Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
9. zář 2010

@martinka1981 je to možný, to podvědomí hodně pracuje, nám se teda s manželem oběma zdaji kraviny, takže si nemáme co vyčítat, akorát já jsem vždycky druhý den šokovaná z toho, kolikrát se mi zdá něco opravdu hodně živýho (třeba i vraždy 🤐) a já se z toho nemůžu probrat celý den a jsem taková zaprdlá, je to fakt prožitek.

jituskak
9. zář 2010
jituskak
9. zář 2010

tak to je náš malej Tadeášek 😉

smardik
9. zář 2010

@jituskak fešák, moc gratulujem k Tadeáškovi 🙂

krista
9. zář 2010

@jituskak ten je krásnej, prťavej, kdy se narodil, kolik měřil, vážil? 😅 😀 ještě jsi nám nic neřekla 😀 😉

jasekd
9. zář 2010

@jituskak Velikanska gratulace! Nenapinej, povidej a prehanej 😉

kaleilah
9. zář 2010

@jituskak ooobr gratulace prdolkovi,toje taový miminečko mrňavý 😵 😵 😵

andu
9. zář 2010

@jituskak : Krásný prďolka 🙂 To snad ani není možné, jak jsou malincí 😅 Mě vůbec nepřijde, že by A. byla nějaká veliká, ale jak tam ti tví prcci leží vedle sebe, jde vidět, že Šimonek už není žádné malé miminečko 😉

ojo
10. zář 2010

Zdravím holky, mě už asi začala odtékat plodovka 😅 začlo to v šest ráno, kdy jsem cítila, že něco teče a teď je to nárazově, když se zvednu do stoje....tak nevím, je to čiré....minule mi začli bolesti a píchali mi vodu až v porodce... 🙂

no stejně dneska mám jet na monitor, tak čekám na přítele, že tam pojede se mnou, kdyby si mě tam náhodou nechali, aby se vrátil k Tomáškovi 🙂

třeba mě pošlou domů, tak pak písnu 🙂

zuzik28
10. zář 2010

Dobré ráno dámy 😉
zase mám jakousi absenci....a co to nevidím?...nový přírůstek, Jituskak moc a moc gratuluji k Tadeáškovi a přeji ať jste všichni zdraví a spokojení. Doufám, že nám pak časem napíšeš jaké to vše bylo 🙂

Ojo, že by? Myslím, že už to bude fakt ono. Mně plodovka odtékala taky tak pomalu, nejdřív trošičku a občas (tak jsem vůbec nevěděla co to je 😅 myslela jsem, že nějaký výtok či co, bolesti nikde tak jsem byla v klidu), potom častěji při pohybu, při stoupání, tak pak už mě napadlo, že by to mohla být voda. Tak jsme jeli asi po 15 hodinách do porodnice, tam si mě už nechali a vynadali, že jsem měla přijet dřív, že je to nebezpečné pro mimi. Příště asi valím raději dřív...no jo, pořád jsem si říkala, že nebudu jak nějaká fůrie plašit v porodce 😀 😀
Tak držím pěsti ať to všechno dobře dopadne a máte mimi brzy u sebe.

krista
10. zář 2010

@ojo Jé Ojo to je něco 😅 tak ti držím palce asi se teda opičit nebudeš s tou 18tkou, ale 11tka ti možná vyjde, i když věřím že to budeš mít rychlejší 😵

Já bych to nepoznala kdyby mi odtékala plodovka, celé těhu jsem měla dost silný výtok, ptala jsem se na to i doktora, fakt jsem z toho měla strach a on říkal, že to asi nepozná nikdo, že když člověk fakt má ten pocit, tak by se měl sebrat a jet radši do nemocnice zbytečně než vůbec, ale to víme všechny že 🙂

dagina
10. zář 2010

Ahojky maminy,

@kaleilah moc díky z radu, šípkový olej ani nevím že existuje, ale vypadá dobře, hned si ho pořídím. TAk tedy nevadí že v mém týdnu začnu masírovat?? Myslím spíš kvůli infekci (jasně že si ruce umyji 😅), ale i tak... . Ono mě asi jinak nic nezbyde, jinak se u porodu a po porodu zblázním.

@krista jj, ono stejně asi k nějaké drastické přestavbě nedojde, bo čas kvapí a začneme tak nejdřív kolem koncem září. Jen jsem si říkala, že když nám teď stačí jeden pokoj, tak co budeme dělat s 4+1 😀.

Holky, myslíte, že jablko nepadá daleko od stromu??? Myslím teď mého manžu x jeho rodiče - hlavně jeho otec - začíná být jako on, a opravdu není o co stát. Jeho táta je generál, jiné názory než svoje neuznává, klidně se bude přít že 1+1 jsou 3 jen pro to, aby nemusel uznat prohru. Když už jsem z něj v koncích (zatím to není tak často), tak mu prostě v těch negativních emocí řeknu, že je jak jeho táta....., jinak se s ním snažím komunikovat efektivněji, ale někdy to je fakt těžký... . ☹

@ojo držím pěsti 🙂!!!!!!! Domů už tě myslím nepošlou 😅....

@jituskak krásný hošík a musel to být macek, tak nějak naše Luci vypadala v 6N 😅. Ke čtyřem kilům měl?!

O porodech se mi také zdá často, zrovna v týdnu také, též bez bolesti, ale v mém reálném týdnu..., mimčo vypadalo zdravě a byl to kluk. Když jsem čekala Luci, tak se mi také zdávalo že čekám kluka 😀.

jituskak
10. zář 2010

@dagina je malinkej, má jenom 3 kg a 50 cm, to tak asi jenom vypadá na fotce.
jinak něco k "porodu"
malej se samo neotočil a navíc měl nožičku nějak zkroucenou po sebe, tak mě udělali odběry a tak a že pudu na císaře ve spinálu. jo a zapomněla jsem napsat, že mi praskal voda, proto jsem jela do porodnice, no, bylo tak 10 a že to bude kolem poledne, ale mě se do třičtvrtě na jedenáct jsme měla kontrakce po 2 minutách, tak mi museli dát něco na oddálení a už se na nic nečekalo a jelo se na sál a bylo, no. ale teda raděj dva porody normální, než jeden císařák v epidurálu, fakt. bylo to děsný. jizvu mám sice nízko, ale přes celý břicho a kvůli špatné poloze mi museli dělohu rozříznout do tvaru T, takže další těhotenství je riziko a porod musí být veden opět císařem, jinak hrozí ruptura. takže asi se té holčičky nedočkáme. chtěli jsme 4 děti ☹ ale zase máme dva zdravý kluky, tak si nestěžuju.

pistuska
10. zář 2010

Ahoj, tak se k vám přidávám...Naše Martinka bude mít 10 měsíců a já jsem před 3 dny zjistila, že jsem neplánovaně otěhotněla. Teda - máme radost, to zas jo, akorát to přišlo trošku dřív, než jsme původně chtěli. Když jsem četla ty vaše příspěvky, trošku mě uklidnily, jen si pořád nedovedu představit, jak to budeme dělat s odchodama a příchodama domů. Bydlíme totiž ve čtvrtém patře bez výtahu. Co se týče kočárku - máte někdo zkušenost s tím od Phil and Teds? Mně se líbí proto, že má rozměry přibližně normálního kočárku. Máme kolejnice do baráku a potom ještě do sklepa, kam ho dáváme a nedovedu si moc představit, že bych tam měla vzpírat normální tandemovej. Sice vážej kolem 14 Kg, ale díky té délce to musí být docela páka - potřebuju ho svést po kolejnicích po zadních kolečkách. Hlavně by mě zajímalo, jestli to lůžko pro malé miminko je přijatelné - jestli tam může "zdravě" ležet. Díky moc!

majatob
10. zář 2010

@pistuska ahoj a gratuluju 🙂
my taky bydlime ve 4. bez vytahu 😉 nez se maly narodi musi Martinku pekne potrenovat v chozeni do schodu a zvladnete to v pohode 🙂 a s najezdama do sklepa to mam stejne, tak nechavam Tobika stat nahore a ja si sjedu jen s Bibinkou, ale on uz je starsi, tak to pochopi, ze musi zustat kde je 🙂 a mam to v planu tak, ze si sjedu, kocar necham pod schodama, odnesu deti a vratim se uklidit kocar, tak su na sebe zvedava 😀 😀 😀

krista
10. zář 2010

@dagina já si myslím, že geny se můžou projevit ale nemusí. Myslím si, že hodně záleží taky na tom s kým člověk žije a čím je ovlivněn, manželův otec je taky generál a to hrozný 😝 jeho maminku drží pod palcem až hrůza, všechno ji zakazuje, mě přijde že celý život žije jako chudinka 😔 já bych si to třeba líbit nedala, tak to na mě (zatím) manžel ani nezkouší 😝

@jituskak jé to mě hrozně mrzí ☹ takový komplikace, jsem ale ráda že jste zdravý a třeba se časem, za pár let až se tělo pořád zhojí dalších dětí dočkáte, i když jak říkáš další císař asi teď pro tebe neni lákavý 😒

@pistuska já mám Phil & Teds a troufnu si říct, že budeš mít stejný věk. rozdíl jako my (18měs.) váží cca 11kg, lůžko pro mimi je dost velké, mě se tam prcek vešel v pohodě 8měs., pak už seděl, ale když měl na spinkání tak jsem ho vždycky položila, malá se nahoru taky vešla dobře, i když teda byla trošku zmáčklá (měla jakoby vyboulenou hlavičku ze stříšky) ale nic šílenýho 😉 tenhle kočárek je o kompromisech a mě strašně vyhovoval 😵 Jinak zádíčka jsou vyztužená a ještě se tam dává vložná taška, takže zdravé by to určitě být mělo 😉

dagina
10. zář 2010

@kaleilah a může být tento?, To je jediný, který mě nabídli v lékárně objednat, je teda pleťový.... . A co ta škola??? Zatím jsi na začátku, ale to musí být neskutečné....ani nemám slov..., držím pěsti!!!!!

@krista hm, a tvůj manžel ke svým rodičum se chová jak????? Mě přijde, že tak jak se oni chovali/chovají k němu, tak se on nyní chová k nim... .Myslím, že dítě hodně odkouká od rodiny.

Holky, 4.patro bez výtahu teda obdivuji...., nedovedu si to moc představit, ale když se musí tak se musí, to je jasné. Kamoška to tak má také, teď je těsně před porodem, doma má dvouletou holčinu, jsem zvědavá jak to bude zvládat.

kaleilah
10. zář 2010

@dagina ty jsi nehodila odkaz 😅 důležitý je, aby byl 100% šípkový. on se na plet používá hodně, kvůli těm vráskám 🙂

kaleilah
10. zář 2010

jojo, já myslím že bude v poho 😉 hlavně pravidelně mazat. Já viděla výsledky tak po 3 týdnech, ale mazala jsem vždy po použití wc, měla jsem ho vedle toaleťáku 😅 😀

dagina
10. zář 2010

@kaleilah po každém WC???? A to se musím ale musím pokaždé sprchovat 😅, né?! Zatím to vidím tak na jednou denně - večer 😖....
Moc díky

editah222
11. zář 2010

Ahoj holky, tak se po dlouhé době zase hlásím 🙂 Já jsem ted o svém těhu nerada mluvila, protože mi špatně dopadl screening v 1 trimestru a čekala jsem na výsledky plodové vody ☹ Ted už vím, že je všechno v pořádku a navic vím, že čekáme chlapečka. Radost je veliká hlavně u mého tatinka 😀 Má 3 holky a už se mu narodily 2 vnučky, takže vnuka bude rozmazlovat jak hrom 🙂

Asi jsem se definitivně rozhodla pro kočárek Icandy Pear, přijde mi nejvhodnější, ted už jen ho najít za dobrou cenu v bazaru a nebo dostat penízky 😉

@ojo asi jsi už porodila, že?

berryl
11. zář 2010

@jituskak ten je nádhernej !!! Veliké gratulace ať vám jde vše jako po másle 🙂

krista
11. zář 2010

@dagina tak je to možný s tím chováním, my je máme 250km od nás, takže se nestýkáme vůbec, jednou za rok je jedeme na hodinu pozdravit a tralá zase 😉 Je toho daleko víc co bych k tomuhle mohla říct, ale je to veřejný téma, tak radši budu ticho 🤐

@editah222 tak to je super že vše dobře dopadlo a gratuluju ke chlapečkovi!!! 🙂

dagina
11. zář 2010

Ahojky,

@krista už tady někdo navrhnul tu soukromou diskusi, bych ji také brala 😅.
Hm, pokud máte dobrý vztahy, tak je škoda, že je máte tak daleko..., také jsi myslím psala, že žádné hlídání nemáš - někdy to přeci jen bodne. My máme tch. relativně blízko /25km/, ale k nám nepřijedou jak je rok dlouhý, tak tam manža jezdí aspoň každou neděli s malou sám, já si aspoň doma udělám co je třeba. Nejezdím k nim skoro vůbec a je dobře. Manža se s něma často hádá- nebo vyměňuje názory 😅 a pak přijede nasr... 😅.

Zase trochu odbočím - nemáš prosím odkaz na ten skejtík se sedátkem???? To zní zajímavě, nedovedu si představit jak to vypadá . Kamoška si teď asi pořídí buggypod (včera porodila), tak ten omrknu u ní. Slyšela jsem, že když se např. jede jenom s buggy mimo chodník (kočárek zůstává na chodníku), tak hrozí i ulomení konstrukce, nebo nějaké poškození... . zatím nejsem vůbec rozhodnuta co pořídit 😖

jasekd
11. zář 2010

@jituskak Tak to me mrzi, s tim cisarem ☹ Mas dve zdrave deti a to je zaklad, ze malej nebude jedinacek 😉 A jak pise Krista, asi nepujde mit dalsi deti nejak brzo, ale treba se opravdu za par let situace zlepsi, zhoji se to a bude ti jeste aspon jedno povoleno 😉 Ja si ted rikam, ze dve nam budou uplne stacit, ja nikdy nechtela 3, ale celkem chapu, ze se muze stat, ze me ta touha po mimcu jeste nekdy pozdeji prepadne, i kdyz myslim, ze kvuli praci bych do toho nesla (najit zastup do ordinace atd).
Jen co se nam ulevilo s mimcem v brisku, mame dalsi starosti, ktere se teda tahnou uz od narozeni Martina. Ma dilataci ledvinovy panvicky a dalsi veci s tim spojene, po porodu to vypadalo porad optimisticky, v cervenci se udelalo dalsi vysetreni a podezreni na reflux moci do ledviny, tak jsme byli vcera v nemocnici na spec. vysetreni a reflux se bohuzel potvrdil, coz jsem sice cekala, ale nejakou mirnou formu a je to IV. stupen z 5ti. Rentgenolog se vyjadril, ze by operoval, na oddeleni jen napsali zpravu a nechaji to na posouzeni prazske urologie (pan docent nam prave i ten reflux, teda podezreni na nej, objevil v cervenci). Docent prijede na konci listopadu, takze cekani bude dlouhe, ale podle me je to jasna indikace k operaci 😒 Pokud se budu muset rozhodnout, zda operovat nebo hlidat, asi bych sla do operace, at se to vyresi. Zatim se to totiz spis horsi a podle me nadeje, ze se to vyresi "samo" rustem organismu, uz moc neni. Jenze se to vsechno tahne a obavam se, ze by ta operace byla az na jare, cili kolem terminu porodu, a fakt nevim, kdo by tam s nim lezel, tatinky asi nikde moc nechteji... Martin byl teda zlatej a strasne hodnej, brecel akorat u cevkovani, na rtg dokonce usnul 🙂
@editah222 gratulace k chlapeckovi 🙂 My zase tajne doufame v holku, teda hlavne manzel, mne je to fuk, naopak Martin je po delsi dobe v rodine kluk...

andu
11. zář 2010

No já proti soukromé diskusi taky nic nemám 😉 Už chodím více méně jen do nich... Nebyl to špatný tah 😉
Jinak, @dagina, já se obávám, že geny se prostě nezapřou ☹ Např. matka mého přítele je strašná streserka a drahý to má po ní... Možná je to i, jak psala Krista, výchovou...

editah222
11. zář 2010

@krista
@jasekd Děkuju za gratulace k chapečkovi. U nás byla radost veliká, ale jsme hlavně rádi, že miminko nemá DS.

Geny se nezapřou ☹ Já jsem vteklina a naše dítko je už ted taky. Tchýně a tchán jsou v pohodě, po nich může dědit skoro cokoliv.

andu
11. zář 2010

@jasekd : jéje, takové komplikace má malý? ☹ Já bych asi v takové situaci taky byla pro operaci... Třeba se to podaří i dříve. A když né, tak si myslím, že tatínka tam klidně nechají. Prostě když ty budeš rodit, nebo už mít prcka, bohužel tam být moci nebudeš. Vím že můj známý byl se svou dcerou taky v nemocnici a nikdo nic nenamítal 😉

andu
11. zář 2010

@editah222 : A taky gratuluju k chlapečkovi, k párečku! A jak píšeš, hlavně k tomu, že je miminko zdravé!! 😉 A s tou vzteklinou - taky v malé začínám vidět svého cholerického partnera 😅