Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jituskak
28. srp 2010

ahojky holky, jak se máte? mě bolí břicho pořád a přemlouvám mimíse, aby se otočil. jinak mám za sebou první jíszdu kočárem. kamarádka přišla s malým 4M miminkem, tak byl test a měly jsme do mírnýho kopečku co dělat obš, abychom ho utáhly, takže já se koukám po dalším. kdo máte ten powertwin, jak je to s váhou, ovládáním?

baca
28. srp 2010

Ahoj holky, v únoru čekáme druhé mimčo, myslíte, že potřebujeme sourozenecký kočár? teď mám Inglesinu magnum, což byal celkem drahá invetsice a nehcce se mi kupovat zas něco jiného. Bára te%d začíná pomalu chodit, ale v je mi jasné, že v únoru neujde všechno, kromě toho bude asi sníh. Máme sice šátek i manducu, ale představa, že si jendo navleču do Manducy a druhé potáhnu v kočáru se mi moc nazamlouvá. Nebo skejt? Ale u nás teď dělají kanalizaci, takže naše už tak bídné cesty na dědině jsou rozkopané. Manžel si klepe na čelo při každém mém pokusu byť jen o diskuzi na téma jiný kočár. Tak nevím, zatím máme čas, ale uteče to.

ojo
28. srp 2010

@jituskak já si ten powertwin koupila na radu holek, zkoušela jsem ho teda jen s Tomášem, ale naprostá pohoda 😵 😵 myslím, že až tam bude i druhé mimi, tak to taky půjde dobře 🙂 hodně tam je dobrý to odpružení a nafukovací kola, tak se dobře ovládá a myslím, že je jeden z nejlehčích 😉

@baca no myslím, že bude záležet, jak se ti malá rozchodí...určo ale v tvém případě bych kočár jen vyhlídla a případně kupovala až po porodu 😉 v šestinedělí v zimě tolik trajdat nebudete...jestli bude pod nulou tak vůbec a pak už v březnu možná bude stačit jen skejt...ale jak jsem psala, to se pozná až v realu, jestli bude malá ťapkající nebo se radši bude vozit 😉

eeefffaaa
28. srp 2010

Ahoj holky!!

dlouho jsem tu nebyla,jen jednou jsem sem napsala par vzkazu a to kdyz jsem se dozvedela ze jsem opet tehu a byla z toho dost prekvapena az nestastna 😅 uz jsem se vzpamatovala a uz je to dobry...ted bojujeme u malyho s nocnim spanim...stalo se vam u vasich deti,ze se v noci vzbudili a byli treba 4 hodiny vzhuru a kdyz jste si jich nevsimali tak se vztekali???tohle ted mame my,asi uz pres tyden 😖 jeste ze manzel,je takovy ze kolem malyho lita hlavne on,protoze ja jsem ted desnej spavec a totalne hotova..musel si vzit dokonce i dovcu,protoze ja bych to asi nezvladla...jestli se vam to stalo u vasich deti,napiste mi prosim co s tim,uz si nevime rady,zkouseli jsme snad vsechno...

a jak se mate vy,co deticky??koukam ze uz se tu bude brzy rodit 😵 😵 tak vam holky preju at vse v poradku dopadne a mate rychly porod!!

katkas1
28. srp 2010

@eeefffaaa ja mam 7 mesacnu dceru a vcera sme mali pozitivny test, ale bolo to palnovane, tak sa uz neviem dockat kedy ma vysetri moj dr aby mi povedal ze je vsetko ok.

eeefffaaa
28. srp 2010

katkas tak to gratuluju!!! no ja druhy neplanovala hodne dlouho,pokud vubec nekdy...mame od malicka doma desnyho nespavce,od narozeni v noci poradne nikdy nejak nespal,to je porad neco,takze z druhyho mam docela vitr a bojim se ze to bude to same...ja uz byla na potvrzeni a pristi tyden jdu na dalsi kontrolu 😵 ja mam to stesti ze mam bajecnyho manzela,ktery kdyz ej doma je porad s malym a vlastne skoro vsechno dela on...ted i v noci k nemu vstava a to ho musim kolikrat hnat do postele,aby se vubec vyspal do prace...takze to snad nejak vsechno spolu zvladneme 🙂

baca
28. srp 2010

Dívala jsem se na ten buggypod, ale asi to nejde na houpací podvozky, že? Máme inglesinu magnum a v tom seznamu kompatibilních kočárků není uvedená.

berryl
28. srp 2010

super holky děkuji v pondělí obejdeme obchody a vybereme malému něco na ťapkání na ven. V dešti opravdu nechodíme teda chodíme, ale jezdíme v kočárku 🙂 🙂 🙂
holky my byli dneska u mých rodičů a já se neskutečně ,,přežrala,, uf

smardik
28. srp 2010

@eeefffaaa náš Tomášek je od narození naspavec a to co píšeš mi dělá dodneška-třeba od 1 do 5 je vzhůru a jaksi ho člověk nevšímá vzteká se a vzteká,zatím z toho nevyrostl ale už je to mín časté, Honzík spal ještě před 14dny nádherně ale v nemocnici se mu spaní hodně zkazilo tak bojujem a bojujem, v noci je i 7,8x vzhůru ale nějak to zvládnem. Jsem na ně skoro pořád sama,manžel chodí do práce 5:30 a přichází mezi 17-18, v noci vstávám většinou taky já-on kluky neslyší nebo spíš slyší je až když hodně řvou a to zas nečekám já takže vstávám skoro jen já a dá se to

andu
29. srp 2010

Ahojte holky 🙂
@jituskak : Tak co, už tě mimouch poslechl? 😉 Budu držet palec! 😉
@baca : My budeme mít podobný věkový rozdíl, a i když Ameli chodí od roka, sourozeňák rozhodně pořizovat budu. Jak už jsem tu několikrát psala, nedovedu si představit, vzhledem k tomu, že nejezdím autem, jak jdeme s prckem k Dr. a já naháním Amelinku po cestě směr MHD, kde ani nemáme chodníky... Navíc Aminka má kočárek ráda a pro mě je to na takové přesuny pořád pohodlnější (a předpokládám, že ještě i nějakou dobu bude 😉
A co i holky myslím psala, že jak starší uvidí mimčo v kočárku, bude se chtít vézt taky 😉

dagina
29. srp 2010

@krista prosím tě, a ty jsi měla buggypod?? Tuhle jsem si pouštěla video z diskuse, kteru jsi zakládala, tak si říkám, jestli by nám nakonec nestačil.
Jaká je manipulace s kočárkem, když má buggy???
Docela mě zaujal iCandy - jste ho tu teď řešily, ale ty malá kolečka jsou asi na prd...., navíc se mě do sourozeňáku nechce investovat, když máme dobrýho Slaloma (pokud to samozř. nebude nutné 🙂 )

petardice
29. srp 2010

Ahoj holky, ani vás dnes nedočítám, nějak se necítím, ale jdu pro radu. Včera mě začalo píchat v podbřišku (jako bych měla dostat MS), přetrvává to dodnes, k tomu mi přišlo, že jsem podbřišek měla několikrát poměrně tvrdý na omak (v leže i ve stoje). Do toho mě začal celej spodek bolet jako po porodu, kdy jsem byla fest oteklá (zpravidla po stání nebo chůzi, delší než 15 minut) 😠 vzhledem k tomu, že jsme nebyli doma, jsem na pohotovost nejela, nerada bych zkysla 100km od domova a domů jsme dojeli tak akorát na krmení a uspávání a na hlídání tu nikoho nemáme, takže budu volat doktorovi zítra, ale zajímalo by mne, jestli se s tím některá z vás nesetkala - moje první těhu bylo naprosto bezproblémové, takže všechny tyhle slasti v tomhle těhotenství absolutně neznám a nějak nevím, co si o tom myslet... 😒

dagina
29. srp 2010

@petardice možná by bylo dobré si zavolat aspoň do nemocnice na gyndu či na porodní (teď přesně nevím na jakém oddělení přijímají v tvém týdnu). Mě i teď občas bolí jako při MS, ale za chvilí to přejde, navíc jsem to měla i u první...
Ať to nic není!!!!!!

krista
29. srp 2010

@petardice mě to připomíná to co se mi dělo když jsem se hodně přetáhla (tahala jsem se třeba hodně s malou nervovala, doma dřela) ale to bylo až kolem daleko vyšších "tt" až tak po 30tt. Takže ti moc neporadím. V prvním těhu jsem to hodně přisuzovala roztahování dělohy, měla jsem to asi do 20tt, nevím jak u druhého těhu... ale držím palce aby to nic nebylo.

@dagina měla jsem ho a mě se bohužel manipulovalo špatně, měla jsem ho na Moonovi (stejný jako iCandy akorát přední kolečko měl jen jedno a velké a nafukovací 😉), těžko se mi zatáčelo a pro malou to nebylo ono ☹ ale všude říkám že je to o dětech, podle mě je to dobrá pomůcka, přestože pro nás byla nevyužitelná, ale u nás nepomohl ani skejt/sedátko ... takže tak 😅

radka35
29. srp 2010

mám holky rozmezí 15měsíců a kočár pro dvojčarta vyhrál.malá je divoká a táhnout ji za kočárem za ruku zvládnu chvilku,párkrát jsme došli do obchodu a už měli zavřeno 🙂 takže tam jezdíme a zpět pěšky.No a na jaře ho vyhodíme.Byl za pár korun koupený na aukru,takže zimu odjezdíme a pak už bude chození lepší.

majatob
29. srp 2010

@baca ja mam prvni dve o 20 mesicu a bez sourozenaku si to teda ze zacatku nedovedu vubec predstavit. Tahame ho furt, ikdyz Tobik uz chodi opravdu hodne...ale jako pojistka se porad hodi 🙂 no a druhy a treti budou o rok, takze tam je to asi bez debat 😀

taky koukame na buggypod, myslite ze by sel na powertwina? 😅

krista
30. srp 2010

@majatob mám takovej dojem že zrovna na powertwin nejde, ale nechci kecat.

krista
30. srp 2010

@majatob tak jsem ti opravdu kecala, jde tam 😉
http://www.buggypod.com/docs/customer/Buggypod_...

petardice
30. srp 2010

tak jsem večer zkoušela volat do motola, ale nikdo to nebral 😒 takže jsem šla do peří, každou chvíli mě vzbudily křeče a aby toho nebylo málo, mám výtok do růžova, takže s krví ☹ od rána slušnej průjem, takže už je víc jak kilo dole a když jsem volala hned v 7 ke svýmu doktorovi, objednali mě až na třičtvrtě na dvanáct ☹ musím říct, že psychika je na dně a hlavně v noci se mi honilo hlavou všechno možný ☹ spodek břicha mi průběžně tvrdnul na kámen, ale pevně doufám, že jsem jen něco blbýho snědla a prostě mě to nadmulo a prohání mě to...

ojo
30. srp 2010

holky a co je přesně ten buggypod...já furt měla za to, že je to druh kočáru, ale asi ne, co? 😅 😀

ojo
30. srp 2010

@petardice držím palečky, aby to opravdu byly jen střeva 😉 ...občas mám tyhle křeče taky, že nevím, jestli už nerodím 😅 ale když jdu na wc s proháňkou, tak jsem něco snědla...
já při Tomášovi semtam špinila až nějak do 20tt, pak už ne...že prý z čípku....a výtok do růžova může být spojen i s nějakým zánětem...

drž se holka, snaž se hodně odpočívat a ležet, jestli vyloženě nekrvácíš, tak to stále může být něco jiného!

mimi21
30. srp 2010

@ojo bugypod je pridavne sedadielko, ktore namontujes na kocik
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

kaleilah
30. srp 2010

ahojky holky, já mám sourozenák i buggy, mě buggy docela vyhovuje, ale je blbej na trojkolky, je pak nestabilní když se jde na obrubník. chce t cbik, ale celkově teď jdu ven radši s buggy a kočárem než abychtahala celej sourozeňák. je to lehčí a na kočáru ta váha není znát

kaleilah
30. srp 2010

@petardice teď čtu co se s tebou dělo ☹ hodně štěstíčka, aby to dobře dopadlo 😉

ojo
30. srp 2010

jé tak to sedátko vypadá dobře 🙂 🙂 ale já mám Patrona a sporťák Zopu a koukala jsem, že v tom seznamu není, takže stejně bychom nemohli pořídit 😅

no ale už se těším, až ten powertwin vytahnu 😀

miracko
30. srp 2010

Ahojte , môžem sa pridať ?? Myslim ze tematicky zapadnem 😀

petardice
30. srp 2010

tak zaplaťpánbůh! prcík je v pořádku, dokonce laškovně doktorovi zamával. odkud se vzala krev, nezjistil, stejně tak jako ty křeče. děloha prý dráždivá není, krček nezkrácený, všechno se zdá v naprostém pořádku, takže to fakt vypadá, že mi jen nesedlo nějaký jídlo. aspoň dnes prý by bylo úplně ideální ležet a být v klidu (jen teda nevím, jak to budu realizovat, dokud se nevrátí manžel, protože Lucka ve čtvrtek začala sama ťapat - hodně opatrně a pomalu a během víkendu to vypilovala takřka do běhu, ovšem ty pády stojí za to...) a mělo by se to upravit samo. takže poučení - v době těhotenství už nebudu žrát smaženici (ta vím, že mi moc v sobotu večer nesedla) a vyvaruju se i cibuli v jakýkoli podobě (tzn. i tý úplně rozvařený v omáčce). teda ale po pravdě - ty nervy už zažívat nechci. Lucka se narodila o 4 týdny dřív, tak se mi pochopitelně honilo hlavou, jestli i druhý těhotenství nebude s nějakým problémem. no - stresovala jsem se úplně zbytečně a věřím tomu, že i to mi nepřidávalo. mizím udělat čertovi oběd a pak se budu snažit ji hlídat "v klidovém stavu" 😅

krista
30. srp 2010

@petardice tak mě napadlo jestli tě nakonec taky nechytl žlučník když čtu o té smaženici, to by i odpovídalo těm bolestivým stavům co popisuješ a já měla v těhotenství první žlučníkový záchvat a vypilovala jsem to tak daleko že za měsíc jdu konečně na operaci, nemůžu se dočkat, upřímně 😅 tak ti držím palec aby bylo už vše OK 🙂

Moc vás nestíhám holky tak se omlouvám že jsem stručná 😉

@miracko vítej, přidat se určitě můžeš, máte roční rozdíl? Jaký to je když se ti druhej prcek blíží ke dvěma letům? Horší, lepší? 😀

krista
30. srp 2010

@jituskak a @ojo držím palce k porodům ať to máte rychlý!!!

@jituskak otočil se prcek? 😲

krista
30. srp 2010

@jituskak a co vy to vlastně máte za kočárek ten Peg Perego? To nejsi první od koho slyším, že je těžký... 😒 třeba si zvykneš, ale nevím no 😉