Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
9. led 2012

@eveluska Novos jen vzadu. Zadni jde az do lehu, ale je tam takovy "hrb" mezi operkou a sedaci casti, takze taska je urcite vhodna, ja mam od kamosky starou z Deltimu tusim, tak bych koupila v sekaci nejakou nejlevnejsi a je to.
Spani starsiho je problem. Predni nejde az do lehu, Martin navic, kdyz se V. narodila, jeste neumel sedet, tak jsem ze zacatku moc daleko nechodila, spis se tam trapil. Ty mas ale dite starsi a motoricky OK, kdyz ma M. krizi, pripasam mu pasy i pres ramena, sklopim, a usne, ale pohodlne to extra neni 😅
Kosik je pristupny dobre, neco tam nacpu, ale ty 4kolky maji o moc vetsi... Mam velkou tasku Emitex na kocarek a vetsinu vozim v ni, abych to i mela po ruce.
Ty 4kolky budou podle me hur ovladatelne a valit ve snehu 4 stopy mi prijde v nasich podminkach sileny. Kdyz je nejhur, zvednu kocar na to predni kolo a jedu po nem, par metru to jde.
Jeste jedna vec u toho Jane, ja mam 167, manzel 180 a muj tata 183, bejt vetsi, tak uz se musi ke kocaru hrbit, ale ja mam starsi model, treba je ted ta rukovet vic vysouvatelna.
Hele, kdybys ho chtela videt nazivo, muzes se na nej prijet podivat k nam 😉

eveluska
9. led 2012

@jasekd diky moc 🙂 no ja si nejak myslim, ze pristi zimu uz ho asi spis potrebovat nebudem... ale je fakt, ze vlastne nevim - jak dlouho myslis ze ho vyuzijete vy? mne totiz uz ted sam normalne chodi, takze u nas bude spis kombinace tapkani a na nebezp. mistech a na nakupech apod. v kocare....

jasekd
9. led 2012

@eveluska To je fakt, jsem si nejak nespocitala, kdy to cekate... Uplne stejnej termin jako jsem mela s M., a on ho dodrzel 🙂 Martin teprve ted zacina dobrovolne chodit, jako ze udela par kroku v prostoru po byte, vyleze na chodbu k vytahu, dojde do vytahu, ale stejnak se radeji pridrzuje, takze zimu odjezdime a pak se uvidi, ale pocitam, ze dlouho, kdo vi zda ne i za rok, ale to uz snad bude spis skejt a normal kocar, mohli by se nejak stridat, ale ona Venynka zatim vypada podobne jako bracha, zadnej rychlik 😝 Pokud ho nemusis tahat nikam do schodu, tak 4kolky bejvaj prostornejsi, kosiky obrovsky, to se mi libi, ale ovladatelnost byva horsi (nekdo si tady stezoval na ten Jane twin two, a nekdo u nejakyho kocaru psal, ze pri najezdu na chodnik prizvedava nohou a ze je to jako normalni 😅 Neni to normalni, powertwin prizvednu jen za rukovet jako klasickej kocar). Taky jak casto jezdis autem, ten muj se paradne a lehce sklada a nezabere moc mista. Ja autem nejezdim vubec, jen s manzelem na vylety, vsude litam pesky a hodne specham, tak my asi budem kocar pouzivat dlouho 😝

tulka3
9. led 2012

my mame rozdiel presne tych 20 mesiacov, prvy pol rok bol narocny, ale dalo sa to zvladnut, je to takmer ako mat dvojicky, treba si vediet zadelit cas aj energiu aby sa starsie dietatko necitilo zrazu odstrcene, ale inak odporucam, deti su si blizke, ked mensie zacne sediet, uz sa aj pohraju, spojis dve materske a ked raz nastupis do prace, tak uz napevno, ak teda planujes dve deti...ja by som nemenila 😉

luciana43
10. led 2012

Ahojky, tak já bych taky neměnila, ale tak jak byl první rok a půl v pohodě, začíná to bý náročnější 😉 Jsou to tak dva měsíce co Dominik začal docela dost žárlit na sestřičku a hrozně mamánkovatět 😒 Chytá hysteráky jen když má chvilku zůstat třeba u babičky - a to tam jezdily oba na celý víkend jednou za čtrnáct dní a rádi nebo když ho jde uložit do postele tatínek,že chce spinkat s maminkou atd. atd...... Doufám, že toto období brzy přejde, co myslíte ???

romcovaklarka
18. led 2012

Ahoj holky, ta diskuse je dloooouhá 😅 tak se zeptám, nezlobte se. Jste tu některá, co jste měla druhé dítko sekcí? Jak jste to dělaly, když starší prcek ještě potřeboval často zvedat (koupání, autosedačka, židlička...)? Měly jste někoho, kdo vám pomáhal? Opravdu jste ho nezvedali nebo jo? Je nějaký způsob, jak to dělat "opatrně"? Nějaké fígle? Dělá mi to trochu starosti 😅 pač jsem první měla sekcí a tak se nedá vyloučit, že to dopadne taky tak, i když bych radši, aby ne... Vím, že je tu diskuse i o císaři apod., ale tam zas nemusí být holky s dětma brzo po sobě, tak se ptám i tu 🙂 Díky moc.

editah222
18. led 2012

@eveluska já mám baby jogger city select a jsem s ním moc spokojená. Je fakt, že hluboká korba je celkem malá, ale ty budeš mít miminko narouená tak, že do fusaku už by nejspíš šlo do sportovní sedačky.
Pokud by tě ten kočárek zajimal tak ti napíšu něco víc. 🙂

eveluska
18. led 2012

@editah222 dekuju 🙂 ja furt cekam na vyjadreni muze, ale mne se zrovna tenhle docela dost libi 🙂 na kolik te vysla cela sestava?

editah222
18. led 2012

@eveluska kolem 18tis, kočárek+2 sportovní sedačky+ hluboká korba s nánožníkem.
Pláštěnek jsem se nedočkala tak jsem koupila univerzální.

S kočárem se všude vlezu, obě děti se tam krásně vyspí a když jdu ven jen s jedním tak nikdo nepozná, že to je sourozenecký kočár. Má i celkem velký nákupní koš. Editka (starší) má ted skoro 2,5 roku cca 92cm a krásně se tam vejde. Použivám ho dýl jak rok (začala jsem ještě před narozením chlapečka) a kočár vypadá jak nový, to se třeba o mém původním mono kočáru Teutonii Spirit rozhodně říct nedá 😠
Jo a má sice nafukovací kolečka, ale taková ty co skoro nejdou propíchnout, no, rozhodně jsem je ještě nepíchla. Ani se nemusí dofukovat nebo tak.

eveluska
18. led 2012

@editah222 diky moc 🙂

editah222
18. led 2012

@eveluska není za co 🙂

gabcamyska355
19. led 2012

Ahoj je mi 35 let mam uz doma 7 leteho syna bude mu uz 8 let ted v kvetnu ,loni v cervnu se nam narodila petruška ted ji je 7 mesicu a pred tydnem jsme zjistili ze jsem tehotna opet chci se zeptat jake to je mit deti tak blizko u sebe?V nasem pripade to bude nejakych 15 mesicu.Gabina

eveluska
19. led 2012

@editah222 jeste prosimte - jdou ty sport. sedacky uplne do lehu? myslis, ze bych se obesla bez hluboky korbicky, ze bych mimco dala do sportaku na lezato v nejaky vlozny tasce? Je pravda, ze na to pasuje autosedacka MC? kdyz na to jde mc, myslis, ze bych mohla pouzit korbicku z quinny? ta ma totiz stejny adaptery.... tim by mi dost klesla porizovaci cena 🙂

ridarida
19. led 2012

@eveluska ahoj, já jsem před cca 14 dny prodala po dětech ABC ZOOM, tak pokud je tvůj výběr kočárku stále aktuální a chceš se na něco zeptat tak se ptej, měla jsem ho z druhé ruky, ve výbavě 2x sportovní, 1x hl., 1x autosedačka a maximální spokojenost.

eveluska
19. led 2012

@ridarida diky 🙂 kdyz me neco napadne, tak jsem rada, ze mam koho se zeptat 😉

ridarida
19. led 2012

@romcovaklarka ahoj, já měla oba prcky sekcí, druhý císař se mi hojil déle než první -tak nějak celkově to chtělo více času, nijak jsem se neomezovala před porodem ani po něm, jen jsem ze začátku cca 6 týdnu nenosila obě děti nejednou (myslím jako mimi v autosedačce na jedné ruce a ve druhé starší) a hlavně když jsem starší přebalovala a převlékala na komodě tak z oblibou ze vzteku kopala -po prvním kopanci, kdy jsem myslela že mi prasklo šití, tak strašně to bolelo, jsem už byla na její rány připravena, stala jsem jakoby dál a zatínala břicho a už vpohodě

romcovaklarka
19. led 2012

@ridarida Díky moc za zkušenost, tak to nevypadá tak hrozně. Snad to půjde 🙂

editah222
20. led 2012

@eveluska bohužel, ty sportovní sedačky nejdou do lehu, jsou to takové ty houpačky, takže opravdu musí být i hluboká korba. Co se týče toho jestli by na pasovala korba z Quinny tak si myslím, že ne, ale můžeš to někde v obchodě zkusit. Autosedačka MC na Baby jogger být může.

janaaa3
21. led 2012

ahoj holky, chci se zeptat...jsem z tehle vypoctu uplne zmatena..nejak jsem nepochopila porodne..ja mam hruby prijem 9000 a pritel 16000, jelikoz jsem od zacatku teh.na rizikovem a pobiram jen nemocenskou, myslite si ze mam narok na materskou? s pritelem nejsme svoji. moc dekuju 😉

janaaa3
21. led 2012

@janaaa3 aaa toto bude nase prvni detatko 🙂

romcovaklarka
21. led 2012

@janaaa3 Ahoj, napiš si spíše sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodne-..., tohle jsi v diskusi pro "děti narozené brzo za sebou" 😝

zlilly
29. led 2012

Tak vy tu pořád řešíte sourozenecký kočárky..... já furt doufám, že to zvládnu s jednokočarem + nositko. velkej je zvyklej se nosit, takze nebude mit problem a navic uz mu bude 21m a chodi už velice hezky. krom toho bude leto, tak se mu bude i chodit snaz nez ted ve vsem tom zimnim obleceni. navic tusim, ze prvnich par tydnu nikam daleko vyrazet nebudeme, max tak na hriste a tam dojde. ted jeste tak aby dokazal dojit do obchodu a zpatky a uz nebudu mit vubec problem. teda aspon ne tady v okoli. ale desi me mesto. precejen behaci dite je dost zranitelny, tak se bojim spis o tohle. asi mesto dost omezime, aspon na nejakou dobu.

mischka07
30. led 2012

Ahoj, holky, zdravím vás.

@romcovaklarka ahojky, mám dcery 15měs od sebe, obě sekcí. Mladší je ted 17měs a můžu říct, že druhou sekci jsem snášela líp než první. Hojení sice dělalo větší problémy, ale nebála jsem se děti zvedat, nosit autosedačku i starší dceru. Vše v pořádku. Věřím, že i u tebe to bude ok a držím palce ! 😉

jinjin
31. led 2012

Ahoj, pročetla jsem poslední čtyři a pár prvních stránek diskuze, ale setkávám se spíš s názorem na děti rok a půl od sebe... jak je to s dvouletým odstupem prosím? Dá se bez kočáru nebo mám počítat, že dvojkočár budem pořizovat? Děkuju moc!

helulela
31. led 2012

@jinjin zkus mrknout ještě tu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/rozdil-m... Sice to tam taky plevelím svými dětmi rok a půl od sebe, ale dvouletých je tam víc.

reruna
31. led 2012

@romcovaklarka já měla oba porody sekcí, rozdíl mezi nima je 2 roky přesně, takže už nebylo tolik potřeba staršího zvedat a nosit, v podstatě vše, na co ses ptala uměl sám a když jsem ho chtěla pomazlit, tak v sedě a jednou rukou jsem si pořád chránila jizvu, než se to aspoň trochu zahojilo... no a po těch asi 2-3 měsících už jsem ho pomalu začínala zase občas nosit, ale to bylo spíš na pomazlení, než kvůli tomu, že by někam neuměl sám vylézt, kdyby byl ale rozdíl menší, tak by to podle mě problém byl, musel by ti někdo pomáhat, protože ty první měsíce bys opravdu neměla zvedat nic těžšího, než miminko...
@jinjin my jsme dvojkočár neměli, dokonce jsme neměli ani skejt, ale my bydlíme na náměstí na malém městě, takže nikde jsme neměli daleko a na dlouhé procházky jsme prostě chodili pouze o víkendu s mm, kdy bral pro staršího ještě golfáč, doporučuju mít aspoň ten skejt nebo nosítko pro starší dítě, protože se občas zasekne a nechce jít dál....je to období vzdoru...mě teda ten dvojkočár občas chyběl, bylo by to určitě mnohem jednodušší, nosítko jsem sice měla, ale kvůli císaři jsem první 3 měsíce stejně nemohla nosit....

jinjin
31. led 2012

@helulela děkuju! mrknu
@reruna též díky za zkušenost!
nemohla jsem pro nedostatek času se tady prokousat k tomu, co mě zajímalo, tak zkusím vedle 🙂 díky!

zuzik28
1. únor 2012

@jinjin Ahoj, na věkový rozdíl dvou let bych kočár nekupovala. My jsme ho sice měli (děti jsou od sebe 19 m), protože mi to přišlo brzy pro Ondráška bez kočárku, ale jezdil (a to jen občas) do tří měsíců Kristýnky. Takže když mu bylo 22 m tak už tam vůbec nechtěl a pro nás to bylo zbytečné. Hned jsme ho prodali a pořídili skejtík a parádička. Hodně ušel sám nebo jezdil na odrážedle a občas stoupnul na skejtík. Ale prostě každé dítko je jiné. Každopádně, když kočárek mít starší nebude tak do něj nebude ani chtít. Aby se ti nestalo, že budeš vozit v sourozeňáku staršího do tří let 😀 😀 Protože přece když jezdí mladší sourozenec tak já budu taky 😉 🙂

jasekd
1. únor 2012

@jinjin zalezi na diteti. Ja se svym motor. opozdenym klukem budu kocar potrebovat i po druhem roce, takze za me ano, navic vse obstaravam sama, pesky, nachodim kilometry s nimi a vetsinou specham, pro me sourozenak k nezaplaceni, a stal me jety asi 2,5 tisice, takze mne to za to pohodli stalo, resp. neslo to jinak. Pro motoricky normalni dite bych rekla, ze staci skejt a mono kocar.

smardik
1. únor 2012

@jasekd Tomula má skoro 3 roky a 3měsíce a pořád se s kočárem tahám 🙂, naložím oba a jede se