Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

majatob
24. únor 2012

@pejtho neboj zvladnes to v pohode a starsi ditko sice o neco prijde, ale o mnohem vic veci bude "bohatsi" 🙂 ja mam druhou a tretiho a rok a 5 dni a k tomu jeste jednoho skoro 4 letyho 😀 a zvladam, teda aspon vetsinou 😉

zdezli
25. únor 2012

@pejtho Neboj, zvladnes to, zvlast kdyz mas pomoc rodiny! 😉 Ja mam deti 19 mesicu od sebe, manzela vecne v praci nebo na sluzebkach, vsichni pribuzni stovky km daleko a zvladame pomerne dobre, rekla bych. A za 9 mesicu bude dcerka taky uz o necem jinem nez ted, kdyz je 7 mesicni. 😉

pejtho
25. únor 2012

@jasekd
@misaskul
@majatob
@zdezli
Holky díky za podporu. Už jsem to trošku vstřebala. Ten první šok byla fakt síla, ale teď už jsem se uklidnila, promyslela co a jak a už se toho tak nebojím.
Jediné co mě mrzí, že manžel musel včera odjet a celý víkend pracovně pryč a tak jsme neměli možnost se v klidu poradovat.
Mám nutkání se pochlubit, alespoň rodičům, ale chci ještě počkat na kontrolu u Dr, tak snad vydržím 🙂
Jen budeme muset o něco dříve začít s nácvikem na samostatné spaní u malé-zatím se budí každé 3hodiny na kojení-kojit přestat zatím nechci, tak snad to nebude problém.

jajulin
25. únor 2012

@pejtho Ahoj, souhlasím se vším, co psaly holky přede mnou. Mám děti od sebe 22 měsíců a neměnila bych. A k tomu kojení: V době otěhotnění jsem syna kojila a byla jsem připravená ho kojit do konce těhu a pak po porodu tandemově. Nakonec se to vyřešilo samo asi tím nejlepším způsobem: v půlce těhotenství se sám postupně odstavil, asi mu to přestalo chutnat 🙂. Pokud tě kojení moc nevyčerpává a těhotenství nebude rizikové, není důvod přestat kojit - to mi potvrdila i moje mudr. Tak držím palce 😉 .

dlabinecka
25. únor 2012

@pejtho JAko bych četla svůj příběh 🙂 Rozdíl máme 16 měsíců bez dvou dní. Měla jsem stejné myšlenky jako TY. A výsledek? první tři měsíce byly divoké, ale ustálilo se to a pohoda. nemělnila bych. Dcerka určitě ochuzená není -ba naopak!! Zaprvé ma na hraní brášku, za druhé si jí užívám víc, protože si těch chvílí s ní vážim. nejsem zdeptataná tím,že jedu celý den totéž -jedno dítko mě rozptýlí od druhého 😉 Neboj, nechá se to 😉

pejtho
26. únor 2012

@dlabinecka: Tak to je fakt přesné 🙂 Moc díky za podporu. Já už jsem snad vše vstřebala, ale z toho stresu mi vyskákaly dva opary 🙂
Můžu se zeptat, jak jsi to dělala s kočárkem? Koukala jsem k tobě na fotky, že jste pořizovali tandemový, viď? Asi blbá otázka-ale bez toho to asi nepůjde, co? 🙂
Jinak máš krásné děťulky-Elík je už veliká princezna a má krásné jméno-já jsem taky Eliška 🙂

martinka.pida
26. únor 2012

Ahoj holky, jestli máte ještě místečko, tak bych se k vám vloudila 🙂. V září čekáme další přírůstek do rodiny k naší 11ti měsíční princezně 🙂.
@pejtho Neboj, to zvládneš levou zadní 🙂. Řikám si to každý den, když přemýšlím, jak ty dvě dětičky budu zvládat 😀. Naše budou od sebe 17 měsíců, takže tak nějak podobně jako u vás.
Taky ještě pořád kojím, teď už jen dvakrát denně. Hodně jsem to dcerce utnula, je hroznej závislák a přes den by na mě visela pořád, kdyby mohla.
Mně naštěstí neni nijak špatně, to fakt vyjímečně, ale ze začátku jsem spala i za chůze 😀. Už se to lepší a spala bych už jen tak jednou denně 😀.
Souhlasim s holkama, že prckům určitě nic nebreme, ale jenom dáváme. Budou si mít s kym hrát, starší budou mít o koho pečovat 🙂. Nějaká žárlivost asi proběhne, malá je pěkná žárlivka už teď.

xenia555
26. únor 2012

Ja mam medzi prvymi dvomi rozdiel 1 rok, 1 mesiac a 1 den. prvy rok to bol zaberák. Ale potom krásne roky, decká sa hrali spolu.

katren
26. únor 2012

@pejtho ahoj moja....no presne viem ako sa citis....ja mam medzi detmi 18 mesiacov a pred tyzdnom som nasla //, takze medzi druhym a tretim bude 15 mesiacov.....preplakala som cely den, ale uz som zo soku hadam von a zacinam sa tesit 😉

katren
26. únor 2012

@pejtho a my mame kocik BabyJogger City Select.... 😉

svetllana
26. únor 2012

Ahojte🙂 Ja mam medzi druhym a tretim 12 mesiacov a parada. Vsetky deti boli planovane, takze aj tento vekovy rozdiel 🙂 Teraz maju chlapci 2 a 3 roky a krasne sa vyhraju, rozumeju si..samozrejme aj s ich dalsim bratom 😉) A to zijem v zahranici, takze som na vsetko sama..ale s dobrym rezimom sa da uplne vsetko zvladat bez stresu 🙂 Drzim palce!

jasekd
26. únor 2012

@pejtho U nas by to bez tandemu neslo, deti rozdil 1 rok a 3 tydny, starsi motoricky pozadu, takze kocar jedina moznost, Jane powertwin, spokojenost maximalni! Lehkej, skladnej, dobre ovladatelnej, rucni brzda, projede i snehovou kalamitou...

pejtho
27. únor 2012

@katren: Ty brďo 🙂 Gratuluji, moc a zároveň tě obdivuji 🙂 Pro mě je teď asi největší problém si to všechno naplánovat. Postupně přicházím na věci, které jsem měla udělat a zařídit, než otěhotním s druhým mimi a teď jsem teda těžce ve skluzu. Také se pořád nějak nemůžu srovnat s kojením.
Já vím, že můžu kojit až do porodu, ale pořád mám pocit, že mě něco bude nutit to ukončit a malá to asi vycítí. Ale to jsou asi takové přirozené pocity.
Taky holky nevím, jak se spaním. Malá zatím nespí celou noc. Jak kojím, tak se budí každé 2-3 hodiny a má teď hrozný problém s usínáním. Než se narodí druhé, tak se bude muset přestěhovat do dětského pokojíčku, protože ložnice je tak malinká, že se tam vejde jedna postýlka a dost ☹

@jasekd: Na tomhle kočárku není pořádně vidět, jestli tam tedy může být i hluboká korbička a sporťák-jsou tam jen dva sporťáky, ne? My máme celkem nově koupené Peg Perego GT3 a teď to asi obrečím, že bych se ho musela vzdát 🙂
Ale zatím uvidíme-malá je celkem šikulka, takže třeba začne chodit brzo a stačilo by koupit třeba stupátko.
Mě se docela líbí kočárky co jsou vedle sebe-že je na obě děti krásně vidět. Na druhou stranu, je to zřejmě na úkor skladnosti, manipulace a nevím, jestli bych se s takovým kočárkem někam vešla 🙂

majatob
27. únor 2012

@pejtho ja mam taky Jane powertwin a stejne jako @jasekd velka spokojenost 🙂 u nas bylo rozhodujici aby byl lehkej, mel rucni brzdu (chodime s nim na brusle), sedacky za sebou (i tak jsem mela problem dostat se do domu) a byl za prijatelnou cenu...na zadnim sedadle jsem mela na mimi vloznou tasku a korbicka mi nejak nechybela. Jinak prvni a druhy dite si bez sourozenaku predstavit nedovedu, kluk hodne zarlil a potreboval se taky vozit a dost dlouho... u tretiho bych se bez neho asi obesla, vetsinou jsem brala Beco+golfky 🙂

majatob
27. únor 2012

@katren gratuluju ke tretimu drobkovi 😵 😵 😵 neboj, i tri rychle za sebou jdou zvladnou a je to super, nedokazu si predstavit, ze by to bylo jinak, ikdyz je to obcas samozrejme narocny 😵 😵 😵

pejtho
27. únor 2012

@majatob: Takže i pro novorozeně je tenhle kočárek vhodný? Zatím je brzy to řešit, ale uvidíme. Abych když tak začala šetřit 🙂
Jinak jsem koukla do tvého alba Sourozencké a děti jsou užasní parťáci. Dýchá z toho hrozná pohoda, tak mi to udělalo i hroznou radost 🙂 Děti takhle blízko jste měli plánovaně? Protože na těch tvých fotkách jsou všichni tak hrozně spokojení, že to snad musel být záměr 🙂

majatob
27. únor 2012

@pejtho taky, kdyz mas vzadu vloznou tasku, tak ta ma pevny dno a je to jak v korbicce 🙂 nebo jsem vozila v autosedacce nacvakle na prednim sedadle a starsiho vzadu, ale to spis vyjmecne na brusle, rychlej nakup apod. 🙂
jo, deti byly planovany vsechny 🙂 ono z fotek to vypada idylicky, partaci ted uz opravdu jsou super, ale taky jsou u nas obcas hadky a rvacky a zarleni a vztekani... 🙂 ale je fakt, ze prevlada ta pohoda 😵 😵 😵

jasekd
27. únor 2012

@pejtho
@majatob uz ti odpovedela, ani ja jsem nemela korbicku, s vloznou taskou je to pevne a rovne, samozrejme tak luxusni jako muj starej prostornej houpaci kocar to nebylo, ale mimino v pohode. Korbicka koupit jde, ale ani jsem se po nich nedivala, kupovala jsem to ojete na netu a tam jsou spis sportaky, navic je to spanelskej kocarek a navic tandem, takze si myslim, ze je korbicka malinka. Dcerka je taky pozadu a i kdyz sama nesedi, vozit se v tom narovno da i ted 🙂 Kocar vedle sebe, no pohodlnejsi pro deti, ale pro rodice podle me des. Nedostala bych se do baraku, do kramu , k doktorovi, navic tady u nas na horach bych neprojela, a zima je tu i 4 mesice snehu! Coz u Pelhrimova, podle profilu, muze byt se snehem obcas podobne, ne, Vysocina... za me urcite ne. Nemam zkusenost s dvojcaty, tam treba ano, ale pro deti s malym vek. rozdilem ne. Muze se ti stat, ze bude kocar treba nekam vynest, to si neumim predstavit, jak bych to delala, Jane s Vendulou (vazi ted 9 kg) unesu i ted, kdyz jsem nucena. Martin uz schody sleze, vyleze, nebo ho prenesu. POkud bydlis v RD a nechces nikam chodit, nebo muzes vsude po doktorech atd autem, pak klido, ale ja vsude pesky a doktoru mame mraky, tak bych si neporadila.

pejtho
27. únor 2012

@jasekd: No v tomhle máš pravdu, toho se právě bojím. Bydlíme v bytě a kočárek stejně zůstává v kočárkárně, ale mám pocit, že u nás by neprolezl asi ani dveřma do baráku 🙂
Jedna známá má děti také asi 16měsíců od sebe a kočárek nekupovala, ale starší kluk jí chodil už od 10ti měsíců. To u nás asi nehrozí, ale stejně si pořád říkám, že bych to raději zvládla třeba s tím stupátkem než s celým kočárem. Té starší bychom pak koupili jen nějaké golfáče... No budu muset projít internet, co se kde prodává a za kolik a uvidíme 🙂

majatob
27. únor 2012

@pejtho nebo pak je jeste buggypod, takovy pridavny sedatko na kocar, ale prijde mi to teda dost predrazeny 😝

martinka.pida
27. únor 2012

@majatob
@jasekd Holky, nemáte náhodou praktické porovnání ABC design Zoom a Jane powertvin? Abc jsem viděla naživo, zdá se mi nejprostornější a nejpohodlnější pro děti, ale zase pro mě je to docela kára a tahat se s tim...no nevim. Hodně jezdíme autem, takže pořád skládat, rozkládat, domu tahat do schodů atd...O Jané píšete, že je lehký a dobře ovladatelný, což by se mi zase opravdu hodilo, jen nevím, jak s pohodlností pro děti. Zatím nemám možnost ho nikde vyzkoušet.

majatob
27. únor 2012

@martinka.pida abc se mi taky libil, ale u nas byl problem s kocarkarnou, je dost dlouhej a proste bych se v te chodbicce nevytocila 😅 a pokud si dobre vzpominam byl o neco tezsi nez jane a nemel rucni brzdu (ted si nejsu ale vubec jista) a to mi s myma 50 kilama prislo jako docela blby kdyz si uvedomis, ze deti trochu povyrostou a sup, najednou ma kocar skoro 40 kg a udrz ho treba z kopce 😀 ale ted si s tim abc fakt nejsu jista, jestli to byl on nebo mi u neho vadila jen ta delka 😅

dlabinecka
27. únor 2012

@pejtho Díky 🙂 Eliška je nejkrásnější jméno na holčičku, co znám 🙂 TAky jich je požehnaně. S kočárkem -určitě hrozně záleží na dětetch a taky kde bydlíte. My sourozenecký máme, ale už půjde pryč, nepoužíváme ho. Eliška v kočárku sedět nechce, bud tape, nebo jede na stupátku 😉Ale bydlíme na vesnici, nemám potřebu rychle proběhnout městem někam na hřiště nebo tak. My se na hřiště nebo do krámu docajdáme pěšky 😉 Ale třeba první tři měsíce potřeba byl.
Věřim, já když se dozvěděla, že čekám druhé , tak jsem se rozbrečela, absolutně jsem nevěděla, co mám dělat, jak to řeknu manželovi, co bude... Ale dali jsme to a je to fajn!! S těma bobanama je legrace 😉 bude to v poho, neboj 🙂

pejtho
27. únor 2012

@martinka.pida: Já mám tedy zkušenost s ABC na jedno dítko a to jsem spokojená vůbec nebyla. Nevím, jak zoom, ale ten náš měl plastová kolečka, což je naprd, korbička byla hrozně malá a sporťák nešel položit úplně do lehu a byl hrozně úzký....

@majatob: To přídavné sedátko se mi ani moc nezdá. Přijde mi tam to druhé dítko hrozně vystrčené a cena taky nic moc...

martinka.pida
27. únor 2012

@majatob Těžší, než Jané bude určitě. Ruční brzdu taky nemá 🙂. My bydlíme na kopci, takže všema třema cestama, které k nám jsou, tak musíme z kopce a pak se tahat s kočárem zase do kopce 😠.
Já mám teda o deset kilo víc než ty, ale ta tíha mě taky děsí 😀. Máme sice docela velkej barák, ale zase do sklepa kočár dát nemůžu, takže ho tahám nahoru po schodech do chodby, neni zrovna největší, docela úzká.
Já fakt nevim 😀. Z kočáru mám větší depku, než z čehokoliv jinýho 😀

martinka.pida
27. únor 2012

@pejtho Plastový kolečka si u nás na šílených chodníkách a panelce nedovedu představit 😖.
Na ten buggypod jsem taky koukala, nelíbí se mi vůbec. Možná tak na nějaký to chvilkové sezení, když ti starší už bude převážně ťapkat, ale to u nás asi nehrozí. Počítám s tim, že minimálně přes zimu, i když by Verča chodila, tak ten tandem stejně využijeme. Pak snad už bude potřeba jen skate 🙂.

jasekd
27. únor 2012

@martinka.pida Nemam, jen s Jane. Je pravda, ze neni moc prostorny, ja mam starsuiho kluka drobnejsiho a jsem za to rada. Brzda je pro me naprosta nutnost, tady je kopcovity teren a kor v zime bez ni o hubu. A Jane ma nafukovaci kola, pro me tez skoro nutna podminka. Co si ctu ty vase podminky (kopec, tahani do schodu atd), tak ti Jane doporucuju, i kdyz jsem byla ze zacatku nestastna, jak tam napasuju fusak atd. No koupili jsme univerzalni nanoznik Emitex a nakonec se tam porovnal fusak emitex i nanoznik. Prece jen ta trikolka ma malinkou operku na nohy a pak se fusak pletl do kolecka, ale uz jsem to vychytali! U tandemu je podle me nejprednejsi pohodli matky, jinak se sedres, a deti budes mit o vic nez ja, takze v nem asi tolik casu jako ty moje nestravi. Mymu je 22,5 mesicu a ted teprve chodi, od Vanoc po byte a po chvili venku, ale furt pada a na to, aby sel sam na cas k doktorovi apod, to nevidim jeste tak rok 😅 Pak asi prejdem na skejt, ale ten tandem kocar mi prijde jak mono, neprekazi mi a nespecham na to, ho odlozit. Ze zacatku me stval, ale je to o treninku.

jancule79
27. únor 2012

@pejtho Ahoj, s tím sourozeneckým se sedačkama vedle sebe naprosto souhlasím s @jasekd, že to není na to, abys ten kočár někde zvedala a tahala. Mám děti od sebe 18 měsíců, měli jsme EasyWalker Duo. Super kočár, velká spokojenost, maximální komfort pro obě děti, prostorný, velká nafukovací kola, super do terénu, nebyl ani nějak extra těžký (tuším cca 15 kg, což na dvoukočár jde). Ale někde ho tahat do schodů s dětma, tak na to fakt nebyl. Bydlíme v rodinném domku, takže tam jsem si zaparkovala přímo na chodbě, takže jsem tohle neřešila. V baráku v bytě, to je úplně něco jinýho. S tou šířkou - kočár má 76 cm, takže projde v pohodě standardníma 80 cm dveřma. Jinak taky bydlím na kopci (v docela velkém krpálu), když byli kluci větší (mladší rok a starší 2,5 roku), používala jsem ho sem tam ještě na dlouhý procházky a to jsem vezla (s dětma) přes 40 kg. Ale nějak mi to nepřišlo. Z kopce taky v poho (nejdřív jsem se toho docela bála, že nemá ruční brzdu, ale šlo to).
Jinak souhlas s @dlabinecka, že strasně záleží na tom dítěti - jak a jestli je Ti schopno jít vedle kočáru (aniž by Ti někam utíkalo, pořád se někde zastavovalo atd.) Náš starší třeba začal chodit po 1. roce, na vzdálenost toho ušel hodně, ale v 18ti měsících by mi za Boha nešel spořádaně vedle kočáru. A taky jak už tady bylo uvedeno, hrozně záleží na tom, kam vlastně budeš chodit a jak hustý je tam provoz.

dlabinecka
27. únor 2012

@pejtho
Taky mám easywalker duo -klidně Ti ho přenechám 😅

zdezli
27. únor 2012

@martinka.pida my mame zoom a jse spokojeni - taky se snadno ovlada, na chodnik vyjizdim bez prislapnuti nohou, ridim ho i jen jednou rukou. Me na nem fascinuje ta moznost davat sedacky po i proti smeru jizdy - rada vidim na obe deti 😉 Na to, jak je dlouhy, je skladny a hlavne se sklada a rozklada pomerne snadno 😉