Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

saminomimino
28. kvě 2013

@veruvojtkova a jakto že finance blbí?muž aevidentně dře,to je děs,můj je už 5 měsíců bez práce,taky šílené ☹

veruvojtkova
28. kvě 2013

@saminomimino no jde o to, že muž má dluhy..vlastní blbostí si je nasekal a ted za to platí...někde jsem to tu už psala, že si zaplatil přes trvalý příkaz ručení na auto, ale neodeslalo se mu to snad kvůli podpisovému vzoru ale poslali mu vyrozumění na staré bydliště, protože to u nich zapomněl tenkrát nahlásit a už to jelo..jezdil bez ručení a nevěděl o tom a v zimě způsobil nehodu, nic velkého jen ´tuknutí, ale do hoodně drahýho auta a to ťuklo do druhého drahého auta a tím, že neměl ručení vše cáluje z vlastní kapsy, jejich pojišťovny z něj vytřískali vše co mohli a navíc platil X měsíců pokuty bez povinného ručení...no a do toho všeho přišel před vánoci o práci, byl bez ní několik měsíců, jen brigády atd, nikde ho nevzali,ale musel si půjčovat na ty měsíční splátky ohledně nehody jinde, aby k nám neposlali exekuci a prostě jsme se díky tomu všemu dostali do finančního srabu, je to jak začarovaný kruh...ted už několik měsíců práci má a je tam furt aby vrátil a vše poplatil, už aby to bylo za náma, je to náročný, když nejsou prachy, tak je to na tom vztahu znát..možná někde ne, ale já myslím, že ono se to vždycky negativně odrazí...a díky, já taky doufám v lepší zítřky, určitě to bude dobré🙂 a jak to zvládáte vy bez práce? držím palce at se něco najde..měla jsem pocit, že nějaký dobrý flek před pár měsíci objevil, co jsi tu tak psala...

agatice
29. kvě 2013

holky děkuju moc za názory a za takový ten klid který jste mi dodaly, že se to dá zvládnout. Když čtu jaké jsou opravdu problémy, myslím tím ztráta práce, vztah atd...tak tohle je proti tomu nic. Člověk musí mít oporu v chlapovi a pak jde vše snáz, nejsme na to sami a život je hezčí a lehčí.
Dík za tip na kočárky, já mám dnes teprve UTZ, já to zjistila že jsem těhotná minulý týden tak jsem zvědavá jak dlouho vůbec těhotná jsem. Ale jak mne to překvapilo tak už řeším co a jak bude teď. Máme rodinný dům takže s velkým kočíkem by asi problém nebyl, jen vybrat ten správný.
Kojila jsem ještě do března,ale poslední ms jsem měla v únoru. Test jsem si dělala v dubnu a byl negativní a teď minulý týden byl pozitivní. Sama nemám tušení jak se to stalo. Já neberu antikoncepci, nemůžu, mám špatnou srážlivost krve takže mi ji nedoporučili. Tak si manžel dával bacha a takhle to asi dopadlo 🙂 Karolínka je moc hodná , bude jí 8 měsíců příští týden a taky spinká a vyhraje si. Skoro vůbec neplakala jako miminko a ani teď né. Všichni říkají že máme neobvykle hodné dítě. Si říkám že to je za ty roky čekání a trápení.....

kacena4
29. kvě 2013

@agatice ahoj necitala som vsetky prispevky len posledny a neboj nebude to take zle ja som mala 3x deti po roku a da sa to zvladnut najma ak mas starsie kludnucke ako pises. kocik sa da zohnat aj lacnejsie dnes su uzasne vymozenosti a rozdiel 1,5 roka je uz ok, starsia ti bude chodit zahra sa na piesku, na zahrade kym ty sa budes venovat miminku . prvy rok bude narocny ale potom uz len lepsie a lepsie budu velky kamarati hrat sa spolu, pomahat si proste oddychnes si potom uzasne a hlavne tes sa ze sa ti znova podarilo otehotniet. napr. kocik obaby tamdem novy stoji len 300€ a je uzasny mam s nim len dobre skusenosti alebo phil&teds ale ten je drahsi ale su na dedinu vynikajuce a sedenie za sebou drz sa 😉 😉

agatice
30. kvě 2013

kacena- moc ti děkuju. Včera mi pan doktor potvrdíl 9+4 týden těhotenství´. Byl moc rád že si miminko nechám. Ptal se mě nejdřív jestli dítě chci či ne .Termín porodu mám 28 prosince takže budou asi zajímavý hektický vánoce, ale o tom život asi je ,že!!!!!!!holyk moc vám děkuju a snad vám nevadí že vám sem něco někdy napíšu 🙂

ciernavila
31. kvě 2013

ja som kupila tandem za 2 tisic z bazaru, lebo ked mi je zbytocne vyhadzovat vela za kocik ked ho mam len na chvilku /a doma 2 dalsie kociky/ a navyse neexistuje surodenecky s ktorym by som vliezla do nasho vytahu - sirka dveri 70 cm a do dlzky je tak 90 ked sa zatvaraju dvere a 100 cm ked sa zavru. Cize aj tak musim vybrat Ninu s vloznou taskou a kocik zlozit ale to je otazka par sekund. Zatial som s nim vysla len raz, pouzivam kombinaciu koloodrazadlo a hlboky kocar.

@agatice ja mam z bazaru tento, ale zohnala som ho lacnejsie - 2 tis a pani mi ho doviezla az do nasho mesta autom:

http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/kocarky-dvo...

Mam minivytah tak aj tak ho musim zlozit.

Tak o dva tyzdne sa dozviem aj ja ci nahodou necakam tretie,...no tiez by som to musela rozdychavat, len manzel to berie na lahku vahu a tvari sa ze by to bolo v pohode

ciernavila
31. kvě 2013

Teraz sa do vytahu skladame ako puzzle - Daniel v rohu,, kocar, ja natlacena s vakom, v ruke nad hlavou odrazadlo, mat tretie pojde jedine do satky lebo inak sa nevlezeme.

agatice
3. čer 2013

ciernavila- jak staré máš dětičký???Ten kočárek je moc hezký. Mě se moc nelíbí kočárky kde je dítko jedno dole a druhé nad ním. Nedovedu si to představit, že to maličké je skoro u země.

michaela_2
3. čer 2013

@agatice 28. prosince je narozena naše dcera 🙂

tarra27
6. čer 2013

Zdravím holky,
mám dvě holky 22měs a 7měs, za týden svatbu....uvažovali jsme, že si pořídíme ještě jedno mimi...minulý měsíc. Dělala jsem si testy, měla jsme spoždění a nic. Pak přišla MS. Partner se těšil, bylo vidět, že čekal, že těhoná budu. Nakonec jsem si říkala, že to tak má být a že kdo ví, jak bych to zvládnla, nakonec jsme se dohodli, že ne....smířila jsem se i s tím, že ted mimi ne a do budoucna že taky nejspíše ne....a Včera za mnou přišel partner, že měl podruhé sen, že jsme těhotná...přestože mám mít MS až příští týden, nedalo mi to a šla si uděla test a co ymslíe?? jsem těhotná. To znamená, že až se mimi narodí, budu mít miminko, pak holčičky 15 měs a 2a půl roku...

jsem z toho trochu v šoku, byt jsem to mohla čekat....najednou mě přepadají obavy, jak to zvládnu....mimi samozřejmě necháme, jsme rádi, ale zároven mám strach..

svatule
6. čer 2013

@tarra27 gratuluji a držíme pěsti, ať to zvládnete! Neboj, určitě to půjde! Já mám zatím blok po tom druhém císaři, i bychom chtěli třetí, ale poté, jak to vypadalo s dělohou, raději počkáme a uvidíme, zda pak ještě bude chuť a síla 😉

ciernavila
6. čer 2013

@agatice ja mam rozdiel 20 mes. ....no a este par dni a spravim test ci nahodou necakam aj tretie 😀

katren
6. čer 2013

@tarra27 ahoj, ja mam rozdiel 18 a 15 mesiacov.....da sa to zvladnut...niekedy je to o hubu, ale nemenila by som 😉
aj mna prepadali stavy ci to vsetko zvladnem ale ked spravite rezim, bude to oooooooooovela lepsie....prve dni su dost narocne, ale potom sa date dokopy a pojde to 😉

tarra27
6. čer 2013

@katren děkuju moc .)

dana_l
6. čer 2013

@tarra27 takto ta to babatko "natahuje" 😉
my sme mali 4rocnu a 3rocnu ked sa nam narodili dvojicky. bude to narocne ale da sa to zvladnut. hlavne si zvykni ze ked si teraz este ako tak stihala vsetko porobit tak uz potom nebudes stihat. nieco bude cakat dlhsie kym sa urobi. mne to prislo ze ked deti prisli do veku 2 rokov tak bolo jednoduchsie. uz sa nemuselo Tolko okolo nich behat lebo boli samostatnejsie.
prajem prijemne tehulkovanie

evelp
6. čer 2013

já mám ted skoro ročního synka a min. týden jsem zjistila, že budeme 4 🙂 rodit bych měla v lednu nebo v únoru, jak se zadaří.
taky jsem z toho byla docela v šoku, chtěli jsme druhý a nechtěli jsme velký rozdíl, ale takhle brzo jsme to nečekali 😀 takže od sebe budou cca rok a půl, jsem na to zvědavá, ale zvládli to jiní, budu muset taky 🙂 a dokonce a přítel a jeho bratr jsou od sebe taky tak

a stále přemýšlím ted jak s kočárem, malej sice už chodit asi bude, ale asi tak malý dítka nenachodí mnoho, že?

dana_l
6. čer 2013

@evelp gratulujem a ano, dvojkociar odporucam. maly bude este malinky aby s tebou vsade chodil peso. ak bude unaveny tak ho tam mozes hodit a vsade sa dostanes rychlejsie.

madlisek
6. čer 2013

@evelp gratuluju 😵 mám stejný rozdíl, druhorozená je taky v zimě a dvojkočár nemáme, mladší mám v šátku, starší ve sporťáku. Dvojkočár by se mi hodil ty první týdny, kdy jsem měla občas problém malou do šátku umotat, ale pak už jsme byli v pohodě bez něj. Držím palce 🙂

tarra27
6. čer 2013

@dana_l děkuju Moc 🙂

tarra27
6. čer 2013

@evelp my máme kočárek pro dvojčátka a je to super, do ted využíváme...doporučuji...a otehotnela jsem půl roku po porodu a dvě děti se zvládat dají v pohodě, pokud nejsou nemocné a taky než se na začátku tzv zoirentuješ...neboj se, zvládneš to v poho 🙂

evelp
7. čer 2013

@madlisek nad šátkem jsem taky přemýšlela, že bych to tak dělala, jsem taky nosící

janka29
12. čer 2013

ja mam rozdiel 14 mesiacov medzi drobcami mam 5 rocnu dcerku a potom dalsiu bude mat v septembri 2 roky a chlapcek v novembri rok teraz je to sem tam o drzku maly je zvedavy ma pol roka a mala si tiez vyzaduje pozornost ale verim ze o rok to bude fajn. ja mam kocik phil & teds je super uz teraz ale nevyhoda bola ked boli mensi lebo maly sa sice vyspal ale mala nie teraz su schopni zaspat v nom obaja v polosede 😕 . niekedy je to tazke ale zas ich usmev stoji za to a verim ze o rok sa pohraju, zatial obaja maju plienky a piju nutrilon cize len prebalujem a krmim momentalne obaja spia sa snazim aby aspon poobedny spanok mali spolu ak sa da, mame2 postielky v inych izbach, mala uz prespi noc ale maly este 3-4x je hore, no bude aj lepsie,

ivuska22
13. čer 2013

Grrr musím si ulevit 🙂 Včera jsem se na hřišti dozvěděla, že než mít děti tak brzo po sobě (19 měsíců), tak radši mít jen jedináčka a druhý radši nemít. A to nezávisle od dvou maminek. A dneska jdeme po ulici a zase jiná maminka začíná větu, "to musí být katastrofa mít takhle děti u sebe" Co je komu po tom? Každej to musí pořád komentovat. A když jimk člověk odpoví, že je to docela pohoda, tak se strašně diví, pač ony s jedním dítětem jsou strašně vyřízený....grrrrr, jsem se musela vykecat 🙂

olusenka
13. čer 2013

@agatice koukám podobná situace jako my, i když u prvního jsme se snažili kratší dobu. Že kojení není antikoncepce jsem věděla, ale přesto, byl to šok, zjistit, že jsem zase těhotná, celkem brzy po sobě, bez problémů, bez MS atd. Kočárek jsme taky řešili a minulý víkend vyřešili. Chtěla jsem korby za sebou nebo nad sebou, ale když jsem si ty kočárky měla možnost vyzkoušet naživo, všechny moje představy a plány padly, a my objednali nový a s korbami vedle sebe. Tam se mimčo v leže vyspí a kočár zvednu ho na obrubník a do autobusu, na rozdíl od těch za sebou... Tak teď už jen pár měsíců a vyzkouším to v praxi.

olusenka
13. čer 2013

@evelp gratuluju. Budeme mít podobný rozdíl. S dětmi je to kříž, člověk nikdy neví, co přijde. Já jsem řekla, že kočár začnu řešit až max. 2měsíce před porodem, podle toho jak se to právě vyvrbí. No, synovi bylo o víkendu 17měsíců a dva dny předtím udělal sám první krůčky. Zítra to bude týden a tak jednou za den udělá sotva jeden dva. Jak se rozběhá do porodu, kdoví, ale kočár už nakonec máme pořešen. (Jeli jsme do Daniely v Kolíně udělat si představu, souroz.kočárů je tam nejvíc k vidění, a bylo jasno.) Zas je ale napřed v řeči, tam má neskutečnou slovní zásobu. A zas mám známou, co jí kluk chodí, zatím za ruku, od 11měsíců. Každé dítě je jiné.

dana_l
13. čer 2013

@ivuska22 musis im naspat odpovedat - to musi byt priserne mat len jedno dieta, stale za vami behat a nevediet co je to delit sa o hracky. musite byt z neho na prasky 😉

marketnieuw
13. čer 2013

@dana_l tak to me fakt pobavilo 😀

gabika235
14. čer 2013

ahojte 🙂 takže začnem takto 🙂 mám 5 detí ... narodené 1. - 16.6.2009, 2. - 18.9.2010, 3. - 24.7.2011, dvojičky - 20.3.2013 🙂 zvládame to zatiaľ dobre,,, pomáha nám hodne svokra, taktiež švagriná 🙂

olimon
15. čer 2013

@gabika235 sikovná, obdivujem Ta...
Ja mám 18m rozdiel a mám takého tusaka na 3 babo a to bude 16m rozdiel 🙂 a vôbec neviem ako to všetko zvladnem, rodičia sú ďaleko, svokrovci pracuju.... Uff 🙂

gabika235
15. čer 2013

@olimon to zvládneš 🙂