych asi zůstala u jedináčka 🙂 každopádně nelituju že je mám, jsem ráda, že to je jak to je (přišlo to v pravý čas), ta moje psychika to snad vydrží, musí 😅 😉

A s manželem držím palce, ono to asi s každým manželstvím udělá svoje.

dagina
7. črc 2010

@lada82 a do čeho se teda jde 😅???? Na co se mám připravit??? Mě už teď ubíjí únava jak prase, a to jsem ještě nebyla těhu, hold když se člověk v noci nevyspí je to na prd. Natož až se prcek narodí, to asi teprve poznám co je být unavená.... .
My jsme teda mysleli, že mimi dopadne tak o půl roku déle (no není to zase takový rozdíl jak to nakonec dopadlo), ale je to tak dobře, než lítat někde po špitálech a solit prachy za umělé opl., to si také nedovedu představit.
Prostě jak říkáte - přišlo to v pravý čas.

krista
7. črc 2010

@dagina všechno záleží na těch dětech na co se máš připravit 😅 jak ti bude spát Lucinka, jak ti bude spát miminko, jak moc bude trpět prcek na prdíky, na zoubky..., jak moc se bude Lucinka vztekat apod. řekla bych že to bude jen a jen o těch dětech, jestliže budou všichni hodný, uprdněný, spavý a hlavně zdravý, bude vám fajn 😀

dagina
7. črc 2010

@krista 😀, takové děti existují ??????

smisek21
7. črc 2010

ahoj holky, mohu se k vám přidat? mám 10 měsíčního syna a plánujeme brzo další. Pro tak brzo, namítají někteří? prostě tak. Nevím ale na malého jsme hodně moc dlouho čekali a tak mám obavu zda i nyní nebudeme dlouho čekat.

dagina
7. črc 2010

@smisek21 my na první také hodně dlouho čekali, máme jí po dvou uměl. opl., předtím ještě jiná léčba atd..., no a to druhé bylo hodně rychle 😀, ale né vždy tomu tak musí být, prostě se to neví, chtěli jsme tak o půl roku déle, ale to už není takový rozdíl, takže jsme rádi jak to nakonec dopadlo 🙂.
Držím pěsti!!!!

smisek21
7. črc 2010

@dagina držím palečky, at máš zdravé mimčo a at obě děti dělají radost. Víš já si myslím, že děti jen přinášejí štěstí.
Kamarádka byla na potratu a od té doby se už 5 let marně snaží o miminko. a ted toholituje. já jsem alespon štastná, že mám to jedno, ale to víš že bych byla ráda i za další 😀

dagina
7. črc 2010

@smisek21, jj, hlavně zdravíčko a to ostatní nějak dopadne 😅.
No tak hurááá do dalšího 😀, třeba to půjde také hned 😉

lada82
7. črc 2010

🙂) Kristy, absolutne presne stejne jako u Vas, je to i u nas...

@dagina, neboj, prezit se to da 😉 - ja to nekdy tezce nesu, protoze bych chtela byt ve vsem perfektni a to proste NEJDE - takze s tim se musim smirit, ze nektere veci jdou stranou - ze je tu obcas curbes, ze nemam porad uvareno, ze namaji deti 100% servis a zabavu porad... nejde to vsechno, zatim ne - momentalne ne... u nas je to treba ted na stiru s penezma, coz dela dost neplechu i ve vztahu... ale casem proste bude lip...
mala byla priserne uplakane a nespave mimino, ja do toho mela po porodu problemy, malej zacal "stavkovat a vzdorovat", marodili - nakupilo se toho dost, takze u nas nerviky byly, protoze jsme takove veci necekali, ale to neznamena, ze to tak ma kazdy !!!
urcite to bude u Vas lepsi - neboj... ja jsem trosku "nervove slaba" 😀
ale je dobre vedet, ze to snadne byt nemusi, a byt pripravena - ja si to malovala moc ruzove a zrovna to bylo naopak...
ale miluju je a jsem stastna, ze je mam - i kdyz pro sebe treba vubec nemam zadny cas - ted, par let, pak to bude zase jinak, musim to zvladnout

krista
7. črc 2010

@dagina existují ale ne ty naše 😅 no jsou horší věci 😉 🙂 ze všeho snad vyrostou 😵

@smisek21 tak vám držím palce, dle mého názoru to zase tak brzo neni 😀 tak ať se brzo zadaří 😵

To slýchám holky celkem často že první dítko šlo s problémama, um. oplodnění, horm. léčby, laparka atd. atd. a druhý jako po másle, že to právě nikdo nečekal ... nebo naopak i znám případy co jim první vyšlo hned na první pokus a druhý jak nebylo po dvou měs. tak začli šílet a podle mě už jenom z těch stresů jim to pak nešlo 😕

@lada82 s penězmi taky pořád válčíme, uklidňuju se tím, že už "jen" dva roky (ono to uteče jako voda) a naklušu do práce a snad bude líp, vím že děti budou mít zase vyšší nároky na školy, výlety... ale snad to půjde 😉 bude muset, z ruky do huby celej život žít fakt nechci 😲 😉

andu
7. črc 2010

Jejejéééj, holky, tak teď lehce panikařím! 😀
Dneska byla Ameli celý den protivná, nevím, jestli jí rostou zuby, nebo prostě už zkouší nějaké vzdorování (ačkoli si myslím, že to pravé "ořechové" teprve přijde, že?! 😅 ), ale fakt jsem poté, co byla uložena do postýlky a furt ječela, začala pochybovat, jak takovéhle dny zvládnu se dvěma dětmi! 😖 Jsem si i pobrečela, páč jak psala @dagina, jsem též "nervově slabší" 😀
Já si pro jistotu vše maluji v temných barvách 😀 Jakože druhé dítě bude pravý opak Ameli - tzn. nebude spát, nebude jíst, bude na mě totálně viset kamkoli se hnu a podobně 😀 Do toho si představuju, jak má Ameli to pravé období vzdoru... A říkám si, že to prostě nemůžu dát! 😀 😀

S penězma je to na prd v poslední době snad všude 😖 U nás jak by smet! Ale dneska byl přítel na pohovoru, příští týden jde na 4 hodinové školení, a pokud vše klapne, jakože už se modlím, aby klaplo, a šéf nebude proti, bude mít drahouš slušnou práci! Takže prosím všechny svaté, aby mu to fakt vyšlo 😉

krista
7. črc 2010

@andu tak já na vás budu moc myslet aby vám to vyšlo, ať máte o nějaký nervy míň 🙂
Taky jsem si kdysi jako těhotná říkala jak to všechno vydržím, to prostě nepůjde ☹ a už když za mnou byl MM s Kristýnkou v porodnici a ona vřískala na ty chodby tam 😅 tak jsem si říkala že to bude strašný, ale MM odešel do práce a nám to nějak utíkalo, plynulo, někdy hůř, jindy líp, někdy je to opravdu strašný, jindy jsou dny (jako třeba dneska) kdy měla těch svých vztekacích, válecích, běsních... stavů jen pár a to je po tom dobrý 😉 ona je taková odmala, opravdu prakticky od miminka, takže si myslím, že každej to nemusí mít tak šílený a nerada bych někoho strašila 😅 😉

smisek21
7. črc 2010

jojo tojá ted panikařím 😀 dokonce jsem začala počítat ovulační dny měřit teplotu ad., ale je pravda že je to možná tím stresem 😨 No uvidíme.

smisek21
7. črc 2010

@dagina no zatím to tak lehce nejde zkoušíme to uřž 4 měsíc ale halvu vzhůhu zatím mám

berryl
8. črc 2010

ahoj holky byli jsme na chatě a užívali si krásného počasí
my měli taky trable otěhotnět s Ríšou, manžel měl špatný spermiogram, nakonec jsem se domluvili na umělém opl., už jsme měli za sebou všechny vyšetření a čekala se jen na moji menstruaci a měla jsem si začít píchat injece. No a menstruace už nedirazila, takže fak malý zázrak po těch letech. Teď se nám zadařilo ani nevíme jak a měli jsme kondom :o)

lada82
8. črc 2010

drzim palce!!!

takze u nas dnes noc na houby...
oba dva uchrchlani, davili se hleny, zvraceli - rano pulhodinova vyprava k pediatrovi, abychom zjistili, ze ma jeste 14 dni dovolenou, nasledne hodinove dobrodruzo v nemocnici (kde jsme byli uz jednou v utery)... obe deti maji uz chycene prudusky, ale ATB nedostaly, jen stejne leky porad dokola, uz vic jak tyden... zitra tam musime znovu, protoze s malym astmatikem je to bud na hospitalizaci nebo kontrolu denne.. vsadim se, ze to temi antibiotiky stejne skonci, akorat se to utrpeni protahuje ...

proto je to u nas nekdy strasne - kdyz jsou deti zdrave, da se to 😔

andu
8. črc 2010

@lada82 : Jejda! To nechápu, proč to s těmi antibiotiky prodlužují, když vidí, že normál léky nezabírají 😖 Tak držím palec, ať to máte brzy za sebou a dítka jsou zas v pohodě!

@berryl : Teda, tak to je mazec 😀 No asi to tak mělo být no 😉

lada82
8. črc 2010

@andu
zrejme kvuli tomu astmatu mu je nechteji davat, asi az v nevyhnutelnem pripade, kvuli imunite, ale dite kasle a u toho krici bolesti, to je hruza 😢

dagina
8. črc 2010

Ahoj maminy,
@lada82 a kdy se u malé projevilo astma??? Z toho mám lufta jak blázen. My už s atopákem ani k mudrovi nechodíme, páč to stejně nemá význam..., a příznaky jsou jakoby dávivý kašel???
To je fakt na prd, když jsou děti nemocný ☹, ať je co nejdříve lépe!!! Bože to musí být náročný....

lada82
8. črc 2010

@dagina
zatim jen u Davidka - zjistili mu to presne na 2.narozeniny, presne na den - ale to uz byl po tretim zanetu prudusek, tzn. ze asi od 1,5 roku... ekzem mu zmizel pred 1.rokem, nevim uz presne (asi v 10m)...
holcicce ekzem zmizel take okolo 10m, ted sem tam trosku neco ma... doufam, ze astma se ji vyhne

lada82
8. črc 2010

priznaky - kdyz kasle, je to dobre, kdyz vykaslava hlen... horsi je, kdyz to nejde...
chrceni, piskani, lupani v hrudnicku, nemoznost dychat, hlavne v noci...
kdyz se malem udusil, uplne se mu jakoby propadal ten hrudnicek...