Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

gtver
29. črc 2010

@nis odpovídám ti ze zkušenosti dvouletého rozdílu mezi dětmi, jako u všeho je to individuální u každého dítěte, ale můžu říct, že dvouleté dítko s chápáním situace problém nemělo, pořád chce s malým pomáhat a už od narození brášky byl schopen rozumově pochopit, že je tu miminko, které vyžaduje pozornost 😉 (On bude spíš rozdíl v tom, jestli to dítko nechápe, nebo jestli chápe, ale bojkotuje 😀 )

nis
29. črc 2010

@gtver 😀 hezky řečeno

kaleilah
29. črc 2010

@nis u nás se to nějak neřešilo 😀 právě jak je malý věkový rozdíl, tak si to ty děti tak neberou a neřeší to tolik, a s pomáháním souhlasim.Plenky odnášejí do koše děti automaticky připravují ubrousky, když vidí že jdu přebalovat, teď už si s day i hrajou sami v pokojíku 🙂

nis
29. črc 2010

@kaleilah koukám že to budeme řešit víc my jak malý. Zn ideál neřešit-vyřeší se samo u spousty věcí funguje. stejně ještě nejáký čas máme než se vrhnem na plození.... ale jeden nám je málo 🙂

smardik
29. črc 2010

@nis já mám kluky od sebe 15měsíců a 5dní a dost jsem se bála že bude Tomášek na brášku žárlit ale řekla bych že od začátku je to v pohodě, TOmík pochopil že bráška je malý a potřebuje péči a pomáhá. Když kojím sedí vedle mě a kouká se a je potichu i když jinak pusu nezavře ví Honzík potřebuje klid, brzo se naučil že špinavá plínka se nosí do koše takže to už dělá hlavně on, když pláče ví že mu má dát dudlík, pusinkuje ho a hladí ho-Honzík je jediný komu udělá moja moja, nikomu jinému to nedělá, venku ho v kočárku vozí a jak si začal Honzík všímat hraček hraje si s ním-Honzík je na zemi na puzzlích a Tom si sedne k němu a vezme hračky (jeho štěrkátka ví prostě co je Honzíka a s čím si hraje) a podává mu je nebo mu štěrká. sotva ráno vstane první cesta je za bráškou 🙂. Fakt jsem se toho bála ale nelituju,myslím že tenhle rozdíl je super -děti ještě nežárlí a prostě sourozenecne bere jako něco co patří k nám a žádný problém nemá, třeba mít rozdíl 3roky už by asi žárlivost byla ale takhle fakt ne 🙂. Musím říct že i Honzík na TOmáška reaguje super,třeba pláče a sotva se u něj objeví brácha už se uklidní a směje se,vykládají si spolu svou řečí 🙂

gtver
29. črc 2010

uklízení plínek je i u nás doma práce čistě pro bráchu, běda, kdybych ji odnesla já 😀

nis
29. črc 2010

tak to máme o čem přemýšlet...běžíme na prochajdu, zatím se mějte, dětičky ať vám dělaj samou radost a my se brzy přidáme 😉

bloumik
31. črc 2010

Ahoj holky,

tak nakonec bude Powertwin. Tamten "úžasný" vypadal jako plasťák. 😅 A stojí naprosto příšerné prachy, ještě víc, než kolik vyplývá z toho, co se píše na webu.
Paní v Handy Praha (oficiální dovozce Jané do ČR) nám powertwin znechutila, ale to jen proto, jak se ukázalo, že s ním naprosto neuměla. Pak jsme jeli do Kolína a pán nám ho předvedl v plné kráse. 🙂 Takže ve čtvrtek jede manžel jeden zkouknout do Svitav a jestli bude OK (je použitý), tak ho doveze. Tak se těším, povedlo se nám totiž prodat naši Teutonii 😢 roním slzy, ale zároveň jásám, protože za moc peněz jsme ji chtěli prodat a prodali...takže koupíme použitý powertwin a ještě zbyde na vložnou tašku a fusaky.
Holky co máte powertina, nevíte, jestli se na zadní sedajdu vejde taška od Emitexu? Oni v tom Kolíně měli na zkoušku jen nějakou polskou, ta se mi nelíbila, chtěla bych emitex. Ale nevím, jestli se tam vejde...

@kaleilah ty máš neuvěřitelně energie 😕 klobouk dolů teda. 🙂 A taky se nevidí často, aby někdo v 19 cíleně plánoval dítě. 😅

A k tomu věkovému rozdílu a pochybnostem, jak to bude...u nás taky omyl, v první chvíli jsme se bušili do hlavy, ale slzy to neee, druhé jsme chtěli brzo, jen ne takhle moc 😅 a teď? Vidím v tom v podstatě jen výhody. Což samozřejmě nebrání všem mým kamarádkám, aby mi neustále neopakovaly, jak to bude záhul, jak budu vyřízená, jak na děti budu prskat, nebudu mít na sebe čas atd. atd. no klasika.
Já chci věřit, že Fík bude stejně pohodové mimino jako Veru, spací, bezproblémové, samohlídací. 😀 A pak to půjde jako po másle. 😉

majatob
1. srp 2010

bloumik, emitex nevim, muzu ti pomerit nasi (mame nejakou noname),a ta ma jeste docela rezervu do delky aj sirky 🙂

dagina
1. srp 2010

Ahojky maminy,

@bloumik , jj, právě proto jsem raději brala antikoncepci rok od porodu, vysadím jí a buch druhý měsíc úspěch 🙂. Už se strašně na mimi těším a myslím si, že Lucinka bude také hodně pomáhat, už teď říká, že mu bude dávat HAM a Houpat 😀...., a vůbec to bude pro ní asi přijemná změna, to že se nevychrápu je věc druhá 😀 a když pořeším nějakou chůvu, tak to bude vůbec paráda.

@kaleilah tobě je teprve 20?! Tak proto tolik energie 😀. Super jak to všechno zvládáš a ať se ti povede ta škola..., kdypak nastupuješ??

@krista musím to zaťukat, ale vypadá to, že Colostrum opravdu po 5 měsících zabírá..., teď co jsme byli na dovče jsem ho teda nepodávala(trošičku se ekz. zhoršil), ale jinak dávám poctivě a jsou snad vidět výsledky. Uvidíme jak to bude dál. Zatím ti ho ještě nedoporučuju 😀.

Vy co máte sourozenecký kočár..., dle fotek to vypadá, že obě sedačky jsou sportovní verze, nebo jak to je??? Přeci se malé mimi nebude dávat do sporťáku a už vůbec né v zimě.

majatob
1. srp 2010

@dagina obe sedacky jsou sportovni, ale na zadni jde dat vlozna taska, takze tam muze byt i mimi 😉

majatob
1. srp 2010
editah222
1. srp 2010

@majatob a starší souzorenec už v kočárku nikdy nespí? Protože když dám vložnou tašku tak ta přední sedačka nejde sklopit, chápu to dobře?
Nemůžu najit žádný kočár, který by nám vyhovoval ☹
Snad jen ABC design, ale ten mi zas přijde moc velký. ☹
netušila jsem jak to bude složité 🙂

majatob
1. srp 2010

@editah222 no ona ta predni nejde nijak etra sklopit ani bez tasky, ale kdyz tam usne, tak podlozime hlavu a vyspi se taky 🙂 nebo kdyz vime, ze bude spat, tak starsi lezi vzadu a mensi je v autosedacce vepredu 🙂

majatob
1. srp 2010
majatob
1. srp 2010

zkusim jeste najit fotku s autosedackou 🙂

editah222
1. srp 2010

@majatob štve mě, že to vždycky je jen takové "provizorní" řešeni. Powertwin se mi líbí, ale hledám dál, protože moje malá zatim v kočárku spí hned jak ji do něj posadím a kdyby to tak bylo i až se narodí mimčo tak by byl problém.
Ale zas až budou větší tak je to supr 🙂

majatob
1. srp 2010

nemuzu ted nic najit, ale stopro nejaky mam 😠

majatob
1. srp 2010

@editah222 zkus se mrknout jeste na PP duette sw http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1604319

majatob
1. srp 2010

nebo ABC Zoom 🙂

majatob
1. srp 2010

nebo easywalker pokud netrvas na tandemu http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=490320

majatob
1. srp 2010

myslim, ze moznosti je dost aby se vyspalo v pohode aj vetsi, akorat u techhle kocarku bude trosku jinde cena a nevim jak moc se daji sehnat jety 😉

majatob
1. srp 2010

🙂 my jsme byli hodne limitovani rozmery kocarku, proto vyhral powertwin

dagina
1. srp 2010

@majatob ten červený je krásný (s hlubokou korbičkou). Když se ti narodila dcera, syn se chtěl ještě vozit??? Naši Lucince budou také dva roky až se mimi narodí, docela bych ráda aby už sama capkala... . Je třeba to řešit už před porodem, nebo stačí po, a uvidí se jak na tom bude???

smardik
1. srp 2010

@editah222 ten peg perego nedoporučuju, měla jsem ho a velice rychle jsme ho měnili za phil a teds. je těžký a blbý na ovládání

editah222
1. srp 2010

@majatob to PP vypadá dost dobře, díky za radu, zkusim ho omrknout někde v prodejně. ABC Zoom se mi líbí, ale už mi přijde moc velký, ale pokud se mi ho podaří sehnat z bazaru tak ho hned beru 😉

editah222
1. srp 2010

@smardik dobře tak PP taky vyřazuju 🙂

@majatob baby jogger vypadá dobře. skoro jako Icandy, který je, ale děsně drahý.

smardik
1. srp 2010

@editah222 ale paní co mi ho prodáala si ho pochvalovala, na MMB jsem koukala že je dost maminky shání takže možná jen já jsem moc náročná. ale tlačit přes 30kg když já mám 48 je na mě fakt moc