Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
9. únor 2010

Ahojky 🙂

Lenny díky za optání, malá s tím nic nemá, asi jen naražené, pajdá ale vesele dál 😅

Verusky ta stolička stojí kolem 300,- 🙂 Je to Kiddy Stool 2v1 kdyby si to hledala 😉

Martinex já jsem sourozenecký původně nekoupila, že nám vystačí buggypod, ale nešlo to moc dobře - ne tak jak bych si představovala (máme věk. rozdíl 18měs. a naše starší je dost náročná 😖) tak jsme koupili Phil&Teds a nelituju... jsem strašně spokojená, všude se dostanu. Ono moc záleží co člověk od toho kočárku chce, já se potřebovala vejít do výtahu, do obchodů co máme tady v okolí... no to bych se nevešla s žádným jiným, výtah máme ten nejmenší (jinak bydlíme v 8.patře) a s kočárkem vedle sebe do obchodu tady - nereálné, jednou jsem potkala maminku s dvojčátkama a dost jsem ji litovala jak se probourávala těma uličkama v obchodě 😖

Kuchy a co rodiče na to teda? 🙂

Holky k tomu spaní, já bych s nima nevydržela takhle dlouho 😅 jelikož se u nás vstává tak po 5h 😝 tak mě by z nich trefilo, malá to zalomí kolem 19h a malej jak kdy, ale tak nějak plus mínus kolem toho 🙂 Budí se mi ale dost v noci, tak jsem grogy i když si jdu lehnout hned s ním.

martinex
9. únor 2010

krista no to mne netreba..byvame v rodinnom dome,do malych obchodov nechodim,lebo su tam schody a tam sa s kocikom aj tak nedostanem... potrebujem kocik,co bude skladny-aby som ho dala do auta/mam fiat punto/ a potom aby mal nafukovacie kolesa,lebo mame dost zle chodniky,tak aby som z krpcov nevytriasla dusu 😀

ale dakujem za tip,popozeram a uvidim

jituskak
9. únor 2010

máme srdíčko 😉

krista
9. únor 2010

Martinex co se týče skladnosti, tak třeba o Powertwinovi vím, že se vejde do Ford Fiesta (to se dá přirovnat k Puntu) 🙂 ale ty nafukovací kola si nejsem teďka jistá 😲

Jitus gratulace! 🙂

jituskak
9. únor 2010

děkuju. ten powertwin je úžasnej to jako jo. a myslím, že kola nafukovací jsou, ale já se bojím, že se mi tam nevejde Šimonek do toho předního sedátka. zkoušeli jsme ho tam dávat před měsícem a teda, že by se tam měl vlízt za rok... to dost pochybuju. ale já jsem ním uchvácená.

krista
9. únor 2010

Jitus myslíš že se ti tam nevejde jo 😲 jako oni ty sourozenecký kočárky jsou hodně o kompromisech, ale snad už ti neporoste tolik aby se tam nevešel, Kristý je taky krapet zmáčklá, ale zase to beru tak, že já mám 2v1 a můžu z toho kdykoliv udělat mono a je to fakt malý kvůli tomu výtahu a všemu, takže holt někde jsem slevit musela a já jí chci stejně přes léto "vytrénovat" aby hodně ťapala (nejlépe už odnaučit), i teď už se moc nechce vozit, spíš se bojí že někde spadne tak jde za ruku.

lennyna
9. únor 2010

Jituska gratulace, to je krásný! 🙂
Krista - no jo, to když vstáváte v 5, tak je jasný, že musíte brzy na kutě, teda v 5 ráno bych asi střílela 😀 😀 a to vstává i malá???
Přidala jsem čerstvé fotečky 😉

martinex
10. únor 2010

jituska gratulujem.... to je skvela sprava...juuuj,uz aby aj my sme mohli zacat...tak sa tesim na druhe babo 😵

a ten powertwin vyzera naozaj dobre,kamaratka ho ma a vravela ze ho v lete bude predavat,tak mozno ho od nej kupim...

germik
10. únor 2010

ahoj holky, sorry že takto vtrhnem do diskusie, ale začínam pomaličky sondovat 😕 tiež za pár mesiacov čakáme druhé mimi...... Možete mi poradit ako ste to riešili s postielkami /malá bude mat 16,5 mesiaca ked sa druhé babo narodi/. Myslíte že mám druhému bábu kupit druhu klasickú drevenu postielku takže budu mat obe detičky postele rovnake alebo je to zbytočné a mam už pre staršiu kupit nejakú klasickú postel so zábranou? Len to sa mi zdá skoro a bojím sa aby mi v noci nespadla 😒 ďakujeeem

jituskak
10. únor 2010

my budeme kupovat normální postel a k tomu zábranu. myslím, že dvě postýlůky je zbytečná investive.

ojo
10. únor 2010

ahojik 🙂

Jitu, gratulujem k srdíčku 🙂

já byla dnes taky u dr. a mímo už mělo i náznaky ručiček a nožiček a už se trochu hýbal 🙂

my pojedem příští pondělí do Plzně, takže tam jdu okouknout ten Jané twin two 🙂 tak se těším, až ho uvidím naživo 🙂 🙂
všichni básníte o powertwinu, ale já si nedokážu představit, jak v zimě dolů cpu mimčo v kombinéze a ve fusaku 😅 no mě hlavně vadí ta trojkolka 😒

Kristí, ježiš, to fakt stáváte po 5h?? 😲 to by mě zabilo, Tomáš se taky takhle občas probudí...no většinou že je odkrytý a je mu zima, tak hůř znovu usíná, tak to kolikrát trvá hodinu...ale je v pohodě, nebrečí, je absolutně ticho 🙂 klidně bych mohla spát, ale furt se odkrývá, tak ho přikrývám a usnem znovu někdy kolem šesté a spíme až do 8h 🙂

s postýlkama ještě nevím...nejspíš se naskytne možnost si vzít druhou od příbuzných za symbolickou cenu 🙂 ale určo budu brát postýlku, Tomáš bude mít taky 16měsíců a přijde mi malej na spaní ve velký 😅

keiko
10. únor 2010

germik...ja by som určite postielku nekupovala dopredu...naša od narodenia bambulky je zaplnené plyšáčikmi... 😀 😀 😀

kuchy
11. únor 2010

Ahojte,
tak tchýně to vzala relativně dobře, jo holt to spískal hlavně její synáček... 😉 Včera jsem byla u dr, raději, píchalo mě hodně v boku a je tam,kde má být, doufám,že je to holčička, protože je mi tedy dooost a stále špatně, a jak se tam předvádělo se žloutkovým vakem na hlavě.... 😀

Manžel už si taky zvyká, koupil mi včera kytku,jako gratulaci a pomáhá jako vždy, je hodný a starostlivý,ale ne jen,když čekáme 😉

krista
11. únor 2010

Ahojky 🙂

Ojo to jsi si asi popletla Powertwin s Phil&Teds 😉 no jak vidíš já ho mám a jde to, Lukýska moc nenabaluju, nemáme to nikdo rád 🙂

Jo vstáváme takhle, nedobrovolně ale 😅 malej mi od miminka moc nespí, a když nečumákuje v noci tak vstane v těch 5h, teď se mi to daří šoupat tak na 5:45-6h což už jde, Kristý mi takhle vstává taky od narození kolem tý 6h, ale taky se zadaří že vstane i dýl 🙂 jinak jsem taky z toho mrtvá, ale co nadělám 🙂 musím vstát 😲 🙂

K postýlkám - naše malá je ve velké od 15timěs. nebo 16timěs. teď si nejsem přesně jistá, ale někde bych to možná našla 🙂 chtěla tam sama (koupili jsme dva dny předtím další malou postýlku 😅) měli jsme v plánu ji tam přeučit ale začla v noci tak strašně vyvádět že jsme se na to vykašlali a jak říkám nakonec se naučila sama, ukázala že chce spát tam a od tý doby tam spí 🙂 a my máme dvě malý postýlky 😀

Lenny fotečka ve vaně je suprová a hrocha nebo krokodýla (nebo co to vlastně je 😅) prostě to zelený z Ikey máme taky 😵

Kuchy no tak to je paráda! 🙂

ojo
11. únor 2010

Kristý....jj jsem trubka, mám ty kočárky pěkně pomotaný 😀 ale trefila jsem se s tou trojkolkou 😀

my máme teď takovou tu postýlku co se dá pak předělat na normální nizkou, je velká 70/140cm...takže Tomáš by tam zůstal spát a pořídili bychom jinou na to druhý....máme teda ještě kolíbku, ale tu jsem chtěla mít dole 🙂

krista
11. únor 2010

Jo já za sebe můžu k těm trojkolkám říct jen to, že jsme ji nikdy nechtěli, byli jsme rozhodnutí pro čtyřkolku a den před objednáním kočárku jsme si to rozmysleli, začla se nám líbit víc, taky nám vyhovovalo že všechna kolečka jsou stejně velká (to málokdy u čtyřkolky je, když nepočítám klasické hl. kočárky - Tako, Inglesina, Roan..) a to je pro mě docela klíčový i na projetí tím sněhem i na ten terén 🙂 je to ale pochopitelně každýho věc 😵 teď tu napadalo zase kopec sněhu, ale fakt můžu říct, že se mi jezdí dobře a miluju tu lehkost toho kočárku, na léto mám v plánu Kristý už odnaučit 😅 Lukýs do golfek a ona pěšo - uvidíme jak to půjde 😉

ojo
11. únor 2010

kristý, to je určo bezva, když je tak lehký 🙂 proto jsme se rozhodli pro ten Jané...páč když teď vozím Tomáše v 14kg kočáru + 8kg jeho váha, tak už je to cítit...co teprve až bude mít víc kilo + druhý mimčo 😝 a ten Jané váží asi jen 9kg, tak to je super 😵

já ještě na léto koupím lehký sporťák, aby se mi dobře dával do auta, když už budu mít břicho 🙂

germik
11. únor 2010

baby, díky za rady, tak som sa nakoniec rozhodla pre postel so zábranou, kúpenie druhej drevenej postielky bude asi fakt vyhodený peniaz 😒 i ked asi budem prvé noci trpnut, či mi malá nespadne cez noc na zem, ona je totiž celú noc v pohybe 😉
ojo - pozerala som dvojkočárek Jané - máš na mysli Powertwin? ten je uplne super, teda aspon tento by bol pre mna uplne božský 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25782446&tab=0 len to nechcem kupovat teraz, príde mi to velmi dopredu....ja vačšínou kupujem veci na poslednú chvilu, najprv si len vyhliadnem 😵

ojo
11. únor 2010

germi, nene, já bych chtěla ten twin two 🙂 mě se nelíbí trojkolka 😅 ale ty barvy na twin two mě zrovna neuchvátili...a nechci teda kupovat zvlášť korbu, snad by se tam taky mohla dát ta vložná taška do zadního sporťáku 🙂 no pojedem ho v PO očíhnout a pak taky koupím až někdy v létě 🙂

já doufám, že postýlku bychom si mohli jen půjčit od příbuzných...kdyby to nešlo, tak taky už koupíme tu velkou se zábranou 🙂

krista
13. únor 2010

Ojo oni o tom Jané píšou všude jinou váhu 😅 už jsem se o tom kdysi s někým bavila, ale co jsem našla tak max. 11kg tuším udávali, to je pořád super váha na sourozenecký kočárek 😵 tak jsem zvědavá jak se rozhodnete až ho uvidíte! 🙂

Germik já koupila druhou malou postýlku (na kterou stejně nedošlo) v aukci za 300,- byla nepoužívaná (dítě spalo s rodiči v posteli) jediný co, že jsem koupila novou matraci, tu bych používanou nechtěla 😉 ale nakonec ta z té aukce stojí u nás taky nevyužitá 😀 čekám jestli nebude mít čerstvě ženatý bratranec rodinu (že bych jim musela vrátit tu ve které spí Luky, protože ta je po nich... spala v ní oba mý bratranci i já jako dítě 😀) a jinak půjde taky z domu 🙂

Ojo ještě k těm kočárkům tam jde na 100% dát vložná taška 🙂

ojo
16. únor 2010

ahojky 🙂

tak jsme včera byli okouknout ty kočárky 🙂 a tedy taky bychom určo vzali Powertwin, fakt vypadá naživo líp a i se líp ovládá 😵 na váhu jsem se ptala u toho twon two, tak paní říkala, že 9kg nemá určitě, možná jen konstrukce, celý má tak 14 kg 🙂

Kristý a vložná taška tam dát nejde, páč ty záda nejdou dát do úplného lehu 😒 a teda paní říkala, že bych musela tam dát tu korbičku, ale zase kvůli ní si nemůže lehnout ten první, že může jen sedět 😖 tak jsem teď navážkách,páč jsem myslela, že Tomáš by taky mohl venku spát...ale toť otázka co bude za půl roku, že? 😅

pak nám ukázala se sedačkama vedle sebe, že je to pro děti nejkomfortnější, ale zase mi to přijde zbytečný 😒

krista
16. únor 2010

Ojo fakt tam nejde dát taška? 😲 Ty jo, já znám ale takových maminek co ji tam měli 😲 to jsi mě dost překvapila 😲 a Twin Two jsi teda taky viděla, ani tam ta taška nejde? No to jsem blázen! 😲 Koukám, že jsi změnila názor na trojkolky, je fakt že se dobře ovládá 😵 i to projetí sněhem bude lepší, uvidíš že jo 😉 jedno velký kolečko je lepší než dvě malý - teda to je jen můj názor 🙂 S tím spaním pro toho st. je to těžký, mě už malá od roka v kočárku nespí, tam nebylo prakticky co řešit nebo se dá chodit ven tak, že to st. dítko se vyspinká doma, je to potom těžší zkloubit (pokud máte miminko takový co se mu jen tak spát v kočárku nechce a radši si pořve 😅) ale všechno jde a taky doporučuju nechat koupi kočárku na co nejdýl, ono se fakt všechno 100x změní než se ten prcek narodí i po jeho narození 😅 😀

germik
16. únor 2010

ojo - no ja som zas zmenila názor a začali sa mi páčit sedačky vedla seba ☹ príde mi to praktickejšie pri kombinácii prechádzok a spinkania obidvoch detičiek 😵
našla som tento http://deti.bazac.cz/z/125614/ ale ta cena už za používaný je teda strašná, hlavne ked si myslím že kočárek bude k používaniu max rok ☹

jituskak
16. únor 2010

ahojky holky, tak já jsem ty kočárky zatím odložila na pozděj. budeme pravděpodobně kupovat byt, tak nevím, jak to bude s výtahem a tak dál. s tou taškou jsi mi Ojo vyrazila dech. já jsme o tom byla přesvědčená. ted máme peg perego gt3, tak jsme chtěla dokoupit navettu, protože vždycky třeba nepůjdeme s oběma dětma, tak ted něvím, kupovat jane a ještě jane korbu, na to nemáme, uvidíme. je fakt, že se to ještě můe změnit.
germik, já jsme ten easy walker viděla na živo a teda mě přijde moc malej. úzkej a celkově malej. sestřenka ho má n advojčátka narodily se s váho pod kilo obě a v půl roce se jí tam vlezli tak akorát, ale je teda nádhernej.

ojo
16. únor 2010

holky, no vložná by tam asi šla, jen prostě by bylo trošku z kopce, páč ty záda fakt nejdou úplně položit....je to přesně ten leh, co se doporučuje pro děti od 6.měsíců...ale třeba kámoška už tam dávala malou ve 4.m 🙂

a paní mi tam naklapla korbu, která se dá použít prý i jako autosedačka, že je jako menší...no ale nová v krámu skoro 7000,- 😝 😝 😝 😝

germi, na podobný jsem koukala 🙂 ale nevím značku a paní říkala, že tady se může dát ta vložná taška 🙂 příteli se taky líbil víc ten vedle sebe, že pro ty dítka je to komfortnější a že se mu líp ovládal než ta tříkolka...ALE cena na krámu 20.000 😲 😲 😲

kristý, jo ošahala jsem i twin two a je fakt že ta trojkolka byla lepší na ovládání a nepřipadala mi tak robustní 🙂 s tím spaním, Tomáš spí v pohodě i doma, tak usne i v kočáru, když je jeho čas a chce se mu, takže je to takový ošemetný 😅

no každopádně tu koupi určo necháme až na léto...prostě jak se bude Tomáš pohybově vyvíjet 😉 🙂

ollski
16. únor 2010

Ahojte, vy ste toho popisali 🙂 normalne v dobrom zavidim, ze neriesim kociky ☹ i ked pozeram stale 😀 to mam uz asi ako diagnozu
ja akosi nestiham, bo prckovia su chori a na mna to tiez asi lezie...mangel mi lezie akurat tak na nerv...takze...take nanic obdobie 🙄 neviem sa dockat jari!!! zajtra pojdem hadam konecne kuknut skolky, u nas to fakt vyzera biedne, no verim a dufam, ze ju niekde zoberu
neviem, co sa im za posledny tyzden stalo..no kubino presiel asi nejakym vyvojovym skokom...zacalo to tym vyliezanim z postielky, konecne zacal opakovat a co to rozpavat....stale do Simi strka, bije ju, hryzie...sace, hadze po nej hracky, fakt neviem, co sa to s nim porobilo, no vsetko to zacalo naraz, som z toho trosku mimo, tak sa aspon sem vam vyzalujem 😝 dufam, ze ako to zacalo, tak to aj rychlo skonci....!???

a postielky...my sme mali tiez dve, teda este stale mame, Simonka vo svojej pekne spinkava, uz je sice velika, spravili sme jej tak otvor, aby mohla pekne vyjst sama....je dost vysoke babo, ma cca.98cm a v poho sa tam zmesti. kubko svoju odkedy vie vyliest ignoruje, ano ako babenku sa mu tam nepacilo....no mali sme par krasnych noci, ked tam spal....vyzera to tu ako v skolke, ale nie je to taka sialene draha vec...kupu druhej postielky som nelutovala 😉 aj ked vacsinou bola jedna prazdna, ale kym boli mali a daco som potrebovala, dala som ich kazdeho do svojej a bolooooooo, no to su casy davno minule 😠
dobru nocku, idem este nieco pocitat a snad spat...dufam, ze dnesna noc bude pokojnesia.

ojo
18. únor 2010

jo holky, jinak ta korba, když mi ji tam paní nacvakla, tak taky nebyla rovně s podlahou, byla taky trochu z kopce, tak možná, že kdyžby se sundali ty kšíry a vložka a tak, takže by tam ta vložná šla dát 😉 já mám tady vložnou tašku 80cm dlouhou, tak nevím, jestli by se tam vešla 😅

ollski, tak snad už jsou děti zas sehraný a bylo to jen chvilkový 🙂

ojo
19. únor 2010

holky, tak jsem teď koukala na inzeráty na ten powertwin a jedna paní ho prodává i s vložnou taškou, takže tam jde určo použít 🙂 🙂 🙂

krista
19. únor 2010

Ahojky 🙂

Germik ten kočárek vypadá super 😵 a pokud neřešíš problém, že by si se nevešla do výtahu a do obchodu (do uliček) tak ten vedle sebe je určitě dobrá volba 🙂 Každý musí zvážit kde má priority, já se potřebovala do toho výtahu nasoukat, tak jiná volba vlastně ani nebyla 😖 ale nelituju 😉 chodíme zase dost ven jak jsou děti zdravější a líp se mi jeden s Philem (trojkolkou) se dvěma dětma v kočárku než kámoška s monokočárkem s šestikolkou 😉 🙂

Ojo pokud je ten kopeček minimální u toho kočíku, tak bych tam tu vložnou tašku normálně dala, jak říkám já právě viděla spoustu maminek co to takhle řeší, proto jsi mě překvapila s tím že to tam nejde 😲 já třeba nemohla u svého monokočárku taky dát sporťák úplně do lehu ale šel do "skorolehu" prostě tam byl minimální sklon a to fakt nevadí, hodně rodičů třeba i podepírá postýlky, když maji blinkací děti... tohle je podobný, navíc to beru taky tak, že v kočárku netrávíme celý den ale třeba hodinku, max. 2 a to se dá zase srovnat už s lehátkem nebo autosedačkou a taky je to v pořádku 🙂 asi by to bylo fakt něco jinýho kdyby mi tam to dítě spalo celej den 🙂 Horší to bude mít ten starší že se tam nevyspinká no 😉

Ollski možná už je i na ty děti ta zima moc dlouhá, je to tak týden zpátky co jsem z naší Kristý nemohla, říkala jsem si, že jak se blíží ke dvěma letům tak to teprve asi začne být hukot (přestože i předtím jsem měla kolikrát pocit, že už je to až moc) celej den se vztekala, válela, řvala... tento týden je naopak zase hodná, ale začal mi Luky pořád brečet (pamatuju si že Kristý v jeho věku byla stejná, jen aby mu to teda nezůstalo 😔) oni se mi prostě vždycky vystřídaji... je teď neskutečně nervní, u kojení se furt mrská jako kapr, pak všechno vyzvrací, chvilku si nepohraje, ani sám nepoleží, ani chovat se pořádně nechce, nevím co mu je a ani si nedělám naděje že bych na to přišla 😝 Tak vám držím palečky ať jste brzo zdravý a na jaro se těším taky ani nevíš jak!!!! 🙂

ojo
19. únor 2010

Krstý, tak jsem ještě té paní napsala, jesti lze ta taška použít od narození, tak říkala, že určitě, že záda jdou úpně položit 😵 se teda divím, co mi to říkali v obchodě...ale možná ty novější typy to nemaj 😕 anebo to je jen ten malý sklon 🙂

paní ho prodává za dobrou cenu, tak mám normálně chuť ho koupit 😅