Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ameliejulliette
3. led 2012

@samantha543 Jj, šátek určitě 😉 Já jsem Bena všude venku kojila v Ergu, je to velice diskrétní a on jak byl ucucanej, tak bych ho tak dlouho snad ani držet nevydržela 😀
@matajob No to jsou jiné hmotnostní ligy 😀 Chjo... budu jak chobotnice a ruce mi v zápěstí asi upadnou, no co už... Naučím se všechno dělat nohama...

majatob
3. led 2012

@ameliejulliette hele, ono to vypada docela silene, ale pak v realu ti to neprijde jako takova hruza, uvidis 🙂
ja mam Beco a taky na neho nedam dopustit, uzasna vec 😵

jasekd
3. led 2012

@samantha543 My jsme v 1+1 bez balkonu 40 metru 4 😉 Mne Martin (starsi 21 mesicu ted) jeste nechodi, v lete se presouval lezenim po 4, a to tryskem. Snazila jsem se ho udrzet na miste, treba na pisku ze si hral, a ja sedela na rantlu piskoviste a kojila, kdyz zdrhal, malou jsem odpojila a s ni v podpazi letela za nim, no a kdyz mel hodne divokou naladu, tak jsem ho dala do kocaru, kde teda rval a hazel sebou 😅 Priprav se, ze dost casto bude minimalne jeden rvat hlady nebo vzteky a holt si musis utridit priority, kdo ma ted prednost, nicmene leto je idealni, kojit se da vsude, deti moc neoblikas, cili snadne vypravovani atd. Teda mne nejlip pripada mit deti na jare a dvakrat mi to vyslo, ale zacatek leta taky prima, pokud neni vedro na chcipnuti 🙂 Flaska mi prijde naopak neprakticka, vsak krmeni musis prerusit tak jako tak a u koeni jen stahnes triko a letis. Ja prvniho kojila jen castecne a jen 4 mesice, nejak se nedarila, a ted s holkou mi to plne kojeni prislo proti tomu tak krasne jednoduchy 😵 Kocar mam taky Jane, jako @majatob a spokojenost.

majatob
3. led 2012

@jasekd zase deti na UM mivaji pravidelnejsi rezim nez kojeny, takze jsem nakrmila a vedela, ze ted bude tri hodiny klid do dalsiho krmeni, zadny, ze by si za hodinu vzpomnel, ze mel malo a dozadoval se pridavku 😀 ja mam ke kojeni trochu averzi uz, prvni nam pul roku prorval, noc co noc jsme se s nim rvoucim stridali na balonu, jeden od desiti do dvou rano, druhej od dvou do sedmi a pak rychle do skoly, tam si T. vetsinou na prso vzpomnel v hodine, takze jsem musela odchazet kojit na chodbu, jeste ze to vsichni brali tak v pohode 😅 kez by me tenkrat napadlo vzit flasku a aspon na noc ho dokrmit 😝 😝 😝

jasekd
3. led 2012

@majatob Ono tezko rict, zda by ti s UM nerval taky, je to teda uz hlavne jedno, ale na Tvem miste bych to tenkrat zkusila, za pokus nic nedas, kor v situaci, kdy chodite do skoly. Hele a to byla vejska, ta skola, nebo jeste stredni? Vy jste spoluzaci? A to jste meli mimino v hodine nebo nekdo hlidal venku? Sorry za ty dotazy, ale prijde mi to fakt sranda a dobry, jak jste se s tim popasovali. No prezili jste a od dalsich deti vas to evidentne neodradilo 😀 Mne prave komplikovalo zivot to, ze M. nejedl, nerval hlady nikdy, naopak jist nechtel, ani kojit (proto jsem se moc nerozkojila), ani UM, 120 ml pil treba hodinu, a to ne jako novorozenec, ale jako 3-4 mesicni treba 😝 , mela jsem problem stihnout ten doporucovany pocet krmeni/24 hodin, furt jsme meli malo a jemu to bylo fuk), Vendy rvala i po hodine, a kojim pekne, pribejvala min nez jine deti, ale pribejvala, proti M. krasne. Ted uz par noci prospi cele, tak jsem jak u vytrzeni a cekam, kdy to skonci 😕 Ale po zkusenostech s obema druhy deti rikam, ze lepsi je to urvany (myslim, kdyz rve hlady a chce furt jist, ne kdyz ma koliku, to se nam diky bohu vyhlo).

jancule79
3. led 2012

@samantha543 Já myslím, že jsi to s tím hřištěm vystihla dokonale. Dost dobře to popsala i @jasekd. Starší byl v 1,5 roce neřízená střela, takže to na tom hřišti bylo někdy trochu akční. 🙂) Že by seděl na písku a hrál si, to moc ne. Spíš tam lítal, lezl na prolejzačky, atd. Nejlepší bylo s nima chodit na menší oplocená hřiště. Ale třeba na hřišti, kde je vedle ještě velký stadion, tak to vypadlo asi tak, že starší mi lítal po tribuně, já za ním a mladšího jsem nechala v kočáru. Když na jaře mladší začal chodit, tak si to spíš otočili. 🙂 To naštěstí starší na tom písku už vydržel. 🙂) Ale jo, dá se to. Jak už tady bylo řečeno, někdy je to prostě za cenu toho řevu.

jasekd
3. led 2012

@jancule79 Super tip, to oplocene hriste 😀 Nas Martin jak kdy, nekdy mel den, kdy sedel a cumel a sypal si na hlavu pisek, jindy neposedel a lezl po 4 do kazdyho krovi, kam chodej tak akorat psi sr.., nebo pod houpacky, prolejzacky, kde mu akorat mohl nekdo skocit na zada, nebo si sednul v nejakym tunelu a ten blokoval a ostatni decka rvaly, ze nemuzou prolejzat 😝 A kdyz jsem ho nahanela, tak jsem se zas bala, ze mi mala vypadne z kocarku, ten tandem nema hlubokou korbu a byla jen ve vlozny tasce, cili bez ksiru. V lete snad uz proboha bude normalne chodit a uprimne rikam, ze se nemuzu dockat, az ho budem honit 😵 Protoze na tu samostatnou chuzi cekame uz sakra dlouho 😔

jancule79
3. led 2012

@jasekd To jo, to úplně chápu. Tak držím palce, ať brzo ťapká. Máš můj velký obdiv, protože je mi jasný, že to někdy musí být docela složité, třeba při různém zařizovaní, pochůzkách po doktorech, když člověk musí vzít obě ty děti s sebou.

majatob
3. led 2012

ja myslim, ze nerval, se zavedenim prikrmu byl najednou spokojeny a stastny dite, podle me to byl vazne jen hlad...jenze me blbou to vubec nenapadlo, podle dr. bylo vsechno v poradku, pribiral docela ok, takze jsme to tak nejak svedli na boleni briska a tim to skoncilo ☹
ja jsem delala zaraz stredni a vysku kdyz se narodil, M. akorat dodelaval absolutorium a od zari sel na VS 🙂 spoluzaci nejsme, ja jsem studovala v Ove a on v pardubicich, seznamili jsme se na hudebnim tabore 😀 a mimi jsme bud brali do hodin nebo si ho bral ten, kdo mel zrovna volno, meli jsme skoly kousek od sebe, tak jsme si ho prehazovali o prestavkach,obcas pohlidala nejaka spoluzacka 🙂 ale meli jsme oba individualy, jinak by to bylo mnohem slozitejsi 🙂

jasekd
3. led 2012

@jancule79 No musim rict, ze jsem fakt stastna, ze se nam dcerka povedla omylem tak brzo, kdy se Martin jevil jeste jako uplne prumerny dite, protoze pozdeji bych asi otehotnet nechtela, i kdyz me zas tlacil dvouletej rodicak. V dobe, kdy zacly ruzny problemy vyplouvat na povrch, uz jsem mela pupek jako hrom 😀 A musim rict, ze lidi se chovaji fakt super, treba u doktora, pomuzou.M. uz ted umi chodit za ruku, i par krucku sam udela, ale jak k Dr. nechce, tak hysterci, placne se na zem a musim ho tam donest, takze tahnu oba. Treba nemocnice je bezbarierova, tam je to v pohode a na nefrologii mi dovoli vjet s tandemem az do ordinace, ale kde jsou schody a malej nebo zadnej vytah, tak je to des 😝 A do toho Martin priserne jeci, i kdyz mu nic nedelaji, holt uz ma svoje zazitky... Hlidani nemam, tak chodim furt s obema.
A musim vychvalit Jane powertwin! Kdyz jdu do prace, jsou to dve patra, schody dlouhe, tak M. dole vysadim, on leze nahoru po 4 a ja za nim krok za krokem nesu Jane s Vendulou, sice se nadru, ale jde to, je lehkej a jde dobre chytit. Zvladnu to i v panelaku, ale to tak jedny schody, na uzkem schodisti se to nosi blbe, ale jsem rada, ze to vubec jde 🙂

jancule79
3. led 2012

@jasekd Tak to je super, že lidi pomůžou. Uvidíš, že M. začne brzo běhat. Když už chodí za ruku, i pár krůčků sám, tak to nebude dlouho trvat. S tím kočárem, to je posilovna zadarmo, co. Já se právě vždycky musím smát, když si nějaká maminka, která tlačí třeba roční dítě v golfkách stěžuje, jak se hrozně nadře. 🙂

samantha543
4. led 2012

@ameliejulliette ja som uz davno rozhodnuta ze chcem babysatku mam aj babyvak aj ergo ale ta satka sa mi zda ovela diskretnejsia pri kojeni a aj lepsie rozlozenie vahy co uz mam odskusane ak bude aj druhe take dobre babenko ako je prvorodeny tak budem spokojna 🙂
@jasekd mi mame 72 metrov s balkonom ale mne sa to zda strasne malo rozmyslame nad domom ale este je to nerealne v tejto tazkej dobe 😒 nad tym som uz rozmyslala ze budem musiet rozhodnut ktory ma prednost...snad to zvladneme asi budem chodit von iba s neakou tou pomocou a mas pravdu kojenie je praktickejsie 🙂 ja budem mat obidvoch letnych a pripada mi to super 🙂
@jancule79 mi mame aj oplotene aj take s velkym vybehom budem radsej chodit na to oplotene predsa len je to bezpecnejsie...ale snad maly nebude az taky cert 🙂

jasekd
4. led 2012

@samantha543 to mate pekne, to byc brala 🙂 My hledame dum, zatim marne. Ven budes chodit sama a v pohode, ono co se ti ted zda nerealne, pujde pak celkem dobre. Ja kdybyhc cekala na pomoc, nevylezu ven nikdy, proste neni s kym, ze zacatku byla prochazka pro me spis stres, to vypravovani a tak, pak uz mi to prislo stejne normalni jako s jednim.

samantha543
4. led 2012

@jasekd aj ja keby sme mali tri izby ale mame to teraz take nerovnomerne ze jedna velka obyvacka a spalna je ovela mensia...aj ja si myslim ze je to hlavne o zvyku a ked bude leto bude to v pohode no v zime by som si netrufla...v lete mozes kojit skoro vsade a to je super...ty mas malinky rozdie...su drobci partaci??alebo sa natahuju o hracky?

eveluska
8. led 2012

ahoj holky, zacinam besnit okolo kocarku, tak by me zajimalo, jaky byste braly vy.... moc se mi libil Phil and teds, ale ted mi nejak prijde, ze na to, ze nema vlastne moc kosik, tak je dost drahej, takze ted mam favority

Graco
ten je hezkej a vyborna cena, velkej kosik na kramy pro dve deti...
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

Baby jogger city select
nafuk., kolecka, hezkej jako kocar jen pro jednoho, variabilni na nasi autosedacku maxi cosi, kvalitni, ale drazsi...
http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=3613669

iCandy
vypada skladne, krasna ta tyrkysovo-zelena barva, velkej kosik
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

Jane Powertwin
hodne oblibena, terenni, lehka trojkolka, celkem dobrej kosik
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

Jane twin two
levnejsi, vic mestsky Jane
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

ABC design Zoom
hodne oblibenej kocarek, drazsi
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

ABC desing Tandem
levnejsi verze, min terenni kolecka, ale hezkej, podobnej jako Graco (zac. seznamu)
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

Hauck
pry dost kvalitni nemecky kocarky
http://abckocarky.cz/kocarky/kombinovane-kocark...

petule246
8. led 2012

@eveluska - ahoj, já měla jané powertvin trojkolku. A přemýšlím, jak ji zrecenzovat. Dobře se ovládá a určitě mi tenhle kočárek vytrhl trn z paty. Kluci jsou přesně o 18náct měsíců, adam se narodil v listopadu. Starší syn toho tehdy moc ve sněhu neušel, takže si vyskočil na sedátko vepředu, starší chrupkal vzadu ve vložné tašce.
Nicméně byla jsem ráda, že jsem ho koupila z druhé ruky opravdu za pakatel, protože mi z něj kluci relativně rychle vyrostli. Pokud bys měla nějaké konkrétní dotazy, klidně se ptej. Nějak nevím, co víc napsat.

sussanah
8. led 2012

@ameliejulliette Ahoj, jen jsem nakoukla a koukam 🙂 Je to uz potvrzene, muzu gratulovat?
Ja mam kluky teda od sebe 21m, ale resim to prave ergem pro starsiho. Kdyz jsme v okoli domu, tak jde vetsinou po svych, kdyz jsme nekde ve meste, specham nebo je proste unaveny, kdyz jdeme z hriste, tak ho soupnu na zada do erga a jdeme. Podotykam ze ma 15,5kg, takze vcelku tezka vaha. Podle mista bydliste bych urcite zvazila i ten skejt, ale my jsme na vesnici, vetsinou nikam nespecham a na ty mimoradne vyjizdky do mesta mi staci to ergo. Ale lidi cumi kvalitne, kdyz mam toho naseho klacka na zadech a jeste tlacim kocar. Uz jsem slysela i par reci o rozmazlovani, ze ma chodit atd, ale on proste jen vypada jako velike dite.

darjanka
8. led 2012

@sussanah Ahoj, tak to budu mít jaky ty, budu rodit v červnu a malýmu bude 21 m a vůbec nevim jak to bude s kočárkem, protože je hodně zvyklej spát v kočáru, chtěla jsem kočár pro dvojčata, ale nakonec ho kupovat nebudu, tak jsme zvědavá, jak to dopadne 😒

eveluska
8. led 2012

@petule246 diky 🙂 a neprodavas ho nahodou? jak dlouho jste ho teda pouzivali a na co jste pak presli?

sussanah
8. led 2012

@darjanka prosim te, ted jsem si to po sobe precetla a jen koukam 😕 Kluky mam 23m od sebe, ne 21m, ale budiz mi omluvou ,ze jsem nemocna, tak asi nejake zatmeni mozku ci co.. 😅
U nas byl starsi zase hodne od kocarku odvykly, jezdil v nem jen na delsi prochazky nebo ve meste, pri beznych prochazkach po vesnici slapal po svych a pripadne jsem ho vzala na ramene. Spat v kocarku uz mi hodne dlouho nespal, takze u nas to nebyl problem. Kazdopadne mas jeste vcelku dost casu, takze bych asi pockala na jaro, jak se ti jeste spanek starsiho upravi.
A mate hezke jmeno kluka, tak se jmenuje nas mrnous 🙂

grej
8. led 2012

ahoj holky, já mám od sebe děti 18 měsíců. matýska jsem rodila taky v listopadu, takže kačka ve sněhu moc neušla. nejdřív jsem nechtěla dvojkočár vůbec kupovat, protože kačka v něm nechtěla moc sedět, ale nakonec jsem musela. loni bylo hrozně sněhu. kdybych rodila letos, asi by to bylo jiné.
původně jsem koupila přídavné sedátko buggypod. nebylo špatný, ale do sněhu na nic a navíc moje děti jsou větší než ty jiné, takže kačce už to bylo v roce a půl malé, i když je to prodávano jako sedátko do tří let.

nakonec jsem koupila na mimibazaru babywelt dvojkočár (hodně podobný tomu gracu) a nemůžu si stěžovat. vyšel nás na tři tisíce, vydržel do dubna, kdy už v něm kačka neseděla vůbec, a šel za dva tisíce. ale jsem ráda, že jsem ho měla.

na icandy jsem se byla podívat a je to hrozně malý. fakt. leda pro nějaký drobný děti. vůbec jsem si nedovedla představt, že bych tam nacpala kačku v kombinéze, bylo jí to těsný i jen v kalhotách a mikině.

dost kamarádek má phil and teds a pochvalujou si to. ale určtiě bych koupila z druhé ruky, protože to máte na chvíli než to první dítě začne úplně chodit samo.

darjanka
8. led 2012

@sussanah mně se jméno taky libí 🙂 Ale jestli budu mít druhýho kluka, tak s jménem už nevim 😝

ameliejulliette
8. led 2012

@sussanah 🙂 Zatím musíme jen čekat a věřit 😉 Až si budu připadat, že už můžeme jen klidně pokračovat v těhotenství, dám si to do pasu 😉
@eveluska My budeme kupovat určo z druhé ruky, co zrovna bude, ale moc se mi líbí Jané Twin Two a ABC Design Zoom.

evulina77
8. led 2012

holky, já tak trošku fantazíruju o třetím, ale čas mě dost tlačí...
Chci se zeptat, kojili jste první a jak dlouho? Kdy jste dostaly menstruaci? A za jak dlouhou dobu snažení se povedlo?

eveluska
8. led 2012

@evulina77 ms jsem dostala za plnyho kojeni ve 4m malyho, ale ovulace asi nebyla, takze se nam zadarilo az v 9m, kdy jsem zacala odstavovat a kojit obden, po otehu se mi mliko naraz najednou ztratilo 😉

sussanah
8. led 2012

@evulina77 ja kojila az do 21m mladeho, tj do 7m tehotenstvi. MS jsem dostala nekdy v 8m mladeho, 2 mesice jsem tomu dali na upravu cyklu a pak zacali se snazenim, ale bohuzel se zadarilo az po pul roce. Chteli jsme mensi odstupmezi detmi, ale priroda to chtela jinak.

petule246
8. led 2012

@eveluska - ne prodala jsem ho snad už někdy v létě za tisícovku (koupila jsem ho za 1.500). A jezdili jsme s ním v podstatě jen v zimě, na jaře jen když jsme museli být někde na čas (u dr.) a alfíno tak nějak plynule přešel na kolo. Jako zažili jsme si perný chvíle, když alfíno nechtěl ťapat, ještě teď ho výjimečně vezmu na koně. Ale zimu bez powertvinu bychom nedali v žádným případě. A podotýkám oba kluci jsou velcí - takže adam měl na těsno vložnou tašku a to přední sedátko pro alfína není tak nějak extra pohodlný pro velký dítě.

eveluska
8. led 2012

@petule246 diky 🙂

jasekd
8. led 2012

@eveluska Mam powertwin, spokojenost, jezdime v JBC snehu a prekvapive dobry, do LBC snehu bude super taky 😀 4 kolky bych ja osobne nebrala... Hlavne ma nafukovaci velky kola, brzdu, to je dost dulezity, a je lehky, vysadim Martina a s Vendulou ho vynesu do druhyho patra... Kdyz tak se ptej...

eveluska
9. led 2012

@jasekd uz se jdu ptat 😀 jak je to se spanim novouska? musim do toho asi koupit nejakou tu vloznou tasku? novousek muze byt jen vzadu? je tam dost mista pro oba na spani? (oba do lehu/pololehu)...pristupnost a velikost kosiku?