Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jarkalada
22. led 2013

@ivkaj no mám skoro 16měs. děti. Sice krásně chodí, ale aby šly, tam kam chci já, tak to max 2 metry. Tudíž si střídaní se na skejtu nedovedu představit 🙂
@ostrava8 asi to budeš muset řešit šátkem nebo klokankou 😉 🙂

ivkaj
22. led 2013

@ostrava8 nevím jak ho máte starý, ale já tady v okolí právě potkávám maminku s TFK (aspoň myslím, že to je on) a je postavený jako sourozenecký. Ty novější by měly jít určitě.

pele
28. led 2013

@ostrava8 mna este napadlo mat surodenecky za sebou a k tomu buggypod, pripadne som citala, ze je aj buggyboard na sedenie, ale neviem, nakolko je vyuzitelny v akomkolvek terene a pocasi.
Na kratke trasy som videla surodenecky vedla seba a tretie dieta sa vozilo na streche otocene smerom k rodicovi🙂
Este je dalsi kocik aj pre 3 deti, co som sa s nim stretla pri googleni ale ci by ho bolo mozne kupit a ci by sa ti chcelo investovat?
http://adventurebuggycompany.com/

kacena4
29. led 2013

@ostrava8 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13918840&tab=0 co takyto kocik 2x a spojit spojkami??? je to len v pripade nudze, ale je 😝

ostrava8
30. led 2013

@pele jj to je vše pěkné, ale ten třetí jak jezdí na stříšce mi příjde, že to jsou pro trojčátka stejně stará ... My budeme mít 1,5 staré dvojčátka a miminko, takže potřebuji korbu + něco pro ty dva roštáky 🙂 ale zatím to neřeším, uvidíme jak budou šikovní .... a kdy začnou chodit ... 🙂 ale děkuji za tipy

ostrava8
30. led 2013

@kacena4 ahoj jj to je taky pěknné, ten osobní odběr mě pobavil, a víš jsou to golfky, my to čekáme v září, takže musím myslet na zimu ajak vidím ty kolečka , tak si nedokážu představit v tom jezdit v zimě 🙂

kacena4
30. led 2013

@ostrava8 len som chcela ukazat moznost kocika nie inzerat. je to kocik ak sa prevazate autom a vtedy je super, na dlhe chodenie po vonku a najma v zime nie, ale ako som uz pisala, kludne by som tento pripad riesila 3-kocik pegperego je super, a odvezies tam vsetkych 3 bez problemov najblizsii 1-2 ak budete casto vonku a pesi, inak ti staci surodenecky + satka... a cez leto ked chrustik bude mat cez 1/2 roka dvojky budu uz 2 rocne (tak nejako som to odhadla 😅 ) to uz sa lepsie da chodit ak teda nechces 3kocik 😉 alebo zohnat opatrovatelku a mozes to riesit solovym kocikom 😀 😀 alebo byt zavreta doma ked si sama s detmi a cakat kym niekto pride aby s vami vsetkymi isiel von 😲 😀 😀 😀 - to len tak na pobavenie 😀 😀 ked som pocula nazor jednej mamicky co ma 2,5 rocneho syna a 1/2 rocneho ze ona sa bez mangela nepohne z domu, lebo ako ona sama moze s nimi dvomi ist NIEKAM VON 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak klobuk dolu pred tebou s 3mi 😵 😵

vivi
20. únor 2013

Ahojte, ked všetko dobre dopadne v lete máme druhé babo s vekových rozdielom 17 mesiacov. Rozmýšľam či budem potrebovať surodenecky kocik? A tiež keby ste mi mohli dať dáke typy ako to zvladat co najlepšie. Máte skúsenosti s kocik Abc zoom?

ivkaj
20. únor 2013

@vivi ahoj, já mám prcky od sebe 18m a se sourozeneckým kočár ještě pořád využívám. Záleží na tom, jak moc ti starší bude chodit - jestli bude potřeba kočárek nebo zvládne jen ten přídavný skejtík.
Zvládat se to dá, ale stojí to hodně sil😉

kacena4
21. únor 2013

@vivi ja som mala vzdy deti po roku 😀 😀 takze po 1,5 sa to urcite zvlada lahsie ked uz starsie chodi, spolupracuje viac...
kocik si najprv premysli ako casto a kam ho chces vyuzivat - velkost koliesok, roztec kolies (kamoska preve riesi abc ze jej neprejde cez dvere at ak najprv prenasa zlozeny podvozok a potom vrch a potom babo 😝 ) tiez ci ho mas kam uskladnit taky velky kocik na dlzku..... ja kazdej mamine odporucam kociky typu P&T vyjdu cenovo podobne alebo obaby xi z tesca ktory je o cca 50% lacnejsi a pre mna lepsi ako P&T vojde ti tam aj novorodenec (ked ides niekam von z kocika s detmi vytiahnes prenosnu tasku do jednej ruky s babatom a do druhej chytis starsie - brnkacka velmi mi to ulahcilo zivot mala so predtym peg perego 2ickovsky a neda sa porovnat s obaby aj som vzdy surodenecky vyuzila do 3 rokov ked sme isli na dlhsiu vychadzku (toho mladsieho)
a neboj zaciatky budu trosku tazsie (my sme uvazovali stolickove nohy o stol lebo mame zive striebro od roka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a pri kojeni to bolo najtazsie) ale ked bude mat 4-5 mesiacikov bude lepsie malicky chrobacik sa ti odhra nad kololocom s hrackami... a uz bude mat svoj biorytmus tak to pojde lepsie

romcovaklarka
11. bře 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli se vám někomu taky stalo, že se starší po narození mimča začal/a v noci opět budit. Malej má 21 měsíců a už několik měsíců spával celou noc, sice ho ještě kojím, ale už se v noci nebudil ani na mlíko ani jinak. A teď poslední dny se mi v noci budí, není to tím, že by ho budilo miminko, mají oddělené pokojíčky a navíc se budí i když malá spí. Taky začal ráno vstávat mnohem dřív. Stalo se vám to někomu a spravilo se to zase, nebo to už jim zůstalo?

kacena4
11. bře 2013

@romcovaklarka je to normalne starsie dietatko vzdy prejde regresom pri narodeni surodenca 😅 😅

madlisek
11. bře 2013

@romcovaklarka Nám se to stalo už před porodem, cca dva měsíce předem se začala v noci najednou budit a stěhovat se k nám. To trvá dosud. A vstávání - před porodem vstávala většinou až po osmé, od porodu kolem šesté.

romcovaklarka
11. bře 2013

@kacena4 @madlisek Díky za zkušenosti, tak noční buzení je jedna věc (i když když se mi vzbudí oba najednou, tak je to pitomý), ale kdyby aspoň tak brzo nevstával. Dřív spával do osmi, teď vstává v šest a dneska to dokonce "vylepšil" a odmítal spát už od pl páte - tak snad to nebude nový zvyk 😅 Ale pochopila jsem, takže holt vydržet. No zkusím to 😀

kacena4
11. bře 2013

@romcovaklarka ja som asi zla mater ale ked som bola uz fakt vycerpana z toho nocneho vstavania, tak som naucila starsie dieta rano pozerat rozpravku kym sme my este lezali v posteli, neskor uz aj ranajky si spravit prezliect sa.... a pozerat 😀 😀 kym sme my dospeli nevstali, tak si to pamatam z detstva 😅 a fakt je to super, dcerke pustim rano o 6-tej rozpravku a 1/2 hodku mi tam vydrzi pozerat podla toho co to je a ako ma chut ale aj pomoze nie 😀 😀 😵

romcovaklarka
11. bře 2013

@kacena4 🙂 Tak možná až bude prcek větší... Teď si neumím představit nechat ho bez dozoru, to bych měla v koupelně vypatlaný a zčásti snědený všechny lahvičky a nádobky jako mýdla, deodoranty, laky na nehty a malovátka, v kuchyni vybrakovanej koš na odpadky a na závěr by někam vylezl a spadl odtamtud 😅

kacena4
12. bře 2013

@romcovaklarka NIEEEEE to my sme vyriesili tak, ze sme si do spalne dali pc, telku a tam mu pri nas pustili 😉 😉 😉 😉 😉 😉 a neboj aj ja som mala najma toho prveho takeho sintra, privazovala som stolicky o stolove nohy, lebo ani 10min. pocas kojenia som ho nemohla nechat sameho behat po byte 😀 😀 😀 😀 😀

burina4
12. bře 2013

všetko sa dá zvládnuť a zvyknúť ako sa hovorí aj na šibenicu.medzi druhým a tretím mám rozdiel rok a dva mesiace je to super lebo spolu vyrastajú hrajú a medzi prvým a druhým bolo 1O rokov a medzi tretím a posledným 😀 😀 je 5rokov 🙂

kacena4
12. bře 2013

@burina4 ako hovoris vsetko sa da zvladnut. mne ale napr. deti s rocnym rozdielom museli ist od seba zvlast z izieb lebo si robia zle este doteraz 9-10 az do krvi a tak deti su rozne a tak ich treba prijat 😀 😀

orchidis
12. bře 2013

Já zkusím obnovit diskuzi a poprosit maminky o radu. Už dlouho koukám po sourozeňáku, ale asi mám docela specifické požadavky a nemůžu sehnat emoticon.

Chci "sedačky" vedle sebe - jako korbička a vedle sporťák pro starší. Nejlépe taky brzda a pěkný design, ale nechci do něj investovat víc jak třeba 5 tis (to myslím samozřejmě jako cenu z druhé ruky, nový není nutný), prototže starší je šikovná a asi jej dlouho nevyužijeme. Líbí se mi třeba tohle: http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/2080-t...

ale je to drahý (17000) a použitý se to prakticky nedá sehnat.

Budu moc ráda za jakoukoli radu.

Díky.

alenka600
12. bře 2013

Ahojte, chodievala som do tejto temy po rady, teraz uz mam po porode a mozem informovat ako to u nas vyzera - dcera ma 15m, syn ma 2m, zatial vsetko super. Na zaciatku sa dcera budila v noci, len co sa maly pohol, aj ked spi v inej izbe, ale teraz je to uz v poriadku, skor by som povedala, ze ona budi v noci jeho 🙂 Ona totiz pyta v noci flasu 2x a on chce jest iba 1x, ale viem, ze to sa este bude casom menit. pocas obeda spia obaja v kuse 3h, to je super a vecer zaspia okolo 19tej tiez naraz. Prechadzky bud v surodeneckom kociku, alebo starsia v kociku (zatial este nechodi) a mladsi v klokanke.

ivkaj
12. bře 2013

@orchidis já používám Easy Walker Duo poskládaný na sourozenecký vypadá to asi takhle http://www.annaviktorie.cz/4-kocarky-easywalker
Nemá ruční brzdu a ani jako použitý ho za 5tis, asi nepořídíš.

zdezli
12. bře 2013

@vivi Ja mam deti 19 mesicu od sebe a Zooma jsme meli. Byli moc spokojeni 😵 Kdyby te neco zajimalo, ptej se 😉

burina4
13. bře 2013

@kacena4 presne tak súhlasím a blahoželám k dalšemu buducemu potomstvu .ti moji ročným rozdielom sa ajmedzi sebou tiež pobiju ale ked su dlhšie od seba tak si chybajú 🙂

kacena4
13. bře 2013

@burina4 tak ti zavidim ty moji nie, museli sme ich oddelit uz davno ale to bude asi tym,ze syn je aspik (autista) a preto potrebuje svoj klud a ritualy aby bol pokojny tak sme to aj ponali a oddelili ich a je pokoj 😀

burina4
13. bře 2013

@kacena4 to bude asi preto nezávidím ti nakoľko viem ako je pracovať s deťmi mentálnym postihom a ty máš o niečo ešte asi horšie 🙂

madlisek
13. bře 2013

@romcovaklarka vyděržaj 🙂 U nás se teď dvě noci po sobě starší v noci nevzbudila, hurá! Ale je mi jasný, že jsem to teď zakřikla 😀

kacena4
13. bře 2013

@burina4 😀 😀 😀 😀 no mam aj jedneho takeho ale tento synator ma vysoke IQ takze je mentalne vysoko, aspici su vacsinou taky, klasicky autici zasa opacny ☹ ale da zabrat aj tak 😅 😅

zuzca80
13. bře 2013

Ahojte, tak aj sa pridavam. Ja mam rozdiely medzi detmi 21 mesiacov a 18 mesiacov. S prvou to bolo uplne v pohode. Ale teraz s druhym a tretim to bude asi tazsie. Syn este vobec nerozprava a je velmi zivy. V zasade robi len zakazane veci. Tiez sa nam teraz zacal budit o 4:30 - 5:00. Uplna katastrofa. Nastastie s nim vstava mm. Starsiu mam v skolke zatial len 3 dni v tyzdni.

zuzca80
13. bře 2013

A inak tiez mam kocik p&t a mne teda pomohol velmi uz pri prvych dvoch a teraz ho vyuzijem zas.