Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

martinka1981
6. zář 2010

@majatob no ja so svokrou tiež moc nepočitam 😝 ,ale to by bolo na dlhuuuuuuu debatu 😀
muž sice slubil že pomože ale ved vieme ako to chodi takže na to sa moc nespolieham 😉

majatob
6. zář 2010

@martinka1981 ja mam tchyni super a mame se moc rady, ale proste mi chybel ten muj klid a mela jsem pocit, ze se musim furt prizpusobovat 🙂

martinka1981
6. zář 2010

@majatob ja tiež netvrdim že moja svokra je zla. Len je proste svojska,žije si vo svojom pre mna čudnom svete a moc si s nou nemam čo povedať 😒 . My s mužom mame taku rodinu od ktorej pomoc čakať nemožme,to skor ešte oni od nas očakavaju 😝 . Aj ked nam chodi teraz trošku vypomahať s Miškou,cca 2 hodky denne večer,tak moc mi to nepomože leby musim byť pri nich,lebo Miška nechce s nou byť sama 😒 ,musi ma vidieť že som tam a vtedy sa s nou zahra. Ona vlastne teraz nechce byť s nikym sama iba so mnou,mužom a staršim bratom z mužovho prveho manželstva. Aj preto mam obavy ako to u nas bude ked pribudne dalši človiečik....

jasekd
6. zář 2010

Holky diky...
@majatob Dnes jsem videla ten tvuj kocar nazivo a nevypada velkej, ale ve vytahu to bude naknop, chce to fakt nazivo premerit, abych se pak nedivila, treba nas kocarek mel na netu, ze ma 13 kg, a je to spis 15-16 😠 No a ve vytahu bude i 1 cm navic v haji...

majatob
6. zář 2010

@jasekd velkej neni, pomerovaly jsme ho s kamaradkou s monokocarem a ten rozdil byl minimalni, ale ona ma teda dost velkej kocar 😀

jasekd
6. zář 2010

@majatob no vypada dobre, ale mne jde prave o ten pitomej vytah. Manzel se rozhodl, ze ho chce, a ze ho do toho vytahu proste narve! Asi budeme rezat a zkracovat kdyztak 😀

majatob
6. zář 2010

@jasekd 😀 😀 😀

jindri
7. zář 2010

majatob, krista: díky. Snad naše druhé bude jako první - spavé a usměvavé miminko 😉

Martinka: taky o tom přemýšlím, s manželovou pomocí nemůžu moc počítat, je hodný, ale nepraktický. Navíc chodí domů z práce po 19h. Moje máma mi nabídla, abych první měsíc, dva byla u ní doma. Nejdřív jsem byla pro, ale teď si říkám, že stejně po návratu domů by jsme se všichni museli sžívat a zajet do kolejí. Tak jestli to má vůbec cenu. Že by máma nějak jezdila s tím nepočítám, má ráda své pohodlí.
Takže nezbývá než doufat, že budeme mít hodná miminka 😀

ojo
7. zář 2010

Nazdar holky...ještě tu straším 😀

co čtu poslední....my se ve čt zabydlíme u našich, bude to blíž k porodnici a aspoň budu mít hlídání pro Tomáše, páč přítel jezdí teď daleko do práce... 🙂 no a mamka mi taky navrhla, že klidně můžu být po porodu ještě u nich, ale to jsem zamítla, aby si hned mimčo zvyklo ve svým 🙂

no jsem zvědavá, jak to zvládneme vše skloubit 😅

martinka1981
7. zář 2010

@jindri
@ojo no veru vyzera to tak že si budeme musieť poradiť same 😀 moja mama zomrela ked mala Miška 2,5 mesiaca ☹ le tiež by som sa od nej velkej pomoci nedočkala,ale je mi luto že nevidi Mišku rasť a neuvidi ani druhu malú. Ja mam inak take myšlienky či zasa niekto nezomrie ked sa nam narodi druha bambulka 😔.........ale už mi asi šibka zo všetkeho. Ja mam muža fajn,len vždy treba okolo firmy niečo vybavovať a ako naschval sa aj niečo stane a potom nevie čo skor a nema čas. Aj Miška ked sa narodila tak sa pos...o čo sa dalo a väčšinou som bola sama doma a ešte aj popôrodnu depku som mala,no čo vam budem hovoriť 😀 😝

jituskak
7. zář 2010

ahojky, hádejte co je novýho? 😉

krista
7. zář 2010

@jituskak to neni tak těžký 😅 takže gratulace k Tadeáškovi 😵 jaký byl nakonec porod? Dneska vás pustili a co doma jak to jde? 🙂

ojo
7. zář 2010

@jituskak jéé gratuluji 😵 😵

krista
7. zář 2010

@ojo na který datumek čekáš ty? 😀

jindri
7. zář 2010

Martinka: to je mi líto. Uf, to musela být rána ☹ Nic se neboj a takové myšlenky zažeň 😉 Určitě se nikomu nic nepřihodí. Jo o poporodních náladách mi ani nemluv 🤐 Já jsem snad celé šestinedělí probrečela 😅 teď mi stačí nálady, co mám v těhu, jsem protivná sama sobě a co teprve okolí 😅

martinka1981
7. zář 2010

@jindri veru aj bola 😝
ja som teraz niekedy taka nervozna 😒 aj z malej,potom na nu aj zakričim a potom mi je to luto ☹ niekedy je toho na mna dosť a rozmyšlam či zvladnem 2 deti 😔 ......ale zase na druhej strane čo by sme bez deti robili že?? ked ju večer uložim a som pri nej kym zaspi a hladi ma s tymi malymi ručkami tak je to krasny pocit a nemenila by som za nič 😉.

andu
8. zář 2010

@jituskak : Gratuluju moc! 🙂 Jak to jde doma? 🙂

krista
8. zář 2010

@martinka1981 tak večer když moje děti sladce spí se mi líbí taky nejvíc 😀 a pak v těch komických situacích když si hrajou nebo se smějou na celý kolo, to je paráda 😵 ale ty stavy v těhotenství jsem teda mívala taky, chvilku to kolem 17tt vypadalo tak, že budu muset jít na potrat (jak mě strašili) tak to jsem teda hodně obrečela a řekla si že jestli budu muset, tak další dítě už nechci, naštěstí to dopadlo dobře 🙂

mizulienka
8. zář 2010

ahojte maminy, mozem sa k vam pridat? 🙂 diagnozu na to mam 😀 deticky mame skoro po sebe a vcera to bolo na slucku....ten starsi ma vie dobre rocertit a drobna zasa vela toho nenaspala...ale vidim, ze tu asi taka nie som sama 😉

@krista dufam, ze aj moje deti sa budu vediet spolu hrat, vravia, ze to je najvacsia vyhoda toho, ze su deti tak skoro po sebe 🙂

u nas prsi, ale aj tak pekny den vam vsetkym prajem, hlavne nech mame pevne nervy a vela usmevov 🙂

krista
8. zář 2010

@mizulienka určitě se můžeš přidat 🙂 Určitě si budou umět hrát akorát to bude chvilku trvat, myslím tak cca do toho 10měs. třeba, je to asi individuální a taky jsou teda boje o hračky, samozřejmě co má jeden chce hned druhej, ale na to jsem našla fígle v knížkách 😀 a docela to funguje, teda na Kristý, na Lukyho zatím ne, tomu je všechno jedno, i moje zákazy, buďto se rozeřve nebo se mi vysměje do ksichtu 😀

Koukám kolik je tu najednou maminek, už se tu ani nevyznám, to je super kolik nás je s malým věk. rozdílem 😵

krista
8. zář 2010

Ještě dotaz v kolik vám děti chodí spát a v kolik vstávají?
Moje děti teda vstávají v 5-6h, přes den spí od cca 12h-14h (někdy míň) a večer jdou po 19h 🙂

smardik
8. zář 2010

koukám že nás hezky přibylo 🙂

@krista oba chodí spát ve 20 a usnou hned, Tomášek vstává mezi 7.30-8 a Honzík vstával taky tak, ted po návratu se to zhoršilo a vstával v 6 ale dneska už zase v 7tak snad se blýská na lepší časy, v noci se ted oba budí kolem 2na mlíčko-naštěstí se sehrají a budí se najednou takže udělám mlíko a dám ho Tomáškovi a já jdu dát Honzíkovi. jinak přes den mi Honzík spí ještě 3x, Tom spí od 12-15 a Honzík naštěstí taky a ten od 13-15

krista
8. zář 2010

@smardik ty jo Honzík ti spí třikrát a ještě 2h takhle odpol. jo? Tak to máš fakt spavý děti, závidím 😀 😵

Naši noc jsem radši nekomentovala, Kristý už mlíko v noci nedávám, to jsem utla když ji bylo 10měs. učili jsme ji spát celou noc, občas tam jdu k ránu když ji něco vzbudí třeba v 5h ukecat ji aby ještě spala nebo se mi někdy vzbudí na záchod (je bez plínek) a Luky no to bych asi nespočítala kolikrát se budí, fakt ne 😅 včera jsme tam byli asi tak 5x než jsme šli spát a spát jsme šli asi v 22h, v noci to ani nevím, vstávám jako mrtvola a na hodiny koukám, ale ráno si nic nepamatuju 🙂 Jinak dávám Lukymu mlíko až tak kolem 4h nejdřív, záleží jak se budí 🙂

majatob
8. zář 2010

dobre ranko 🙂
@krista u nas se spi zhruba - Beata dopoledne hodinu, odpoledne hodinu a pul, Tobias pres den nespi a v noci od pul devate do pul sedme rano 😝

@jituskak moc gratuluju 😵 😵 😵

@mizulienka taky te tu vitam 🙂

my dnes jedem hlidat kamaradce a pak vyrazime na namesti, je tam nejaka akce, koncerty, akrobati na kolech a tak, snad nam vyjde pocasi 🙂

krista
8. zář 2010

@majatob na počasí držím palce, i když teda nevím, u nás to spíš vypadá že začne padat sníh, to abych oprášila zimní bundu 😅

smardik
8. zář 2010

@krista nene 3x i s tím poledním spánkem 🙂 no Honzík spal už v porodnici celou noc a zůstalo mu to a až v Motole se zhoršil ale už se lepší a Tom čím je starší spí líp 🙂 a mlíko v noci jednou má, dám mu ho a vypije ho usne, bez něj by mi tu hodiny řval

krista
8. zář 2010

@smardik tak on je mladší než náš Luky, ten se rozhodně hlady nebudí 😉 nespal nikdy.

smardik
8. zář 2010

@krista u Toma to podle mě hlady taky není spíš zvykem ale občas spí i celou noc nebo třeba do 9-tak jednou za měsíc

krista
8. zář 2010

@smardik tak to se mi opravdu ještě nestalo 😅 jednou nebo dvakrát spal do 8h a to už jsme byli s MM nervní, ale hodně v noci brečel tak to naspával, on jakmile jednou spí tak že se nebudí, že třeba v 19h padne a usne tak ve 4h uzná že už naspal moc a vstane... tak je asi lepší když k němu celou noc lítám, protože to už mi opravdu přijde šikanování z jejich strany abych tak brzo vstávala 😀 😝

krista
8. zář 2010

@smardik a jak jste na tom vůbec s hojením po operaci, vše OK?