Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

vanja
27. čer 2009

ja mám medzi deťmi 8 ročný rozdiel a pochvaľujem si, pretože mám malú pestúnku. A obdivujem všetky mamičky, ktoré majú deti hneď po sebe, zato že to zvládnu

snezenka123
28. čer 2009

kristo,děkuji z apozbuzení,jo určitě to nějak zvládnem,a co malá jak se těší na miminko,prožívá to nějak? a až se druhé narodí,budete kupovat druhou postýlku? Já nad tím přemýšlím,že malé bude rok a půl a nevím,zda nebude ještě malá na to aby spala ve velké svojí posteli 😉
Sasiki,díky 😉

ronie
28. čer 2009

sněženko, ahojky já už psala, máme 18měs.rozdíl, velká postel by se nám nevešla, Oli by z ní vylejzal a navíc ho potřebujeme stěhovat v noci z ložnice do obýváku 😀 takže sem to vyřešila koupí druhé cestovní postýlky(která by byla stejně potřeba) a koupila do ní kvalitní matraci, Julča spí v téhle cestovní a Oli stále ve své dřevěné 😉 🙂

krista
29. čer 2009

Sněženko co se týče druhé postýlky - to jsme chtěli malou naučit na velkou postel se zábranou, ale protože začla poslední dobou dělat dost velký problémy v noci, pořád se budí s příšerným řevem, tak jsme to vzdali a koupili jsme další malou postýlku. Malá spí jinak sama v pokojíčku od těch cca 10timěs., takže malý bude u nás sám, jen se trošku bojíme té žárlivosti až ho tam uvidí a pochopí že ona je sama v pokojíčku.

Prožívá - nějak moc to neprožívá, asi nechápe přesně o co jde, manžel jí jednou ukázal jak mi hladí bříško a od té doby chodí a sama od sebe mi ho hladí, dokonce si na to vyhrne triko aby jí to šlo líp 🙂 je v tomhle sladká, ale spíš to dělá, protože to udělal taťka 🙂 taky mi semtam na něj dala pusinku 🙂 dětičky má moc ráda, tak doufejme že si padnou do oka 🙂

Já jsem sama zvědavá jak to budu zvládat, doufám že co nejlíp, ty první roky stejně asi utečou jako voda, jako všechno! 🙂

natalkaslunicko1
18. črc 2009

AHOJKY tak já mám přesně tyhle puzzle ale jsou kupovane v pompu ale vyrobce neznam obal jsem už davno vyhodila ale jsou vyprany na 60 a to ještě v savu na doporučeni prodavačky tak co ted??

natalkaslunicko1
18. črc 2009

je sorry to nema by sem omlouvám se 😀

dagina
18. črc 2009

Ahojky maminy, nepročítala jsem diskusi, jen bych na vás měla dotázek.
Když jsou děti cca po dvou letech, dá se to mladší plně kojit??? Co si budeme povídat, kojení je krásné, ale někdy i dost náročné nejen na čas. A to nemluvě o tom, když se sotva ukončí jedno kojení a už se kojí druhé mimi 🙂 ..., to asi dobrý mazec 😒 .
Malou chci kojit co nejdéle, proto se ptám, jak se to dá zvládat, když pak přijde druhý mrnousek 😉.

Díky za info

babacik
18. črc 2009

dagina:da sa to zvladnut ja som tak kojila tie 3starsie deturence,jjedno som mala v brusku a druhe som kojila 😉 a tak aj to tretie

krista
19. črc 2009

Ahojky,

já jsem tady nakoukla a vidím že 30.6. jsem psala, že jsme malou nemohli naučit na velkou postel a ona od 2.7. na tý velký posteli spí, přišlo to úplně samo 😲 🙂

najjulinka
19. črc 2009

Fiiiiiha.. Blahoželám k velkej posteli... My sa s tým neponáhlame... Malá postielka zabere menej miesta a tým ostáva viac na hranie... Takže ešte aj Lucinku máme v malej... 😀
Inak čo som tu riešila ako výťahom.. tak teraz máme 4 deti a ja s troma viem isť... Ale s tým, že Mimo kočíka ide Marek... Lebo Lucka by mi zdrhla na schody... Marek sa drží zábradlia a stoji... len neviem ako dlho mu to vydrží a ako skoro sa naučí rýchlo bežkať 😀 😀 😀 Ale zatim mi to ide 😀 😀 😀

krista
20. črc 2009

Najjulinka my jsme ji zprvu chtěli na tu velkou postel učit, ale pak jak jsem psala začla dělat problémy i v té malé, strašně se budila a brečela, tak jsme si s ní vždycky někdo lehnul na palandu v noci a jednou přes den když jsem ji šla uložit na spinkání, tak nechtěla do postýlky, přiběhla k velké a naznačila že chce nahoru, tak jsem ji tam vysadila, usnula bez keců, bez řevu 😀 no od té doby to tak je 🙂
No vy jste šikulky jak to všechno zvládáte 😵 my jsme sice ve velké posteli, ale v mnoha věcech které vy krásně zvládáte máme mezery!!! 🙂

najjulinka
25. črc 2009

Asi sa bliži termin stahovania do velkej postele aj u nás... 😖 Už na cestovnu vie vyliezť.. .zatial v svojej drevenej tie tendencie nemala... resp nohou nedosiahla hore na zabradlie........ no uvidime ako to spravime, ked to pride.. .tak sa mi nekce velku postel... a nechce sa mi ani kupovať postielku,ktorej sa da dat preč bočnica, postielok už mame doma dosť a zbytočne takej "velkej" kočke kupovať.... No uvidime... Caká nas ešte plno srandy... 😀 😀 😀

sasiki
26. črc 2009

Aj moja spí ešte v postieľke 🙂 bojím sa, že by spadla, ale asi to nejako príde samo, že 😀

misicka85
12. zář 2009

Ahoj, tak s etaky přidávám, mám skoro 9-měsíční holčičku a min. týden jsem zjistila že jsem těhulka, u gynDr jsem byla ve čtvrtek a těhu mi potvrdil. Možná to dokonce vypadá na dvojčátka,ale je ještě brzo, na další kontrolu jdu 25.9. tak uvidíme. 😉

mobina
14. zář 2009

Holky chtěla jsem se zeptat, jak připravujete starší děti na sourozence? Nevím, jeslti to s tím souvisí, ale z Ondry se během mého těhotenství stal nesnesitelný tvoreček, který se vzteká, válí po zemi, bije mě, MM i děti, dělá naschvály, nereaguje, ignoruje. Prostě nevíme, co s ním 😒 Od začátku těhu mu říkám, že mám v bříšku mimi. Naučil se bříško hladit, občas mu dá i pusinu, ale pak zase najednou obrátí a do břicha mě plácne.Jeho stavy se zhoršují. Tak nevím, jestli i nadéle pokračovat v upozorňování na bráchu nebo ségru nebo to nechat a v únoru mu miminko přinést z porodnice a postavit ho před hotovou věc? 😒

penny13
15. zář 2009

Jedna moja známa m áštyri deti. Sú narodené po roku.

ronie
15. zář 2009

mobi nechej to být, sem tam mu to řekni když bud v dobré náladě, tak mu řekni že se na něj bráška nebo sestřička těší a že budou mít skvělýho a moc hodnýho kamaráda, mě se osvědčilo, hlavně po narození teda, neustále a nonstop chávlit strašího-i když na mluvim na Julinku tak mluvim o Oliverovi jak je šikovnej a jak je hodnej-Julče to nevadí a Oli je nadšenej a cítí se důležitý. Určitě netlač na pilu, nepřipomínej mu to pořád, do břicha tě ale samozřejmě nesmí bouchat, to bych mu ale zakázala, že to bolí především tebe! Jinak moc doporučuju až se budeš vracet z porodky dát do autosedačky k miminku nějakou super hračku a říct strašímu, že to má od té mimina 😉 🙂 Oliver dodnes vzpomíná, že mu Julinka přinesla bagr 😀 😉 Ale my máme menší věkovej rozdíl 😉 🙂

najjulinka
15. zář 2009

mobi možno to nema suvis s miminom,a le proste ma take obdobie...
U nas je Lucinka najstaršia a je velká pomocnica (ona si vraví "POMOCA") - nie vždy je sice na pomoc taká jej pomoc, ale chválená je za tak pomoc strašne velmi... takže už su situacie ked ja to proste nemožem spraviť a musí ona... 😀 je to sice tahšie, ale ona a pocit, že ako to presne rob ako ja... 😀 😀 😀
A to sme si z domova doniesli deti aj starišie, nie len miminka... Posledne mirku, ktorá je len o mesiac mladšia od Lucinky a zvladla to suprovsky... 😉 Na každé nové dieťa sa teší... Lebo my ju tka nastavíme... pripravili sme postielkua rozprávali o tom, kto tam bude spinkať.. pre dvojičky aj nejaké hračky sme mali nachystané dslova pre nich... jasne, že ked prišli, tak Lucinka na šetko čo šahli, tka kričala "moje!", ale to je normálka... vie im požičať... Aj ked nezáša ked beru len tak, ale sama im podá a povie "pači sa"... ale ked si vezmu len tak, tak im vytrhne tu vec z ruky......... S Mirkou to bolo bez problemov hned... nechápem prečo ale tak bolo... hned ako prišla, tak sa spolu nahanali a rehotali ostošesť.... 😀 😀 😀

sasiki
16. zář 2009

kokso najjulinka, ty už máš doma 5 detičiek??? to je super, fandím ti 😉 🙂

berushkha
5. lis 2009

hojky já jsem teďkom docela na vážkách,mám 16měsíčního kryštůfka a včera jsem zjistila ,že jsem těhotná,ale nějak se z toho neraduju:(,bojím se že to nezvládnu že kykíska budu zanedbávat už on mi dal docela zabrat,ale na druhou starnu by zase měl k sobě parťáka..prostě nevím....a tyky se bojím toho že se neseženem větší byt a je to jedno k druhému mno samé pochybnosti...nemáte některá podobnou zkušenost???díkes

imis
5. lis 2009

berushkhka,mam prvych dvoch chalanov s rozdielom 17 mesiacov,cize som otehotnela,ked mal drobko 8 mesiacov. Najskor sok 😲 aj slzy a ked sa druhy drobec narodil zvykacka a coskoro som si to nevedela vynachvalit.Je to proste genialne. Sam sa na to clovek nikdy neodhodla a ked sa to zomelie samo,ani nevie,ako dobre sa mu stalo.
Ver mi,nas to tak chytilo,ze sme drobcom "dokupili" este jedneho brata. 😀
Byvame v dvojizbaku-54 M2 a chalani maju svoju izbu,my mame svoju spalnu,mame kuchynu aj obyvacku. Byt chce len trosku fantazie,netreba hned väcsi. Drzim ti palce a po case sama uvidis,ake je to vsetko fajn. 😉

sylvka
5. lis 2009

ahoj beru,já sama zkušenosti nemám.když jsem o tom přemýšlela(neberu ANT a co se může stát,že?)tak bych do toho šla.za prvé moje máme měla mojí mladší setru,když mě bylo 22měsíců(r.1986-7),zvládla to a to neměla myčku a další vymoženosti.pak jsem si říkala peníze,už teď tak tak vyjdem,ale co-oblečení po holčičce máš,postýlku,kočárek a rozhodně si nemyslim,že budeš malou zanedbávat,myslim si že bude ráda,že má doma miminko a víš jak si vyhrajou?já jsem potkala tuhle u dr.paní ta měla tak 6m.holku a doma 2letýho kluka amůžu ti říct,že byla líp upravená než já s jednim dítětem 😝 a v neposlední řadě za 5 let budeš mít doma celkem samostatné dětičky a budeš mít klid... 😉 no jsem ti to vylíčila v růž.barvách,ale já jsem optimistka a tak to vidim 😝

sylvka
5. lis 2009

promiň oblečení po klukovi 😀

berushkha
5. lis 2009

díkes za spravení nálady potřebovala jsem se na to podívat z druhé stránky 😀 tak uvidíme no zase pisnu jak to dopadne u lékaře🙂)

sasiki
5. lis 2009

berush, veď to nie je až tak malý vekový rozdiel 😀

bebebrumik
6. lis 2009

beruschka - zvladnes, musis 🙂 , nic ine ti nezstava 🙂 Ja mam rozdiel medzi detmi 10,5mes. a som tu, ešte pri psychickom zdraví 😀

sylvka
6. lis 2009

bebebrumík,máš můj obdiv 😉 to jako s dvojčaty,ne?

bebebrumik
6. lis 2009

Dik, vlatne ano, chceli sme dvojicky, nepodarili sa, tak aspon takto 🙂 Idem hajat -buvat aj ja...dobru nocku vsetkym, snad zajtra sa mi sem podari zajst...

sasiki
7. lis 2009

bebebrumik, držím ti palce a predovšetkým prajem zdravé, usmievavé detičky🙂

lennyna
7. lis 2009

ahoj holky, to jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi 😉
Já teda musím říct, že je to pořádný záhul, ale asi je to taky tím, že malej ještě neprospal pořádně ani jednu noc a vlastně pije pořád po 3hodinách. Lahvičku nechce, takže nějaký vystřídání nehrozí 😒 každý mi říká ať vydržím první rok, že pak to bude supr, tak držím 😀 do toho ani malá neprospí celou noc, takže je to na střídačku, pokud možno vždycky když zaberu, ale naštěstí malou zpracovává manžel 😉
Jo ale dětičky takto byly plánované, takže to si nestěžuju, jen jsem asi zapomněla jaké je to nespat 😉
Tak až budu zase chtít utíkat (nejdál se dostanu do předsíně 😀 😀 😀 ), tak sem mrknu 🙂
hezký den Lenka