Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

myzma
16. kvě 2011

@eveluska ja som kojila relativne dost, maly mal len 8m, dokonca i v noci (pred ci po mojkani) a vidis... mame kraaaaaasnu Hanku 😵 mala som asi 3x ms, nepravidelny po porode

majatob
17. kvě 2011

@spetra ja a je to uzasny 😉

spetra
18. kvě 2011

@majatob tak nakonec těhotná nejsem, bála jsem se jak bych to zvládala... ☹ super, že si to užíváš.... 😉 na fotkách vám to moc sluší... jste krásná rodinka.... 😉

dana3262
18. kvě 2011

@eveluska ja kojila 5xden/5xnoc. Mela jsem menstruaci, pak dalsi po 2.mesicich a pak dalsi uz normalne po 28dnech a pak jsem otehotnela.

majatob
18. kvě 2011

@spetra dekuju 🙂 tak asi to tak ma byt jestli ses na to necitila 🙂 nebo vas to treba posoupne k tomu poridit si tretiho sviste tentokrat uz planovane 😉

handm
18. kvě 2011

Ahoj holky, tak jsem vás kus učetla a jsem trochu neklidná i uklidněná. Prcek bude mít v září rok a od léta bychom tomu chtěli nechat volný průběh, takže kdyby se to povedlo, byly by děti od sebe taky nějak 2 roky...
Píšete, že zvládnout se to dá, ale co je nejhorší?
Náš malej je zlatej zatím, hodné pohodové dítě, i když první tři měsíce trpěl děsivě na prdy a užili jsme si, ale nevím, jak to bude dál.. je to hroznej čert, zvědavej, kramář, v noci se ale furt budí, i když už spí ve svém pokojíčku...
Já mám bráchu o pět let staršího a ten má holky taky od sebe 4 roky, tak tam už je samostatnost veliká ( i když žárlivost taky), ale tohle si nějak neumím představit, ty děti rychleji za sebou, ale chtěla bych to 🙂 JEdnak mít oboje "za sebou" a přijde mi, že si budou blíž, tak si vyhrajou spolu atd....My máme s bráchou super vztah, ale asi jsme byli trochu každý jedináček

majatob
18. kvě 2011

@handm ja mam prvni dva o 22 mesicu 🙂 a jde to, sice obcas jsou na zabiti jak se perou o hracky, ale to je u deti asi normalni 🙂 nejhorsi bylo kdyz strasi zacal zarlit, to bylo fakt sileny, male ublizoval a tak, no ale prekonal to a hodne tomu prispelo aj narozeni tretiho, to je jeho milacek 🙂

rubika
18. kvě 2011

Přidávám se k těm co mají děti rychle po sobě, u nás trochu neplánovaně, ale těhotenství jsme vcelku zvládli ačkoliv sem malého dost často nosila na rukách po schodech, codit začal až po 13ti měsících... Věkový rozestup mají naši kluci, bez týdne rok a 5 měsíců. Teď sem pátý den doma z porodky a zatím si všichni čtyři zvykáme...

myzma
18. kvě 2011

@rubika
@handm my mame rozdiel 16 mesiacov a jeden den 😀 sme doma tyzden 😀 a mozem povedat, ze podla mna je to velmi dobre, ze je medzi nimi tak maly vekovy rozdiel, jednak maly dost dobre niesol nase odlucenie, tatko sa super postaral s babkami, bola som skoro 9 dni v nemocnici a maly to zvladal nad moje ocakavanie 😅 az mi to bolo "luto" ale to je na inu temu... o ziarlivosti u nas nie je ani reci, mam pocit, ze maly ma sestricku dost rad, hovori je "haji" (mame hanku, cize hani) chyta jej nozicky, rucicky, hovori na nu, ze je AA, ked ju prebalujem, ked sa zabudi, medzi prvymi slovami hovori babo... lebo nevidi malu, casto ju mam vo vedlajsej miestnosti, ked spi cez den (pre istotu,a k by zaplakala)... ale hlavne mu nedavam dovod na ziarlivost, tulim sa s nim, ked boli za mnou v porodnici, ja som si hned brala maleho na ruky, mojkala sa s nim, hovorila s nim, nahanala sa s nim... aby necitil, ze pozornost je sustredena na malu... aj mi to prekaza, ked sa ho ludia vzdy pytaju na sestricku, hani sem, hani tam... a kde ma toto a kde ma hento... na take otazky ani moc nereaguje.. ale je uzasne, ked sam vnima jej pritomnost a hladi ju a pod...

mala spinka dost dobre, len dnes mame trosku umrncany den, ale to je bruskom... inak som nevedela par dni, ze ju vobec mame... babky sa pytaju s cim mozu pomoct a ja nemam nic, co by mi pomohli, stiham prat, varit, piect... akurat zehlenie budem musiet castejsie praktizovat... takze, zienky, nebojte sa 😉

rubika
18. kvě 2011

@myzma Přesně tak, v tomto věku se jim po mamince ještě nestýská, musela jsem být v osmém měsíci 2 týdny v nemocnici a zvládli to beze mě úplně v pohodě. I teď nemůžu říct že by žárlil a vynucoval si pozornost, prostě se chová pořád stejně, akorát chce malého hladit, ale ještě nemá cit tak ho musím hodně hlídat aby mu nevypíchl oko a tak, ale jinak to de... kamarádka má děti se stejným věkovým rozestupem a říkala že první půlrok to byl mazec, pak se to zlepšovalo a teď už je to úplná paráda. I dětská doktorka mi říkala, že začátky jsou težké ale pak mi odrostou pěkně při sobě ani nebudu vědět jak 🙂

myzma
18. kvě 2011

@rubika 😉

handm
18. kvě 2011

@myzma @rubika @majatob díky holky! To asi člověk prostě potřebuje slyšet🙂 U nás jediná nevýhoda (tedy u malého to bylo jedno, byl sám a první) bylo, že prostě neusne přes den (dosud) doma v postýlce. Musí do kočárku a ujezdit. COž například v zimě byl masakr 😉 tak snad ale to bude u druhého případně jinak..

Jinak doufám, že malý začne chodit brzy, protože už dělá "komín", přitahuje se za mě, když je na ruce, tak na nožky okamžite jde, tak by to případné těhu snad nemuselo ohrozit.. I když to je zatím předčasné. Když si vzpomenu na první pokusy o mimi, tak nejsem žádný přehnaný optimista... Tak uvidíme.
Každopádně holky před vámi smekám...!!!🙂

myzma
18. kvě 2011

@handm ja som otehotnela, ked mal maly prave 8m... a mozem ti povedat, ze za tych 9m sa tak vytiahne, zmeni, podrastie a bude vediet tooooooooooooooolko veci, ktore cloveka ani nenapadnu a ktore ti to vsetko ulahcia... ja som v tom case kojila, mali sme noci 10-15x hore, nevedel sam zaspavat, len na prsniku, ak by sa ma niekto spytal, ci som pripravena na dalsie dieta, poviem, ze nie... ale Boh to videl inak 😀 a dal nam Hanicku... tehu bolo super aktivne, ze mi rastie brusko, bolo vidno asi v 18-19tt dovtedy mi ludia hovorili ako dobre po porode vyzeram, a ja? som bola opät tehu... citila som sa velmi dobre, len brusko rastlo 🙂 len okolie nebolo moc nadsene, teda rodina, co ma dost mrzelo a kedze som to ocakavala, povedali sme to dost neskoro... a teraz idu malu spapat 🙂 pri jednom dietati je to podla mna o niecom inom cele ako pri viacerych... mozem povedat, ze rodicovstvo ma zmenilo, ale dvojnasobne rodicovstvo sa mi zacina pacit viac... menim sa v pohladoch, postojoch i voci synovi a mojej uzkoprsosti a uzkostlivosti... a pri 2 nezostavame... tak sa mam na co tesit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

handm
19. kvě 2011

@myzma No tak to naštěstí takhle nemáme, malej když ho nic netrápí, tak je fakt zlatej, spinká sám v pokojíčku, usíná sám, kojili jsme a dokrmovali, ted uz je jen na lahvi, v noci vstává ještě tak jednou, už dokonce jdenou prospal celou...tak uvidíme, jak se to vyvrbí, kdyby mi bylo v těhotenství tak dobře, ajko když jsem čekala jeho, bylo by to super!
Je fakt, že já mám ted docela čas (třikrát klepu), malej přes den hezky spinká ještě, stíhám udělat věci v domě, kolem občas taky, manžel je supertáta, když přijde z práce, okamžitě se mu věnuje a můžu si dát nohy nahoru, tak věřím, že to prostě nějak zvládneme..🙂
My bychom chtěli u dvou zůstat, ale uvidíme.. člověk míní a život... znáš to 😉

helabella
19. kvě 2011

@myzma -- krásně napsaný 🙂 Taky si nějak víc užívám víc dětí ...i když samozřejmě občas z nich šílím 😀 Spoustu věcí teď už vůbec neřeším, mám víc odvahy s dětmi podnikat různé věci, než když jsem měla jen jedno dítě...jsme celkově nějak víc akční 🙂

myzma
19. kvě 2011

@helabella asi rozumiem 😀 😀 😀

helabella
19. kvě 2011

@myzma -- a u kolika dětí byste chtěli skončit? 🙂

cigaretka5
28. kvě 2011

@myzma ahoj ja som vcera zistila ze som tehu, len tak som sa zamyslela ci budem potrebovat surodenceky kocik ci nie. viem ze ma vasa mala iba par tyzdnov ale myslis ze ho vyuzijes?

myzma
28. kvě 2011

@cigaretka5 URCITE!!!! pri rychlych presunoch z miesta na miesto, na prechadzky ako rodina, ale i v zime ... mala ti bude v nom este spat ... ja som kupila kocik baby jogger city select , ktory sa da vyuzit i ako single kocik.. kuk do mojho albumu... ale sucasne planujem satkovat ako pri synovi 🙂

a gratulujem 🙂

cigaretka5
28. kvě 2011

@myzma a to vsetko je v cene kocika? vanicky ? sportove casti? vajicka? ci?

beruthiel
28. kvě 2011

@cigaretka5 Ahoj, já mám mezi dětmi rozdíl 1 a 3/4 a vůbec si nedokážu představit jak bychom to bez sourozeneckého kočárku zvládli. Ze začátku byli pokusy o kombinace šátek + golfky nebo kočár + skejtík, ale byli s tím jen nervy a zbytečné starosti. Pak jsem pořídila Phil & Teds a život byl zase o něco růžovější 😉.

majatob
31. kvě 2011

@cigaretka5 ahoj, ja decka taham taky podle potreby bud v sourozenaku (jane powertwin) nebo nositko+golfky 🙂 podle me dvojkocar urcite uzijes a na vyber je jich spousta, takze se da vybrat podle toho co ti bude vyhovovat (ja treba chtela lehky tandem za rozumnou cenu, protoze P&T me nejak neoslovil a se sedackama vedle sebe bych se nedostala do kocarkarny 😖 ) 🙂

zdezli
1. čer 2011

Tak jsem se taky prisla trosku uklidnit - my cekame druhe mimco do 3 tydnu, rozdil bude 19 mesicu, tak jsem moooooc zvedava, jak to vse zvladneme. Babicky mame totiz obe vice jak 400km daleko.

majatob
1. čer 2011

@zdezli to uz mas za par 😵 my mame taky babicky a rodinu vubec daleko, takze jsme tu na deti sami 🙂

smardik
1. čer 2011

@majatob ahoj, tak co jak to jde se třema dětma 🙂

@handm dá se to zvládnout, já se toho bála ale dá se to zvládnout a kluci se mají moc rádi, vyhrají si spolu, jak tu jeden není druhý ho hledá, třeba jak se jeden vzbudí a druhý ještě spí tak na něj jde klepat že je vzhůru at vstává, jak se ráno vidí tak se letí obejmout 🙂, bála jsem se toho ale fakt jsem ráda že mám mezi nimi tak malý rozdíl a kdybych se rozhodovala znovu šla bych i do menšího rozdílu - mám 15 měsíců a 5 dní

@cigaretka5 já bych se bez sourozeneckého kočárku neobešla

cigaretka5
1. čer 2011

@majatob o mne sa zda strasna hlupost dat 600 eciek za dalsi kocik, ked ho podla mna budeme vyuzivat tak 4 mesiace . skor som rozmyslala nad nejakou 300 eurovou verziou, sak nech je aj tazsi co uz, mne osobne sa nepaci P a T skor sa mi celkom pozdava
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

majatob
1. čer 2011

@cigaretka5 dyt ti nic nenutim 😕 pro me treba vaha byla dulezita, protoze jezdim s detma casto sama mhd a vlakem a s tezsim kocarem bych je proste nahoru nedostala, navic jsem ho sehnala za 4000, sice uz po dvou detech, ale to mi nevadi 🙂 to je jen moje zkusenost, nerikam, ze to musi vyhovovat vsem 😅

cigaretka5
1. čer 2011

@majatob no sak hej , ja chodim vsade autom, mhd skoro vobec - s malou som este mhd nesla. Byvame stridavo v Bratislave a kusok od BA v rodinnom dome, a po dedine mi podla mna staci aj tazsi kocik. Pre malu mame mutsy kocik a ten milujem a urcite sa ho nechcem vzdat tak preto riesim lacnejsiu verziu surodenceskeho

beruthiel
1. čer 2011

PT je výborný kočárek, žádný není tak lehký, skladný a snadno ovladatelný, ale kdo to nevyzkouší neví ;). Jinak představa že ve 2 letech se dítě obejde plně bez kočáru je roztomilá.

smardik
1. čer 2011

@cigaretka5 já mám taky phila a jsem spokojená, já všude jezdím autobusem takže jsem si vybírat nemohla a tím pádem nebyl skoro žádný výběr a phil byl nutností ale nestěžuju si a jsem spokojená a bez něj si to nějak nedokážu představit, Tomík má ted 2,5 roku a pořád ho využívám, pohrávala jsem si s myšlenkou ho prodat a koupit jen stupátko ale nakonec si ho ještě nechám. nějaký kočár bych být na tvém místě koupila. mi zas přijde lepší koupit kvalitní kočár a pak ho dál prodat než nějaký levnější, co se blbě dál prodává. a tvoje malá je ještě malá tak myslím že kočár budeš mít na dýl než 4 měsíce