Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

bloumik
9. srp 2010

@petardice poslyš a nevadí ti, že je ta zadní sedačka tak nízko, resp. níž, než ta přední a tudíž to dítě, které sedí vzadu, kouká "do zdi" přesně jako u Phil a Teds? To mi hrozně vadilo, když jsme vybírali tandem kočár. V tom Jané sedí aspoň na stejné úrovni. Samozřejmě ideál by byl, aby zadní byla výš než přední, resp. ideál pro děti je řazení vedle sebe. Ne už tak pro maminu...
A koukala jsi na ABC Design Zoom? http://www.kocarky.cz/kocarek-abc-design-zoom.html Ale tobě jde asi vysloveně o to, aby z toho šel udělat jednokočár...

kaleilah
10. srp 2010

ahoj holky 🙂 vy jste nějaký šíleně ukecaný 🙂 🙂 Než vás dočtu, nemáte někdo třeba ve sklepě kus starýáho lina? 😅 Nový kupovat nechci, jsou drahý jak prase, my starý vyhodili a potřebovala bych tak metr, dva lina. Klidně i hnusný starý, poškrábaný...máme novou číču, mainskou mývalí, a potřebujeme udělat doma škrabadlo. A já chci aby tam byl zabudovanej i kočičí záchod, aby mi to Kato nevyhazoval pořád ven. a vnitřek potřebuju vylepit linem, abych to mohla dobře omývat savem

zuzu82
10. srp 2010

Vidim, ze rozoberate surodenecke kociare, hlavne Icandy. Petardice - Icandy peach nemame, ale mame Icandy pear (ktory sme si kupili kvoli tretiemu dietatku a malemu vekovemu rozdielu medzi mladsim syncekom a babtku, ktore sa narodi). Mozem vsak povedat, ze hoci ho este nepouzivam na 100%, som s nim maximalne spokojna. Mala som ho uz ako jednokocik , aj ako surodenecky kociar a nemenila by som. U nas vyhral tento typ zo vsetkych kociarov prave preto, ze sa vojde do vytahu (my mame asi ten najmensi, aky moze byt), ine surodenecke kociare - co sa tyka dlzky - 0 bodov a nechavat ho v kocikarni a ist na 8 poschodie s troma detmi, z ktorych mozno niektore prave zaspi v kociari a budit ho prenasanim , nie je prave vysnivany sen kazdej maminy. Co sa tyka sportovych sedaciek, daju sa polohovat nezavisle od seba (takze starsi moze sediet a mladsie spinkat alebo naopak). Ako dvojkociar sme ho uz vyskusali aj so starsim synom na celodennych vyletoch, kvoli poobednajsiemu spanku a bolo to v pohode (aj ked nam trosku trcali nozicky, ale to by nam trcali v kazdom kociari - na a pol roka mame 102 cm a 16 kg, a kociar to zvladol perfektne, pospali sme si aj 1 a pol hodiny, co niekedy ani doma tolko nespime). A stalo sa uz aj to, ze starsi sedel v mensej sportovej sedacke - to je ta vzadu a tiez to bolo v pohode, dokonca ani neprevazil kociar. Takze moje postrehy - kociar je stabilny, vsade sa s nim da ist, vojde do maleho vytahu, je dobre ovladatelny a je ozaj dobre prepracovany (vidno, ze anglicania si potrpia na detske veci a vyrobky pre ne). A to nemame novy kociar, ale kupeny z druhej ruky. Co sa tyka ceny - bol na nase pomery drahy, ale stoji za tie peniaze a iny by som uz nechcela.

jituskak
10. srp 2010

tak tu je náš "novej" autobus. doufám, že budu spokojená...

petardice
10. srp 2010

@bloumik Ta zadní je níž, než přední, ale není tak moc u země a je tam (řekla bych) větší vzdálenostní rozdíl mezi přední a zadní sedačkou, takže když jsme malou posadili dozadu, sice byla kapku vzpruzená, ale nijak zvlášť jí to nevadilo. Konkrétně my to zkoušeli tak, že byl sporťák vzadu (níž) a korba vepředu (nahoře). Takže tenhle kočár mi přijde dost variabilní. A hlavně mi přijde super, že z toho jde udělat jednokočár. Jak jsem říkala, manžel bývá hodně času doma, takže většinou vyrážíme na procházky stejně dohromady - v tom případě bychom vzali Lucku do golfek, mimčo do dvoukočárku (ale s tím, že by to byl jednokočár) a každý by jel ve svém kočárku. Jen pro případ nouze, že by manžel nebyl doma a já zrovna měla potřebu jít ven, by byli oba dva (nebo obě dvě) spolu v jednom kočárku. U nás nehrozí, že koupíme dvojkočár a v budou obě děti jezdit výhradně v něm, spíš je to taková pojistka. Jen prostě čím víc jsem koukala na ten P&T, moc se mi nepozdávala varianta vozit dítě v té tašce a jsou tam opravdu (aspoň na fotkách mi to připadlo a prodavačka mi to potvrdila) víc nahuštění na sobě než v tom ICandy. Ale po pravdě řečeno pořád tápu... ABC design jsem objevila taky a taky mě zaujal, neviděla jsem ho naživo, ale prodavačka mi ho dokázala přirovnat k jinému kočárku a ten mi přišel podstatně hůř ovladatelný než icandy (nutno podotknout, že jsem poměrně velký tintítko, takže dlouhý kočár zatěžkaný 2 dětmi mi třeba při nájezdech na obrubník by mi evidentně dělal fakt problémy 🤐 ). No, zatím máme na výběř spoustu času, jsem zvědavá, co ještě objevíme a co mě nadchne 😉

dagina
10. srp 2010

Ahojky, teda to je hrozný s těma kočárama 🙂, člověk než se někam vypraví je poledne a to už je čas na oběd 😅. Si říkám, že děti budou dva roky od sebe, jestli bych nám nestačil jen skate...., sice si malá nesedne...... Vy co máte třeba rok a půl od sebe, tam je dvojkočár asi nutný, ale u nás to zvažuju.... . Měla jste některá jen ten skate????? Začínám z toho všeho mít docela lufta, často slyším jak to bude náročný mít děti takto za sebou..., nic moc pozitivního.

@jituskak dobře vypadá, hlavně se mi líbí, že uvidíš pěkně na mimčo. A to je co za kočár?????

krista
10. srp 2010

@dagina já jsem ten skejt zkoušela, ale malá mi na tom vřískala 😅 ovšem naše malá to je kapitola sama pro sebe 😀

dagina
10. srp 2010

@krista vřískala radostí 🙂????

krista
10. srp 2010

No to víš 😀 naše malá moc radostí nevříská 😀
@dagina

dagina
10. srp 2010

@krista ale jinak by jste si s ním vystačili ??? (kdyby nevřískala 🙂

krista
10. srp 2010

@dagina to těžko říct, v zimě je to se skejtem dost těžký 😖 my bydlíme ve městě a přesto napadlo tolik sněhu, že jsem nechápala a Kristý se prostě ráda svezla, byla za to vděčná, těžko se jí v zimě nabalený chodilo, vždycky vylezla před barák, rozbila si hubu a chtěla sedět celou cestu pak 😀

bloumik
10. srp 2010

😀 holky ale nemyslete, my budeme mít děti necelých 15 měsíců od seb a všichni mi říkali "počkej do poslední chvíle, třeba dvojkočár nebudete potřebovat" 😀 😀
Horší je to pak s dětma, co prostě od chvíle, co chodí, do kočáru nechtějí...to mě doufám nepotká. 😅

smardik
10. srp 2010

@bloumik já bych bez kočáru být nemohla, sice ho nepoužívám pořád umí chodit ale je nutný, Tom je jeden den schopný chodit celý den a být naprosto bez kočáru a druhý den sotva vyjdem z baráku už nasedá za 5minut vysedá a to třeba 10x, takže my ho mít musíme. Tento měsíc bude mít 22 měsíců a vím že jen skejt by pro něj ještě byl málo

krista
10. srp 2010

@bloumik u nás to s Kristý bylo jak kdy, ale taky mi radši někde zdrhala a je pravda, že počkat do posl. chvíle se vyplatí, u nás to bylo naopak, naštěstí jsem začla od nejlevnějšího a šla po nejdražší... než naopak, koupit dvojkočárek kterej by mi pak doma stál, to bych byla naštvaná 😉 zakládala jsem si na tom jak je malá vytrénovaná na chození a stejně se pak ráda svezla jak se prcek narodil, bylo to pro ni lepší, že byla ta zima a občas si chtějí taky ještě užít ten pocit miminka 🙂

bloumik
10. srp 2010

@krista no jo, ale Veru bude fakt necelých 15 měsíců, to i kdyby chodila, tak sotva chvíli a na skejtu by se mi fakt neudržela

dagina
10. srp 2010

Tak, a teď zas vím houby 😀

krista
11. srp 2010

@bloumik vždyť ti to neberu 😉 jsem psala že se malá ráda svezla, skejt neobstál 😉

@dagina to víš názor si musíš udělat sama 😀 a je to fakt strašně individuální dítě od dítěte 🙂 ale fakt bych počkala co nejdýl nebo když už by si něco chtěla kupovat tak aby to bylo něco co můžeš třeba za podobnou cenu prodat zase dál 😉

ojo
11. srp 2010

ahojda 🙂 tak zase ty kočáry 😀 😀

@dagina já mám ten powertwin a kupovali jsme ho už na začátku těhu, že byl za dobrou cenu a budem mít rozdíl jen 16 měsíců, tak jsem čekala, že ho určo užijem 🙂

no nemýlila jsem se, Tomáš teprve teď začíná chodit, sám chodit venku moc nechce, spíš jen stojí a kouká 😅 ...a když už ho přemluvím, aby šel tím správným směrem, tak ujde tak 20 metrů a sám už si pak řekne, že do kočáru 😀

@jituskak kočárek moc pěkný 🙂 🙂

docela mi mrzí, že nemám tu korbu a neuvidím tak na malýho, ale na druhou stranu vítám tu vložnou tašku, že to můžu dělat jako u Tomáše, že jsem si ho pěkně nachystala v klidu doma a pak jen snesla dolů do kočáru a jeli jsme 🙂 tak jsem zvědavá na realitu 😀 😀

ojo
11. srp 2010

@dagina jinak si myslím, že klidně můžeš počkat s tím kočárem...budeš mít věkový rozdíl větší a možná pak bude opravdu stačit jen ten skejt, ono v zimě těžko bude venku trávit hodiny 😉

andu
11. srp 2010

Ahojte, holky 🙂
Tak kočárky, hmmm 😉
Já jsem rozhodnutá pro Phil&Teds, i když Ameli bude mít už 19 měsíců. Nemám řidičák a nedovedu si představit, že v zimě budu muset s prckem k Dr., na příklad, budu spěchat a Ameli si pocestuje jiným směrem 😀 Navíc u nás na zastávku nevede chodník, takže bych ji musela furt nahánět. Je teda možnost, že se do té doby A. umoudří a bude poslušně chodit za ručičku, ale tím, že se s Phila dá udělat jednokočár, risknu to. Raději to, než abych pak A. tahala na rukou 😅

jituskak
11. srp 2010

@dagina je to peg perego duette sw je docela lehkej. uvidím, jak se s ním manipuluje v reálu. asi je to o zvyku, když to má volant 🙂

dagina
12. srp 2010

Ahojky,
včera jsem potkala známou, má 2 týdny mimi, k tomu kluka 21 měs, měla Jané powertwin a úúúplně nadšená. I já jsem byla překvapená jak je úzký, žádný tank, a prý i do výtahu se vejde. Boudička jde krásně přisklopit že na mimi nefouká. Měla v něm vložnou tašku od Emitexu. I sporťák pro většího byl dobrý, krásný výhled...
Jsem se zapomněla zeptat na cenu, ale má ho použitý přes Aucro.
@ojo ty máš nový??? Kolik jsi za něj dala???
Jj, ještě máme čas, tak uvidíme 🙂.

krista
12. srp 2010

@andu z toho že nemáš řidičák si nic nedělej, já ho mám, ale s našima dětma sama do auta nesednu, oba zákonitě řvou 😀 s oběma jsem sama ještě nejela, vždycky jen s jedním ale bylo to výživný 😅 😀

@dagina mě se Powetwin taky strašně líbí, to byla moje láska, hlavně barva Marine, strašně jsem ho chtěla 😅 ale ten výtah ☹

ygreen
12. srp 2010

ahoj holky, přidám se pokud můžu

já koupila na aukru powertwin asi za 3500,- a doufám že ho využijeme. Problém není v tom, že by se mladej nechtěl vozit, on je v kočárku maximálně spokojenej a vozil by se stále. Problém je v tom, že má 26 měsíců a 18 kg a 100cm 😝 chodit umí samozřejmě skvěle, ale dělá bejkárny a nemluví, takže s ním není žádná domluva. O skatu v zimě dost pochybuju, ten budu řešit asi na jaře. Takže já vím, že on bude v kočárku spokojenej, jen se bojím, aby kočárek od září do jara ustál Tobiášovu váhu 😅 jinak samo máme i trojkombinaci a golfky pro kluka. Takže ten sourozeneckej máme čistě pro vyjížďky, kdy pojedu sama.

Ale řeknu Vám, mám hrachy jak to půjde. Kdyby s klukem byla alespoň trochu domluva 😝 myslím, že budeme hodně závislí na manželovi a procházky a vycházky si budeme schovávat na odpoledne abysme mohli jít všichni dohromady 😅

krista
12. srp 2010

@ygreen vůbec se toho neboj, já jsem se ze začátku hodně bála někam sama vyjít, protože malá pravidelně předváděla hysterický scény a malej jako miminko kočárek nesnášel (to kdysi i malá) prostě mi tam radši celou procházku prohulákal než by spal 😅 takže já se děsila vždycky už dopředu, ale čím častěji jsem chodila, tím víc jsem si to osvojila, dneska si den bez prochajdy ani moc neumím představit, hezky nám to uteče, děti jsou celkem spokojený (malej si ještě sem tam pořve, protože málo spí a je věčně ospalej 😝) a malá taky stihne nějakou scénu, ale všechno se dá 🙂

krista
12. srp 2010

@ygreen a ještě musím říct, že radši chodím sama, jak je doma manžel tak hlavně malá víc zkouší 😝 😉 😉

ygreen
12. srp 2010

kris - v tomhle ohledu mám kliku - Tobiáš kočárek miloval od mala a zbožňuje ho dodnes, i když pod jeho váhou golfky značně trpí 😅

krista
12. srp 2010

@ygreen tak aspoň u jednoho dítěte máš zaručenou spokojenost 😀 😉 a jaký máte golfky a do kolika maji nosnost? Kámošky klučina měl teď dva roky a má taky asi 18kg, pořád vybírá něco co by mělo vyšší nosnost 😅

smardik
12. srp 2010

@ygreen u nás to samé Tom kočárek miloval od mala a má ho rád dodnes i když chodí už hezky ale počítám že ještě tak rok se vozit bude

krista
12. srp 2010

To vám závidím, já jsem nikdy nechodila procházkovým krokem, vždycky jsem hnala domů s tím uřvaným kočárem 😅 lidi se otáčeli, nechápali 😝 teď už jsem proti tomu nějak imunní, ani mi to nevadí 😀