Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lubi
20. kvě 2013

@romcovaklarka to asi hej. skusim ako to pojde. a iba tak informativne-kojis aj nadalej Samka stale?

ciernavila
20. kvě 2013

tak teda ja som bola doteraz bez surodeneckeho , lebo som ho nechcela ked mam manducu. Ale malu mam hypotonicku, v manduce nevie nejak drzat este hlavu, ma ju len do jednej strany, tak tam place / a to ona nereve nikdy/ a Daniel ma obdobie vzdoru kedy nielenze odbehuje /inak bez kocika chodi tiez uz aspon pol roka/ ale ked sa ide niekam daco vybavit ci nakupit, cesta miesto 10minut trva hodinu lebo pri vsetkom stoji. Vleze do kazdeho vchodu na kazdy schod, ovoniava vsetky kyticky.... Niekedy mi i uz dochadzala trpezlivost. Dnes som kupila dvojkocar tak som zvedava. Ja som ten kocar kupila hlavne na dlhsie vylety, lebo ce obed mi maly este spava 2-3 h ked sme doma a v manduce ked sme ho dali spat to sa vyspal 30 minut a bol umrncany chvilu. Takto maju obaja moznost si zdriemnut.

romcovaklarka
20. kvě 2013

@lubi Jojo, po narození Sáry se kojí jak nezavřenej. Teď se to pomalu snažím trochu omezovat přes den, abychom to stáhli na kojení před a po spaní (venku se teda přes den nekojí, jen doma v soukromí, ale i tak). Bohužel se mi začal trochu budit i v noci - tak jednou dvakrát za noc, napije se a spí dál - ale kdo ví, zda by se budil či ne, kdybych ho už nekojila. Nemůžu to doporučit ani nedoporučit, má to svý pro a proti. Mně se prostě zdál ještě maličkej, když jsem otěhotněla, a později už mi nepřišlo strategický ho odstavovat krátce před porodem, takže zatím tomu nechám volný průběh.

romcovaklarka
20. kvě 2013

@ciernavila Jo, to máme taky, tyhle zastávkové procházky. Opravdu kočár je super v tom, že když chce člověk někam dojít v reálném čase, naloží je oba a je hotovo. Sam si teda na procházce třeba i rád na chvíli sedne a sveze se. Jak kdy, někdy by projezdil skoro celou procházku v kočáru a jindy dvě hodiny běhá a sednout si nechce. Ale bez kočáru by to pro mě bylo nepohodlný, přece jen ještě ho každou chvíli zvedám, když sebou praští, nebo chce na hřišti pohoupat, nebo někam vysadit apod. a to se mi s malinkou v šátku dělá blbě.

ciernavila
20. kvě 2013

@romcovaklarka no u nas je blbe ze ju nemozem dat do satku ani manducy a tak som sa na to spoliehala. Daniela som doteraz v nudzi vylozila na hlboku korbu ale to nemozem robit donekonecna.

kabatko
22. kvě 2013

Ahojte maminky. Jsem si v klidu procitala diskuzi a obcas jsem se musela pousmat. Mam 4 deti. 3 jsou po roce a ten ctvrty je po 2 letech. kazde ma sve vyhody i nevyhody. Mam doma super muze, ale babicky co chodi do prace a nepomuzou. Byli narocne dny, kdy jsem jezdila s dvojkocarem a pupkem do Prahy do poradny (nejsem z Prahy) dopravou PID a MHD. Super, kdyz tahnete kocar do tramvaje(sice nekdo pomuze), ale i pres to, mate pocit ze porodite. Jsou hekticka obdobi, kdy kojite mezitim krmite lzici rocni dite a tomu dvoletemu jiz jen pomahate. mezitim se sama snazite najist. musim rici, ze tim, ze jsem zdr. sestra, tak jsem melůa jesti deformaci povolanim(desne muselo byt uklizeno - zatim mne to nepreslo). Babicky v nedohlednu ale mela jsem super pocit, jak vse zvladam, byt to bylo hekticke. Dnes je holkam 7 a 8 let(slavime narozky obou spolecne, jelikoz je mezi nimy malinky rozdil proste je to stejny mesic) a pak kluky slavim take spolecne. oba jsou srpnovi. jeden je 13 a druhy 19. No, ale mezi nimy je uz rozdil 2 roky. Ted jim bude 6 a 4 roky. ale nemenila bych.- bylo to narocne, ale ted je klid. i chodi na krouzky, jezdi na tabory a myslim, ze se maji dobre. Musim rici, ze mame super rodice od manzela. Financne nam dost prispivaji(jsem ted bez prace) takze muzem detem dat co potrebuji. Hlavne je dulezite si to dobre naorganizovat a taky, vest deti k rezimu. Prave kvuli organizaci a take aby jste vedeli kdy odpocivat. Ja na odpocinek zapominala a neni to dobre. ted si to uzivam. jurka je od zari ve skolce a ja dopoledne "odpocivam"(zehlim, peru, uklizim, delam zahradu a ...) odpoledne delam "taxikarku" , kdy rozvazim deti po krouzcich a pod. Ale fakt nemenila bych 🙂 Hodne zdaru. zase let
im

111safary
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenule123
22. kvě 2013

@111safary a ta vestkyne jsi ty a delas si tu reklamu, co? proc jinak bys to vkládala do všech diskuzi at se to tyka IVF, tehotenstvi, porodu..... staci kliknout na titulni stranu a je videt ze jsi to vlozila uz do min 24 diskuzi.... 🙄 🙄 🙄

mamkabeika
22. kvě 2013

Ahojte maminy 🙂
Pridám sa k Vám 🙂 som na tom podobne 🙂 Unavená, ulietaná, ale neskutočne šťastná 😵 😵 😵

prcekv
22. kvě 2013

Ahojte maminky, popravde se toto probiralo uz mockrat v teto diskuzi, ale neni cas ji cist .. My budeme mit deti 1,5 roku od sebe a chtela jsem se zeptat, jestli je nutny dvoukocarek? Budu rada za kazdou radu 🙂 paa

eveluska
22. kvě 2013

@prcekv mam to stejne a za me je nutny... starsi uz byl pred miminem skoro bez kocaru, ale oni to pak chteji, kdyz to vidi... zalezi teda ale hodne na vasem vsednim dni, my jsme casto nekde na velkym vyletu, dlouho pryc, nakupy apod., proste kde to starsi ani neujde, neni dohonitelnej, nebudu se s nim prat apod. .... pokud jsi napr. na vesnici v rodinnym dome, jdete max. kousicek na nakup a jinak jste na zahrade, tak to asi potreba neni, jinak si myslim, ze jo 🙂

mm_mm
22. kvě 2013

@prcekv já budu mít děti rok od sebe a začínám si pohrávat s myšlenkou, že na klasickej dvojkočárek kašlu. Půjde o to přežít zimu, kdy stejně nikam daleko nebudu chodit. Co půjde, odnosím v manduce a na jaře, až budou oba sedět, koupím dvojgolfky.

jasekd
22. kvě 2013

@prcekv
@mm_mm za me je kocar nutnost. Deti mam po roce, obe motoricky opozdene, vyuziju ho obcas i ted, protoze vsude chodim pesky a kdyz specham treba k doktorovi 2 km daleko, tak nemam nerva na to, jak se tahnou a fnukaji nebo utikaji. Ani jedno moje dite nebylo nosici, manducu mam, ale pouzivala jsem ji jako nouzovku, ne pravidelne.

madlisek
22. kvě 2013

@prcekv mam to take tak a za mne nutný není, i když by se mi třeba v začátku hodil (druhá je v lednu, bála jsem se ven se šátkem, že uklouznu a starší ve sněhu nechtěla chodit). Obě děti mám nosící, takže mám sporťák do kterého podle potřeby dám vložnou tašku a fungujeme v kombinaci šátek nebo nosítko a kočárek 🙂

mm_mm
22. kvě 2013

@jasekd Já mám doktora cca 500m, totéž obchod, kam ale nemusím chodit já. Já pořád nevím, vím, že bych ho využila na půl roku a pak se ho budu horkotěžko zbavovat. No, ještě mám čas na rozmyšlenou. Uvidím, jak na tom bude malá pohybově, až se bude blížit rok...

jasekd
22. kvě 2013

@mm_mm No ja uz ho vyuzivam pres dva roky. Nakup by za me taky nikdo neudelal.Plus vylety atd. Pro me to byla nejlepsi investice do deti, moc mi pomohl. Mam Jane powertwin a stal me necely 3 tisice, asi z treti ruky. Pro me ten kocar znamenal svobodu pohybu. Dost holek ho dokupovalo, protoze je nebavilo furt cekat, az prijde manzel, babicka atd. Na druhou stranu dost holek dite jen nosi, tak tem by nechybel 🙂 Ono je to hrozne brzo ted resit, protoze nevis, jak ti bude dite chodit, mne zacal pomalu az ve 20! mesicich a to jsem v jeho 6 mesicich fakt nemohla tusit. On doted neni extra chodec 😅

mm_mm
22. kvě 2013

@jasekd Teď jsem koukala na obrázek toho kočárku. Dá se ta zadní sedačka úplně sklopit do lehu?

jasekd
22. kvě 2013

@mm_mm uplne vodorovne ne. U maleho miminka jsem to resila vloznou taskou s pevnymi zady, aby lezela uplne na rovnem, a byla aspon ve zvysene poloze, stejne docela ublinkavala, tak to bylo jen dobre.

mm_mm
22. kvě 2013

@jasekd Jj, rozumím. Tím pro mě tahle značka padá, protože novorozence bych do něčeho nakloněnýho nedala. Pokud už bych o nějakým kočárku uvažovala, musí bejt malej, úzkej, lehkej a právě úplně sklopitelnej...

lubi
22. kvě 2013

zienky aky krem pouzivate na brucho? Pri prvom som pouzivala nejaky drahy krem a nejako sa mi nechce zas tolko platit za krem tak rozmyslam nad niecim lacnejsich. Pouzivala ste niektora rozdielne kremy v kazdom tehu? Bol nejaky rozdiel, alebo je to jedno aka znacka?

sirinka
22. kvě 2013

@lubi v prvom tehu som pouziala vichy, v druhom hocijake telove mlieko, co bolo doma, v tretom nic... Vysledok vzdy rovnaky...

lubi
22. kvě 2013

@sirinka parada to som chcela vediet. aj tak uz okolo pupku je to natiahnute takze iba nejako boky hydratovat niecim. dakujem.

olusenka
22. kvě 2013

@lubi u prvního Elasti Q nebo GS Mamastrie, mazala jsem poctivě denně, u druhého Elasti Q ale s tím, že se namažu jednou za čas, když se mi chce, a mě se moc nechce. 🙂

lubi
22. kvě 2013

@olusenka 😀 😀 😀 tak prajem prijemne mazanie 😀 😀 😀 a chcenie. ja som tak isto leniva. to skor manzel mysli na to aby som sa maskala, ja pozriem na krem a poviem si ze mozno zajtra sa natriem 😀 .

lubi
22. kvě 2013

baby a este jedna otazocka. pytam sa kde sa da, tak aj tu sa opytam. Nemate skusenosti s lamanim noh? Od kedy som tehotna ma lamu nohy. Pri prvom som to nemala.

katkaking
22. kvě 2013

@prcekv asi ano...mam tri deti...vzdy rozdiel 1,5 roka...ja som pri strednej kupila taky sedak co sa vlozil do kocika...stalo to asi 50 eur a bola som spokojna. no nedalo sa tam opriet a ked tak si vlastne lahla na mladsiu....a ked chcela spinkat tak len doma alebo musel ist niekto s mnous duhym kocom...pri malom sme kupili Phill&teds surodenecky a nedala by som ho za nic....je super...podla mna najsuper kocik pre surodencov 🙂 niekedy na jesen ho budem mozno predavat...😀😀😀

lubi
22. kvě 2013

@katkaking a nedala by so foto kocika? ale skor by som cenu najprv chcela vediet keby ze predavas kocik. ja som nasla nove tak za 500€. na akcii samozrejme.

dana_l
22. kvě 2013

@prcekv odporucam. usetri ti to cas ak budes potrebovat ist niekam rychle a tiez to starsie nemusi stale len behat po svojich. je predsa len este malicke a podla mna ma pravo si I oddychnut (I pospat) v kociku.

dana_l
22. kvě 2013

@lubi ja som nedavala ziadny ziadny krem a nemam ziadne strie. ak uz chces silou mocou nieco kupit tak hladaj hydratacne kremy, mlieka

prcekv
23. kvě 2013

@katkaking vim, ze to resim brzy, ale to z duvodu abychom vybrali kocarek spravne. Bydlime na vesnici, bez lekare obchodu, takze bud pesky nebo autem ... Jsem rada ze v tom nejsem sama 🙂