Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kika_21
27. únor 2016

@nikollita já měla děti rok a třičtvrtě od sebe, kočárek jsme užili, dal se tam i nákup, bylo to tedy na chodnících ve městě. To byl rok 2006, teď už je zase spousta nových i do terénu, já koupila, takový, jaký byl-bazarový.

nikollita
27. únor 2016

@shine2015 musím se vůbec podívat, jak to vypadá 😀 ten sourozenecký.

shine2015
27. únor 2016

@nikollita my ho mame a nefam na nej dopustit....lehky skladny projede dvermi..pokud budes moct urcite ho nekde vyzkousej....krasne se s nim jede a otocis se na miste jednou rukou.....

nikollita
27. únor 2016

@shine2015 je moc krásný 🙂 kolik tak vychází bazarový?

shine2015
27. únor 2016

@nikollita my ho koupili pred tremi lety za 10tis. Jeli jsme pro neho....a pislouzil nam na cestovani nakupy dovolene....neuveritelne nam poslouzil.

wecurka
27. únor 2016

@smudlinka mám děti 2 roky po sobě pravda, že neplánovaně, ale mám. Zvládnout se to každopádně dá je to trochu honička, ale jde to. 🙂

madlisek
27. únor 2016

@nikollita taky mám rok a půl mezi prvními dvěma dětmi a sourozenecký kočár jsem neměla, miminko bylo v šátku, starší ve sporťáku. Ty první dva tři týdny po porodu by se mi sourozenecký hodil, než jsem si zvykla na to, že mám mimi v šátku a každou chvíli se ohýbám ke starší, ale pak už by byl velký kočár spíš na obtíž. Miminko jsem v šátku mohla kojit zatímco jsem byla se starší na klouzačce a pod 🙂

soyevita
27. únor 2016

@smudlinka Ahojky,já mám prostřední a nejmladší dceru od sebe 16měsíců.Nejstaší bylo 4,5roku,když se nejmladší narodila.O děti jsem se starala úplně sama.Takže určitě se to dá zvládnout v pohodě🙂Samozřejmě to bylo někdy hodně náročné,co se týká vaření a nemocí,ale na druhou stranu si brzy vyhrály samy.Mají i k sobě blízko a rozumí si.Nejmladší se všechno rychle od starších sester naučila🙂

1miska
27. únor 2016

@nikollita ja mame deti 20 mesicu od sebe, zalezi jake jsou, starsi kocarek miluje, takze sourozenecky využíváme na 100% - neumim si představit dojit k pediatrovi, na kycle atd... tj. vetsi vzdalenosti bez tohoto kocarku, i nakup by nam zabral hodinu a pul ... takze jsem koupil bazarovy, budu ho používat sice v souctu tak 6 mesicu, ale za me dobra investice. Mame ten styl za sebou - sportak a hluboka korba - na zimu jsem nechtěla jen vloznou tasku, ale regulerni korbu na miminkco

nikollita
27. únor 2016

@madlisek já právě taky šátkuju, právě proto jsem na vážkách. Zase te prostřední je dost divoký, občas asi bude fajn ho někde "upevnit" 😀 Třeba ten nejstarší je takový klidný, že jsem s ním mohla všechny doktory oběhat a v pohodě, ale ten prostřední, to je hrůza, hotový živel

blanitta
27. únor 2016

Poslední naše děti jsou od sebe všechny rok a třičtvrtě. Soutozenecký kočár jsem nikdy neměla. S prvníma dvěma jsem jezdila ven se dvěma kočáry (nejmenší miminko v klasické kombinačce a za madlo jsem si zahákla malého v golfáči), teď jsem měla v plánu jezdit tak, že miminko zase v kočárku, starší v buggypodu a další na stupátku. Jenže ta naše láska samozřejmě v buggypodu sedět nechce, tak se vozí s bráchou na stupátku. Ale chystám se v nejbližší době používat šátek pro mimi a malou si ještě nějakou chvilku povozit v kočárku.

madlisek
27. únor 2016

@nikollita jestli šátkuješ, tak to už je půl hotovo 🙂 U nás to bylo vyřešeno tím, že se nám domů dvojkočár nevešel, máme úzké vchodové dveře, úzkou chodbu, nebylo by ho kde nechat, proto jsem o něm ani neuvažovala. Bylo pro mě důležité, aby miminko bylo u mě, a abychom se starší v rozumném čase došly, kam potřebujeme, takže šátek a sporťák byla jasná volba. Když starší pobíhala po hřišti, mohla jsem miminko ve sporťáku přebalit a nechat ho tam chvilku pokopat nožkama. A měli jsme vložnou tašku do sporťáku pro těch pár případů, kdy se hodilo jet někam jen s miminkem v kočárku - třeba nějaké mé vyšetření a pod.

shine2015
27. únor 2016

@soyevita my name dve holky o cca 14mes a chlapecka - od nejstarsi o 4roky 🙂

sakalpredator
27. únor 2016

Ahoj. Ja mam syna ve veku 13mesicu a za cca mesic mu pribude braska... Taky mam obavy jak to zvladnu,ale jsem pripravena snad na vsechno... Podpora manzela a tchyne mi dava silu 😉

nikollita
27. únor 2016

@madlisek jo, šátkuju docela dost. Spíš jsem přemýšlela, že bych ke sporťáku dokoupila hlubokou korbičku a buď vozila korbičku a malého v šátku/nosítku/onbuhimu nebo sporťák a miminko v šátku. Asi to tak udělám. Sourozenecký se mi moc pořizovat nechce. Maximálně pořídím klasický houpací bazarový, když půjdeme na větší výlet, že manžel vezme jeden kočár a já druhý. Už tak s normálním kočárkem mi všechno přijde bariérové a ne tak s dvojčecím. Možná změním názor, ale to bych usela prodat náš milovaný britax go a to bych musela jít hodně s cenou dolů

hafika
27. únor 2016

@nikollita Easy walker duo je dobrý, že v nejhorším případě zvládně převést i tři děti - měla jsem dvojčata jen 2 roky 4 měsíce od prvního a všude do obchodů a k doktorovi daleko, že to malý celé nezvládnul. Pokud jsou na něm dvě hluboké korbičky (a asi by to fungovalo i s jednou), tak si dítko může stoupnout na podporu nožiček pro sporťák a chytit se korbičky, když je jako sporťák, tak se za něj dá dát stupátko. Jen si myslím, že malé mimčo k němu opravdu potřebuje hlubokou korbičku, protože sporťák (aspoň v novější verzi kočárku) nemá polohování zad až do rovna.

Ale ač se s kočárem jezdí velmi dobře, všude se vejde, tak je přeci jen dost těžký (zvlášť do kopce nebo při vytahování do schodů) a přeci jen méně obratný než normální kočár. Když se dvojčatům po přechodu na sporťák v 9m v kočárku prostě nelíbilo a většinu jízd prořvaly, vytáhla jsem ze sklepa sporťák po prvním a druhé dítě nosila na zádech a najednou jsem si připadala mnohem více mobilní a dokoce i do kopců to bylo mnohem lepší (přeci jen jsem najednou přišla tak o 7 kg váhy kočárku). Na milost vzaly kočár až v 14m, kdy jsem si oddychla, bo bylo zrovna velké horko a nošení přestávalo být úplně příjemné kvůli pocení.

nikollita
27. únor 2016

@hafika děkuji za obsáhlý komentář, mám o čem přemýšlet 😀

leikkka
27. únor 2016

mám dvě dětí, 2 roky a 4 měsíce po sobě, nejnáročnější byl asi první půl rok, kluci měli oba podobný režimy a byli velmi fyzicky zdatní, o pár měsíců ve všem napřed než měli být, takže i o to náročnější, ale zase byli krásné výlety - nosítko a staršího nožičky ušly vše, v kočárku si moc mladší nepobyl 🙂

kittynka
27. únor 2016

Já má 7let kloucka,1rok také kloucka a na konci července se mi narodí dcera. Koupili jsme sourozenecký kočár na bazaru ABC design zoom. Už se Těšim až vyjedem 🙂

shine2015
28. únor 2016

@hafika me tezky neprisel...oproti jinym pro dvojky ;) ale treba starsi dcera zacala a chtela jezdit az s tou mladsi....driv by ji do kocaru nikdo nedostal. Byl to rev celou cestu.....ale s mladsi se v tom uplne nasla....ted jak mame syna jednou jsme vyjely s holkama ve dvojkocaru a syn mel svuj ktery byl kdysi koupen pro dceru. Mutsy. A kdyz ted kamkoliv jedeme i jdeme,tak s jednim to je pohoda....ALE! Holky poslechnou a jsou velke. V momente kdy jedne byl rok a druhe dva si neumim predstavit bez kocaru. A tri a dva podobne plus dohady a otazky proc jedna muze a druha ne a kdo bude na zadech a kdo se poveze toho jsme byli usetreny! 🙂 navic presne jak pises uveze klidne tri a das je tam a jedes vcetne batohu nakupu atd atd. A ze se tam vejde veci a stale se jede zlehka....

1miska
28. únor 2016

@kittynka abc design zoom mame z bazaru taky a nemuzu si stěžovat 🙂 na první pohled jsem mu rikali "autobus" jak je dlouhej, ale tim se vejdu všude do dveri, u pokladen projedu, do MHD v brne v pohode... krasne variabilni jak se daji ruzne nacvaknout korby, aby mala videla dopředu, aby videla na me, aby mohla spat .. jen do kratkych vytahu se nevejde:( ale jinak jsem moooc spokojena

kittynka
28. únor 2016

@1miska mě se strašně líbí. Nemám ráda ty co mají sezení/lezení vedle sebe....nikde nepojedete. 🙂 vidíte a já si ho z Brna dovezla před 14ti dny 🙂

1miska
28. únor 2016

@kittynka me se na pohled zas tak nelibil - prisel mi jako autobus 🙂 🙂 ale funkci splnil nad ocekavani, tak co vic si prat 🙂 jen ty vytahy jsou problém 🙂

kittynka
28. únor 2016

@1miska jasný 🙂 jsem ráda,že funkce nad očekávání. O to víc se těším až vyjedu 🙂

trachea
28. únor 2016

@smudlinka Já jsem prostřední ze 3 sourozenců a jsme všichni rok po sobě. Nevím jak to máma zvládala, ale měla ségru a přesně rok po ní jsem se narodila já, za další rok pak brácha. Takže možný je všechno a já jsem ráda, že mám tak věkově blízko sourozence ;)

shine2015
28. únor 2016

@kittynka easywalker projel vsude - 90cm dvere. Me se nelibi za sebou protoze kam kouka druhe dite??? A neustale resit kdo bude ve predu....my i chteli aby mely stejne podminky aby to ze mame druhou tak brzy nebylo na jeji ukor ze proste musi stat misto toho aby se vezla atd atd

kittynka
28. únor 2016

@shine2015 každému se nemůže líbit to samé. Na naše a podmínky dona a u příbuzných mít ani nemůžu a taky rozhodovala cena, mám z bazaru a nebyl drahý. Korbicky se poprehazuji jak se mi bude chtít,mě to vyhovuje.

shine2015
28. únor 2016

@kittynka vsak to je nejdulezitejsi, ze vam sedi ;)

nikollita
28. únor 2016

@shine2015 a fakt s tím všude projedeš? Já jsem kdysi měla jeden x-lander (pro jedno dítko samozřejmě) a v bille jsem nemohla projet přes pokladny 😖

krejci1510
28. únor 2016

Procetla jsem jen par posledních příspěvku, tak se tedy taky muzu přidat. Synovi budou koncem března 2 roky a 10.4. mám první TP. Jsem na sebe zvědavá, ale nic jiného než zvládnout to, mi nezbyde 🙂 my jsme tři sourozenci, segra se narodila, když mi byl rok a půl a bracha za necelé dva roky po ni.