Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
7. čer 2011

@smardik Nestiham docitat, ale nekde jsem zahledla, ze chodite na logopedii atd? Ja jednou koukala na to Nestandardni dite, tak asi tam... Koukala, jsem , jestli tam neni nekdo s pohybove opozdenym deckem, ale resite spis deti starsi a spis problemy chovani a mluveni, ruzne dysfazie atd, tak jsem tam asi ani nic nepsala, uz nevim. Super, ze honzik dobry. U nas snad bude taky i po vysetreni v zari vse dobry, zatim jsme na dobre ceste a pokud se vyhnem operaci, budem jedni z mala, komu se to spravilo bez ni 🙂 Ted jeste ta motorika u nas aby byla dobra (neurologii mame v cerbvenci) a u vas ten Tomasek... Na Maminkam jsem ted byla azbezne to prolitla, co pribylo.

smardik
7. čer 2011

@jasekd jo my jsme byli na logopedii kvůli toho že nemluví a tam nás poslala kolečko neurologii, psycholog, foniatr, psycholog a foniatr máme za sebou, čekáme na psychologa a pak se uvidí co dál. jo já právě do nestandardních dětí chodím ale fakt jsou tam hlavně co nechodí, občas s vývojovým opožděním ale tělesně moc ne

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik do jaké operace ☹ chudinka..

sarkachmelova
7. čer 2011

@jasekd no já měla vyvolávaný, 9 hodin silných bolestí 🙂 ale pak jsem byla jak rybička.. voda mi odtékala 24 hodin, takže jsem si tam chvíli před tím poležela ale jak mi ve finále nic nebylo tak mám na to jen krásné vzpomínky a příjde mi, jako by nám ji snad někdo dal 😀 čekala jsem po porodu nějaké bolesti, hojení atd. ale nic, tak jsem opravdu ráda. Přeji Vám hodně zdravíčka, to je nejdůležitější, určitě Vám vydrží 😉

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova Honzíček byl na operaci srdíčka, měl/má vrozenou vadu srdíčka, v necelých 7 měsících byl v Motole na operaci

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik tak to je velký šikula, že to zvládl, přejeme moooc zdravíčka, to je v životě opravdu to nejdůležitější 🙂

nemo1985
7. čer 2011

Zdravím všechny.

Já bych měla zítra dostat měsíčky, ale možná nedorazí.
První snaženíčko proběhlo ted na konci května.

Cítím se nějak jinak (nafouklá, nalitá prsa, bčicho mě svědí, těžko od žaludku).
Co si myslíte vy ? Že by se to hned na poprvé povedlo ?

Počkám do pátku, jinak si skočím tstík doupit

Díky za odpovědi
🙂

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova museli jsme to zvládnout, ale je to můj šikulka, operaci zvládnul a ted už jen kontroly a možná operace ve 4 nebo 5letech, prostě než půjde do školy ale to možná

@nemo1985 držíme palečky, já myslím že můžeš být těhotná, nám se to povedlo na první pokus 🙂

krista
8. čer 2011

Ahojky holky,
dlouho jsem tu nějak nebyla až teď mi vyskočila zmíňka 😉

@dagina já teď nějak nestíhám jak je hezky 🤐 a taky mám po řezání osmičky tak mám pusu jako balon a jsem ráda že jsem občas v klidu 😔

@sariss díky za optání, ještě donedávna to bylo hodně náročný, hlavně kvůli té starší, protože se neustále vzteká, rozkazuje, vzdoruje... ale doufám, že už se blýská na lepší časy, teď začíná mladší vyřvávat no 😅 zjistila jsem, že je velký rozdíl být s nimi v paneláku a být s nimi v baráčku se zahradou, takže trávíme veškerý volný čas na venkově a tam jsou zlatí, občas nějaká bitka o hračku, ale toť asi vše, jinak se mají moc rádi, nedají na sebe dopustit 🙂

@marcelkap tý jo, tak držím palce, neměla jsem tušení že by si ráda děti brzy u sebe 🙂

@lumimi co se týče žárlení, asi to moc ovlivnit nejde kromě těch zákl. fakt, tzn. nepreferovat jednoho víc než druhého (než je nutné) Kristý třeba žárlení nedávala najevo žádnýma scénama, ale spíš to držela vevnitř a od toho měla i horší ekzémy (dle Dr.). Nevím co bych jinak poradila, pročetla jsem pár knížek a některý rady mi i pomohly, škoda že to nefunguje na 100% 😅 🤐

krista
8. čer 2011

Jinak koukám, že vás je tu kopec tak držím palce ať to všem rychle vyjde, my jsme si počkali na druhé dítě 8měs. 🙂

lumimi
8. čer 2011

Ahojte, zase pootravujem trošku, ale mám ešte pár otázok,
1. kto bol malý kým ste boli v porodnici.
2. ako ste to riešili so spaním v noci (asi by sme mali malého prestahovat z postielky skor než ju dostane menší,nie?)
3. ako ste riešili kočík - (rozmýšlam nad súrodeneckým ale mama ma od toho odhovára)
Dakujem dakujem dakujem 🙂

smardik
8. čer 2011

@krista ahoj tebe jsem dlouho neviděla 🙂 musím za vámi někdy přijít

@lumimi ahoj, takže tvé otázky:
1) jak jsem byla v porodnici byl s malým tatínek a oak s námi byl ještě myslím 10 dní doma
2) my kupovali druhou malou postýlku, Tom mi ještě nepřišel dost velký na to aby šel do větší postele a ze začátku jsme spali v ložnici všichni ale nedělalo to dobrotu takže Honzík šel spát do obyváku
3) mám sourozenecký kočár, neobešla bych se bez když Tomík ještě nechodil jak se Honzík narodil, ted má Tom 2,5 roku a pořád ho využívám

marcelkap
8. čer 2011

@krista Ahooj 🙂 Tyjo, taky bych někam vypadla. V létě se budem přesouvat k našim nebo k tchýni, kde maj zahrady.
Jo, chtěli bysme brzo za sebou. Ale ve svým okolí to nemůžu moc publikovat, tak jsem ráda, že si můžu "ulevit" aspoň tady 🙂

smardik
8. čer 2011

@marcelkap u nás nikdo nevěděl že se snažíme o druhé a taky to pak bylo hezké překvápko

krista
8. čer 2011

@lumimi tak já bych odpověděa takhle:

1) s malou byl doma manžel, všechno probíhalo OK, řekla bych, že líp se o ní nikdo jiný postarat nemohl, dá se říct, že si to i užili 🙂
2) spaní jsme řešili ještě před narozením druhého, malá totiž s námi v ložnici dost řvala, takže jsme ji v 10timěs. stěhovali do vl. pokojíčku a v 15timěs. si sama řekla, že chce do velké postele, od té doby v ní spala už natrvalo a do postýlky nechtěla (dva dny předtím jsme ale koupili druhou malou postýlku tak jsme stejně měli 2 😅) a máme teda věk. rozdíl 18měs. (nevím zda to každý ví)
3) sourozenecký kočárek jsem dopředu nekupovala, měla jsem Buggypod, ale nevyhovoval nám tak jak jsme si mysleli, hlavně malé ne, takže jsem pak na rychlo kupovala sourozenecký Phil & Teds, ten můžu vřele doporučit, všude jsme se vešli, je skladný a dá se říct, že i když hodně stojí tak ho člověk zase za dobře prodá 😉

@smardik 😅 no já jsem tam taky dlouho nebyla, teď nějak neni chuť na ten net, bolí mě ta pusa a fakt jsme většinou někde mimo domov a užíváme si to hezké počasí, pokud zrovna je 🙂
Koukala jsem vám na fotky, jste fakt nádherná rodinka a kluci jako dvojčata! 🙂

krista
8. čer 2011

@marcelkap
@smardik přesně jako píše smardik taky jsem to nikomu neřekla, když se někdo ptal jestli bude druhé tak jsme říkali že jednou asi jo.... už vidím jak by do nás rýpali když jsme se snažili prakticky od konce šestinedělí 😝 🤐 pak jsme akorát museli všude vysvětlovat, že to není náhoda, ale přání a že jsme si i tak počkali déle, že jsme mohli mít ten věk. rozdíl ještě kratší 🙂 zahrada je v létě k nezaplacení a s větším dítkem to platí asi dvojnásob, já tam mám od nich opravdu klídek, za to tady se nudí a když jdeme ven (sama jsi mě kolikrát viděla 😀) tak musím pořád hlídat aby mi neskočili někde pod auto a jeden už je u baráku, druhej ještě v obchodě pomalu, no veselý 🙂

krista
8. čer 2011

Nechcete se přesunout do soukr. tématu? Ráda všechny zájemce přidám, nebývám ráda čtená cizími...

marcelkap
8. čer 2011

@smardik My se taky snažíme to nikomu neřikat. Jen řeknem, že bysme chtěli brzo, ale ne, že už teď 🙂

jasekd
8. čer 2011

@krista Ahoj 😉 Koukam, ze venkov jim svedci, to je dobre. At ta osma brzo splaskne. Na slunce s tim moc nelez!
@sarkachmelova Clovek tam chcipa bolesti a pak najednou uz nevi, jaky to bylo, co? Priroda je mrcha 😀 Krasnej poporodni prubeh, ja to mela o neco horsi, ale dalo se. Poprvy jsem mela v siti hematom, ztuhlo to, ale nastesti nezhnisalo, stacilo rozmasirovat, ale bolelo to asi 3 tydny. Ted se to zhojilo krasne, na kruhu jsem sedela spis proto, abych se fakt nemusela hlidat, ale slo to i bez nej 🙂 Taky ten nastrih byl do strany a vic vadil, ruptura sla ve stredni care a nebyla moc velika. Zato zavinovani delohy pri dalsim porodu je o hodne horsi, stahy i co 20 minut v noci, kazdy kojeni malej porod... 😠 to trvalo tak 5 dnu, pak uz to slo.
@lumimi Manzel byl s malym doma ty 4 dny. V den porodu byla doma i tchyne, takze me na vyvolavacku odvezl, jel domu (tahlo se to), obcas se za mnou stavil. Vecer, kdyz uz slo do tuhyho, prijet nejdriv nemohl, nemel chvili kdo hlidat, ale pak dorazil asi 1,5 hodinu pred porodem, nastesti, to uz jsem ho sakra potrebovala.
Mame 1+1, takze manzel spi s Martinkem v mensim pokoji (zvysena postel, kde jsme spali my, a pod ni jsme udelali malymu lezeni na matraci, ma tam i hracky, bude nejakej kapsar apod, proste takovej pelisek, libi se mu tam. Je to ohraniceny ze dvou stran zdi, z jedne skrinkama a na tu volnou stranu udelal tchan takovou ohradku, takze zdrhat nemuze 🙂 Aspon ma trichu prostoru, co je jen jeho. Dali jsme ho tam o neco driv, jednak postylka nizka, bala jsem sem, aby neprepadl, jednak aby mimino mu tu postel "nesebralo". No a ja spim ve velkem pokoji na zemi na matraci a Vendy zatim vedle me v korbe kocaru, mam ji tak po ruce. Postylka zatim prazdna, ale uz se chystam si ji sem dat, nebudu je muset tak hlidat, aby malej segre neublizil.
Kocary mame 3 😝 Puvodni trojkombinaci, kdyz jedu jen s malou, dam hlubokou korbu (v te i doma zatim spi), kdyz jede s nekym sam Martin, muze se to prehodit na sportak. Pak mame stare golfky, kdyz jdu s obema nekam, kde neni bezbarier. pristup, mam malou v Manduce a kluka na golfech, ktere v nejhorsim i do schodu vynesu. No a nejvyuzivanejsi je dvoukocar Jane powertwin, koup. na netu jetej za 3 tisice, a muzu doporucit. U nas nutnost, malej je motoricky pozadu a jeste mi ani nestoupa, natoz aby chodil.... Je jeste malej. S tim sourozenakem, nevim, jak stare deti jsou/jaky bude rozdil? Mama pokud ti nebude pomahat, do toho nema co mluvit 😉 Ja pokud jdu sama, opravdu nejvic s dvojkoc. Prece jen s golfama se jezdi hur (mam stary klumpr), noseni mi az tak k srdci neprirostlo, decko rychle roste, budou me bolet zada brzo, navic v tom vedru ted jsme se parily obe. Pokud jsi ale nosici typ, jde to tak resit, nebo skejt za kocar nebo bugypod, jeli 1. dite vetsi. Ja mam echt prcka a rozdil mezi nima rok a 3 tydny.

lumimi
8. čer 2011

dakujem za odpovede dievčatá, ja by som chcela tiež aby malý ostal s manželom doma, sa tak malo vidia a mylý ho tak zbožnuje že ked je pri nas tato, tak mama neexistuje. na podzim, sa budeme stahovat do nového tak uvidíme ako poriešime spanie, či bude chciet malý spat sám v druhej izbe , ale kedže prespí už teraz celu noc, tak by to nemusel byt problem, nie? som strasne zvedavá čo nás čaká.

marcelkap
8. čer 2011

@krista Klíďo se můžem přesunout, když to zařídíš 😀
Takových lidí moc neni, co se snažej takhle brzo o mimi.
Holky, já jak jsem si teď tady s váma začala psát a pročítám to zpětně, tak jsem se začala na to snažení strašně těšit. A hlavně se těšim až budu zase těhotná. Manžel už mi slibuje, že mi bude dělat o víkendu ráno do postele palačinky, bude hlídat malou, bude mi zas masírovat nohy....tyjo, fakt se těšim 😀

jasekd
8. čer 2011

@krista Ktere soukr. tema ted myslis? To co bylo tady? Jeste existuje? Mam v tom hokej 😅

krista
8. čer 2011

@lumimi to je super, že malý má taťku rád, určitě to spolu zvládnou lépe než si myslíš! 😵 a spaní bych řešila podle situace, nechat tomu volný průběh a ono to nějak půjde, já se vždycky trošku stresovala jak se bude zvládat to či ono a ono se to nakonec vyřešilo nějak samo a bez větších komplikací 🙂 je super, že už ti malý spí celou noc, my jsme si museli ještě počkat a i ml. je ten samý případ (20měs. a ještě celou noc nespí 😝).

@jasekd děkuji, jsem zalezlá doma a doufám, že bude brzy dobře, zrovna teď odpočítávám minuty až si budu moct vzít další prášek 🤐 a jak vy to doma zvládáte, co kluci jsou v pohodě? A co Martínek, něco nového v jeho vývoji? 🙂

krista
8. čer 2011

Holky myslím tuhle skupinu kterou jsme kdysi založili 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup...

@marcelkap to je super, že se těšíš, tak to má být 🙂

krista
8. čer 2011

Jinak my jsme se teda přesunuly úplně na jiný server, ale v posl. době jsem sem začla kvůli jednomu tématu chodit, tak určitě občas mrknu 😉

krista
8. čer 2011

@majatob super fotka dětí, fakt moc vydařená 😵

krista
8. čer 2011

@kaleilah taky ti moc gratuluju k těhotenství 😵

lumimi
8. čer 2011

@jasekd to si vystihla, nebude pomáhat, tak nech nekecá, to je fakt, takže rady od mamy odteraz pustam druhým uchom von, budem na nich sama, tak si budem rozhodovat sama, dik, za nakopnutie. a tip na kočár.rozdiel medzi malými bude 17 mesiacov, ale pochybujem že dovtedy sa malý naučí sám odchodit prechádzky a hlavne bude zima.
@krista vsak som manželovi vravela že mi nebude vadit ak by aj celý týžden jedli hranolky z mekáča, len nech je sním doma a nedáva ho k svojej mame - ona je divná, dobrá tak na polhodinku stráženia a potom stačilo. a moja mama je daleko.

jasekd
8. čer 2011

@krista Zvladam. Jinak ja mam prece kluka a holku, nebo kluky jsi myslela Martina a manzela? 😀 Martin dela pokroky, i kdyz veeelmi pomale. Na neurologii jdem v cervenci, uvidime, co reknou... Pokroky dela spis psychicke (ukazovani veci, "mluveni", chovani atd), motorika nic moc.

krista
8. čer 2011

@lumimi jestli budeš na děti fakt sama a ještě ta zima, tak určitě kočárek doporučuju, malý je nar. v září a bylo to super přes tu zimu, protože st. taky nechtěla chodit, nemuseli jsme se někde kymácet, všude jsem si dojela a byla samostatná 🙂

@jasekd nevím proč jsem napsala kluci, ještě před chvilkou jsem koukala kolik už je Vendulce 🤐 tak se omlouvám, ale jinak fakt vím, že máš páreček 😉 🙂 no tak hlavně že nějaký ten pokrok je, to je super! 🙂