Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

marti457
14. črc 2010

@kaleilah To Ti teda moc nedávají 😒 😲 mě navrhovala ta paní, když jí budu hlídat, že mi přenechá celou mateřskou a rozhodně bych ji neměla takhle pořád 😕 a samozřejmě by jí dávala jídlo s sebou ...

kaleilah
14. črc 2010

marti ta je teda blbý,hlavně když je malej na kocoura zvyklej. My máme zuzku taky alergickou, myslím že to budou pyly, nedivila bych se ani zvířata. Jak začne jaro, je unudlená, pořád smrká,kejchá, oči jí slzý, pořád bleje-odpo když usne tak se dusí a zvrací z toho. Několikrát jsem říkala rodičů aby zašli k mudře, kašlou na to a mě tohle štve a nebaví. jako mohli by si najít aspoŇ tu blbou hodinu a zahít s ní k doktorovi 😠 ale bohužel, jak se doktorka vrátí z dovolený tak tam budu muset skočit já. My máme labradrku, papouška a kocoura 😝 a teda o žádný zvíře bych přijít nechtěla, ale ani o zuzku 😒

kaleilah
14. črc 2010

marti, je to ohodnocený na hovno, jako on si každej myslí jak nejsem v balíku, když hlídám. Jsem zvědavá kolik lidí by to za 18 kč na hodinu dělalo. Navíc nemůžeme jet na dovolenou, musím se hodně podrřizovat (třeba když chcem jít na blbou grilovačku, moje děti by spali v poho v kočáru na zahradě, ale nemůžeme, protože musíme čekat než si přijedou pro zuzku, to bávý v osm a v tu dobu naše děti už usnou doma atd...nebo ráno chceme jet třeba nakoupit do druhýho města ale máme smůlu, zuzku kolikrát přivezou třea v půl desátý a to pak nic nestíhám. 😠

marti457
14. črc 2010

Tak to je jasná alergie !!! Chudák Zuzka ☹ Kočky maj v sobě nejvíce alergenů...

marti457
14. črc 2010

To je normálně otročina 😠 Já jsem chvíli uvažovala, že bych to vzala to hlídání, ale když jsem si pomyslela jak se jen s mýma dětma špatně někam dojde a než se jen my vyhrabem tak to je hodina a mít navíc ještě mladší dítě než jsou ty mý tak jsem od toho upustila ☹

kaleilah
14. črc 2010

´marti jojo,hlavně jako jirka nenávidí nakupování s dětma já totiž potřebuju když jedeme do chebu do Intersparu pro maso a je tam Dmko, do Kauflandu pro zeleninu a ovoce a do tesca pro zbytek. Obchody jsou od sebe cca 5 minut autem a dokážeš si představit, co to je pro jednoho chlapa,když má popojíždět a hlavně tři děti odepnout ze sedaček, po chvilce zase nandat, navíc Adrrianka je pořád ve vajíčku, to se musí zapasovat doprostřed mezi dvě autosedačky a dost blbě se tam cpe a připoutává. No jsme z nákupů vždycky hotový 😠 a teď jak budou 4 tak budeme pořebovat nový auto, už hledáme sedmimístný

marti457
14. črc 2010

Jsem jen zvědavá, jak zítra budu stíhat - musím být v 7 v práci a ještě před tím musím děti odvézt do vedlejší vesnice k mamce do školky. On by to nebyl takový problém, kdyby vstávali v 6 h, ale oni mi začali spát do 8h ráno 😲
Přitom Lukášek mi od malinka blbě spí, to bylo hooodně dlouho co jsme byli taky 10x vzhůru v noci, a když začal jakš-takš spát - už je jen 3x vzhůru na pití, tak ho budu sama budit 😝

kaleilah
14. črc 2010

😢 😢 😲 já chci 😲 takyyyy, kde prodávají děti co spí do osmi? 😀 😀 Mě konečně začalspát dany do šesti, vždycky spal do půl šestý. A je jedno v kolik jde spát, běžně chodí tak na půl osmou.

kaleilah
14. črc 2010

a kde vlastně pracuješ?

marti457
14. črc 2010

@kaleilah To si umím živě představit 😀 U nás to taky je kolikrát dusno při velkých nákupech !!! To radši děti dám k babičce a jedu si to nakoupit sama. MM jezdí náklaďákem tak doma taky věčně není tak je to většinou všechno na mě. Ještě že máme ty babičky, které ochotně pohlídají 😉

kaleilah
14. črc 2010

já má kousek od nás (7km) mojí babičku,ae pořád pracuje a nemá moc času a hlavně moje děti -všechny 3 psychicky nezvládá. Používá dokola 4 věty :
Nechoď tam, přijde pes a sežere tě 😅 (haha, máme psa doma a děti se zvířat nebojí)
Přijde pán a dá to na zadek 😅
Přijde pán, strčí tě do pytle a odnese 😅
Já to řeknu tomu pánovi a ten s tebou něco provede 😅

Takže Zuzka s Danym jsou samozřejmě zvědavý, kde ten pán je a zdrhají babičce a hledají pána, zuzka se pak vzteká že chce vidět pytel, danýsek zase že chce pejska 😅 😅 AAdy je na mě závislá a jak někdo nemá cucací kozy 😅 a můj obličej tak je u něj hysterická 😝

marti457
14. črc 2010

@kaleilah Začala jsem prodávat v malém železářství - je tam otevřeno od 7-17hod a střídáme se tam dvě tak to je v poho. Jsem za to ráda, že jsem chytla práci, měla jsem už z toho obavi, kam půjdu, protože předtím jsme měli s mamkou každá kantýnu v Mevě (kde se vyrábí popelnice) a když jsem nastupovala na mateřskou, tak jsem mamce dala výpověď, protože jsme si tam už moc nevydělaly a mamka s tím sekla, měla tam ještě závodní jídelnu a kuchařky pod sebou a ty chtěli pořád větší výplatu a pořád platila větší a větší nájem a už to nešlo ☹ Teď mamka vaří v malé školce pro 20dětiček a má svatý klid 😉

marti457
14. črc 2010

Teď jsem se pobavila 😀 😀 😀 chudák babička 😀 😀 😀

marti457
14. črc 2010

Mě moje mamka taky pracuje, ale tchýně šla už do důchodu tak mi hlídá a já šla do práce 😉 akorát jsem taky zvědavá, jak to dlouho vydrží 😖 ona není sprostá a minule mi řekla - oni si ze mě dělají kluci vysloveně pr..l 😅

marti457
14. črc 2010

ježiši já ty chyby !!! obavy a s mamkou jsme měly - tak to je dobře 😝

kaleilah
14. črc 2010

tak to máš fajn, že máš práci. mě skončí rodičák s ady a budu mít před sebou ještě rok školy, ale zase vietnamčata- jak ta malá od září tak i zuzky budoucí sourozenec ještě budou malý, tak mám příjem pak na ten rok studia zajištěnej a potom až odevzdám všechny harantíky školce, půjdu hledat práci. Vyhovovalo by mi dělat i v děcáku, nebo i terréní socku, ale zase jsem se zařekla že už v žovotě nechci vidět žádný děti 😀 😀

No a možná to dopadne úplně jinak a půjdu hledat místo práce novej kočár, páč budu za pár let zase těhu. No doufákm že za pár let a ne v nejb 😀 ližší době, to bych moc neuvítala 😝 😝

kaleilah
14. črc 2010

já mám taky hrozný chyby, mám klávisnici celou smazanou (písmena) takže píšu poslepu a navíc děti mi po noťasu lezou, tak mi písmena občas nefungujou.Navíc koukám na telku a nečtu po sobě a pak luštim co jsem vlastně napsala 😀

kaleilah
14. črc 2010

Musíme si pomáhat 😀 😀 😀 Zuzka obouvá danyho a Dany sprchuje Rianku

marti457
14. črc 2010

Jéžiš, to je paráda jak si pomáhají 😀 Já mám Kubu na tohle nějak línýho - pořád se neumí sám celej obléknout - pomožky a kaťata mu jdou, obuje se sám, ale s tričkama mám sama co dělat 😲 má nějak velkou hlavu 😀
Zase je šikovnej hrozně na učení - všechny písmenka se naučil ve 3 letech, to pořád za mnou chodil a co je tohle za písmenko a co je tohle 😅 , pozná už perfektně většinu stromů, jako je lípa, javor, bříza, smrk, borovice... to někdy ani dospělej neví co to je za strom 😀 😀 😀 Dost mu to pálí a o to víc mě to rozčiluje, když od ostatních dětí okoukává lumpárny a opakuje je, je dokonce sprostej 😠

marti457
14. črc 2010

Mě se dopralo prádlo, jdu to pověsit a pomažu do pelechu. Zítra v práci až mi nebudou chodit lidi, tak sem juknu 😉

kaleilah
14. črc 2010

zuzanka se zase sama oblíkne-ponožky, kalhotky, kalhoty, boty, jediný co neumí je tričko a to si neumí ani svlíknout. Dany je striptér, ten s jen svlíká, zvládne i to triko 😀 😀

Jéé, prálo, já ho mám v pračce od včera, blééé, stydim se, ale jsemlíná ho pověsit, zítra vyperu znova 😀 😀 😀

kaleilah
14. črc 2010

zuzanka se zase sama oblíkne-ponožky, kalhotky, kalhoty, boty, jediný co neumí je tričko a to si neumí ani svlíknout. Dany je striptér, ten s jen svlíká, zvládne i to triko 😀 😀

Jéé, prádlo, já ho mám v pračce od včera, blééé, stydim se, ale jsemlíná ho pověsit, zítra vyperu znova 😀 😀 😀

krista
15. črc 2010

@kaleilah ty hypoalergenní mlíka jsou sice HA, ale obsahují prý taky tu samou složku a navíc malej by mi to nepil, jednou jsem ho dostala na předpis o Dr. a ono je tak strašný hořký, to si to dítě nezvykne když je naučený na to sladký 😖 tak je to prd platný, já jsem ráda, že vůbec tu UM vzal na milost, zatím budu pokračovat v kojení, ale jsem ráda, že už neni závislej jen na mě, kdyby se mi něco stalo (pořád počítám že mě možná někdy odvezou s tím žlučníkem protože jsou to občas extrémy) tak mi tady "neumře" hlady 😅 a ty peníze mi říkala kamarádka že jí taky nabízeli, úplně ty samý za to hlídání, ale jí se právě nelíbily ty víkendy a svátky, že by to dítko měla fakt pořád u sebe.
Jinak já si nemyslím jak jsi v balíku a jak to máš jednoduchý, on kdo do toho nevidí, tak se mu to kecá, já bych to nedala ani omylem, takže máš opravdu můj obdiv 🙂

A ty pyly bude mít Kristý možná taky, mě je zjistili v lednu, ani jsem to netušila a ještě roztoče, takže radost prostě 😅 celej život sbírám alergie 😅

No to jsou šikulky, super fotky 😵 naše děti si taky pomáhaji, ale jak 😝 jak vyrabovat skříň v kuchyni 😝 šuplíky v ložnici apod. 😅 😝

A Kristý ta se svlíkne celá když chce, ale když nechce tak s ní nic nehne 😀

marti457
15. črc 2010

Tak já se v práci moc nenudila 🙂 Za chvíli běžím domu - hurááá 😀

kaleilah
15. črc 2010

marti tak to ti to uteklo.ě těd přišel domů manža a měl být do šesti...jako mít doma milence tak jsem v prdeli 😀 😀 😀 ani nedal vědět, že přijde dneska dřív 😀 😀

krista
15. črc 2010

@kaleilah kdyby si při tom všem stíhala ještě milence tak to by si byla jednička s hvězdičkou 😀 😀 😀

mirip
15. črc 2010

ahojte ta sa oficálne pripájam v utorok mala malá presne í.mesiacov a som bola 1x aj u Dr všetko je ok dokonca aj srdiečko bolo zajtra ma čakajú odbery a v utorok ak bude všetko ok tak aj knižka tehu

verusky
15. črc 2010

kaleilah,Ty jsi skvela,ja bych to nedala.ja mela co delat se svyma detma,ne jeste pridat dalsi.ted bych si to predstavit dovedla,ale to uz jdu do prace.
ja porad chtela sehnat nekoho na obcasne hlidani (je to sice neco jineho) a bylo mi blbe nabidnout padesatikorunu (duchodkyni ve vedlejsim dome).ted se to vyresilo,ze dojela znamym dcera,17let,ukrajinka a s tou se dohodnu.a to bych mohla chodit do jogy 😵
ohledne zdravi,jsem na tom v nasi rodine nejhur ted ja,protoze jsem nachladla z klimatizaci v obchodech (nakupum jsem venovala sobotni dopoledne).nestalo se Vam to nekdy? asi mam oslabenou imunitu nebo co,ale kaslu,ucpane dutiny,priznaky jak angina (k dr.nemam cas jit).vcera jsme sli do blbe penny a oni tam snad maji dvacet stupnu!!
kristy,se vztekem vydrz,bude lip,urcite se to podda.jedinou radu,co mam na naseho vzteklouna anicku-teda ona se vlastne ani moc nevzteka,ona furt beci-reknu ji:"anicko,v klidu. ja ti nerozumim,uklidni se a pekne mi to povez".dva dny,kdyz se k ni chovam porad takhle pekne,tak se o moc,moc zlepsi.ale jindy shodou okolnosti je clovek unaven,vycerpan,nastvan a to rekne :"anco,nervi porad a bez se vybrecet do pokoje" 😔

verusky
15. črc 2010

mirip,gratulujeme 🙂

verusky
15. črc 2010

kristy,ja bych si s trema detma na krku milence nezvala 😀 😀 😀