Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

happy8051
21. zář 2011

ma tu niekto deti s rozdielom cca 19 mesiacov? da sa to zvladat? ako reagovalo prve dietatko na malinke babatko ked ste ho priniesli z porodnice?

majatob
21. zář 2011

@happy8051 ja mam o 22 mesicu 🙂 kdyz jsme prisli z porodnice tak super, az pak kolem 6. mesice zacal starsi hodne zarlit...ale prezili jsme to a ted jsou velci partaci 🙂

jasekd
21. zář 2011

@happy8051 Mame i mensi rozdil. Ja treba rocni. Prichod z porodnice v pohode, zarleni zaclo cca na 15 mesicich, stale pretrvava, ale uz to neni takovy des. Az tak maly rozdil u nas v planu nebyl, ale chtela jsem deti do dvou let, kvuli rodicaku.

petja
21. zář 2011

@happy8051 myslím,že @majatob má děti s menším rozdílem,my budeme mít 16m,jak se mimi narodí a zvládnout se dá všecko.Já myslím,že Jolanka si bude s mimčem rozumět a nebojím se,že by mu v nestřežené chvilce něco udělala

jasekd
21. zář 2011

@petja Aby ses nedivila 😀 Jak pisu, u nas 15.mesicem zaclo peklo, ale ne az tak vuci male, ale vuci mne, byl to des a pro me nejhorsi obdobi, kluk me naprostoodmital a kdyz se u me rozbrecel a vsichni z toho meli prdel( navsteva u tchanu), udrzela jsem se akorat tak za plot a tam se rozbulela taky 😔 Fakt hruza). Ted byl s tatinekm v nemocnici, sice jen na den, ale opet je to tatanek, ale uz to neni tak desny. Maly neublizoval, ale pak ji zacal kousat, nejdriv chuda rvala a podle toho jsem to zjistila, ted uz je tak otrkana, ze najdu oslintanou hlavu a otisky zubu a ona si dal hraje 😅 A to se jen otocim. Jak se otocim a koukam na ne, malej horlive dela "mala, mala" a jak se otocim pryc, majzne ji po hlave. Ale podle me spis hra a zkouseni, co vydrzim, nez vylozene likvidacni zakrok. Nebo se chce mazlit a lehne si na ni. Ale podle me rozdil 2 a vic je na zarleni horsi, co vidim u kamosek.

svatule
21. zář 2011

@happy8051 dalo by se říct, že plánovali, akorát jsme netušili, že se nám druhé povede na poprvé, na dceru jsme čekali 8 měsíců... tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat všechno, zatím jsem v pohodě, nic mi není, akorát mírné ranní nevolnosti. 10.10. mám odběry na screening a 24.10. utz tak snad to bude v pořádku.
Jinak bydlíme v 3+1 a dcera spí od 3. měsíců sama v pokojíčku, tak zatím vůbec nevíme, jak to s druhým prckem uděláme...bude to veselé, to stejné s kočárkem, ale času je ještě dost

zdezli
21. zář 2011

@jasekd no ja mam taky strach z toho, ze se mi Natalie zvlci - ona ted usina sama a spi celou noc, i 14 hod, tak bych ji to nerada nejak narusila 😅

@majatob asi mas pravdu a jeste pockam. napadlo me dat Misana spinkat taky nejdriv samotnyho - mame 4+1, mohla bych mu dat postylku k manzovi do pracovny a az bude spat celou noc tak prestehovat do pokojicku...???

happy8051
21. zář 2011

@svatule
@petja
@majatob diky za nazor... este mam otazku... je tu maminka ktora dojci obe deti naraz???

jasekd
21. zář 2011

@zdezli to neni spatny napad, s tou pracovnou, nehrot to a uzivej si, jak ti holka krasne spi 🙂

adelka89
21. zář 2011

@happy8051 my mame deti o 16m a starsi reagoval docela hezky, porad miminko hladi pusinkuje, ale prvni dny nesnesl kdyz jsem kojila 😅 ale i to preslo 😉 musim rict, ze jsem snad min unavena se dvema jak kdyz byl Luky sam 😅

happy8051
21. zář 2011

@adelka89 to je super. kojila si Lukyho pocas druheho tehu? ja by som velmi chcela ak sa bude dat

majatob
21. zář 2011

@happy8051 ja ne, T. se odstavil kdyz jsem otehotnela, asi mliko zmenilo chut a on uz pak nechtel. Bibi byla nekojici od mala, takze po otehotneni zase konec. No a Stepan je taky na UM ☹

zdezli
21. zář 2011

@jasekd ju, dnes asi probehne stehovani 😉

petja
21. zář 2011

@jasekd no ale když budu takhle přemýšlet už dopředu,moc tomu nepomůžu.U nás to třeba bude jinak 😉

majatob
21. zář 2011

@petja myslim, ze Jolanka vezme mimi v pohode, prece jen uz sourozence ma a tak to nebude takovej sok jak kdyz pribyde k "jedinackovi" sourozenec 🙂

majatob
21. zář 2011

@zdezli myslim, ze s tou pracovnou je to dobry reseni 🙂

jasekd
21. zář 2011

@petja Vsak jo, ja bych ti to prala. U nas to byla znacka ideal asi dva mesice po porodu, pak hruza, a ja uz na to najednou nebyla pripravena. nebylo to tak, ze bych si dopredu kousala nehty, jak to s detmi zvladnu a tak . Jakjsem psala, my to mame celkove docela na haku 😉

svatule
21. zář 2011

někde jsem četla, že prý děti do 2 let nemají žárlivost v sobě, že sio to neuvědomují, ale jak to tady čtu, tak to asi neplatí u všech 😉 Taky jsem zvědavá, jak to budme zvládat, s malou bylo šestinedělí kruté, pořád plakala, já jen kojila a přebalovala...tak uvidíme

petja
21. zář 2011

@jasekd taky u nás bylo období tatování,dokonce jednou za čas začne Fíla říkat manžovi křestním jménem 😀 to jsem byla v porodnici a pak nějakou dobu doma,stejně tak asi 3týdny zpátky mu tak říkal.No a já jelikož vím,že takový období jsou normální,přestála jsem to vícemééně v klidu.

majatob
21. zář 2011

@petja hahaha, to ted nas nejstarsi obcas na muze taky zkousi 😀 docela vtipny, kdyz na neho pres celej obchod vola Marťo 😀 😀 😀

petja
21. zář 2011

@majatob taky máme Martínka tatínka

majatob
21. zář 2011

@petja 😀 😀
no nic, holky, frcim k zubarce, tak se tu mejte 😝 😝

petja
21. zář 2011

@majatob tak ať to nebolí

jasekd
21. zář 2011

@majatob Drzim palce 😉
@petja Stokrat si muzu rikat, ze je to normalni, ale pekny to nebylo, a ty reakce okoli taky nic moc...

monulicka
21. zář 2011

ahojte zienky
tak sa idem aj ja k vam pripojit..medti mojimi detmi bude rozdiel 20 mesiacov, 2.dieta bolo neplanovane, ale tak co uz narobime. Narodit by sa malo na Novy rok. Chcem sa spytat, ako ste riesili spanie? Syn prave oslavil 116 mes. a spi s nami v spalni vo svojej postielke. Cez noc sa niekolko x budi. Uz pomaly riesim ako ho dat spavat do jeho izbicky, ale neviem ako to zrealizovat. Premiestnit mu tam postel? alebo ho nejako privykat? Ako ste to spravili vy?
Teraz ked len zamrnci, staci ze ho pohladkam po chrbte a spi dalej, ked bude v detskej, asi sa nachodim. Ale riesit to uz musim, neviem si predstavit, ze budeme vsetci 4 v jednej izbe 😕

majatob
21. zář 2011

@monulicka ja jsem s detma prvnich par dni v pokojiku spala na matraci a pak se postupne prestehovala zase zpatky do loznice a mela u nich chuvicku abych na ne mohla mluvit kdyz se vzbudili 🙂 no a nakonec jsem prestala pouzivat i tu 🙂 a musim rict, zr po prestehovani zacali (hlavne nejstarsi) mnohem lip spat 😵

@jasekd @petja diky holky, su nervozni uplne neskutecne, ale nezbyde nez to vydrzet...ach jo 😝

jasekd
21. zář 2011

@majatob Anestezii si nech dat, zbavi te to treba toho strachu a budes chodit pravidelne 😉

elgereta
21. zář 2011

@majatob
@luciana43
@lucka33
děkuji za odpovědi, asi Moni přestěhujem tak 2 měsíce před porodem, to by mohlo stačit, aby se zvykla, ne? 🙂
naštěstí i ted usína sama a spí celou noc ve svý postýlce, tak snad to pro ni moc velkej šok nebude.

adelka89
21. zář 2011

@happy8051 kojila jsem Lukyho asi 2 mesice pak jsem ho musela odstavit protoze mi tandemove kojeni doktorka nedoporucovala. Jsem hodne hubena (byla jsem 😀)

majatob
21. zář 2011

@jasekd no tak nevim, opichala mi pul huby a stejne jsem malem utekla 😀 pokracovani v rijnu, ach jo 😝