Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lea1234
10. lis 2009

ja to asi nezvladnem

sasiki
10. lis 2009

lea, prosím ťa, neodpisuj sa vopred!!!! A predovšetkým by si mala začať myslieť pozitívne 😉 Nie si prvá, ani posledná 🙂

mirica
12. lis 2009

lea - zvládneš, neboj sa ...je to niekedy o držku ale prežiť sa to dá .....u nás je dokonca doma s mrňatami ich ocko - a zvláda to

monina8
12. lis 2009

Ahojky holky,
taky mam dve decka takhle brzy od sebe.Nastesti mame hospodyni a pomahaji tchanovci,takze celkem ok.Jo,a taky manzel je supr,hodne pomaha.S vetsim deckem.
Obdivuju fakt maminy,ktery jsou jen sami.To bych asi nezvladla,fakt.

sabs
16. lis 2009

Ahoj, ja mam dva syny, jsou od sebe 15 mesicu a da se to zvladat v pohode, starsi je rozumbrada a pomaha..nosi plinky drzi lahvicku🙂 Starsimu je 18 mesicu a malymu 3 mesice🙂

rimmel
16. lis 2009

sabs tvoj starsi ma fakt druhe meno tiger? 😀

csicsike
16. lis 2009

Ahojte maminky,aj ja mam 4 deti po sebe.Z materskej na matersku.Najmladší ma 11 mesiacov.Aj to sa dá zvládnuť.Ja som na nich sama ,mama mi nepomaha lebo jej všetkym je sestra a svokra,, NO KOMENT,, 😀

kaleilah
16. lis 2009

Ahojky, taky se hlásim do klubu 😎

katkaza
18. lis 2009

Ahoj
Aj ja sa hlásim do klubu 🙂 Kaleilah vidím,že máme podobný rozdiel...ako to zvládate?U nás je najvačší problém uspávanie,lebo malá zaspáva na veľkej posteli a ako naschvál vždy keď ju chcem ísť uložiť začne plakať malý 😠

kaleilah
18. lis 2009

katkaza zatím je to bez problémů, Dan spí v p ostýlce, Adrianka s náma ve velký posteli, problém je jen trochu ráno, protože Danýsek je zvyklej že ho bereme k sobě do postle, tam se mazlíme a vypije si mlíčko, a teď ho musim hodně hlídat aby při blbnutí neskočil na Adrianku 😉

Ale má to hodně výhod, Danýsek začal pít moje mlíko odstříkaný, takže ušetřim na UM 😀 . Jen je trochu problém že Adria celý dny spinká, večer se budí kolem 22hod a je vzhůru až do 4-5 hod do rána 😝 nepláče, ape pořád tak kňourá a chce se nosit, takže jsem dost unavená.

Jak to zvládáš ty?

katkaza
18. lis 2009

No zatiaľ mám pomoc,takže v pohode,ale od pondelka už na ne budem sama,tak potom sa ešte len uvidí. 😀 Malá s nami spáva asi od polroka,lebo akonáhle sa naučila sama postaviť v postieľke,tak sa v noci začala budiť a dokázala v nej prestáť aj hodinu...tak začala spávať s nami.Ako sme prišli s pôrodnice,musela sa s mm presťahovať do inej izby,lebo sa strašne rušili a keď reval jeden,tak i druhý.Ale myslím si,že časom budeme spolu,lebo už si na plač malého zvyká a už ju to tak nešokuje 🙂

goga03
26. lis 2009

ahojte,
maminky co mate deticky s priblizne 1,5 rocnym vekovym rozdielom, napiste mi prosim nejake rady "do zivota" ako to u vas prebiehalo.
napr. prechadzky (manzel zatrhol surodenecky kocik), vecerne kupanie , ako zamedzit aby starsie neziarlilo a neublizovalo babatku a samozrejme aby sa necitilo odstrcene.
vopred dik za rady

krista
26. lis 2009

Ahojky goga03 🙂

my máme věkový rozdíl 1,5roku a 10 dní 🙂 sourozenecký kočárek jsme koupit museli, přestože jsem ho prvně nechtěla (starší už dost ťapkala), ale příchodem prcka se to změnilo, vezl se on - ona se chtěla tahat 😝 a to jsem teda nezvládala, takže jsem ji prvně vozila v korbičce u prcka, jenže kočárek byl téměř neovladatelný, taky jsme měli buggypod a to se nám neosvědčilo - jí se to nelíbilo, půjčili jsme si skejt - taky se jí nelíbil, takže sourozenecký jediná volba, i když se tam veze třeba jen chvilku co je na procházce, tak jsem za to ráda, taky v obchodě ji připásám a nelítá mi jako splašená 😅 Máme Phil & Teds a neměnila bych 😵

Co se týče toho jak ho přijala, už když ho viděla v porodnici tak ho pusinkovala, byla z něj nadšená, pochopitelně když jsme přišli domů tak to bylo horší, ani jsem nespozorovala že by se cítila odstrčeně, naopak mi rozkazuje co mám přesně dělat, kolikrát na něj napráská že se pokakal apod. 😀 sundavá mu plenku, nosí mi dudlík a látkovku, je to velká sestřička 🙂 a kdykoliv prcek spí tak věnuju všechen svůj čas jí 🙂 byly a jsou i horší dny, kdy ho několikrát praští, ať už omylem nebo schválně protože ví že mě to naštve a to je mi teda vždycky moc líto, protože ten špunt za to nemůže, ale jak je větší tak je to lepší a lepší a jednou jí to vrátí i s úrokama 🙂

Koupání u nás probíhá tak, že si vlezeme do koupelny, napustíme vanu, vykoupeme nejdřív prcka a pak tam šoupneme ji, prcka dáme na pračku, kde máme přebalovák v ručníku, usušíme, naolejujeme, oblečeme, pak vyndáme Kristý, usušíme a běžíme do ložnice, kde ji zabalíme a oblíkneme do pyžámka 🙂 někdy to dělám i tak, že napustím vanu, šoupnu tam Kristý a pak tam ošplouchnu malýho, moc dlouho ho nekoupeme, jen vždycky pod krčkem a v podpáždí, protože ublinkává.

goga03
29. lis 2009

krista dik za vycerpavajuce info 🙂
s tym kocikom pockam kym sa male narodi,skusime asi skejtik,( bugypod nechcem,lebo by som nepresla cez ziadne dvere), alebo ci oliver bude schopny chodit vedla kocik na odrazadle.
ja jedine co si neviem predstavit,je ze ako budeme fungovat cez den, ked budem napr. kojit to male,kedze oliver sa stale nedokaze ani chvilu zabavit sam ☹
no ale bude sa to musiet naucit

verusky
29. lis 2009

goga,to zvladnes,neboj se.ostatne Ti nic jineho nezbyde.s tim kojenim je to zpocatku tezke,takze ja se plne musela venovat starsi (rozdil je 16mes.),nosila mi skladacky,proste jsme si musely hrat,az po case se naucila sama(u devcete snadne,vzala panenku a dala ji sve prso 😉 ).byla to zpocatku dost narocna doba (ale byly i horsi,kdyz je clovek uz leta nevyspany a prijde nejaka zatezova situace,nemoci a tak..).ale je to doba velmi krasna a kdyz na ni vzpomenu,mela sve obrovske kouzlo,ta pokora po porodu,krasa druheho miminka a pece o nej,ta vune...druhe materstvi jsem si velmi uzila (myslim to miminko),c lovek je zkusenejsi,je to jine.jednu radu Ti dam - v porodnici si uzij mrnouska,doma se budes venovat nejvic tomu starsimu.a nam stacil skate a byla pohoda 🙂 .
a neboj,bude to bezva!jen trochu narocne.

kaleilah
29. lis 2009

Ahojky, přidávám se 😉 Mám doma dvouletou holčičku, kterou každý den 11 hodin hlídám, pak 14 ti měsíčního a 3 týdní a jde to úpně v pohodě 🙂 Naučila jsem se kojit ve stoje a za pochodu, zvládám u kojení vysávat, připravovat jídlo nebo krmit děti taky 😉 Danýsek když kojim tak chodí většinou na klín a mazlí se, ale jinak bych řekla že je všechno stejný jako dřív 🙂

Koupání máme podobně jako krista, kočárek mám sourozeneckej od graca a vozim v něm všechny tři. Tu nejstarší si posadim na řídítka, když už nemůže nebo je utahaná, ona mě chytí kolem krku a frčímě všichni. A to mám na řídítkách ještě vodítko s labradorem, no docela sranda 😀 ale neměnila bych 😵 😵 😵

verusky
1. pro 2009

kaleilah,Ty jsi uzasna!obdivuju!!a skladim klobouk dolu 😵

verusky
1. pro 2009

sklanim...

krista
2. pro 2009

Jé Verusky vy už musíte mít doma pohodu když koukám na ten věk co? 😅 😵

Goga vůbec si nedělej starosti, ještě skoro 20tt na to aby se to doma všechno změnilo! 🙂 naše malá je teda v pohodě když kojím, občas se chce tahat, tak mi sedí na noze a malého kojím, jak už říkala Verusky malého si taky víc užívám jako miminko, nemám problém držet obě děti naráz při tom kojení, člověk už se nebojí ho různě chytat, držet, prostě jsem taková otrkanější 🙂 a hlavně on je hodnější než ona, takže je to super, nepláče při koupání ani přebalování, ona to nesnášela 😝

Kaleilah ty jsi blázen 😀 jsi fakt dobrá, já další dítě už ne a už vůbec ne tak blízko jak jsou od sebe oni 😀

goga03
3. pro 2009

dik baby,

tiez som pocula, ze ked to prve dieta je take "narocnejsie", tak to druhe je dobrucke, pokojne. ze vraj to posielaju za odmenu 😀
uvidime, ale tiez si myslim, ze je to o skusenosti. asi nebudem k nemu skakat, hned pri malom zamrnkani.
ja planujem vyuzivat babyvak a manducu, takze to bude velka pomoc si myslim

krista
3. pro 2009

Goga no zatím také dobručké nemám 😅 je dost podobnej ségře, ty večerní koliky a prdíky, ale snad to přejde a bude nejzlatější 😀 určitě to bude v pohodě, první měsíce budou náročný, ale bude líp a líp každým dnem 🙂

krista
4. pro 2009

Ahojky holky, tady to nějak vázne, já bych ráda pokecala s někým kdo má podobný věk. rozdíl jak to zvládá on 🙂

verusky
4. pro 2009

kristi,ja uz jsem za vodou 😎
ale reknu Ti,taky mi moc chybelo mluvit s nekym,kdo ma stejne stare deti jak ja.to byla nejvetsi smula,ze jsem v okoli nikoho nemela a na konika zas nebyl cas,tenkrat jsem resila navic partnerske potize.
jo,jo,holky,musite vydrzet a pak budete sladce odmeneny 😵
hlavne spete,odpocivejte.kdyz je to druhe mrnatko male,jeste to jde,u nas to zacalo byt tezsi po pulroce,to si mala stezovala,ze jeste neumi lozit,sedet a byla hrozne umrcena a nespokojena.ale ono je porad neco,ted mame zase vzdor.dulezite je mit rad,byt v klidu a snazit se o nadhled.nekdy nemozna kombinace...
kdyby nekdo potreboval povzbuzeni,napiste mi ip!ja nemam moc casu brouzdat po konikovi,ale rada vypomuzu alespon radou.

silvia.t
4. pro 2009

ahojte baby ja zacinam tiez riesit tento problem...mam 6mes.synceka a dalsie babo na ceste ,malo by sa narodit v auguste takze doma bude veselo...dufam ze sa psychycky nezrutim 😅 ale nas maly chrustik je zlaty s nim nemam ziadne starosti..tak dufam ze aj druhe bude take 😵

kaleilah
4. pro 2009

hoj kristo, jdu na pokec 😀 Děti mi výjimečně chrní, teda Danýs chodí spát v sedm a v poho. ale Adrianka je nějaká zlobivucha, trápí jí úpořád prdíky, tyhle začátky jsou záhul, když se kroutí a kroutí. Jsem zjistila že oblečení po malý ani nemůžu prodat, má všude v místě bříška žmolky od masírování 😀

krista
5. pro 2009

Verusky to je pravda, i naše Kristý začla být vzteklá v době kdy se překula na pupek a neuměla to zpátky a pak lezení, chození kolem nábytku atd. 😝

Kaleilah malýho taky pořád trápí prdíky 🙄 já bych to zrušila, strašný 😝 dáváme probiotický kapky, ale ono je to snad s nima ještě horší 😕 a spát poslední dobou chodívá s řevem, odnesu ho uspanýho a za pár minut tam jdu pro něj zpátky a takhle pořád dokola 😲 malou jinak dáváme spát taky po 19h, tak by mi vyhovovalo kdyby zabral i on 😀

Silvia, gratuluju k těhotenství, bylo to asi plánované viď? Určitě to bude super! 😵

kaleilah
5. pro 2009

kristo fakt ty kapky nezabraly? já je zrvna včera objednala a dost jsem na ně spolíhala 😒 Sab simplex taky nezabírá, když piju feniklovej čaj tak je to akorát horší..no jedině fakt vydržet. jak bere týnka malýho?

krista
5. pro 2009

Já jsem taky zkoušela fenykloý čaj, nahřívat bříško, masírovat, Sab Simplex, Baby Calm a ty probiotický zkouším už podruhý protože manžel měl pocit, že to s nima bylo lepší, ale mě to teda přijde horší, dneska jsem mu je radši nedala 😖 jestli on to třeba taky nebude mít v povaze, jako naše Kristý, ta jako mimino pořád řvala a posl. dobou taky pořád řve, ve dne, v noci, vzteká se, takže toho se bojím nejvíc, prdíky odezní, ale ta povaha zůstane 🙄

Jinak ona ho bere tak nějak všelijak 😀 moc ho má ráda, to jo, ale když ji něco bolí, jako třeba teď zuby tak je na něj občas hnusná 😖 Jak to jde u vás? 🙂

keiko
5. pro 2009

Dievčatá aj moju bambulku mooooc trapilo bruško-prdíky hádam do konca piateho mesiace, skúšala som aj nemožne a nič nezaberalo, ani tie probiotické kvapky, myslím že po nich to bolo ešte horšie...potom mi doki poradila nech ja pijem feniklové čaje a tie detské na problémy s bruškom, denne som vyypila aj 4-5 a myslím že to nám aspon trošičku zabralo, tak skúste...
Ale ešte aj dnes cvičíme a tak kakáme... 😒

kaleilah
5. pro 2009

keiko, právě čaje nám nepomáhají 😒 piju ho já, čistej fenykl a nic. Kristo zrovne dneska jsem četla o těch probiokapkách, že nesmí být dýl než asi hodinu v teplotě nad 15C, protože se zabijou ty živý kultury a pak to nemá žádnej účinek..nemůže to být i tím, že nezabrali? když je třeba nemáš v lednici apod? Jinak Danýs je hrozně zvědavj co to je za uřvanýho tvora, leze jí na postýlku a okukuje a dneska měl děsnou srandu že jí dělal baci baci 😠 přijde mi že si to ještě pořádně neuvědomuje, ale pusinku jde dát taky, když vidí že psinkujeme my. To zuzka ta už se o malou stará, nosí jí hračky,plenku na přealení, houpe a dělá šššš 😀 😀

Jinak protivňáka máme doma taky. Ale až teď po roce, máme naprosto ukázkový učebnicový období vzdoru, včetně třískání sebou o zem a kopání do všeho a všech 😠 😠 😠 no snad bude brzo líp, nebo si hodim 😀

A plánujete ještě další mimčo? někdy časem?