Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

eeefffaaa
27. črc 2010

a jak to ze se o tu malou Zuzanku staras takhle kazdy porad???no mas toho teda dost a na to ze ti je teprve 22 jsi teda dost statecna a rozumna...

eeefffaaa
27. črc 2010

tammelo byt KAZDY DEN

kaleilah
27. črc 2010

@eeefffaaa já nevim jestli i u vás se takhle hlídají vietnamský děti, ale u nás to takhle funguje. Zuky rodiče dělají oba na tržnici, jsou v práci každý den. Tady u nás se dávají děti do rodiny, když je dětem tak 3-5 měsíců. Na jednu stranu to je hrozný, nedokázala bych to udělat, jsem hotová i když mi hlídá tchýně třeba jen na dvě hodinym že nevim, co sedoma děje. Ale já už chápu, proč to dělají. Oni ví, že zuzka bude žít tady v čechách, a chtějí, aby znala naší kulturu, naše jídlo, náš jazyk... oni to taky nemají lekhý. Dost podstatnou část výdělku posílají rodině do vietnamu, takže fakt makají. chtějí, aby se jejich děti měli líp.Neberou to tak, že dětem je nejlíp u rodičů...Oni v tomhle myslí hrozně do udoucna, vědí že byto sami nezvldáli a že by se pak zuzka špatně začlenila do společnosti, když by byla starší a natoupila třeba do první třídy se špatnou znalostí jazyka, neznala naše jídla...

jituskak
27. črc 2010

@kaleilah moc tě obdivuju, fakt. ještě školu... to je masakr.
já teda s malým chodím taky spát. prostě, když jde on, tak já taky, hotovo. akorát večer se mi nechce v osm, tak sedím do noci na pc a pak sjem utahaná. ale to je můj problém, že. a už prostě neřeším úklid. uklidím, až se mi chce a mám energii a náladu. nebo, když má někdo přijít 😀 což ted moc často není, jako by se všichni báli, že se nakazí těhu 😀 😀 a ještě se musím přiznat, že mi žehlí mamka. ale jednou jsme to taky zkusila 😀 a docela jsem si odpočala, teda psychicky. manža není věčně doma,a le zase když je, tak je s malým. doknce už ted mám naplánovanou dovolenou na jaře do UK s kámoškou 😀, takže táta taky funguje. od září budemem bydlet sami v bytě, tak jsme na to mooooc zvědavá. snad mě neodvezou 😀

kaleilah
27. črc 2010

@jituskak Jé dovču teda závidim. To je super,mít takhle něco naplánovanýho. My jedeme na týden teď v pátek a těšim se jakmalá holka, celej měsíc jsem už natěšená. 😀
Já jsem teda ten uklízecí typ, ale zase mám v poho děti. Už jsem nějak zvyklá, že ráno v 9 když přivezou zuzku je zaženu do pokojíku, šoupnu jim tam i Afy a oni si fakt hodinu hrajou a nevim o nich. Já si mezitim uklidim, dám vařit oběd, odeberu jim Ady, dám jí spát a pak tu hodinu než je oběd je honim aby si uklidili pokojík 😀 😀

Žehlit mi teda nemá kdo, jen tchýně-když jedeme pryč, tak u nás musí bydlet tcháně, máme psa, labradorku a nikdo z rodiny nás spsem nechce 😠 takže tchýně hlídá Lailu ai zuzku, její rodiče by si hlídání nezajistily. Takže minule když jsme odjeli, tak jsem se vrátila a bylo vyžehleno, a teď teda přemýšlim, že tu jako nenápadně koš taky nechám 😀 😀 😀 ale zase ájá moc ráda nemám, když mi tu někdo uklízí, nebo žehlí a tak, pak si připadám neschopná. 😅 I když manža třeba uvaří, tak jako jo, jsem ráda a na druhou stranu mám takovej blbej pocit, že jsem to měla udělat já.A když mi s ničim nepomůže, takmám blbý kecy, že jsem na všechno sama 😅 😝 😀

kaleilah
27. črc 2010

@jituskak a vy teď bydlíte u tvých rodičů? Já jsem tedahroznej generál, nemohla bych bydlet s někým, jsem dost organizační typ a jak není po mým, nebo je něco udělaný jinak než dělám já tak jsem z toho nervozní 😝 😀 😀 😀

eeefffaaa
27. črc 2010

kaleilah jsi teda fakt borec...tak moc toho stihas!!!ja prave potrebuju i ten svuj klid,odpocinout si,nekam obcas zajit a tak...ja prave nejsem takovej ten typ co chce mit hodne deti a obetovat vsechno detem..je fakt ze takhle to aspon uz budu mit za sebou a az deti odroustou budeme mit cas jen pro sebe,ale jak pisu ja druhy ani moc nechtela vubec...no ale stalo se a pak musim poradne poresit nejakou antiko,ja totiz hormony brat nemuzu,takze to bude asi horsi...a sterilizovat se taky dat nechci...i kdyz treti fakt uz planovat nehodlam 😀

kaleilah
27. črc 2010

Já jsem antiko zavrhla. Hormony se mi brát nechtějí, tělísko mě taky nějak neuchvátilo, navíc pořád kojim tak moc na výběr nemám a na guu si taky málokdy vzpomeneme. Zkoušela jsem pharmatex, ale taky když je v ložnici a my v obýváku.... 😀 😀 😀 No "dávámi si pozor", ale jak se říká, stačí jedna kapka, a je z tebe taťak... Něco bych s tím taky měla udělat 😀 Asi fakt to tělísko.

Já mám právě svůj klid když mi jdou děti spíát po O, takže tak od jedný do tří, dám kafe a pak buď koukám na telku nebo koňuju, nebo jdu spát. Jsem závislá na zoufalých manželkách, ty fakt odpoledne vidět musim, je to pro mě šílený oddexgovka, takovej symbol pohody. Já si na ně i nařizuju budík, když náhodou odpo usnu 😀 😀

Já jsem s dětma doma spokojená, baví mě to, ale těšim se do školy a že vypadnu. Jsem původně zdravotní sestra, pracovala jsem na kojeneckým odd, takže mě to přijde tak nějak přirozený, bejt obklopená dětma a dělat do toho milion dalších věcí.Ale zase potřebuju každý víkend někam vypadnout. Mám na tohle super tcháni, takže buď jdu sama a manžřa hlídá, ale to jdu třeba jen na necelý dv hodiny, nebo jdeme s manžou, a chodímě domů kolikrát ve 4 ráno. Ady mi prospí celou noc, už se nebudí v noci na kojo, a celkově se nebudí, ani teď se zubama a Dany je chrapoň obecnej, takže mám výhodu, že nejsem pořád zavřená doma a můžu jít pařit 😀

eeefffaaa
27. črc 2010

tak to mas super ze ti deti takhle spi...Davidkovi bude rok a do dneska pije treba za noc i trikrat mliko,vetsinou je to jen jednou ale vyjimka je kdyz spi celou noc...a to uz neni od tri mesicu kojeny,ale v noci teda ji porad,ale kdyby se najedl a zase spal,ale to vetsinou ne,je pak treba i dve hodky vzhuru a jak si ho nevsimame tak je zle a vzteka se...prave kdybych vedela ze se aspon v noci v klidu vyspim,jenze on byl na tohle desnej od narozeni,jen v porodnici krasne spinkal

a s tou antiko to jste teda docela borci 😀 to ja bych teda mela strach jak blazen...my jsme spolu 7 let,prvnich 5 let pohoda,jen na gume,pak jsme si rekli ze by bylo uz dobry mit miminko,zadarilo se po 4 mesicich,no a od porodu jsme zase na gume a kdyz jsme tak zhruba vedela kdy mam plodny dny tak jsme radsi moc nesexovali 😀 no jenze ted jsem prisla domu trochu v nalade,vrhla se na toho svyho proste to bylo na ostro a me ani nenapadlo ze z toho budu hned tehu!!!proste je to nase hloupost...ale po jednom sexiku az takhle to byhc teda necekala!!

jituskak
27. črc 2010

ne jenom, že bydlíme u mých rodičů,a le i prarodičů. je to velkej dům, ze kterýho jsme udělali dvougenerační a když jsme se s tomem vzali, tak nám tu nechali oddělené dvě místnosti se sociálkou, takže takové 2,5 generační. no, ale dvě místnosti jsou málo. když nás bude tolik. časem chceme ještě další děti. ale časem!!! 😀 no, tak jsme koupili 4+1 a opravujeme to, tak snad to nějak dokončíme. rychle nám ubývají penízky ☹

kaleilah
27. črc 2010

@jituskak jo tak to chápu, peízky letí až to není hezký 😠 😠 teda a tvůj manža to zvládá takhle v poho? myslím to hromadný bydlení 😀 😀

eeefffaaa tak s tím spinkáním to teda máte divoký. Mě ady spí dobře přes den, večer potřebuje uspávat, většinou hodinu a půl než zabere 😠 ale zase byla šíleně uplakaná, ty první 4 měsíce byly hrozný, jsem brečela po v 😠 erech s ní. Ráno v šest otevřela oči a pusu a v půl jedný oboje zavřela. Ta fakt brečla celý dny v kuse, asi tak od prvního týdne. Teď už je úplně super, začala lézt, sedí, posadí se už sama a začíná si stoupat, tak je "soběstačná" a spokojená. Jen teda závislák. Už ne tak moc, od tý doby co umí lézt, ale pořád mě potřebuje u spaní, mm jí nějak nezajímá nebo co. Jsem na ně zvědavá jak to budou zvládat až budu ve škole. Ještě že MM chodí s oholenou hlavou, aspoň nebudou vidět šediny 😀 😀

eeefffaaa
27. črc 2010

kaleilah tak to nemas teda jednoduchy...u nas driv zabiral i na noc kocar,jednu dobu v nem spal snad 3 mesice,pak to bylo hrkani s postylkou,nakonec jsme ho nechali vyrvat a spal krasne sam celou noc,jenze pak byl nemocnej a od ty doby ho musi pritel uspavat...ale vetsinou je do 15 minut tuhos...pritel chodi kolem pul 5 domu a jak prijde tak se vetsinou stara o malyho on casto i v noci,nechapu jak to zvlada pak jeste do prace...a pres den malej spi jedine v kocaru,ale spi,jeste dvakrat za den a treba i tri hodky v kuse,dopolko ho nechavam spat jak chce,ale odpolko ho vetsinou tak po hodce spanku uz budim aby se do vecera dost unavil a hned spal...potrebuje byt aspon ty 4 hod minimalne vzhuru

kaleilah
27. črc 2010

@eeefffaaa tak tomáš zlatýho chlapa 😀 😀 Ady chodí spát večer pěkně debilně. osm jí dám do postele, tak v půl devátý spí, ale musim vedle ní ležet.když je tak 15 minut se zavřenýma očima, tak odcházim, ale do 5 minut je vzhůru, pak kolem devátý zabírá znova a když to vypadá že spí, tak jako by do ní píchla vosa, začne chytat roupy, začne být vysmátá, leze po mě, blbne, a na spaní rozhodně nevypadá. A to je každej den, už asi 2 měsíce. A 😀 moc mě to teda neba. Taky jí nechávám vybrečet, aspoň 5 minur, aby se vyčerpala a pak za ní jdu. Ale po chvilce zase blbne 😠 😀 a to je nejhorší, když breberka se chce mazlit, tulí se ke mě, tak jo,je to super,miluju to, jenže večer mám vždycky hrozně práce, zmést a vytřít celej byt, žehlit, pak taky počítač,a spát chodim kolem jedný 😝

marti457
27. črc 2010

Ahojky, tak jsem nakoukla a kaleilah 😀 já bych asi vraždila 😝 Mě teď zaplať pán Bůh kluci usínají suprově, Lukášek si většinou po 20h sám řekne (jeho slovama) že chce hajat a natahuje v posteli - teda v mý posteli ručičky a říká AČO, to je mlíčko 😀, vypije ho, já mu vezmu flašku a řeknu, že ji jdu umýt, ještě ho slyším jak na mě volá, tak na něj volám z kuchyně, že za chvilku přijdu a on zatím usne 😉 No ale už je na to taky docela velkej tak ještě aby takhle neusínal 😝

kaleilah
27. črc 2010

@marti457 My s MM máme každej svoje dítě. Dany je jeho, ady moje 😅 😝 😀 MM večer vykoupe danyho, dany si jde automaticky lehnout do postýlky, se spacím medvědem v ruce, chce Míko, jirka ho pohladí po vlasech a oznámí mu, že si jde vypít kafíčko, ať hezky hajá. Dany vypije mlíko, odhodí flašku na zem a do půlminuty od rány flačky je slyšet chrápání.Já se s Ady seru dvě hodiny a pořád nemám klid 😀 😀 😀 Ai si to s MM vyměnim 😀 😀

marti457
27. črc 2010

@kaleilah Tak já bych je vyměnila 😀 ale teď je otázka, jestli by nezačala hezky usínat Áďa a Daneček by nechtěl uspávat 😅 Nemyslím to tak, že bys to s dětmi neuměla, ale už mám ty děti taky pěkně prokouklý - vím co ony zkouší na maminky a na jinýho to ani nezkusí. Já měla spaní s Lukáškem na prd až do těch dvou let - od 3 měs se mi budil po dvou hodinách a když ho jednou měla přez noc tchýně tak ji hezky spinkal a vzbudil se snad jen jednou 😲 to jsem čučela a říkala jsem si, co dělám asi špatně 😨 😀 Teď už říkám, že spinká hezky - vzbudí se max. 3x za noc 😀

kaleilah
27. črc 2010

@marti457 no vyčůránkové to jsou 😀 😀 Mě teda Dany spí kráně o 8mi měsíců. Teda on snad od konce šestinedělí chodil spát v osm, pak jen kojo a spal do rána, ale to spal s náma v posteli a já spim nahá, takže jsem se jenn otočila, on se nakojil a já u toho spala, tak mi to bylo fuk.Pak asi v 8mi měsících šel do pokojíčku a do postýlky, hned od první noci v poho, to už byl na UM a do rokuse o půlnoci budil na mlíko a spal dál...fakt na spaní těžkej pohodář.

Aduša j e rarach, spí lbě, ale zase jak zabere, tak poslední jídlo má v sedm, kaši, pak teda ještě na devátou kojo a spí až do sedmi do rána.Jen teda já u ní ležim třeba do půl desátý, pak to vzdávám, opuštim ložnici-ať se tam třeba zblázní... a pak tam přijde MM, Ady místo očí milimetrový škvíry a v tu chvíli je jí fuk, kdo je u ní, hlavn ě že tam neni sama. A do minuty usíná. A pak tak za dvě minuty vychází z ložnice MM, s výrazem :jsem borec, uspal jsem ti dítě, to ty neumíš a já bych vraždila. Nebo přinejmenším vzbudila příšeru a uspala si jí sama a znova 😠 😠 😀

marti457
27. črc 2010

@kaleilah Tak to taky znám, já od mala uspávala Kubu do jeho 2 let, ale to bylo básničkama, pohádkama, spíváním a když už někdy fakt dlouho neusínal a mě už huba mohla upadnout tak jsem to vzdala a jak píšeš ty, šel k němu MM a do 5min spal - přesně, vyšel s tím výrazem, co ty píšeš 😠 😀

kaleilah
27. črc 2010

@marti457 a to jsem doufala, že si naučim obě dvě děti neuspávat. ale jak byla Sdy uplakaná, pořád v šátkua nosící, tak si prostě zvykla že je všude se mnou a logicky mě teda vyžaduje i u spaní 😝 😝 ale si říkám, až jí bude tak rok, poputuje k bráchovy do pokojíku, bude už víc vnímat, tak by jí mohl brácha stačit, ne? 😅 😅 😀

marti457
28. črc 2010

@kaleilah Já zase doufala, jak mi kluci budou hezky spát v pokojíčku - ze začátku to tak bylo, Kubikovi bylo 10měs když šel do pokojíčku a bylo to v pohodě, narodil se Lukášek, byl u nás v ložnici půl roku v kolíbce a šel taky do pokojíčku a Kuba tak ve 2,5 letech najednou začal cestovat. V noci se vzbudil a přišel ke mě do postele a začal to být rituál, že jsem řekla - tohle Lukáška nesmíme naučit, ale když se mi budil 10x a víc za noc tak jsem si ho už z vyčerpání vzala k sobě 😅 no a už je tam mám oba 😀 MM "naštěstí" dělá řidiče z povolání, jezdí jen malým náklaďákem a spí doma tak 3x do týdne a je mi ho vždycky líto, že se chce taky pořádně vyspat ve svý posteli 😕
No Kubik už je naučenej, že když je doma táta tak má na zemi u nás u postele udělaný pelíšek a v noci, když se vzbudí tak jen přeleze k nám na zem a spí dál, kolikrát o něm ani nevím 😀

kaleilah
28. črc 2010

@marti457 Dany taky cestuje, ale nás to nijak neomezuje. Ady spí s náma v posteli, a dany se třeba v nocí vzbudí, přijde do ložnice, vezme si židli, přeleze manžu a lehne a spí, on je spáč a je mu jedno kde.Měl období kdy denně kolem ůlnoci chodildo ložnice. Nejlepší bylo, když tam nedošel a usnul na chodb, nebo když jsem si nevšimli že šel do ložnice, my v obýváku koukali na telku a pak koukáme jak puci, kdy se dostal do postele. Teď když si knám v noci přileze, tak o tom většinou ani nevíme. Vždycky s MM sondujemejestli o něm někdo z nás ví,jako kdy přišel. A celkově, oby s MM máme rádi, když spí děti u nás a tulíme se, v tomhle je MM zase v poho, že si společný spaní užívá 😀

kaleilah
28. črc 2010

píšu jak tatar ale zase mi nejde půlka klávesnice, ady se po ní včera válela 😝 😝

marti457
28. črc 2010

MM to taky nějak moc nevadí nebo si zatím nestěžoval, že kluci spí u nás, já se snažím, když je MM doma tak je přenáším do své postýlky a když se tam stejně v noci vyskytnou tak se mačkaj na mě 😀 a já pak jsem ráno celá zlomená.
Lukášek teď čůral do nočníčku a chtěl to sám vylejt do záchoda a nějak to tam cáká vedle - jdu vytírat 😝 😀

kaleilah
28. črc 2010

@marti457 dany si taky velejvá sám noční, do vany 😝 😝 jak ho zvedne do vejšky, tak si ho většinou vyleje na hlavu, nebo když kaká tak to taky lil do vany 😝 😝 😀 ale už se naučil hovínka vylejvat do záchodu, sice te leje po celým, ale pak důležitě stojí na záchodě, splachuje a křičí havíííko pápá 😀

marti457
28. črc 2010

Je to s nima sranda 😀 Koukám, že ty dětičky máme podobný 😀 😀 😀

kaleilah
28. črc 2010

@marti457 a nepřemýšlíš do třetice o holčičce?

marti457
28. črc 2010

@kaleilah Nepřemýšlím, máme jeden pokojíček asi 2 na 2metry 😀 Už takhle se tam kluci umlátí 😖
Teď mi Lukášek zpívá - já než pochopila co 😀 Před chvílí dávali v tel na 1 pohádku Bil a Ben a tam zpívaj - Bil a Ben, všechny děti zvou ven... a já Lukáškovi řekla, že dovařím polévku a jdem ven a on tu vyzpěvuje Beeen děti veeen 😅 😀 😀 😀

marti457
28. črc 2010

Tak já se jdu obléknout a jde Veeen 😀

marti457
28. črc 2010

Mrknu sem až po 13h, budu v práci 😉

nis
29. črc 2010

Zdravím...zatím jsme u jednoho prcka, ale pomalu se u nás začíná mluvit o druhém...o sebe se neobávám pokud by byly obě děti pohodové jako je zatím Radovánek. 🙂 Spíš jsem se vás chtěla zeptat jak narození sourozence snáší 1,5 - 2leté dítě??? Nechci prcky podceňovat ale rozumově to podle mě ještě neuchopí-teď je tady miminko musíš počkat, dělení pozornosti atd. Zase čekat do tří let a spojit narození druhého dítěte s odchodem do školky toho prvního jmi přijde jako hodně nešťastné řešení. Jak narození sourozence a celé těhotenství prožívali vaše děti??