Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

alena36
17. srp 2011

no u nás maj všichni radost, já se léčila 5 let na neplodnost a i Daník je zázrak, že se vůbec zadařilo a asi to ten porod nějak profouk, když teď šlo druhé tak rychle. Tchánovci už mají další dvě vnučky velké - 20 a 17 let - tchýně měla staršího bráchu mého přítele v 17, takže v 63 má 20 letou vnučku. Takže teď si Daníka doslova uživaj a těší se i na druhé. Mě je 36, rodit budu v 37, což je skoro za zenitem, takže u nás to je trochu jiný případ.

myzma
17. srp 2011

ahojte, su tu dve podobne temy a nemam prehlad, v ktorej prispievam v tej rychlosti, co som tu na nete 😀 😀 😀 😀 😀 ale mam pocit, ze ste tu skor viac "sestry" cesky 🙂

tak co, chystate sa niektore na tretie? 😀 😀 😀

mne meska menstruacia, tak si robim srandu, ze do roka a do dna? a mozno je to len kojenim 😀 😀 😀

a inak? mate sa?

za seba mozem povedat, ze som objavila mnohe casove rezrvy a stiham viac veci,a ko ked som mala len jedneho... ale musim zdoraznit, ze nasa hanicka je tak pokojne a nenarocne dieta, ze keby som nekojila, ani neviem, ze mam dalsieho drobca... strasili ma snad vsetci, este v porodnici som od mnohych pocula hlasky, ze mi nezavidia a podobne, ale je to skvele obdobie

jasekd
17. srp 2011

@eveluska Nepletes, teda trochu, jsem z JBC, psaly jsme si o JBC porodnici a MUDr. Vrane 😀 z pediatrie. Jsem zubar, ted na ty dve deti je to poresene, ale pak musim uz nastoupit, zaridit se sama na sebe a makat makat makat 😀 Kdyby slo o staz v zahranici apod, co se da presne naplanovat, pak by to slo, hledat dostatecne dopredu vse zaridit, ale takhle... Nevim, kdy otehotnim (M. po roce snazeni a lecbe, V. na jednu nehodu), co kdyz by to bylo rizikove atd atd. A porodit a bezet hned do prace, to bych si hodila masli, mit doma dva skolaky, plnou cekarnu a vedle v mistnosti rvouci mimino 😀
@alena36 Mate to jako moje mama, jeji mama ji mela v 17 a ona pak me az v 33, tak se to vyrovnalo...

jasekd
17. srp 2011

@myzma Taky v tom mam bordel, v tech diskusich 😀 A o tretim pisu vyse, asi to nepujde... a ted urcite ne, mam pro jistotu Mirenu.

alena36
17. srp 2011

@jasekd jé Jablonec, tam bydlí rodiče mého přitele a od 30.9. mého manžela a přítel tam má barák - v Růžové ulici kousek od autobusáku

eveluska
17. srp 2011

@jasekd ahaa, uz vim 😀 pinda vranova 😀 😝 to je za dlouho, kdybyste chteli dalsi treba pak za 3 roky, tak treba krasne najdes nekoho po skole na zaskok nebo kdo se treba vrati ze zahr. nebo proste treba bude nejaka nahoda a pak se zase vratis, moje byvala zubarka to tak vzdycky na materskou mela a v pohode, nebo na jednu materskou se domluvila asi se 2 kolegy a "rozdala" jim svoje pacose a v klidu se to prezilo, ono zas ty lidi preci jenom jdou k zubari tak jednou za rok a pak jen v akutnich pripadech, tak tu jednu navstevu u jinyho dr. v klidu prejdou 🙂

lucka33
17. srp 2011

@hori no ja si tiež tak myslím, že nebudem chodiť na nejaké extra prechádzky, asi len u nás po ulici a to mi zvládne prejsť Sabi hádam už aj sama. A tiež mám golfáče a keď kúpim ešte hlboký pre malého, tak sa môžem ísť s niekým prechádzať s dvomi kočíkmi. A okrem toho u našich mám tiež taký starší kočík, takže tam môžem ísť napr. so sestrou alebo s maminou na prechádzku tiež s dvomi kočíkmi. A ak by som zistila, že naozaj by som ten súrodenecký využila, tak by som kúpila potom nejaký tandem.... A nemám nič také ako manduca alebo šatka apod. A v zime by si to napr. využila s novorodencom? Nebola by mu v tom zima?

eveluska
17. srp 2011

@jasekd jaka je jeste jina o detech brzo po sobe?
@alena36 to je fajn, ze to u vas zas tak dobre prijali 🙂 u nas me treba trochu mrzi nasi, ze si jeste prijdou mlady, maji moc prace a proste jiny priority, navic bydli v jinym meste, takze malyho jeste vlastne nehlidali, nejezdi se za nim ani podivat, nic... kdyz neprijedem my, tak nic a to jeste na nas vetsinou stejnak nemaji cas.... ale radost meli, to jo 🙂

eveluska
17. srp 2011

@lucka33 ja v zime chodila i s prckem s nositkem, pze casto byly zaveje, ze kocarem to neslo a v pohode 🙂 nabalis ho, hodne ho hrejes ty svym telem, vubec na nej nefouka, rekla bych ze v zime skoro lepsi jak kocar 🙂

jasekd
17. srp 2011

@eveluska Nejaka "tehotenstvo par tyzdnov po porode" tusim... Ono to na me obcas nekde vyskoci, tak tam neco vybleju, kdyz mam k tomu cosi ... 😀

luciana43
17. srp 2011

@alena36 Tak to mý tchýni je teprv 45 a užívá si vnoučátek velmi, občas si dělá srandu, že ještě stihne jednou s nima chodit na disko 😉 a občas přijde z procházek vysmátá, že ji zas někdo potkal a povídal jak krásné má děti ... A když sme tenkrát poprvé přišli, že bude babičkou, obrečela, že tak mladou, ale šťastný byly a moc, i podruhé

eveluska
17. srp 2011

@lenka112 co jsi delala za praci? - nakoukla jsem do ty druhy diskuze a vidim, ze tam pises, ze jsi delala s prckama 🙂

eveluska
17. srp 2011

@luciana43 tak to to bere krasne 🙂 ty mas muze mladsiho?

luciana43
17. srp 2011

@eveluska Je mladší a ještě ho tchýně měla v čerstvých osmnácti. Ale manžel má ještě mladšího bráchu tak vždycky povídá, že si to pak ještě jednou nebo i víckrát užije jako opravdová babička 😉 I když u ní nevím, jestli někdy bude taková ta klasická babička, to spíš moje mamka...

luciana43
17. srp 2011

@eveluska ještě ke všemu je to učitelka v mateřské školce a musím říct, že ji občas obdivuji, že ještě po práci má kolikrát náladu přijet a vyzvednout si na celé odpoledne vnoučata ...

lucka33
17. srp 2011

@luciana43 jééj no tak to som rada, že po druhej sekcii sa to lepšie hojí, ja tak aj dúfam, že predsa len človek vie, do čoho ide, vie aké bolesti má očakávať... A navyše dve deti čakajú len a len na teba, takže nie je čas myslieť na seba. Mne zas príde pomôcť mamina po pôrode, takže sa mi postará o malú a ja sa budem snažiť rozbehnúť kojenie pri malom. Prvýkrát sa mi to nepodarilo 😖
No a stými prechádzkami to aj u nás asi tak bude, ja nebudem mať odvahu chodiť s maličkým bábätkom na nejaké dvojhodinové prechádzky a možno budeme len na dvore, troška sa tam pohráme, pobeháme...

No a k tým reakciám okolia - to aj presne u nás "budeš to už mať za sebou", "to nevadí, že budeš mať dve deti po roku", "budete mať párik - to vám pekne vyšlo" 😀 Ale ja to neriešim, ľudia nevedia, ako majú na to zareagovať, lebo každý z nášho okolia má deti s viacročným rozdielom. Jedine jedna moja susedka má deti presne s takým istým vekovým rozdielom, ako budem mať ja - ale oni sú už v mojom veku, a tá jediná mi povedala, že ona by nemenila, že to bolo takto dobre a že sa pekne spolu zahrali a staršia naučila mladšieho veľa vecí - napr. používanie wc 🙂

eveluska
17. srp 2011

@luciana43 no tak to je uzasna tchyne 🙂
@lucka33 to mas pravdu, lidi asi spis nevi, co na to rict, tak placaj hlouposti 😅

lucka33
17. srp 2011

@eveluska a aké nosítko si mala? Ja sa v tom nevyznám, neviem, ktoré je lepšie a ktoré je vhodné od narodenia... Možno by bolo fajn si niečo také "pořídit" 🙂 Viem si predstaviť zobrať drobečka v nosítku a malú pešo za ruku, nech si pobežká... Ak by boli záveje a nedalo sa moc prejsť s kočíkom... 😉

spongebobka
17. srp 2011

@lucka33 k používání WC - syn se učí být bez plínek a dneska jsem je na zahradě přistihla, jak ho o rok starší sestra učí čůrat, samožřejmě "na holku", tak prcek udělá poslušně dřep a čůrá 🙂

eveluska
17. srp 2011

@lucka33 mela jsem na zacatek mei-tai - levny, krasne na telo, dobry na mimi, ale musi se vazat, kdyz jsem videla, ze nosime hodne, tak jsem poridila drazsi Ergo - opravdu supr nositko, s vlozkou jde od narozeni a nosi se krasne, navliknes jako batuzek 🙂

lucka33
17. srp 2011

@spongebobka no vidíš 🙂 Ono tie mladšie deti vždy opakujú po starších, lebo sú ich vzorom. A čím bližšie vekovo sú k sebe, tým väčší kamoši sú a to staršie dieťa sa rado ukazuje, čo všetko už ono dokáže, lebo je "veľké" 🙂 Mladší sa potom niekedy javia byť šikovnejší ako tí starší, ale to len preto, že opakujú po nich 🙂

luciana43
17. srp 2011

@lucka33 Kojení je někdy opravdu záhada sama o sobě ... Já sem s ním teda problémy ani jednou neměla a to i přesto, že poprvé sem po císaři dostala vysoké horečky, bolesti zad a skoro nic sem nejedla, jen pila, tak sem se rozkojila mnohem dřív a uplně v pohodě než ženský který tam byly se mnou v porodnici a rodily přirozeně a vše bylo u nich v pohodě 😒 Držím palečky 🙂

lucka33
17. srp 2011

@eveluska aha, no tak to by bolo niečo pre mňa - neviazať a rýchlo na seba zavesiť 😀 Idem pozrieť ten Ergo, ako to vyzerá 😉 ďakujem za radu 😉

luciana43
17. srp 2011

@spongebobka To máš dobrý, já bych taky potřebovala naši malou naučit čůrat venku, ale od bráchy se to asi nenaučí 😉

lucka33
17. srp 2011

@luciana43 ďakujem 🙂 no vidíš a ja som mala na izbe babu, ktorá porodila cisárskym predčasne v 35tt a tá mala mlieka toľko, že by všetky deti na oddelení nakŕmila do sýta. A malého nemala pri sebe, bol v inkubátore, tak jej to ani on sám nerozťahal, lebo mu odsávala a nosila mlieko. A mne malú nosili a aj tak sa mlieko objavilo neskoro, s problémami, bolesťami, až som to bohužiaľ vzdala, dnes by som to riešila inak, ale asi to tak malo byť, aspoň som ju nemusela neskôr odstavovať, keď som otehotnela a teraz aj dobre v noci spáva.
A navyše som potom dostala silný zápal prsník a v mlieku sa mi objavil zlatý stafylokok, takže tak či tak by som musela prestať kojiť 😒

eveluska
17. srp 2011

@lucka33 doporucuju nekde v obchode vyzkouset - hodne oblibena je manduca, ale nekomu vubec nesedi a tlaci na boky - napr. mne 😝 , pak je oblibene beco, ale zas nekomu vadi zapinani ditete do takovy vlozny "kapsy" (ja 😀 a prodavac), ergo je hodne dobre hodnoceny (stejne jako manduca a beco), ale nekomu se nelibi, nebo mu prijde moc otevreny apod. ... neco si urcite vyberes, tyhle tri nositka jsou nej 🙂

lucka33
17. srp 2011

@luciana43 😀 no to asi nie 😀 Ale zas deti lúbia vymýšľať, tak kto vie 😉

lucka33
17. srp 2011

@eveluska jééj si zlatá, ďakujem, popozerám si ich a skúsim sa na ne popýtať aj v obchodoch, že ako to v skutočnosti vyzerá... 🙂

eveluska
17. srp 2011

@lucka33 nemas vubec zac 🙂