Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik takže docela makačka ? 🙂

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova makačka to byla ze začátku než jsme našli nějaký ten společný rytmus protože kolikrát se mi stalo že jsem začla krmit Tomášak a Honza mi začal řvát hlady a musela jsem kojit takže se akorát zlobili oba dva nebo jsme chtěli jít ven ale děcka se tak střídali ve spaní že fakt to vyšlo jít ven až někdy v 17 hodin (jeden spal nebo druhý spal, jak nespal tak jsem třeba kojila a usnul mi starší apod), jak už jsme se sehráli a měli ten režim tak už se to dalo a dá se to do ted i když jsou někdy situace kdy mi chybí ruce-třeba zrovna před 14 dny měli oba dva angínu a u toho 40 teploty a oba chtěji být jen u mě, ten co nebyl u mě brečel tak to bylo na houby, to jsou fakt situace kdy mi chybí náruč a ruce ale jinak se to dá. Nemůžu si stěžovat, bála jsem se že třeba Tom bude žárlit ale od začátku brášku miluje, Honzík ho taky miluje-kolikrát brečel a stačilo at přijde brácha a hned bylo dobře

majatob
7. čer 2011

@sarkachmelova tak drzim palce at to vyjde 😵 je to fakt super, jasne obcas maji dny kdy jsou na zabiti, ale prevazuji ty bajecny, kdy jsou velci partaci a vetsi chodi za nejmensim a opecovavaji ho a spolu se pusinkujou a tak 😵 😵 😵 nemenila bych ani za nic 😵 😵 😵

sarkachmelova
7. čer 2011

@majatob tak to jsem ráda, že je to tak, já si to totiž nějak nedokážu představit.. a taky jsem si říkala, že jsem si chtěla Anežku užít víc 😉

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik tak to zní krásně 🙂 budou to životní parťáci, to je fajn 🙂 no já zatím nevím, jestli jsem těhotná, nechci předbíhat ani nijak plašit.. jen mám takový pocit.. kdyby to tak bylo, tak by se miminko narodilo měsíc před Anežčinými narozeninami, nějak si to nedovedu představit 🙂 ale jak říkám, to už moc předbíhám 🙂

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova neboj jestli jsi těhotná Anežku si užiješ i tak 🙂. je fakt že od hodně lidí-bud co nemají žádné dítě nebo jedno slyším že to je blbé mít děti u sebe že si je neužiju, že je šidím ale nemyslím si to, věnuju se jim-oběma nebo i každému zvlášt, naopak to že mají sourozence jim hodně dává-aspon podle mě, já rozhodovat se znovu tak bych šla i do menšího rozdílu a určitě bych se rozhodla stejně 🙂

majatob
7. čer 2011

@sarkachmelova ja jsem si to taky nedokazala predstavit, to snad ani nejde 🙂

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova neboj jestli jsi těhotná bude to dobré, jen většinou reakce okolí jsou nic moc ale to neřeším, vychovávám, živím je já . já měla taky takový pocit že jsem v tom, test byl negativní a to moje tušení má 2,5 roku 🙂. a jinak fakt patráci jsou oni se milují, Honzík byl první komu dal Tom pusu, kolo objal, nosil mu dudlík když plakal, i ted jak se zlobí tak ho utěšuje a hladí, donesu mu autíčko at nepláče

přikládám fotku jak se k malému Tomík hlásil a pusinkoval ho, Honzík nemá ještě ani měsíc

smardik
7. čer 2011

@majatob jo představit si to moc nejde to máš pravdu, ale je tu super 🙂

majatob
7. čer 2011

taky pridam fotku pro inspiraci.... 😀

smardik
7. čer 2011

@majatob nádherná fotečka, moc jim to sluší 🙂 🙂, čtvrté bude kdy 😀 😀 😀 😀 😀

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik ty jo super, jsou krásný !!! jojo, já sama jsem ze tří sourozenců takže vím, že pro život má sourozence je né jen dobré, ale dokonce potřeba 🙂 bez nich jako bych ani nebyla a tak jsem samozřejmě chtěla to samé i pro Anežku, jen jsem počítala s rozdílem minimálně 2 roky, né 11 měsíců 😀 jsou krásný, super 🙂

sarkachmelova
7. čer 2011

@majatob dokonalé 😀 úžasňáčci 😉

majatob
7. čer 2011

@smardik kdo viii... 😉

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova i 11měsíců se zvládne jak bude třeba 🙂 🙂 a možná je to i lepší budou mít k sobě ještě blíž, žádné žárlení nebude, Anežka ještě nebude v tom věku kdy by žárlila. jo a krásné jméno, my o Anežce taky uvažovali ale manžel umí jen kluky

sariss
7. čer 2011

@krista zdravim...tak jak to dopadlo, jak jste zvladala a zvladate?

ja si myslim ze to strasne zalezi na individualni rodinne situaci...nekdo ma manzela od rana do noci v orci, nekdo ma babicky jiny ne...ja ziji v zahranici a babicku nemam ani jednu - pritel je tez z daleka,tak si rikam ze bychom to asi tezko zvladali...zas ale muzu pracovat na castecny uvazek...jeste ale s druhym pockame,aspon nez bude male rok...pak dej se vule bozi ;)

dagina
7. čer 2011

Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla, měla jsem dojem, že diskuse už dávno zanikla....., a tady to žije a jsou tu stejné i nové tváře 🙂.

@kaleilah ty jsi těhule 🙂...., páááni.., a Zuzku už nemáš v pase..., co se stalo????? A co manža?? Již bývalý?! Stále studuješ?????Často na tebe a na

@smardik vzpomínám.
na
@majatob občas narazím v nějaké jiné diskusi...např včera a myslela jsem, že se zahrabu. Jak máš vše skvěla načasované, z organizované...., fakt jen čučím. a moc krássssná fotka 🙂.

U nás nic moc, je to čím dál náročnější...., jeden čas jsem to přiřadila k věku, že jsem děti měla docela pozdě..., ale nevím nevím, příčina bude asi jinde 😖

Romčátko sem ještě chodí????

Mějte se, ráda jsem vás viděla a zase juknu.

smardik
7. čer 2011

@dagina já chodím raději tady, nějak mi emimino k srdci nepřirostlo ale budu se tam muset někdy podívat co nového 🙂 🙂. Jak to že to u vás je náročnější, co se děje? u nás dobrý až na Tomíka, vzali ho do školky ale už ted vím že nenastoupí, ted čekáme na psychologické vyšetření, neurologii, foniatrii už máme za sebou a uvidíme podle psychologického vyšetření co dál

dagina
7. čer 2011

@majatob ještě jeden dotaz. Jde s dvouma staršíma dělat stejné aktivity?? Příští rok budu mí holky podobně, tak pevně doufám, že se to zlepší.....za rok 😒

dagina
7. čer 2011

@smardik takže se u Tomíka přeci jen něco potvrdilo????? Na e-miminu už je diskuse zrušená 🙂 , holky jsou na maminkách.cz

sariss
7. čer 2011

@majatob nadhera!!

smardik
7. čer 2011

@dagina u Tomíka se nepotvrdilo zatím nic, byl problém ho někde dostat víš, všude ti řeknou že mám zavolat až bude mít 3 roky, ale jak jsme byli na zápise tak učitelce přišlo že tam nějaký problém je, minimálně opožděný vývoj a je fakt že jsem se ještě pořád nedočkala ani slova mama, nějaká sebeobsluha pořád nehrozí, odrážedlo pro děti od jednoho roku zvládnu někdy skoro od 2,5 takže čekáme na to psychologické vyšetření a podle toho se uvidí. vzali mi ho do školky ale nenastoupí, nemá na to a na jednu čekám-na integrovanou školku ale moc šancí tomu nedávám chtěli tam nějaký papír od dr. a my nic nemáme. a je to na těch maminkách lepší, že bych se začla mrknout

dagina
7. čer 2011

@smardik ani ti vlastně nevím.. co se děje 😅 ..., možná jsem vyčerpaná nebo nevím. Bych někdy potřebovala aspoň na pár minut vypnout, jsem s holkama pořád.., jsem s nima ráda, to jo, jsou to krásný časy, ale když je člověk unavený, podrážděný ...vše se točí jen kolem dětí, s manžou také nic moc teď...., nevím jak z toho kolotoče na chvíli uniknout, potřebuji to asi...

dagina
7. čer 2011

@smardik určitě na maminkách.cz někdy mrkni..., moc to tam teď nežije 😅 . Nám Luci do školky nevzali, moc dětí z toho jsem také špatná.
Hm, takže vás posílají od čerta k ďáblu...

smardik
7. čer 2011

@dagina kuknu se tam večer jak budou děti spát, to by tam někdo mohl být 🙂. No mi Toma ve 2 školkách nevzali, v té jedné jo ale je to asi nejhorší školka u nás - na blbém místě no a v jedné čekám to budu vědět za týden ale je to jedno když má plíny, nenají se, nesvleče,neobleče,neřekne co chce. Ale ne ani nás od čerta k dáblu neposílají, ten neurolog, foniatr a psycholog je standardní vyšetření kde logoped posílá u takových dětí tak jsme byl byli ale řeknu ti že hrůza, jsem ráda že to máme za sebou

majatob
7. čer 2011

@dagina jeee, ahoj 🙂 no uplne stejny ne, ale vetsina se da udelat tak aby to zvladali oba, akorat kazdej na trochu jine "urovni" 😀
@sariss diky 🙂
@smardik a Ostrava je asi daleko co? vedela bych o super skolce, mel tam chodit Tobik, ale je taky az od tri let a pro letosek uz maji plno, ale kdybys chtela muzu ti napsat vic, neni to uplne klasicka skolka a ucitelka je strasne ochotna zenska, prej deti klidne aj prebaluje kdyz je potreba a tak 🙂
@dagina tenhle pocit mame asi obcas kazda...ja jsem ted zavedla sobotni dopoledne jen a jen pro me (hlida Martin), nalozim se do vany, udelam si vlasy, nalakuju nehty, naplacam na ksicht masku... a dvakrat do tydne kdyz deti usnou, tak jdu behat a je to super relax, citim se ted takova vyrovnanejsi kdyz mam chvilku aj na sebe 🙂

marcelkap
7. čer 2011

Ahoj, zdravím všechny. Až dneska jsem si všimla téhle diskuze...nebo spíš mě dřív nezajímala 🙂
Už jsme se definitivně rozhodla, že přestávám brát prášky, zbývá mi týden. Vždycky jsem chtěla mít děti brzo (jako že mladá 🙂 ) a brzo věkem za sebou. To první se mi relativně splnilo a teď ještě to druhý 🙂
Nepročítala jsem úplně všechno, tak nevím jestli to tu už nepadlo, ale zajímalo by mě, vy co máte dvě dětičky, za jak dlouho se vám zadařilo. My jsme na první čekali rok a půl a teď mám takový jakyby tušení (nebo strach?), že se to povede brzo.

@majatob Krásná fotka dětí. Fakt tě obdivuju. To se dneska jen tak nevidí, v tvým věku mít tři prcky. Ale mě se to líbí. Naopak nesouhlasim s mojí švagrovou a jednou kamarádkou, který měli první dítě v 30, 31 a druhý chtěj za 5 a 8 let.

smardik
7. čer 2011

@dagina to asi bude tím vyčerpáním, ono je třeba někdy vypnout a děti někam odevzdat a mít klid. Já je dávám mým rodičům-berou si je i na noc, zrovna ted je měli v sobotu i v neděli tak jsme měli fakt doma klid, mrkli jsme se s manželem v klidu na film, popovídali si, na procházce byli prostě relax a pohodička a díky rodičům jsme už byli i v kině apod 🙂 a řeknu je to super být občas bez nich. Miluju je a nechci být bez nich, ale občas potřebuju vypnout a mít klid, i manžel to potřebuje protože v poslední době jsem měla pocit že náš vztah je jen rodiče a nic víc, ale už je to lepší

smardik
7. čer 2011

@majatob no já uvidím s tou školkou, kdyby se tady nenašla vhodná školka pro něj tak bych ho i vozila do Ostravy, ale samo ráda bych aby to měl někde tady už jen i kvůli kamarádům ze školky, pak školy ale neříkám že ne

lumimi
7. čer 2011

Ahojky, čitala som si 1-2 stranky dozadu a čítam že deti blízko u sebe tak moc nežiarlia, to je super, ja som sa bála že malý bude velmi žiarlit na mimi ked sa narodi, no možno bude, mate nejaký trik aby žiarlil menej? Bude mat 17 mesiacov ked sa z neho stane velký brat, zatial si to vobec neviem predstavit ako budeme fungovat. zaznamenali ste aj nejaký regres u tých starších?