Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
4. zář 2010

@janicka88 pak v tom problem nevidim... Ale prece jen, pokud to jen trochu jde, sla bych do 2+1, co jina, levnejsi lokalita? Ja se teda taky radsi drzim naseho pekneho 1+1 na hezkem miste, sice panelak, ale dobra lokalita, zrekonstruovali jsme si to, nez nejaka hnusna 2+1 na prechodnou dobu. Ale az budem porizovat dalsi bydleni, uz to bude naporad a podle toho budu vybirat. Prave proto cekam, ze nechci jen tak neco a samo za slusnou cenu, taky nejsme az tak za vodou 😉

majatob
4. zář 2010

@janicka88 no socialka si myslim, ze nema duvod odebrat deti kvuli malymu bytu. Ale teda ja si to nedovedu predstavit, my ted mame 3+1 a jeste mam obcas pocit, ze je nam to maly 😅

andu
4. zář 2010

Tak nerada bych, aby se to tu zvrtlo v klasickou diskuzi o kojení/nekojení 😀 Ono, Dagi, i psychická stránka je dost důležitá... Sama víš, jak je to s hormony po poroodu. A mě opravdu nechybělo málo, abych skončila někde na psychině. Prostě mi kojení, odsávání (@jasekd já ještě odsávala ručně, páč odsávačkou to šlo děsně pomalu, takže si dovedeš představit tu dokonalou spojnici mezi mnou a krávou! 😉 😀) nedělalo dobře na psychiku a myslím, že v tom případě je lepší se na to vybodnout... Já už fakt byla zoufalá, hltala rady z kojeni.net, zaznamenávala vše možné a hlavu jsem měla jak pátrací balon. Už jsem byla protivná i na to mrně a to jsem si řekla KONEC! Prostě než tohle, nervovat sebe i dítě...
Takže tak. Uvidíme, jak to bude s Jáchymkem, jak s hormony po porodu a vůbec se vším 😉 😀

@janicka88 : Taky si myslím, že malý byt není důvodem k odebírání dětí 😉 Každý holet finance, aby si mohl pořídit něco většího. Fakt si myslím, že pokud půjde vidět, že je o děti dobře postaráno, neměl by to být problém.. Tedy pro sociálku. Pro mě by to problém byl! Asi bych z ponorky vyskočila z kůže 😉 😀

andu
4. zář 2010

@majatob : No přesně... I v našich 100m2 mám někdy pocit, že se nemám kam schovat... A to teprve až přibude Jáchym 😉 😀

janicka88
4. zář 2010

@jasekd ja sem totiz na pracaku sice pritel ma rodicovskou dovolenou a taky pracuje,ale i tak mame hodne poplatku tak proto me prislo dobre byt v 1+1 kdyz vidim kolik stoji pronajem 2+1...

dagina
4. zář 2010

No když jsme byli koukat na ten náš nový byt cca 85 m2 4+1, tak jsem si říkala, co s tolika pokoji budeme dělat 😀, když jsme zvyklí na jeden 🙂.

@jasekd s tím rozhodování ohledně bydlení byla naše noční můra, hlavně moje. Manža pořád že chce do baráku, ale nějak se nerýsovalo vhodné místo a také ta drahota parcel..., tak prostě teď před porodem dáme do kupy tento větší byt, ale je to více méně také přechodná stanice na pár let, to mě mrzí..., ale v tom malém bytě to je teď masakr co malá lítá, když byla mimčo, tak to šlo, ale teď mi to přijde takové nedůstojné, v kuchyni nehrozí abych s ní vařila, bo by hrozilo, že bych na ní něco shodila...., je to v malém bytě dost náročné s prckem- nedej bože s prckama 🙂

dagina
4. zář 2010

No když jsme byli koukat na ten náš nový byt cca 85 m2 4+1, tak jsem si říkala, co s tolika pokoji budeme dělat 😀, když jsme zvyklí na jeden 🙂.

@jasekd s tím rozhodování ohledně bydlení byla naše noční můra, hlavně moje. Manža pořád že chce do baráku, ale nějak se nerýsovalo vhodné místo a také ta drahota parcel..., tak prostě teď před porodem dáme do kupy tento větší byt, ale je to více méně také přechodná stanice na pár let, to mě mrzí..., ale v tom malém bytě to je teď masakr co malá lítá, když byla mimčo, tak to šlo, ale teď mi to přijde takové nedůstojné, v kuchyni nehrozí abych s ní vařila, bo by hrozilo, že bych na ní něco shodila...., je to v malém bytě dost náročné s prckem- nedej bože s prckama 🙂

jasekd
4. zář 2010

@dagina no bude to mazec, to ja vim, ale s detma, co zacnou lezt a chodit, je to mazec vsude, musi se to vydrzet... Jinak ten vas byt, kdyby barak nevysel, to uz je i na furt dobry, ber to tak.
@andu 100 metru, za komousu by vam tam dali podnajemnika, ze mate nadmerne metry 😀 To je krasa... Jinak ja tez odstrikavala, slo to lepe, ale mne to prislo lepsi nez ta odsavacka, s tou jsem si pripadala fakt jak ta krava domaci, a to jsem mela jen tu rucni, elektrickou bych asi psychicky nezvladla, je to jak ten stroj v JZD (znam teda tak ze Slunce seno...) 😀 😀 😀 Jsem rada, ze nejsem sama s takovejma pocitama, ja byla fakt na bednu uz....

janicka88
4. zář 2010

@dagina muj pritel chce take zpet do baraku ja da se rict take,ale nejsou na to finance aby si clovek poridil barek podle sveho...

dagina
4. zář 2010

@jasekd s tím JZD to je dobrý 😀, a na hudbu jste zkoušely kojit ...???

No já tajně doufám, že to bude bydlení na déle..., i když baráček je s děckama lepší, teda aspoň zahrada určitě. Takhle s malou musím pořád courat po hřišti(naštěstí není až tak daleko), před panelákem už žádné atrakce či pískovitě být nemohou, navíc tam jsou hovna od psů.... .

100 metrů je opravdu luxus 🙂.

janicka88
4. zář 2010

@dagina my tedka mame 92m2

smardik
4. zář 2010

hezký večer, kluci konečně spí dnešek byl náročný, Honzík strašně blbě spí od té nemocnice, zajímalo by mě kdy to může přejít

koukala jsem že jste probírali kojení já kojila Tomáška do 5měsíce-přesně na den a pak se odstavil a nechtěl. Měla jsem mlíka dost a nebyl problél, papal a přibíral-ze začátku ne ale pak jsme to zvládli ale brzo jsem dostama MS a to začli problémy, už podle něj jsem věděla že to přijde tak den před tím než jsem jí dostala byl u prsa protivný, jen ho viděl a řval a řval a nepřisál se takže dostával z flašky-UM a pak zase prso ale pak v tom 5měsíci se už po jedné MS nechytl vůbec a konec kojení.
No a Honzíček ze začátku pohoda-příbíral kg za měsíc a papal po 3hodinách ale před 3měsícem začli problémy-usínal u prsa nebo jen řval a řval tak jsem si půjčila váhu a odsávačku a zjistila že i když mám dost mlíka tak že on zvládne vypít jen 30ml tak jsem začla hodně odstávat a dostával moje z flašky ale to bylo dlouhodobě neunosné-kdyby byl sám tak by to šlo ale mám ještě TOmíka takže jsem odsávala tak často jak to šlo ale ne jak bylo třeba a tak jsem vždycky dala prso at neodvykne a pak UM a tak to šlo až do nemocnice ale v nemocnici dostával první nitrožilně a pak z flašky a prsa už se nechytl a začal mi odmítat i moje takže jsme s kojením skončili.on se celkově v nemocnici změnil, asi to fakt byl pro něj velký stres a odneslo to kojení a spaní, ted má jen jednu dávku mého a to s kaší. chtěla jsem kojit u obou do roku ale nejde to tak to nejde

dagina
4. zář 2010

@janicka88 tak teď jsem z toho jelen...., tak vy máte teď tak velký byt, a chcete jít do 1+1??? A navíc i s prostorem pro věci to je docela mazec, kde otevřu dvířka, tam na mě něco padá jak to je nacvaklé 😀. Takže jestli to dobře chápu - momentálně jste v podnájmu(pronájmu) a chcete opět do podnájmu, ale menší?!
No jo, s prachama to je na prd....., také nám ubyde dost z rozpočtu 😅

smardik
4. zář 2010

holky my máme 2+1 a 56m a žijem a nestěžuju si, jsem spokojená 🙂

andu
4. zář 2010

@janicka88 : 92m2 1+1? 😲 Tak to by stačila hodit nějaká příčka, ať z toho máte aspoˇň 2+1, ne? V tom nevidím tea tím pádem problém žádný...

@jasekd : Jo, to máš recht, asi bychom tu zuž dávno nebyli sami 😀 Ale my jsme v baráku, horní patro máme my, dolní naši 😉 Proto taková velikost 😉 Je to 3+kk a z naší současné ložnice máme časem v plánu udělat dva samostatné pokojíčky, když děti budou chtít 😉
Joo, přesně, jak ta el. odsávačka vrčí, no to už bych asi vůbec nedala! 😀 😀 Ono fakt je to divné, ale kojení mi prostě k srdci nepřirostlo ☹ Kdybych byla zvíře, moje mládě by chůdě asi umřelo hlady... Dík bohu, máme tu možnost dát prckům to UM 😉

@dagina : Hmmm, ani ti nevím, jestli jsem měla někdy u toho puštěnou hudbu... Jooo, vlastně jo. Sedíc na hopsacím baloně, něco nám za zády hrálo 😉 Ale abych pravdu řekla, evidentně jsem to moc nevnímala, jak jsem byla vystreslá z toho, že to zááás nejde! 😝 😉

majatob
4. zář 2010

@smardik z presne tak velkyho bytu jsme se stehovali 🙂 dokud jsme tam byli, tak mi to taky neprislo a ted mame 3+1 myslim 75m2 a najednou nechapu jak jsme tam mohli zit 😀 ale nebyt nahody, tak jsme tam doted a nestezuju si 😀

smardik
4. zář 2010

ale zas je fakt že nemáme problém kde co dávat-co nepotřebujem a chcem schovat tak mám u rodičů-oni mají rodinný domek se sklepem,půdou takže je to u nich a jen si to vezmu jak tam jsme nebo oni dovezou když potřebuju-třeba tam byl schovaný kočár,malé věci po Tomovi apod

ted jsme měli možnost vyměnit náš byt za větší s doplatkem 240 -000 za 4+1, 78m byli jsme kuknout a byt krásný, je to na naši ulici jen naproti baráku kde bydlíme ted ale neutáhli bychom to finančně. první musíme poplatit dluhy co máme a pak uvidíme, ale rádi bychom domeček tak uvidíme zda to vyjde vzít si hypotéku až budu i já pracovat. ale zas mít hypotéku tak asi už nejdem do třetího mimča, no uvidíme jak to bude

andu
4. zář 2010

Aha, tak to s tím bytem nějak nechápu 😀

majatob
4. zář 2010

hahaha, tak ja bez elektricke ani ranu, sice to vrceni mi taky lezlo na nervy, ale z manualni jsem mela tak akorat namozeny cely ruce a odsala jsem min 😀 a to jeste premyslim, kdyby to zas neslo, ze ju vymenim za takovou tu na obe prsa naraz 😀

smardik
4. zář 2010

@majatob tak já se stěhovala z Rd do bytu ale nějak mi to nepřijde, jsem tu spokojená 🙂 a nic nám tu nechybí

smardik
4. zář 2010

já měla první manuální odsávačku-hrůza a pak elektrickou MEDElU a super 🙂

andu
4. zář 2010

@smardik : Jééé, tak to mě chtěl ukecat přítel, ať jdu k němu do 2+1 poté, co jsem od svých 7 let žila v RD... No neukecal mě 😀 😀
@majatob : Hehehe, tak do té už bych nešla vůbec 😀 😀 😀 I když je fakt, že to jde určo rychleji no 😉

majatob
4. zář 2010

@smardik taky mam medelu a su spokojena 🙂

smardik
4. zář 2010

@andu no my měli na výběr - bud si přistavět něco u rodičů nebo být sice v bytě ale mít svůj klid a co se týče mě neměla jsem o čem uvažovat, chci svůj klid a to bych s rodiči neměla, fakt raději ten byt

janicka88
4. zář 2010

@andu to neni 1+1 to je 4+1,ale bydlime i s jeho rodici a chceme jit bydlet jen my a deticky...

dagina
4. zář 2010

@janicka88 a co takhle rodiče aby šli do 1+1 😅???

janicka88
4. zář 2010

@dagina ano jsme v pronajmu,ale chceme neco pro sebe jelikoz to je hrozny bydlet spolecne s pritelovo rodici...oni jsou zvykly s baraku dirigovat a porad neco delat...takze si zacinam pripadat jako v praci a ne doma

majatob
4. zář 2010

holky, tak nez s rodici (to je jedno kteryma), to radsi do garsonky 😅 a to mame bezva vztahy a fakt se mame moc radi 🙂

janicka88
4. zář 2010

@dagina my bychom sly do 1+1 a oni at si najdou svuj byt

dagina
4. zář 2010

@janicka88 jsem myslela že by jste si nechali ten 4+1 (po rodičích).