Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ollski
16. čer 2010

@jindri neni zac, ja nemam ani jedno planovane, asi som z tych ludi, ktory proste planovat nevedia... 😀 a po prvotnom soku som sa tesila ako diva, takze neboj to urcite pride 😉 to ze mas obavy a zmiesane pocity, je tiez normalne
akurat pozeram, ze ten prvy prispevok som napisala, stylom co slovo- to preklep 😀 snad sa to da citat a pochopit 😅
takze vsem krasny dnik, tu u nas striedavo orsi, striedavo kvapka 😝 , maly po mne hodili pohar, kedze som sa nezdvihla zo stolicky, hned ked chcel on...tak idem vysavat crepy 😝 ach jo, chlapi...

ollski
16. čer 2010

@krista ahojky 🙂
my sa mame tak nejak nervne, teda ja som nervna a nevrla, lebo ma hnevaju, inak pohoda 😀 😀 😀
chystame sa na dovcu, ale len so Simi, za co mam uz teraz vycitkykoli Kubinkovi... ☹ no on je velmi komplikovane dietatko, s nim sa ist bojim, hlavny problem je jedenie...a surne sa potrebujem na nieco tesit...Kubik bude u nasich, viem ze mu bude s nimi dobre, budu sa mu venovat najviac ako vedia a mozu, ale aj tak...no nic uz sme sa rozhodli, tak snad si trosku oddychnem...akurat sa ich idem pokusit uspat, vcera to bolo bez uspechu, tak snad dnes to vyjde, musim totiz trosku upratat kym si pospinkaju. kde ste boli na dovci?? idem bo ma zase taha prec, nema uz sice v dosahu ziadne sklo :P...ale pre istotu idem, lebo tento nas chlapcek je nevyspitatelny....

brugi
16. čer 2010

Mne chlapci tiez nebudu spat u nas v postely, su naucenyi na svoje postele, matus bol v svojej izbe od 4tt a Tomas od 2m. Ale chlapcov planujem dat spolu do izbicky. Len teraz sa Tomas casto budu tak by sa asi budili. Ja uz som rozhodnuta na P&T Vibe 🙂 ale musim este predat stary kocar...

jindri
17. čer 2010

Olisky: máš výhodu, já zase nedovedu neplánovat 😀 Je to jaksi hluboko zakořeněno. Všechno je pak stejně jinak, tak to zase přeplánuju, pak zase čára přes rozpočet a tak pořád dokola 😀 😀

krista
17. čer 2010

@ollski to jsem ani nevěděla že jsi ani jedno dítě neplánovala 😀 ale ty jo ani nevíš jak ti závidím že už jsou větší 😅 ti naši malý vzteklouni si zatím nedají nic vysvětlit, snad to bude trošku lepší až budou větší 😅 i když nevím 😅
S tou dovolenou vás chápu, taky bych asi měla výčitky, ale určitě si to i takhle užijete 🙂 my jsme byli jen po ČR, u příbuzných ale najeli jsme dohromady přes 1000km takže to stálo za to, naše děti absolutně nesnáší jízdu autem a spaní v cizím prostředí, zařekla jsem se, že nejmíň rok ne-li dva už nikam nechci 😔 ne s nima 😅 😀 Kam jedete vy? 🙂

@brugi a to ti tak pěkně spinkají že jsi je "hned" stěhovala? 🙂 Já bych se asi uběhala, oba dva se dost budili, Kristý už je na tom podstatně líp, vzbudí se vyjímečně, ale Lukyho spaní radši nekomentuju, ztrácím naději že někdy prospí celou noc 😕 ☹ nebo jen s jedním max. 2 kojením.

ollski
17. čer 2010

@krista, no u nas to bolo trosku komplik...hlavne u prvej 😎 ze som tehu mi Dr. potvrtdil...kedze sme sa v tom case, s vtedy este priatelom, po skoro 10 rokoch stale schadzali a rozchazdali 😝 😕 tak sme sa nadobro "zisli"a odvtedy sa snazime hrat na rodinu najlepsie ako nam to ide 😅 ...no a Kubinko sa tiez "zadaril" neplanovane, u mna by ten spravny cas asi nebol nikdy 😀 alebo, by som sa nevedela rozhodnut ci uz je...tak je to takto asi spravne, lebo som rada ze som mlada mamina.
Kristynke gratulujem ku novemu spinkaniu na velikej postielke!!! uz sa isto citi ako velka slecna 😉 dobre sa jej tam spinkalo??
ani neviem, ci je lepsie, ze su uz vacsi- teraz sa denne dohaduju, biju, natahuju...uz aj Kubik si presadzuje svoje...uplne hrozne su prechazdky s oboma bez kocika, ale su aj dni ked je vonku fajne...ale ked sa spolu hraju su uzasni!!
neboj spinkanie sa unormalni, nas Kubino spi stale medzi nami...vsetky pokusy ho naucit samotnemu spaniu zlihali...aspon zatial. postielku ma 3cm od mojej hlavy a ani to sa mu nezdalo dost blizko, co uz....tiez sa v noci casto budieval, aj sa obcas este zobudi, no max 1-2x, zlepsilo sa to hl ked som v 13m prestala kojit...spinka naozaj neporovnatelne lepsie kludnejsie...
na dovcu ideme autobusom na hvar, moc moc sa tesim aj bojim...minuly rok sme boli v Pule, Simi zvladla cestu uplne famozne, tak dufam ze to aj teraz bude tak...inak mne jej tiez najlepsie doma, hl ked som s nimi sama, lebo mame svoj rezim, postielky, proste vsetko tak ako ma byt, vylety a vikendove pobyty fakt nemusim hl ked sme na nich sami 2 s manz, lebo to sme pak unaveni ako kone ...zelam co najpokojnejsiu moc a zajtra fajn den, paaapaaa

brugi
17. čer 2010

@krista no maly matusko ten spinkal nadherne od miminka v asi 8 tt spaval od 7-7 len o 23.00 som ho zobula na kojenie a od 3 mesiacov uz spaval celu noc, skoro nikdy sa nebudil. Ale Tomas to je iny cert ten sa budi furt. V poslednom case ale spinka od 7-7 uz bez flase obcas mu v noci dam ked place. Ale budi sa hlavne teraz ze sa otoci na brusko a nevie sa vratit spat. 🙂 ja to jeho izbicku asi 2 m od postele ale dnes som tam behala asi milion krat a o 6.00 sme uz boli hore. Teda on ja som vyzerala jak vyorana mys 🙂 Nasi maju tiez radi svoj rezim. Minuly rok sme boli s Matuskom na Slovensku a ten let to bolo strasne 2 dni po letiskach uz nikdy viac.

editah222
18. čer 2010

Ahoj holky, nejspíš se připojim k matkám které maji děti celkem brzy po sobě a tak už začinam koukat po sourozeneckém kočárku, abych pak mohla něco hledat po bazarech a aukcích 😀

Libi se mi Icandy pear, Phil a Teds vibe a taky ABC design Zoom. Dost jsem toho načetla a nejvic by se mi asi pozdával aten ABC desigh, protože mi připadá, že tam budou mít obě děti dost místa. Jenomže tady u nás ho nikde nemaji. Neznáte tento kočárek někdo?

Původně jsem chtěla spíš kočár se sezením vedle sebe, abych viděla na obě děti, ale mám strach,aby se navzájem neurušily.

zuzik28
18. čer 2010

ahoj Edi 😀 😀

zuzik28
18. čer 2010

Můj favorit je zatím Phil a Teds 😉

krista
18. čer 2010

@editah222 koukám že máme úplně stejně na den starý prcky 🙂 gratuluju k těhu 😵 to vypadá i na podobný věk. rozdíl jako mám já mezi dětmi 🙂 Já mám ten Phil & Teds, ten ABC design jsem jednou potkala a špatně nevypadal, ale víc o něm nevím 🙂

@brugi závidím vám to spinkání, my nemáme ani jedno dítě spinkací, já pořád říkám že se to učí až s věkem, protože jak se všude píše že miminko má hodně spát a pak to spíš ubývá, u nás je to naopak, miminka nespí, nevím jestli to nepotřebují 😕 😝 a až s časem začínají spát, st. teď spí tak 10-12h v noci (s max. jedním probuzením) a přes den cca 2h + - a to bývala stejná jako Luky, kdysi se budila v noci po hodině, pak už i po půl hodině, pak už radši nespala ... 😅 to bylo strašný, jen nevím jak z toho teďka ven s Lukym 😅 protože to je další adept na tohle prima (ne)spaní 😅

@ollski tak to jste měli celkem srandovní, hlavně že vám to vydrželo 😵 velká postel u nás super, Kristý už na ní spí dlouho, ale spávala vždycky na spodní palandě, asi nějakých 10měs., pak spala dva dny na horní palandě (prostě chtěla 😝) ale hlavně manžel měl strach že spadne a mě z toho taky nebylo nejlíp když jsem ji slyšela že se ráno budí, aby náhodou nespadla, tak jsme to rozdělili na dvě postele a maji je tam teďka postavený do "L" už aby byl Luky větší a přestěhoval se tam k ní 😅 🙂 Přeju vám krásnou dovolenou, ať vás Simi překvapí jak bude hodňoučká 😵

smardik
19. čer 2010

editah222 mám phil a teds spokojenost ale první jsem zvažovala ten ABC design a nevypadá vůbec špatně ale jsem ráda jak jsme se rozhodli, jak jde manže se mnou berem totiž kočáry dva-on phila nechce mě k němu pustit a blbne s malýmjezdí do kolečka,prudké zatáčky a oba se tomu smějí jak střelení

@krista já měla Toma nespavého, spaní hrůza ale Honzíček je andílek, už v porodnici spal celou noc, jak jsme došli domů tak asi 3x noc blbá (ale to bylo kvůli mě já blb si dala čerstvý chleba ) a od té doby v pohodě a už dlouho spíme že po zprávách okoupu, nakojím a jde hajat a do 20:30 usíná - někdy hned, někdy si hraje a usne ale už k němu nechodím a nevím o něm a budí se nejdřív v 5 ráno-to dřív, ted už jsme přešli na 6:30 a pak to ještě tak to 8zabalí

katkaza
20. čer 2010

ahojte
my sme už náš Phil&Teds predali,lebo nám bol celý kočík nanič,keďže staršia slečna sa už vôbec nechce voziť 😠 malý je v kočíku spokojný tiež tak najviac 20 minút a koniec...mne je vonku neikedy do plaču,keď behám za Kajou s kočíkom a malý reve ako o dušu...,ale teraz som si objednávala nosič,tak ideme skúšať,či im to bude takto viac vyhovovať 😒
čo sa spania týka,staršia sa budí tak jedenkrát a mladý stále 😠 on od narodenia v noci neprespal viac ako tri hodiny,a aj tie sú už úspech,... pritom je na UM a v siedmich mesiacoch váži 10,2 kg 😨 ja som už z neho hotová,večer zaspí sám okolo 20. a kým si idem ja okolo 23 ľahnúť,je medzitým už dva razy hore.Mali sme už noc,že vstal iba 2 razy,vychválila som ho do nebies a na druhý deň znova po starom 😖
všetci v okolí,čo majú rovnako staré detičky si chvália,ako im prespia celú noc a my takto 😒
inak sú ale zlatí,aby som sa len nesťažovala 😀

krista
20. čer 2010

@smardik tak to ti to spaní závidím, my máme oba dva nespavce, teda u Kristý pak zafungovala po 10timěs. ta Estvillova metoda, ale na Lukyho to neplatí, tak jsme v háji 😅 a UM oba dva nechcou, takže i když bych třeba potřebovala ze zdr. důvodů Lukyho odstavit tak nemůžu, ale do podzimu už musím, tak jsem zvědavá jak to vyřeším 😒 takže naše děcka jsou oba dva stejný 😅

editah222
20. čer 2010

@krista a mají nejspíš i podobné váhy a míry 🙂

Já jsem nadšená z Icandy, ale přijde mi dost drahý, protože ho budeme použivat třeba jen půl roku. Snažim se najit nějaký starší na e-bay, ale zatim nemám štěsti.
Phil a Teds zavrhnul manžel, nelibi se mu ☹
ABC design je docela přijatelný cenově a dá se koupit i second hand, ale přijde mi protit Icandy moc veliký.
Ach, jo to bude ještě rozhodování 🙂

krista
20. čer 2010

@editah222 a ty asi nebydlíš v ČR že? Protože tady jsem ten iCandy ještě neviděla prodávat 😲 😖 já měla jako první kočárek Moon S3 a iCandy je úplně to samý, takže vím o čem je řeč, myslím si, i když jsem ten kočárek měla moc ráda, že by byl s těma dvěma děckama dost těžkej, v porovnání s Moonem, ale to je věc názoru 😉

A váhy a míry máte kolik? 😀

editah222
20. čer 2010

@krista bydlím v ČR, ale furt lezu na anglické stránky 🙂 Icandy jsem viděla už i na stránkách u nás, ale neprodává se přes net a neni tam ani uvedena cena 😠 Ten Moon S3 nemůžu nikde na netu najit, jen v bazarech, chtěla bych se mrknout na nový, kvůli parametrům a tak.
Icandy má několik variant těch sourozeneckých kočárků, různé podvozky a sedačky. Váhu jsem nesledovala, do auta ho (snad) nebudu nikdy muset skládát a je mi jasné, že na ovládání bude horší než klasický kočáre pro jedno dítě. Na ten Phil a Teds se budu muset někde podivat a třeba ukecám manžu 🙂

Malou jsem v 9 měsicich vážila jen doma, takže to není tak přesné, ale měla cca 8,5kg a 72cm 🙂 Uvidím jak to bude v 10m u doktora.

@zuzik28 Zuzi tak jestli si ho koupíš tak ho u tebe omrknu 🙂

A nepouživa některá z vás pro sourozence sezení vedle sebe? Do obchodů s kočárem nechodím, takže pro nás je otevřená i tato varianta.

krista
20. čer 2010

@ katkaza opožděně jsem si všimla tvého příspěvku, to já k malýmu do 23h chodím asi i častěji, do tý půlnoci je to třeba 3x - 4x, po půnoci třeba už jen 3x když je dobrej den 😅 😉 a hlavně jsem ráda když usne, stávalo se mi že zůstal vzhůru a třeba hodinu a půl ječel nebo když byl menší tak jsem s ním věčně byla třeba 3h vzhůru 😖

@editah222 náš prcek má asi 8800g a 73cm 😉 Ten Moon S3 byla kolekce 2007 tak se ani nedivím, že už nikde neni, váhu měl asi 13kg když k tomu připočtu další sedačku pro sourozence, proto počítám víc než Phil (11kg) 🙂 Myslím že ta váha hraje roli i v řízení po chodníku, kolikrát jdu a za jednu ruku držím Kristý, která ťape a druhou řídím a musím vyzvedávat na obrubník, to mám ještě naloženej nákupní košík 😅 atd. 🙂 Já jsem třeba Phila volila hlavně kvůli výtahu a těm obchodům, ale pokud vám tohle nevadí... mě se třeba i hodně líbil Powertwin 🙂

A ten můj Moon vypadal takhle.


krista
20. čer 2010

Taky se mi strašně líbí tenhle kočík, je stejnej jako Phil, akorát takovej elegantnější bych řekla a propracovanější, škoda jen že do ČR se dostane až bůh ví kdy a jestli vůbec 😝
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

krista
20. čer 2010

A ještě tenhle Peg Perego se mi líbí 😵 ale je až od 6timěs. pro to druhé dítě 😉
http://www.babydracek.com/images/sklady/T2_imag...

krista
20. čer 2010
editah222
20. čer 2010

@krista ten se mi taky libi, ale doufám, že až ten mladší potomek bude mít 6 měsiců, tak Editka už nebude kočárek skoro potřebovat 🙂
Icandy jsem našla už i v našich bazarech za cca 15tis., ale ještě máme čas. Chtěla bych kočár koupit tak cca 2 měs. před porodem až uvidm jak na tom Eda bude. Pokud by už třeba v kočárku vůbec nespala tak koupim jen buggy pod a nebude se ničim zatěžovat. I když s nim by se mi v zimě asi nejezdilo nic moc ☹

smardik
20. čer 2010

@krista ten kočárek jsem mohla mít ale neměla jsem na něj peníze a paní měla jiného zájemce tak ho prodala mu než mi čekat měsíc na peníze, škoda vypadal super ale s philem jsem spokojená
jo já to spaní taky pořád nechápu že tak krásně spí,mám radost ale mám strach jak nám to zhorší ta nemocnice a operace

krista
20. čer 2010

@editah222 já jsem Buggypod měla, ale Kristý to prostě nevyhovovalo a ten výtah a obchody... takhle jsem ji připásala a byl v obchodě pokoj až nedávno jsem to riskla jen s golfkama do obchodu a ušlo to, ale jinak mi lítá jako splašená a všechno bere do rukou, je to spíš o mojí pohodlnosti, že nakoupím bez toho aniž bych ji honila a rvala zboží z ruky 😅 když jdeme jen na prochajdu tak se obejdeme bez kočíku nebo když jdeme samy tak úplně, ale jak vidí toho bráchu jak se veze, tak by se taky ráda svezla 😝 😉

krista
20. čer 2010

@smardik na jakou jdete operaci? ☹
Já ten kočárek nechci hanit, ale myslím si, že Phil je lepší volba vzhledem k penězům a funkčnosti, fakt si myslím že ten iCandy je těžší a člověk to pocítí dvojnásob když veze dvě děti 😉 takže bych být tebou nelitovala 🙂

smardik
20. čer 2010

@krista prý je lepší než phil ale já za prvé neměla na něj peníze a za druhý by mi ho posílala paní z anglie a kdyby se něco posralo byl by problém s reklamací takže jsme šli do phila. ono jinak bych si asi půjčila třeba od našich ale hlavně té případné reklamace jsem se bála

jdem na operaci srdíčka ☹ čekáme na pozvánku z Motola

krista
20. čer 2010

@smardik jejda tak vám držím moc palečky aby to dobře dopadlo, to spaní je vedle toho až druhořadý, jen abyste byli OK.

A co je něm lepšího? Já bych se s ním nevešla do výtahu třeba 😝 takže asi jak pro koho lepší 😉

smardik
20. čer 2010

@krista prý je propracovanější,víc vychytaný musela bych kuknout do meilu od té paní co mi psala ale nevím zda ho mám.

úplně OK Honzík nikdy nebude, do budoucna - prý do roka,max. do 2 je to vada neslučitelná se životem, další operace ho možná časem čekají takže úplně zdravý nebude nikdy ale jaká omezení mít bude zatím nevíme, zítra jdeme zase na kontrolu na kardiologii, chodíme každý týden

krista
20. čer 2010

@smardik dneska mi zrovna psala jedna pani a ptala se mě na golfky, který mám v albu na MMB, že prý je chce kupovat, ale nechce se ptát nikoho kdo je prodává, že by jí je vychválil do nebes a v tom s ní souhlasím. Myslím si, že každej vychválí ten kočárek co má nebo ten co chce prodat 😅 🤐

@smardik teda to mě strašně mrzí, chudinka malej a na to se přišlo po porodu nebo během těhu?

krista
20. čer 2010

Jinak je ten iCandy krásnej, o tom žádná, však já měla toho Moona a byla to láska velká, kdyby na to šly koupit jen ty adaptéry tak jsem si z toho mohla udělat sourozenecký 😀 Phil se mi až tak vzhledově nelíbí, ale tady jsem fakt řešila funkčnost 🙂 jinak si ale myslím, že pani ho prodávala trošku předraženej v tom inzerátu ne 😅
http://www.madeformums.com/reviews/pushchairs-a...