Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kuchy
19. srp 2010

Teda fuj, nikdy bych neprotěžovala žádné ze svých dětí...i kdybych jich měla víc a i holčičku....Maty je první, je celý po mě a těším se jestli bude Kubík spíš po tatínkovi,aby to bylo veselejší😀 Já jsem byla ta starší a mamka na bráchu držela, tu křivdu si pamatuji dodnes....tak to nehodlám dělat stejně špatně. 😝

kuchy
19. srp 2010

@bloumik : jj, budu mít vlastní bodyguardy...3 chlapy v chalupě 😀

ojo
19. srp 2010

@kuchy ahojky 😉

@bloumik o schodech mi povídej, bydlíme v prvním patře a taky máme ještě podkroví, kde je ložnice a když chci sušit prádlo tak buď ho nesu do podkroví nebo ven a to scházím to patro a pak ještě jedny schody jakoby dolů na zahradu co máme k bytovce 🙄
a Tomáš chodí až poslední týden...no ale myslela jsem si, jak mi ulehčí a ono prd 😅 jediný plus, že jsem ho naučila lézt po schdech nahoru i dolu, tak ho často nechávám lézt samotnýho, když jde spát..ale jinak z bytu a do bytu ho nesu, bo by byl jak prase 😅
výbavičku jsem prala ňák před 3-4 týdny jak byli ty tropy a jsem strašně ráda, páč jsem chtěla aby to schlo venku a teď je to už těžší, když nesu to prádlo ven a tak...jinak to docela jde 🙂

andu
19. srp 2010

Hehe, tak vidím, že schody "prudí" všude! 😉 😀
@ojo : Tak neboj, jestli už ti Tomík jakž takž ťape, za těch pár týdnů, co mu zbývá to určo vypiluje a budeš to mít zas o něco snazší 😉

ygreen
19. srp 2010

kuchy: já si vždy přála 3 kloučky 😵 ale samozřejmě jsem moc šťastná i za holčičku a alespoň zjistím, jaké to bude vychovávat obě pohlaví.

já mám tedy tady větší věkový rozdíl. Děti od sebe budou 28 měsíců,ale syn je víc batolátko, než jiné děti v jeho věku, i když je to přerostlý mastodontík 😀 😉 takže pleny, UM, nedorozumění v řeči,kočárek, to máme stále i my.

A proč jsem ráda, že mám děti tak blízko sebe - budou je bavit stejné dovolené, a né že jedno bude chtít flámovat s partou v Praze a druhé bude chtít do aquaparku, pak je budou bavit třeba stejné filmy - takže do kina se domluvíme. A tak dále. Já bych otěhotněla i dřív, ale po císaři jsem musela počkat. A jsem taky ráda, že ve 31 budu moct do práce "naplno". Né jen na chvilku a pak zase být těhotná. Navíc plánuju plastiku břicha a možná i prsou, velké hubnutí, a pak už mi žádný těhu nebude kazit postavu, za kterou draze zaplatím (potem i financema). A přitom budu v jednatřiceti ještě dost mladá na to, abych v práci byla za "mladou" né někde na přechodu mezi mateřstvím a důchodem 😉
Fakt že jsem ale zvažovala 3 děti a bylo by třeba fajn mít benjamínka - třeba až mladší půjde do 1 třídy tak so pořídit mimi. Ale manžel už neche, máme hypo a po plastikách už to taky není tak jednoduché.

Moje ségra má děti od sebe 10 měsíců. V dětsví rachot, ale tak od 13 let super, byli a jsou nejlepší kamarádi, na pařby chodili spolu, měli stejné přátele a fakt že až do cca 20 let než si každej našel jinou partu a partnera, tak drželipořád spolu.

krista
19. srp 2010

@ygreen s těma pařbama a stejnýma kamarádama to taky vidím nebo aspoň v to trošku doufám, že na sebe děcka dohlídnou a samozřejmě spáchají taky víc lumpáren 😝 plastiku břicha bych taky potřebovala po těch striích, ale to už asi platiska ani nezachrání co jsem četla, takže paráda 😝 a do práce chci taky už naplno, i když se o mě nikde prát nebudou, jsem už vymydlená na MD a navíc vidina toho že budu neustále s dětmi marodit asi nebude pro zam. lákavá 😅 😀 ale můžu jim fakt slíbit že neuteču, třetí dítě opravdu ne, ani finančně ani psychicky 😀 😵

ygreen
19. srp 2010

@krista já mám velkej převis, co mi visí až bůhví kam a rozestoupené břišní svaly, takže až zhubnu, budu mít flaxu až do půlky stehen a navíc díky těm svalům břicho stále jak v 5 měsíci. Tady pomůže jen plastika. A za vše vděčím mastodontíkovi s mírama 4,5kg a 55cm 😉

kuchy
19. srp 2010

@ygreen : já jsem zase už ted ze 70 kg před Matýskem 103kg s Kubíkem, po Matym jsem nehubla, byly stresy s hypotékou a to já ve stresu tloustnu i z vody...ted abych se dohrabala zase k normáůnímu tělu budu muset hned po porodu zahájit dietu ☹ Navíc mám strije až skoro pod prsa, ted ,mi praskly i boky a podbřišek, fuj,já už na bazén leda v neoprénu a taková jsem prý bývala kočka 😢 😢 😢

ygreen
19. srp 2010

@kuchy to jsme na tom podobně, jen váhu mám mnohem vyšší. Mám teda 180cm. Strie taky a hlavně mám totoál zrušená břicho a ošklivý prsa a na ty jsem byla vždy tááák pyšná. No hele bude to makačka, ale to dáme 😉

mirip
19. srp 2010

ahojte, chcem sa vás spýtať tie čo ste tu zo slovenska, viete ako je to tu s naším systémom, že ako sa potom platí, ked som teraz na rodičovskej a ešte mi rodičovská neskončí a od februára ak bude všetko ok budem opať na materskej že čo všetk sa vybavuje a ačo sa vlastne platí potom 🤐

bloumik
19. srp 2010

@ygreen @kuchy holky to vám nezávidím. 🤐 A já jsme si tak "stěžovala", když jsem v prvním těhu přibrala 21kg, jenže při 179cm jsme šla ze 65 na 86. 😅 A během půl roku, co jsem nebyla těhu, jsem ani nevím jak dostala dolů 17kg. Teď mám zatím hore 10kg a doufám moc, že se na těch 21kg už nedostanu, byl to pro mě hrozný záhul, tělo fakt trpělo, hlavně kyčle.
Břicho mi nepopraskalo, já jsme teda strie měla už na stehnech a zadku, ale to už od puberty, kdy jsme hopem strašně rychle vyrostla a zženštěla...teda jestli se tomu tak dá v mém případě říkat. 😀 Prsa se mi v těhu zvětšily z velikosti 0,5 ne 1 a teď jsem doslova a do písmene kozatka, nosím podrdu B. 😀 Takže ani jako kojící mi prostě nevisely a doufám, že nebudou ani teď. 😅 Snad jsem to nezakřikla... 🤐
No doufám, že nepopraská nic ani tentokrát, mažu a olejuju jak divá, ale jak jsem se dočetla, když k tomu jsou dispozice, nezachrání to ani tuna oleje. 🙄
Můj problém je celulitida. 😔 Nikdo mi to nevěří, protože jsem štíhlá, mega rychlý metabolismus, od 14 let do před těhu jsem přibrala jen 6 kilo v rámci dospívání, ve stresu naopak hubnu, bo nejím, ale naštěstí stres byl naposledy o svaťáku před maturou, to jsem zhubla 6 kilo za ten týden. 😀 Na hypošku jsme už byli dva, takže jsme se navzájem podporovali. 😵
No nemám si nač stěžovat. Až na tu zatrápenou celulitidu... 😖

@ygreen já to s tou prací vidím stejně, i když mi teda bude krapet víc, než tobě, ale věř nebo ne, i s tímhle jsem se už setkala s pro mě nepochopitelnýma reakcema. Jakože se hrnu do práce na úkor dětí. Kecy v kleci. Když někdo platí 30 tisíc měsíčně jen na pravidelných odvodech, tak se to s jedním platem a mateřskou dělá dost ztuha...ale to nepochopí nikdo, kdo nezažil.

@krista já bych moc ráda na částečný úvazek, třeba 6 hodin denně, 9-15. Takovou "terno" práci, jakou jsem měla před těhu, už asi mít nebudu, ale holt priority se změnily. 🙂 A sice terno práce, ale od 8 do nevidím. TO s dětma asi neeee.
A s dětma snad budem marodit jen chvíli, dokud si nezocelí školkou imunitu. 🙂

Joooo, taky jsem chtěla tři děti. Ale to jsme ještě neměli hypošku. A já prostě nesnáším být těhotná, děsně mě to omezuje. 😅 Prostě nutné zlo k tomu, abych mohla mít děti. 😀 😝 😵

ygreen
19. srp 2010

@bloumik mě tohle druhé těhu taky dává zabrat mnohem víc než první. Někdy si připadám jak stará zdechlá mrcha 😝 😀

To já měla děsné výkyvy váhy - vysadla jsem HA a za 4 měsíce jsem nabrala z ničeho 12 kilo 🙄 a další se hrnuly nahoru jak divý. Doktor si na základě výsledků cukrovkovýho testu v těhu myslí, že spaluju pomalu cukr, tak si po těhu nechám udělat nějaká vyšetření. Takže tvojí figuru ti dost závidím 😉 hlavně že nemáš problémy s nabíráním a schazováním a tak stále dokola 😉

kaleilah
19. srp 2010

ahojky, jste nějaký šíleně ukecaný, pomalu dočítám. vyrábíme s manžou škrabadlo pro číču, už skoro bude a došli hřebíky, jsem vzteklá, protože je z toho hroznej bordel-řežeme koberce a tak, takže je všude hrozně nitek a těch chloupků, takmusim ještě teď vytřít a zítra nanovo 😠

jo probíráte strie, to jsou pěkný mrchy. já u daniela přibrala 23 kg 😅 a na břiše ani jedna jediná, jen boky, tam mám teda žížaly tlustý přes centimetr, ale nevadí mi, manža je má rád- že jak jsou široký tak je v nich cítit ta jemná kůže 😅 😀 a já jsem tak nějak na ně hrdá 😅 😀 ale jsem ráda že břicho zůstalo čistý relativně. u ady jsem přibrala 15 kilo, tak jsem čekala že strie nebudou a na břiše se mi udělaly, ale jen tři malinký, v podbřišku jak je slepák a to v 😀 astně až při hubnutí. já mám rychlej metabolismus a nevícnejim, takže těch 23 po danym jsem měla dole za 2 měsíce po porodu a druhý těhu jsem začínala na svých 49. a po ady to šlo taky rychle, teď mám podle stresu od 47-49 kg. 😝 ale hrozně mi popraskal zadek, ale to mi je fuk, před jiným chlapem se svlíkat nebudu 😀 😀

@ygreen o plastice jsem taky uvažovala, potřebovala bych prsa,měla jsem fakt pěkný trojky a mám hovno 😅 😀 😀 danyho jsem kojila 6 týdnů, ady kojim pořád a jsou to takový suchotinky, jen kůže... 😝 ale zase se bojim, že bych silikony nepřijala, že bych se v tom necítila dobře a nebyla to prostě já

@bloumik já těhotenství miluju, hrozně semi líbilo nosit pupek, už snad od 4 tt jsem chtěla nosit těhu kalhoty 😀 děti jsou taky plánovaný, mě zase hrozně štve že na gyndě už když jsem čekala první na mě koukali stylem jo mladá holka, uhnala to ani neví kde..přitom rok jsme se snažili, manža byl i na spermiogramu, měli jsme koupenej byt, zajištěný jsme byli taky a otěhotněla jsem před svatbou, když byl manža na spermio tak už jsem byla 2 týdny těhule, ale to jsem ještě nevěděla. a o tom že bude miminko jsem se dozvěděla 4 dny před svatbou 😵 😵 😵

ale nejhorší stav je 2 malý děti a těhu,hlavně ke konci od toho 34tt, to jsem byla lokomotiva největší, to mě nebavilo a pořád jsem jen řešila hlídání a psala na tabuli co mám na lednici harmonogram dětí pro tchýni a manžu, aby to tu přežili až budu v porodce

jen dany spal kjaždý týden jinak, tak jsem pořád přepisovala.nakonec toho bylo na dvě A4, v kolik děti spí, co jim dát k jídlu, kdy je dát zase spát, kdy koupat...apak mi manža řekl že to ani nečetl a rovnou vyhodil-Jako byl todobrej pocit vědět, že to zvládli, ale zase jsem si přišla jako že jsem nahraditelná a štvalo mě to 😀 😀 😀

kuchy
20. srp 2010

Dobré ráno,
omlouvám se, že jsem se sem tak najednou vetřela,ale porod se blíží 😉 ....potřebuji prostě vědět, že nejsem sama , ta šílená se 2 a více dětmi po sobě a jsou i jiné mamči ve stejné situaci a zvládají to 🙂
@ygreen : já měřím 177, je mě teda kusanec,ale na váhu přes 100 mě nikdo netipuje, to mám rozložený...prsa budou počítám taky na odpis, jelikož z pidi B před Matýskem mám ted plná D a po porodu tuším skočím ještě hore. Na břicho mám nachystaný stroj na cvičení a po zhojení po porodu nekompromisně cvičím, chci být zase brzy fit.
Jinak s matym jsem nabrala 19 kg, zhubla porodem cca 10 a pak je zase do půl roku měla zpět, ted jsem nabrala dalších 12kg, tak snad už to poletí jen dolů.

@kaleilah : 3 malušenky, tak to tě moooc obdivuji, já má hrůzu už ted, včera mi dost ujížděly s Matym nervy, jsem měla pocit,že na něj furt křičím ne!!! 😕 Strašně zlobil, bohužel ten temperament má po mě. 😉
Jinak plán na lednici mám připravený taky....je cca 3 A4,ale velkým písmem, manžel ho chtěl sám,jak je mimo domov, nemá o synáčkově režimu ponětí...a jiné hlídačky ,pokud se vůbec najdou neví vůbec nic.
Nám to vyšlo blbě, manža fuč, moje mamina má jít na operaci zrovna v září a tchýně je úča, tak se vrací po 2 měsíčním válení na tvrdo do práce...jo, až mi prdne nečekaně voda, nevím komu zavolám o pomoc, asi z okna 😀

kuchy
20. srp 2010

@ygreen : a souhlasím, druhé těhu nesnáším, jsem protivná a unavená, cítím se jak mastodont a držím se jen v okolí domu, nedej bože potkat někoho ze známých, to se schovávám...než poslouchat ty kecy, jee, tebe má teda doma kus 😔 a vám jedno nestačilo 😝 apod. To se raději straním, než se budu cítit zase líp.

berryl
20. srp 2010

ahoj holky musím vás do číst, já jsem s Ríšou přibrala sice jen 8kg, ale strie se mi udělali na zadku něco málo na stehnech a tak dál,ale má to skoro každá druhá, takže to fakt neřeším :o) teď mám dalekově větší chutě než u malého opravdu mám nájezdy na ledničku a chutě na sladké, které jsem kdysi neměla, sladké fakt nemusím a teď uf škoda mluvit

ygreen
20. srp 2010

@kaleilah já nevím,a le mámpocit, že když budu mít silikony pod vlastním tukem, nebo jak se to dělá, že to nebudu vnímat tolik, jako kdybych byla plochá a dala si Céčka - pak to je hodně vypjaté pod tou kůží a asi je to hodně poznat i na omak.

kaleilah
20. srp 2010

@ygreen já teď mám jakože podle velikosti trojky, ale když jsem nahá tak to jsou takový šlupičky, jen kůžička s bradulí 😀 takže mě by třeba stačily dvojky, prostě abytomělo tvar, trošku i pevnost a neleželo mi to v podpaží 😅 ale já na to nemám odvahu.Manža říkal že nepotřebuju, ale jestli chci tak našetříme a nebude proti. Tak nevim jestli poprvý kecal že se mu líbim i s těmahle, nebo to fakt myslí upřímě a že mu záleží na tom, abych se cítila dobře...No stejně nepůjdu, mám v plánu se ještě množit 😀

krista
20. srp 2010

Ahojky 🙂

Když je řeč o tom přibírání tak já přibrala s Kristý jen 7kg a stejně strie mám tak otřesný že by právě na to plastika byla krátká podle toho co jsem četla, všechno jsem nabrala až tak po 30tt (do tý doby jsem hubla) a proto mi vyskočilo břicho rychle a rychle popraskalo než jsem porodila praskalo to víc a víc a víc 😲 😖 😝 sama před sebou se nerada vidím v zrcadle bez trička, prsa jsem mívala větší, ale taky jsem víc vážila, teď jsem hubenější a když hubnu jdou dolů i prsa, každopádně mi tyhle stačí, mám vel. asi 75C (z 75E 😅) jestli jsou to dvojky, trojky, nulky... to nevím takhle počítat neumím 😀 a u Lukyho jsem přibrala 14kg a břicho se ještě krapet dodělalo 😝 shodila jsem asi 18kg 😉 ještě chci chodit na Zumbu tak doufám, že něco půjde 😉

Jinak já nesnášela první těhu, brala bych dítě ale ne to těhu, 5měs. blití, natékání, nechutenství, poslíčkování, otřesnej porod 😀 a u Lukyho pohoda, zvracela jsem jednou ve 14tt, jedla jsem na co jsem měla chuť 😵 natekla jsem taky tak jednou a to jsem byla těhu přes léto (a s Kristý ne), žádný poslíčky, rovnou porod 😵

ygreen
20. srp 2010

@kaleilah další těhu ale nevadí, oni zachovaj vše pro kojení 😉

petardice
20. srp 2010

@bloumik tak na znamínka bych si dávala sakra pozor!

@krista nápodobně, taky mě ty lítostivý, případně děsně překvapený výrazy dohnaly k tomu, že když to někomu říkáme, rovnou dodávám, že kdyby se náhodou chtěl dotyčný zeptat, jestli to bylo plánovaně nebo omyl, bylo to skutečně pečlivě promyšlené a naplánované 😀 a koukám, že nás tu má s podobnými "výlevy" svoje zkušenosti víc...

@kuchy no tak to jsou taky docela vostrý připomínky a komentáře k těhotenství... A hele - páreček je možná fajn, ale dvě děti stejnýho pohlaví mají své výhody - budou si půjčovat hračky, víc si vyhrajou dva kluci než kluk a holka a v dospívání nebudeš muset řešit, jestli jsou v jednom pokojíčku nebo ne 😉 Já bych třeba brala druhou holčičku všema deseti 😉 a co se chození týká, už taky odpočítávám dny. Lucka už 2 nebo 3 měsíce ťape kolem nábytku, asi měsíc se odvažuje do prostoru, ale z 80% je furt na kolenou. Chodit se jí, potvoře, prostě nechce. A to tu s chodítkem lítá jak divá. Ale sama, to ne.... A ta váha, to je teda nářez. Lucka měla v roce 74,5 cm a 8,5 kila, teď (možná už jsem to tu psala) jsem viděla miminko známých, to je půlroční, sedmdesáticentimetrový a desetikilový. Jenže ono má být po kom tak velký, my jsme s Lukášem oba spíš prototyp chcípáka 😀

Jinak jsem dnes byla pro nosítko, půjčila jsem si Ergo a Manducu, ale mě spíš sedí ta Manduca, uvidím, co na to řekne manžel. Každopádně jedno z těch dvou koupíme. A v krámě se mi (pro velký úspěch) udělalo opět blbě, ještě, že si bylo kam sednout a dali mi vodu. Mno, příští týden jdu do poradny, tak to zkusím pořešit, protože odmítám být zavřená doma a odkázaná na výlety výhradně s manželem.

A jak jste tu psaly o preferování jednoho dítěte před druhým, je to v podstatě normální a má to tak asi každý, ale podstatný je uvědomovat si to a nedávat to najevo. Ovšem ne každý to asi zvládne... Já už třeba teď přemýšlím, jak budeme vynahrazovat Lucce období, kdy přijde domů mimčo, aby neměla pocit, že jde na druhou kolej 😉

No nic, holky, ani to tu nestihnu dočíst, včera jste byly děsně aktivní :D musím ještě něco udělat do práce, poslat to kolegovi a pak tradá na víkend na chatičku testovat nosítka (poté, co jsem tam posledně neměla daleko k tomu hodit kočár do řeky, už tam odmítám s čímkoli na kolečkách jezdit, ty cesty tam na to fakt nejsou 😀 ) Tak krásnej víkend!

dagina
20. srp 2010

Ahojky,

@krista a tak jsi se také u prvního porodu pomalu otevírala???? Též jsem rodila 30 hodin, děs běs, ale druhý porod snad bude lepší, i když pravidlem to také není ☹. Ale jinak obě těhu jak přes kopírák - blití, blití blití, bederní páteř v háji, bolest vystřeluje až do nohy, a teď začínají otoky.
Už teď mám 11 kg nahoře - blééé, bych mohla jít za chvíli rodit jaký mám pupek. U Lucinky jsem měla +22kg.

Holky, a tlačily jste jak když se jde na velkou??? Nebo do břicha či jak??? Chodila jsem i na kurzy, prý tlačit jak když se tlačí na velkou, a prdlajs, asi jsem špatně tlačila, snažila sjem co mohla, pak mě hupsla PA na břicho a malá vylítla za 5 min 12, už skoro chystali kleště.

kaleilah
20. srp 2010

@dagina já tlačila jak na velkou a šlo to v poho 😉
otevírala jsem se hodně yxgle, měla jsem u obou porodůdula a Ady jsem rodila s riciňákem, ma příjmu v půldruhý ráno na 2 cm a za hodinu byla ady na světě,otevírala jsem se rychle a dula říkala že týden přede mnou ělamaimku prvorodičku a že měla taky riciňák a za 4 hodiny od začátku oodrozeno a že prý celkově se rychleotevíráš s tím koktejlem 😉

dagina
20. srp 2010

@kaleilah Co to je ricinák😅?????

kuchy
20. srp 2010

@kaleilah : taky ho mám letos v plánu...už jsem si zajistila i kompot, čekám až se v zíří vrátí manža na 14 dní domů a mimi se dopeče a začneme ho popohánět ven...je totiž o 4 týdny větší, tak cca v 38tt může... 😀

...loni jsem rodila 37+4tt, vyvolávačkou, mám problémy s TK a beru léky., ke konci těhu je to ale neukorigovatelné......dostala jsem tablety, 2 po 6 h, něco se začalo dít až po té druhé, velké bolesti byly cca 4 hodiny a na první zatláčo byl malej na světě, místo hlavičky vyletěl celý...asi jsem tlačila usilovně, ani nástřih se nestihl 😀 😀 😀

@petardice : nemyslím to s tím těhu zle, jen je to náročný, poprvé to člověk asi lépe snáší, než 2 x těsně za sebou, máš klid, odpočíváš,kdy chceš a vůbec, ted lítám jak blbec , navíc to vedro, navíc manžel není doma a pak ten náš první goliášek a hormony do toho...je toho někdy prostě moc....ale kdo řekl, že těhu je nejhezčí období v životě ženy je blb 😝 nebo chlap, co neví o čem mluví...pro své želvičky to samo ráda vydžím... 😎

kuchy
20. srp 2010

@dagina . takový koktail na vyvolání porodu, někomu zabere, někoho jen prožene a někdo nic...viz

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...

kuchy
20. srp 2010

@dagina : jo a tlačila jsem jako na velkou, jinak mi to ani nešlo,, měla jsem jen křížáky a pro záda bylo to tlačení hrozná úleva, ted mi jdou posly zase do zad, tak počítám budou křížáky opět u toho 😀 😀 😀 Ale už vím ,jak na ně 🙂

krista
20. srp 2010

@dagina já tlačila taky jako když se jde na velkou a byla to sranda, to nejlepší na celých mých porodech, protože to trvalo už jen chvilku, malej teda vylezl prakticky sám už před křeslem, šla jsem tam na posl. chvilku, měl omotanou šňůru tak ještě že tak, to bylo furt netlačte, netlačte ještě než jsem šla na křeslo a já musela 😝 😝 😝
Jinak druhý porod bude určitě lepší, moc ti to přeju 😉

@kuchy a co ti teda na ty křížový pomohlo? Mě vůbec nic, jen chodit, dýchat a vydržet 😅

kuchy
20. srp 2010

@krista : v podtatě to, co píšeš, vydržet,ale já jsem nemohla ani chodit aa už vůbec ne ležet, PA mi řekla, že dýchání na to nepomáhá, jen masáž zad a mě teda pomohl hodně balon, až do tlačení jsem kroutila pánví na míči 😀

krista
20. srp 2010

@kuchy ležet jsem taky nemohla to bylo šílený ☹ u druhýho porodu mi celkem dlouho zabírala pozice na kočičku ale to jsem chytla křížáky až fakt ke konci, tohle pomáhalo na bolesti který šly do břicha. A masáž zad, o tom jsem nechtěla ani slyšet, manžela jsem flákla přes ruce jen se přiblížil, to bylo fakt něco šílenýho, ale chápal mě, poděkovala jsem, ale že fakt nemůžu 😅 míč ten bych nejradši propíchla 😀 PA mě nutila na něm sedět během asi půlhodinovýho monitoru, já jí fakt chtěla zabít 😀 😀 😀