Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ostrava8
19. led 2013

@kacena4 kukám díky

ostrava8
19. led 2013

@kacena4 tý jo dobré, ale kde dám hlubokou korbu?to jsem moc nepochopila a kolik takový kočár stojí?

najjulinka
19. led 2013

no ja som nedavno radila jednej čo a ako s kočíkom čo mala dvojičky a solo očakavali........
v trojičkovej teme posledna strana https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-troj...

kacena4
19. led 2013

@ostrava8 v 50tej minute je kocik prerobeny na novorodenca + starsie dieta t.j. novorodenec je na lezaka dole v taske prenosnej - super sa to vytahuje aj babatkom a starsie je nad nim hore, pristup k novorodencovi mas pod rukadkami ked ides domov, vezmes tasku s babatkom a starsiemu pomahas do schodov 😀 😀 super predtym je ukazany pre dieta od 6mesiacov + stasie ako ich mozes vozist "za sebou" a kocik predavaju v tesco napr. v ba na zlatych pieskoch za 300€ ak je akcia tak za 240 komplet aj s nanoznikom a pridavnym sedadlom!!

romuaska
20. led 2013

Ahojte maminky🙂 ráda bych se vlezla do ěnjaké diskuze🙂..mám 3 dětičky,o 3 a o 2 roky po sobě🙂

eva5
20. led 2013

Ahoj HOLKY

eva5
20. led 2013

@ostrava8 Ahoj,mě bylo s dvojčatama děsně špatně,zhubla jsem 10kg musela jsem být v nem na kapačkách a potom pořád nějaký krvácení a apod.a to všechno do 19 týdne,teď to bylo o něco lepší špatně jen do 15 týdne a zhubla jsem jen 3kg)),ale bez pomoci muže a jeho otce bych to nezvládla,děda chodil ráno s dětma venku a já jsem doma ležela a odpočívala a odpoledne jsem je uspala na zahradě a dvě hodiny je drndala nohama))ale vůbec jsem nezvladal si s nima hrát,naštěstí jim stačilo,když jsem u nich ležela na zemi a oni kolem mě si hrály.No a jediný co jsem měla od lékaře zakázaný bylo a je děti zvedat,občas to teda nejde.

eva5
20. led 2013

---potřebuju poradit,a toho se obávám,jak budu zvládat v klidu kojit ,když Ti dva si zrovna vzpomenou,že něco chtějí --třeba čůrat??jak jste zvládaly tady toto ?já si říkám miminko má přednost?!díky

ostrava8
20. led 2013

@eva5 no já měla to těhu s dvojkama skoro podobné, prostě rizikovka .. prosím tě a odky se ti malí naučili pořádně chodit ? já je to musím co nejrychleji naučit samostatnosti ale tím že jsme dříve, tak to máme vše posunuté o cca 1,5 měsíce .. :( vidíš to a mě zase říkal doktor, že fyz. práce nevadí, spíše je horší stres. A už máte vybraný kočárek ? vlastně malí už asi nepotřebují né ? Jsem se koukala co mi posílala
@kacena4 a nevypadá zle, jen bych to chtěla vidět na vlastní oči 🙂

ostrava8
20. led 2013

@romuaska ahoj jste krásná rodinka .. hele chápu to dobře, že se snažíte o další ?? 🙂

pajusa
20. led 2013

@romuaska ahoj já se těším, až budu mít děti stejně staré jako ty a pořád budu taková mladá a krásná :D

kacena4
21. led 2013

@ostrava8 no my sme z daleka 😉 ale skus kuknut temu https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/... urcite tam najdes niekoho aj z ostravy. u nas je tychto kocikov v meste niekolko a to sme male mestecko (vela deti po sebe 😉 😀 😀 )

kacena4
21. led 2013

@eva5 no z vlastnej skusenosti poviem ze tazko zalezi od toho ake mas ciperne/zive deti. prveho som mala straaaasne, uvazovala som stilicky o stolove nohy, davala maleho do postielky, ohradky ked som kojila ale teraz sa uz daju detom najst krasne zabavy typu montesori kde ich zabavis v ohraadke a mozes v klude kojit maj vzdy nachystane nejake hracky po ruke, ktore im inak nadas, len ked potrebujes "klud" napr. na kojenie okupanie prekakaneho babatka.... zaujimavu knizku zo zvukmi, vlacik na baterku, koralky na navliekanie, bublifuk (ten mozes fukat aj ty popr. naucit deti 😉 ) plastelinu, rozpravku 😅 , dat im lavor s vodou nech sa "macaju" v lete, dat im chrumky a posadit, teraz ma narychlo nic nenapada
dalsie co som mala po roku bolo v pohode, starsia je kludas tak pri mne sedela, kreslila, hrala sa proste PARADA
a este ma napadlo k cikaniu, nauc si ich stahovat si gate same a sadnut na serblik my sme kupili dcerke "stolickovy" nie len ten obycajny malicky a krasne sa za rukadka chyti posadi sama vycika - treba trenovat vopred a tiez ich nauc ze ak nieco chcu musia mat trpezlivost a chvilku pockat :o))

romuaska
21. led 2013

@pajusa :D...JJ ANOOO 😀 😀 😀 TED JSI ĚM POTĚŠILA DĚKUJI🙂

lajla
21. led 2013

@eva5 jejda ty cekas čtvrté? Klobouk dolu jak to zvladas? Myslím to tehu... Deti se vždy nějak zvládnou ale to tehu kdyz já si vzpomenu na třetí tak me mrazi 😒
Jinak phil and teds mám a jsem z Frýdku
Deti tři roky a pak 20 měsíců od sebe🙂

lajla
21. led 2013

Jinak holky kdyby nektera měla zájem nebo sama potřebovala prodávám easywalker duo plus koupeny v květnu zarukamdo 2014 červený
Souroz varianta tzn sportakmplus jedna kotva, madlo pláštěnka jak na sportak tak souroz variantu
Pc 24000 prodávám za 10000 kdyby náhodou nic mu není osobni odběr super prohlídka možna kdyz tak pisnete sz

romuaska
21. led 2013

@ostrava8 nene nesnažíme🙂 jsem vlastně s dětma sama..a přítele mám ted rok..a nechceme další🙂 sice beru antikoncepci,ale mám ted nějaké divné příznaky bojim bojim☹snad nee...

eva5
21. led 2013

Ahoj HOLKY

eva5
21. led 2013

@ostrava8 Ahoj kočárek ještě máme Hercules,ale teď přes zimu ho nějak nepoužíváme,já bych ho nerozjela a pokud jdeme ven,tak na zahradu a tam děti můžou běhat,jinak my se narodily v termínu 38tt plán sc.přesto chození samostatně Mareček kolem 13m a Monička úplně sama15m,nechala jsem je až budou chtít samy chodit)

eva5
21. led 2013

@kacena4 Ahoj ,já ohrádku nemám nepoužívám a teď už je dost pozdě je tam dávat 😉 Mareček už umí sám chodit na nočníček,jen sundávání punčošek mu ještě nejde na stopro a Monička zatím nechce,ještě má plinky i když občas si řekne a zkouší to,budou si muset zvyknou,že když miminko papá mlíčko,tak musí počkat 🙂

eva5
21. led 2013

@lajla Ahoj,jo těhotenství bylo hlavně ze začátku dost krušné,hodně jsem byla nervozní a vzteklá 😒 teď už jen 5 týdnů a bude to zase jako dřív,já jsem se nejvíc bála předčasného porodu,zkracování čípku apod.naštěstí vše ok.

ostrava8
21. led 2013

@romuaska aha tak držím palec at vše dobře dopadne tak jak chceš

ostrava8
21. led 2013

@lajla ahoj k tomu kočárku phil and teds či jak se to píše, to je pro tři děti?

kacena4
21. led 2013

@eva5 teraz som si uvedomila, ze vlastne ty budes mat medzi detmi rozdiel 2 roky a myslela ze rok, takze to bude v niecom lepsie - viac rozumeju a pochopia ako rocne ale zasa budu chytat vzdor 😖 a vymyslat a viac vyzadovat 😉 budes ich musiet viac zamestnavat roznymi cinnostami - neboj zvladnes to kede si vzladla dvojicky, tak to tretie uz pojde sup sup 😀 😀 lavou zadnou 😵 😵 😎 😎 😎

lajla
21. led 2013

@ostrava8 ahojik nene je to pro dve, bud novorozenec a batole nebo dve vetsi deti, batolata...ale vozim v nem i svou petiletou🙂

lajla
21. led 2013

@eva5 moc drzim pesticky, tak to je opravdu super!

kacena4
21. led 2013

@ostrava8 nie oficko pre 2 deti ale ja som na to vozila aj 3 deti najstarsie na prednom kolese na kratsie vzdialenosti ak nechlo ist pesi poprl skate

ostrava8
22. led 2013

holky já totiž stále uvažuji jaký kočárek pro ten náš kolekti koupit ... budu mít 1,5 roku dvojčátka a pak miminko tak fakt nevím ... některé kočárky mi připadají hrozně šílené . takové autobusy, už ted je to halooo jak jedu s dvojčecím a to si máme docela v poho, máme TFK 🙂

ivkaj
22. led 2013

@ostrava8 Nedá se k tomu kočárku přidělat skejtík? Že by se dvojky střídaly - kočár skejtík a mimšo mělo hlubokou korbu? TFK by mělo jít postavit jako sourozenecký.

ostrava8
22. led 2013

@ivkaj jj díky za radu, jenomže my ten sporták máme spojený, nevím jestli se dá pořídit i odděleně, my ho už takhle koupili ..