Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
21. čer 2011

@majatob Jo zlaty, hlavne kdyz zlatej Tobi mlatil Bibi 😀 Muj Martin je taky zlatej, hlavne kdyz sebou vzteky mlati po zemi 😀

jasekd
21. čer 2011

@krista No zatim to pripisuju tomu, ze to mam chvili (dneska tyden), to krvaceni po sexu muze bejt podrazdeni (ale nic jsme necejtili) nebo treba uz menses, co ja vim... Protoze s Martinem jsem to dostala cca 3 mesice po porodu (kojeni jen castecne, v noci dlouha pauza), tak ze by ted uz? V. ma dva mesice a kojim plne, ale v noci taky spinka dlouho 🙂 Snad se to usadi, ja byla zvykla na intimky denne, tak se to da prezit, kdyz to nebude teda furt 😝

majatob
21. čer 2011

@jasekd 😀 😀 😀 😀 😀 zrovna dneska je T. tak zlatej, ze bych ho nejradsi prodala 😀 😀 😀

jasekd
21. čer 2011

@majatob Kdyz je zlatej, tak bys hodne utrzila 😀 😀 😀

majatob
Autor odpověď smazal
Zobraz
majatob
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdezli
21. čer 2011

@majatob A pak ze se nudis 😉 😀 😀

smardik
21. čer 2011

@majatob aspon se nenudíš, asi ví cos tu psala tak se snaží zajistit ti at se nenudíš

no my se nudit určitě nebudem, zrovna jsme přišli od psycholožky a moje podezření se potvrdilo takže budu mít dost práce s Tomem at se zlepší

majatob
Autor odpověď smazal
Zobraz
majatob
21. čer 2011

@smardik co jste se dozvedeli? 😒

zdezli
21. čer 2011

@majatob tak to jooooo, no my teprve pred 2 hodinkami vstavaly a ja dumam, zda jit ci nejit ven - vypada to na dest a me uz nohy moc taky nenesou 😝

smardik
21. čer 2011

@majatob vývojové opoždění cca o 18 měsíců, vývojová dysfázie. Odpoledne jdu domluvit logopedii, budeme docházet do rané péče, doporučuje podrobné neurologické vyšetření na Fifejdách- je to pobyt na 2nebo 3dny a tot vlastně vše. prostě ani jedno dítě nemůže být zdravé, na třetí asi odvahu mít nebudu

majatob
21. čer 2011

@smardik jej, to me moc mrzi 😒 jak se to resi? logopedie, cviceni? asi budete muset hodne pracovat aj doma, co? a jaky jsou sance na zlepseni? S cim ma vlastne problem?

smardik
21. čer 2011

@majatob jo logopedie -ideálně tak 3x týdne u logopedky, doma každý den, logopedická školka. šance na zlepšení se časem uvidí někdo začne mluvit ve 4, někdo v 8 a někdo bohužel nikdy, uvidíme jaká bude spolupráce a jak se bude vyvíjet dál.Problém má v tom že nemluví -ten viditelný problém ale je celkově opožděný, Honzík toho umí momentálně víc než on. kdybys měla čas a zajímalo tě to tady je to hezky popsané http://www.logopedonline.cz/stranky/vady_reci/v...

majatob
21. čer 2011

@smardik jak jsou tam ty priznaky nevis pro jak stary dite jsou mysleny?

jasekd
21. čer 2011

@smardik To me mrzi, i kdyz ses vlastne dozvedela to, co uz jsi cekala, vid 😖 Hlavne ze se vam bude nekdo venovat, ja nakoukla tenkrat do te nestandardni diskuse a neni to lehka prace s detma... To treti bys mela urcite za odmenu, ale chapu, ze nebudes mit treba odvahu, uz jste si staorsti uzili dost. My snad mame za odmenu V., i kdyz je na vsechno jeste brzy a treba u nas v nemocnici se nedela plosne sono ledvin 😕 Takze vim prd, zda to nahodou nema taky, muze byt rodinnej vyskyt 😝 S Martinem je to v tomto ohledu mozna na dobre ceste, vice ukaze vysetreni v zari... No a za 3 tydny nas ceka neurologie, tak uz se bojim 😝 Martin si tedy poprve sam stoupnul predevcirem, u jidelni zidlicky, ale moc se mu nechce, musime ho lakat a premlouvat a buli, protoze se boji, tak ho nenutim... Psychicky vypada snad dobre, ale to je jeste malej. Odkdy ty jsi vlastne mela podezreni na tu dysfazii?
@majatob U Tobiho to je nejaka forma protestu ci co? Ja se takto utesovala, kdyz jsem vytirala vyteklou pracku (jak delam moc veci najednou, nehodila jsem do umyvadla slauf a vypoustela na zem, nastesti jsme to chytli hned a k sousedum nenateklo), ze aspon radne uklidim 😉

smardik
21. čer 2011

@majatob záleží ti na dr. mě náš přesvědčoval že Tom je v pořádku a má do 3let čas a až pak to mám řešit ale co si píšu s holkama tak bych řekla tak po tom druhém roce. ale fakt je že už ted vidím rozdíl u Honzy a Toma, Honzík je na tom líp i když je mladší o 15 měsíců, jeho vývoj je normální

smardik
21. čer 2011

@jasekd jo čekala jsem to, já se právě na dnešek i těšila, protože se něco konečně děje. Víme co mu je a můžeme něco začít dělat, jak jsme nevěděli bylo to na houby. No třetí uvidím, chceme ale Honzík srdíčko, Tom tohle fakt budu mít strach že třetí bude mít něco mnohem vážnějšího . no já ted přemýšlím nad tou neurologií zda kvůli tomu vyšetření jít na 2nebo 3dny do nemocnice

krista
21. čer 2011

@jasekd a ještě dotaz blbej nemáš pocit cizího tělesa v těle? 😅

@smardik to mě moc mrzí 😔 držím vám palce a posílám hodně sil 😔 ´

majatob
Autor odpověď smazal
Zobraz
majatob
21. čer 2011

@jasekd hahaha, taky jsem nedavno vytirala koupelnu, narvala jsem do pracky moc pradla a jak poskakovala pri zdimani, tak vyletela hadice z vany, nastesti az pri poslednim zdimani, ale povoden dobra, k sousedum nastetsi taky nic neproteklo 😀

jasekd
21. čer 2011

@smardik Hlavne ze Honzik se spravil a treba nebudete muset uz na zadnou operaci (myslim, ze jsi psala, ze asi jeste jedna bude? Nepamatuju presne), a jinak vam dela radost. Ono musi byt hrozne, kdyz ma decko nemocne srdce, ale ta zalezitost s Tomikem bude pro vas mozna jeste narocnejsi, co? Ja snad lip nesla, ze M. bude muset asi na operaci nez to, ze je motor. tak pozadu, u tohodle mela jsem pocit, ze jsem neco zanedbala ( kdezto nemocnou ledvinu jsem fakt nezpusobila) 😖 i kdyz jsem se mu venovala myslim akorat. Coz ty jsi mohla mit ten pocit taky a je dobre, ze ho takhle diagnostikovali a budou to resit. I kdyz ty komentare a pohledy okoli jsou aspon u nas nekdy dost blbe 😠 Ja bych do te nemocnice sla, holt manzel by si vzal dovolenou a hlidal druhe dite, ale sla bych.

krista
21. čer 2011

@majatob budete asi potřebovat větší tu pračku 😀

majatob
21. čer 2011

@krista asi brzo jo 😀 ted peru denne 2-3 pracky, ale vyjimkou neni ani 7 pracek za den kdyz se pustim do velkyho uklidu 😀 😀 😀

krista
21. čer 2011

@majatob Jééééžiši no to je něco, já peru jednou až 2x týdně, pokud nejsou děti nijak zvlášť zaprasený tak nepřevlíkám 😀 ty máš asi látkovky nebo ne? Ale víš co jsi mi teď připomněla 😅 že na mě čeká už 2h vypraný prádlo v pračce 😅

jasekd
21. čer 2011

@krista To zni jako paranoidni blud 😀 Kupodivu nemam, ten pocit mi nejak nevadi, nemam cas na blbiny 😀 Ale... Jak jsem psala, po zavedeni jsem dost krvacela, coz je normalni, to ustalo na male spineni, tak jsme na to vlitli 😝 Pohoda, zadnej problem, nic jsme necejtili, nic nebolelo, no a zas to krvaceni, coz pisou, ze muze byt znameni, ze se telisko posunulo (cili by me jeden sex stal 5500 😀 ) No hledali jsme to vlakno jak pitomy, musi se to dat nahmatat, ja nikdy nedelala nejakou tu antiko metodu, jak si posuzujes stav cipku apod, takze to nejak neumim, no ale nasla jsem 😀 Manzel taky a shodli jsme se, ze to je to vlakno a ne spodek Mireny, ze by to vypadalo jinak, bylo by to cejtit... No ale plasila jsem dobre. Kazdopadne do UZ kontroly za mesic si dame pro jistotu pozor.
@majatob No jestli mi tohle bude delat Martin, kdykoli ja mam nerv, tak u nas bude potopa porad 😅 My delali tak trochu BKM a ted s V. to slo dost do kopru, jak nemam cas, treba dnes po strasne dlouhe dobe pokakana plina, vedela jsem, ze tlaci, ale nestihla ho, pac jsem kojila. Curani uz nechytame 😖

smardik
21. čer 2011

@jasekd Honzíčka a další operace nevíme, záleží na vývoji a ten nikdo nedokáže odhadnout, takže podle dr. už nemusí být žádná operace ale i 2nebo 3můžou být, ale pokud budou tak už ne jak ted že mu půjde o život, už by to byli plánované operace - někdy v přededškolním věku. Ono je to těžké srovnávat u každého z kluků je to něco jinéh ale trošku lehčí je to u Honzíka-věděli jsme že mu jde o život ale že až bude po operaci tak že bude vést normální život, bez omezení-jen ne vrcholový sportovec. kdežto u Tomáška je to na delší dobu a může to být i na celý život-v horších případech, věřím že jeho to nebude, ovlivnuje to ho i nás a celkově jeho vývoj, pomoc není žádní-Honzu operovali a bylo tu, u Toma to tak nejde můžem jen chodit na logopedii a cvičit, procvičovat všechny oblasti protože to nezasahuje jen mluvení, nemá problém jen s mluvením ale celkově
jo já to taky vidím že do té nemocnice půjdem at víme že tam není ještě něco ono s vývojovou dysfázii často byvá i autismus-ten dneska vyloučila,mentální retardace,epilepsie apod. ale pak ve škole i dyskulkulie apod. ale zvládneme to. jen manžel to mus rozdýchat

jasekd
21. čer 2011

@krista Tak to pradlo vyndej, nebo bude smrdet 😝 😀 Ja pouzivam latkovky a ta pracka jak vypoustela na zem, to byl strasnej smrad, ten cpavek z plinek 😝

jasekd
21. čer 2011

@smardik Presne tak jsem to myslela... Honzik hruza, slo mu o zivot, ale pomohli mu a je to, snad uz bude jen dobre. S Tomikem vas ceka obrovsky kus prace, drzim palce. No a chlapi to nesou hur, u nas taky, jak ta ledvina, kdyz manzel konecne pochopil, o co jde, tak to opozdeni, kdyz si precetl ve zprave "motoricka retardace", tak se zhrozil, ze mame postizene dite 😖 To slovo retardace v nem vyvolalo uplne paniku. Snad to manzel co nejdriv zpracuje a bude vam oporou, protoze tahnout to sama je velmi narocne.

krista
21. čer 2011

@jasekd no ale každej komu řekneš že si necháš dát tělísko ti řekne že má strach z pocitu cizího tělesa 😀 tak se na to ptám víš 😀 a nic jste necítili? Neni to škoda? Něco cítit bych chtěla 😀 😀 😀 no stav čípku taky moc dobře neumím posoudit, takže kdybych se měla řídit plodnýma a neplodnýma dnima tak máme za chvilku třetí 😀 to jste dobrý že jste to našli, aspoň jste měli zpestření 😅

Jo a Kristý se mi počůrává když se ona vzteká, což je často že se vzteká, ale musí mít teda megahisterák, jinak docela dobrý, jsem zvědavá ale jak to naučím Lukáška bez plínek 😲

@smardik vůbec bych nečekala že to bude s Tomáškem tak komplikované, myslela jsem si, že se může časem srovnat a nikdo to na něm třeba nepozná 😔