Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
14. črc 2011

@holis84 My nejak nestihame driv a ona to ma tak nastavene. Martin chodi cca 20,30 az 21, nekdy ale i dele 😅 Jo, vecery jsou narocne, kdyz neni manzel doma, tak toho mam plny zuby, ale kdyz se zbavim Martinka, tak s V. uz je to pohoda, ale oba naraz, to je zly 😀

holis84
14. črc 2011

to verim ja se nejprve zbavuju miminka a pak se venuju Kristynce 🙂 a mas deti ve stejnym pokoji nebo kazdy zvlast?

luciana43
14. črc 2011

@holis84 Ahojky, tak my měli a vlastně stále máme se spaním něco podobného, jen za to nemohla babička, ale to že sem se vrátila z porodnice. Do té doby byl syn naučný usínat sám a od té doby, s ním aspoň musím být v pokoji aby usnul, ze začátku sem s ním musela být v posteli, takže to u nás vypadalo, tak že, sem ležela u něj v posteli - měl už tu dětskou se zábranou - a dcerku jsem měla položenou na hrudníku, časem sme přešli na to, že Naty usínala už v sedm v postýlce a Domčovi stačilo, že sem s ním byla v pokoji a to stále trvá, páč spí spolu v pokoji a když sem ho tam nechala samotnýho dělal hroznej povyk a já nechtěla aby malou budil. Teď už začínají mít stejný režim tak se chystám zas začít se samostatným usínáním. V poledne to byl taky někdy boj, zas sem s ním aspoň musela být v pokoji a když to vyšlo, že zrovna Naty vstala, než usnul to byla věčnost, ale bez spánku to pak s ním nebylo k vydržení do večera 😒

holis84
15. črc 2011

@luciana43 Luci a od kdy jsi je dala do spolecneho pokoje? me se ta starsi obcas v noci budi a potrebuje se ujistit ze tam s ni nekdo je tak proto lezi vedle manzela v loznici a ja zatim v pokojicku s mladsi 😉 ta je bezproblemova ta je jeste malinka vetsinou prospi celou noc 😅
Jinak me napadlo ze to pak udelam tak ze ja odjedu s mladsi k rodicum a na manzelovi bude at ji proste ulozi do postele a nazdar bazar, po par dnes si zas zvykne a bude klid a ja se muzu vratit s Natalkou domu 🙂 Jinak me ta starsi vydrzi i bez spanku celej den ani protivna neni ale tak ja chci mit klid proto ji davam spat nehlede na to ze je malinka a potrebuje to. Vzali ti Domcu do skolky aspon?

luciana43
15. črc 2011

Od začátku spí spolu, ale taky s námi. Než dostavíme, bydlíme v pronájmu a máme jen 1+1, ale velké pokoje, takže tam nejsme namačkaní a ještě tam je dost místa na hraní 😉 Bála jsem se, že se budou navzájem budit, ale ono vůbec ne a to kolikrát jeden z nich v noci ječel až hrůza a s tím druhým to ani nehlo. Natálka ale jinak taky spala skoro celou noc, te'd už celou, hurááá 🙂 a Domča ten se budil (než sem šla do porodnice sám se kompletně odplenkoval) a stále budí na nočník - a to musím sním, páč v noci je nočník pro něj malý a je to všude 😠
S těma rodičema by to mohlo klapnout, i když u nás teda funguje, že když usíná s tátou, ale nesmím být doma, jde sám a nepotřebuje ho k tomu, jen se objevím, je vše ve starejch kolejích.
Školku jsem ani nezkoušela,mám spoustu známých kterým nevzali dítě, i když už mu sou tři toky a druhý nemaj ani nečekaj a teď řeší, co maj dělat když potřebujou jít do práce 😢 Domčovi budou tři až v prosinci a já budu doma ještě 2 roky, byla by to sice úleva aspoň na dopoledne. Chci to zkusit příští rok, ale nevěřim tomu - už teď sem domluvená se svoji mamčou, že za ty dva roky, když to jinak nepujde, ona půjde o půl roku dřív důchodu ...

kukujka
15. črc 2011

zacinam vazne uvazovat,ze ked bude mat mala cca pol roka zacneme sa snazit o dalsie babo.ako ste zvladali tehotenstvo ked ste mali uz jedno male dieta?

luciana43
15. črc 2011

@kukujka já měla obě těhotenství v pohodě, dokonce i bez jakékoliv nevolnosti, jen sem se do toho třetího měsíce tak trošku bála, když sem nosila synka, ale jinak sem si to užívala víc než to první těhu - tím, že jsem nechodila do práce a věděla už co mě čeká. Ke konci těhu sem byla ráda, když si Domču vzala třeba na den babička a já si mohla odpočinout,do té doby vše v poho, jen to lítání po doktorech ☹ ☹

kukujka
15. črc 2011

@luciana43 a ako reagoval dominik na sestricku?bolo to v poriadku?

jasekd
15. črc 2011

@holis84 Bydlime v 1+1, manzel je s klukem v mensim pokoji (loznice/pracovna), manzelspi nahore na zvysene posteli, kde jsme spali driv oba, kluk ma pod touhle posteli svoji matraci a hracky, polstare, proste svuj koutek. Ja spim na matraci v obyvaku/kuchyni a je tam i postylka.
@kukujka Zvracela jsem 5 mesicu denne a pak jeste nepravidelne asi mesic, u obou deti, bricho obrovske, a zvladla jsem to,protoze jsem musela, ale zadna havaj to nebyla, priznavam. Deti mam o rok a 3 tydny. Pri prvnim tehotenstvi jsem ale zase temer do porodu pracovala jako zubni lekar, cili denne na nohou u kresla nekolik hodin, stres s pacienty atd, takze doma to byla vetsi pohoda 😉 Druhe tehotenstvi bylo zcela nekomplikovane a uprimne jsem nemela cas ho moc resit, coz me i mrzi, navic toto tehot. byl omyl (planovala jsem to podobne jako ty, po tom pul roce prvniho), otehotnela jsem, kdyz malemu bylo 3,5 mesice, proste jsme se na to jednou vykaslali a nedali bacha 😀 Mozna i proto bych chtela jeste jedno dite, pozdeji, pokud sezenu zastup do ordinace, blbe je, ze tehot. se neda naplanovat, takze tezko nekoho shanet dopredu, a kdybych otehotnela a pak nikoho nesehnala, budu v kopru 😅

luciana43
15. črc 2011

@kukujka první dva týdny co sem se vrátila z porodnice žárlil, nechtěl se se mnou ani tulit, ale pak ze dne na den zas v pohodě, dokonce mi i pomáhal, nosil plínky pro sestřičku a mastičky a chtěl vozit kočárek 🙂 sem tam když sme byli venku a známý koukali do kočárku tak si vynucoval pozornost třeba vztekáním, ale to sme taky časem vychytali. Ale co mě nejvíc mrzelo, já se bála jak to zvládne až budu v porodnici a on nakonec i když za mnou chodili skoro denně s manželem, dělal že tam vůbec nejsem ☹ A sestřičku od začátku miluje ..

holis84
15. črc 2011

@luciana43 Nebo muzes zkusit teda poslat k rodicum manzela s Natalkou a zkusit ho naucit usinat samotneho 🙂 ja se furt bojim je dat k sobe no pockam az mladsi prospi celou noc a k ni pak prestehuju tu starsi 🙂
@jasekd A ty planujes dat deti k sobe?

@kukujka u nas zarlivost neni, strasne ji miluje, teda obcas ji dela neco az mi stoji vlasy ale to ji neublizuje to si jen hraje a nevi ze to neni panenka 😲

jasekd
15. črc 2011

@holis84 Az bude V. spat celou noc, driv ne, je to pro me nepohodlne, slejzat z te vysoke postele a vsechny veci na prebalovani atd mame ve velkem pokoji.S Martinem jsem se stehovala k manzelovi do loznice cca v jeho 4 mesicich, kdy prave celou noc vetsinou spal. V. ma taky slusne nakroceno, ted spi M. daleko hur nez ona, vstavame i nekolikrat za noc.

luciana43
15. črc 2011

@holis84 tak to bohužel neklapne, u jeho rodičů nemají kde spát a k mé mamce s přítelem ho samotného nedostanu 😉 a hlavně teď přes léto mají v práci tolik práce, že sem ráda, když ho vidím jeden den v týdnu a pak pozdě v noci ☹ Teď už chodí spát mezi půl osmou/osmou spolu, takže je tam začnu nechávat samotné - ze začátku budou nadávat, ale časem si zvyknou -jen se bojím aby si tam pak nehráli místo spaní 😒

holis84
16. črc 2011

@jasekd ty v noci jeste prebalujes? to jsem zrusila hned jak prestala v noci kakat 😀 me ta starsi taky spi s tatinkem jinak by se budila a na to jsem v tehotenstvi nemela nervy vstavat a chodit ji rikat ze jsme tam s ni 🙂 ted spi celou noc ale obcas si v noci sedne a to ji manzel musi rict spinkej tatinek je tady 😀

@luciana43 prave to hrani, ja kdyz ji dam po obede spat v domeni ze spi po hodine zjistim ze si tam hraje 😝 ja mam taky manzela hodne v praci hlavne vecer je to na palici to jsem na ne sama, tobe zavidim ze uz jsou deticky vetsi to uz je jina zabava 🙂 pouzivas jeste sourozeneckej kocarek nebo uz ne?

holky konecne vikend

luciana43
16. črc 2011

@holis84 sourozeneckej kočárek, sice sme o ně uvažovali, ale nakonec vůbec nepořizovali. bydlíme na vesnici a malej chodil už od 10 m, takže v tom roce a půl co se Naty narodila už byl zdatný chodec. manžel je přes léto stále v práci, takže sama s oběma dětma sem se na žádný výlety minulý rok nepouštěla a na procházky po vsi a do lesa vždy na celé odpoledne, odpočívali a nikam nechvátali. na nákupy jezdím autem, jen do města sem si pořídila stupátko ke kočárku když bych chvátala, ale to sme taky moc nevyužili. a v zimě sem vozila kočárek a sáňky - docela fuška 😉

luciana43
16. črc 2011

@holis84 Občas mám výčitky, že sem ho tak trošku připravila o takový ty batolecí léta a jestli toho někdy po něm nechci moc - zvlášť když vidím děti stejně starý jako on co se ještě stále vozí v kočárku ☹

kamilka22
16. črc 2011

Pridam sa ku Vam dievcata. Mam dve deticky s odstupom 2 roky a styri mesiace. Myslela som si, ze takyto vekovy rozdiel uz bude uplne v poriadku. Ked sa na to pozeram s odstupom casu. Tak musim priznat, ze to prvy rok bolo v skutku velmi tazke. Ale bolo to hlavne tym, ze syncek maval prvych takmer 6 mesiacov priserne koliky, nech som robila cokolvek. A tak chudatko dcerka, musela casto namiesto obvyklej prechadzky sediet doma, nemohla som sa jej tolko venovat, kedze syncek plakal cele dni. Ako na potvoru mi ju ani do skolky nezobrali a to Vam poviem, ze byt doma s 2 takymito malickymi detickami je naozaj tazke. Teraz ma mladsi 18 mesiacov a starsia bude mat v septembri styri rocky.A teraz je to uz vcelku o.k., nie zeby to bolo nejako lahsie, len som si na toto zivotne tempo zvykla. A ked sa na mna usmeju ti moji dvaja drobcekovia, tak som najstastnejsia na svete. Isto zavisi aj od povahy deti, kamoska ma dvoch chlapcov, rovnako starych ako moji dvaja spunti, a ona si moze doma doslova valat sunky, taky su kludnucki, moji dvaja su ako motorove mysi, ale ma to aj vyhody, postavu mam stihlunku ako ked som chodila na strednu 😀 Len jedno mi je luto, ze som sa uz dcerke nemohla tolko venovat, co kedysi. Ale zas aj to malo pozitivum, prestala byt na mna az chorobne naviazana, ostala ovela samostatnejsia, a vonku na ihrisku sa konecne prestala za mnou stale obzerat, ci stojim za nou /bola velmi uzkostliva a takmer vzdy ma chcela drzat za ruku/. Na braceka dcerka nikdy neziarlila a velmi ho lubi. Asi preto, ze sme ju na to vsetko dllllho chystali.

kamilka22
16. črc 2011

@holis84 Neboj sa bude lepsie, ja som si so synom uzila koliky do 6 mesiacov - hotova katastrofa, vrieskal cele dni a do toho starostlivost o dcerku. Obcas som mala pocit, ze to nezvladnem, a predsa niekde sa vo mne ta sila zobrala. Teraz je to uz super, aj ked vzdy sa najde nieco nove, co prave riesime. napriklad teraz je to u nas o "vojne o hracky", mladsi chce vzdy zasadne to co ma jeho sestricka, este nechapem, ze sa s tym prave ona hra a to je u nas vreskot ako v zoologickej - chudaci susedia....

holis84
16. črc 2011

@luciana43 Presne jak pises me je obcas lito Kristynky ze kuli Natalce musime spechat domu, protoze se bude koupat atd atd, ale je to jen tento rok pristi rok at si damy litaji venku do 21H klidne 🙂 ja sourozeneckej mam PT Vibe, napred jsem nechtela ani slyset o sourozeneckym kocarku protoze Kristynka vsude dojde, ale stacilo mi jit jednou do Billy na nakup a bylo jasny ze na nakupy ho potrebuju protoze mi utikala rabovala fregaly nakousala co se dalo 😲 ona je totiz k tomu vsemu hrozne ziva oproti ostatnim detem 😠 takze se fakt nenudim ted prozmenu ma stavy zurivosti tak vecne sedi na zemi a jeci 🙂
@kamilka22 Jeee ty koliky to je neco 😔 Natalku boli brisko ale obcas mi prijde ze vriska jen tak z nudy, nastesti tohle jsem mela i u starsi (uz neverim ze jsou existujou hodny deti co jen koukaji, protoze prece neni mozny abych mela dve vrestici damy 😀 )

venku to delam tak ze jdeme ven az ma ta mladsi spinkat ta usne a zastavime na hristi, tam je vetsinou hodne deti tak si hrajou spolu, horsi je kdyz se vzdudi mladsi tak v kocarku nevydrzi tak ji mam na ruce do toho honim tu starsi ze uz pujdeme domu, polozim mladsi do kocarku vriska, drapnu starsi, vriska taky a jdeme domu s peknou muzikou 😀 😀 😀 ale jsem moc rada ze je mam, verim ze bude lip, vsechno ted zvladam rychleji nez jen s jednim ditetem 🙂

luciana43
16. črc 2011

@holis84 to u nás sme se shodli s manželem, že děti do nejdéle do osmi by měli být v posteli a nejdéle v půl deváté oba spinkají, vyjimku už sme taky nějakou udělali, ale stejně to dopadlo jako teď naposled když sme trávili noc u známých - Naty mi usnula v náruči krátce po půl osmé a Domča ač tam měl děti a hrál si, přišel taky cca ve čtrvt na devět, že jde spinkat 🙂 ale je to pohoda, když už se oba chodí stejně koupat i spát, ten kolotoč vykoupat malou, uspat a zas vykoupat Domiho a dát spát mi vůbec nechybí.... stavy zuřivosti se nám u D naštěstí vyhnuli, ale s Naty s nima počítám - je živější a vzteklejší už teď ☹ ...

luciana43
16. črc 2011

@holis84 Natálka takový hodný miminko byla 🙂 ale u Domči sem si to užila - první 3 měsíce celý den prořval, naštěstí aspoň v noci spal

holis84
16. črc 2011

@luciana43 u nas se taky driv chodilo spat v pul 8 jenze ted draha dama chrape kazdej den po obede 12 az 15h a pak je prespala, kdyz ji probudim driv je protivna, rano vstava v 6h takze ji si to pak naspava po obede 😠 ted pres leto ji necham ale na podzim uz budu koupat obe zaraz a obe pujdou do postele tak jak rikas 😉

to je parak, jdu uspat Kristynku a na terase si ugrilujeme dobrotu 😵 😵 😵

jasekd
16. črc 2011

@holis84 Jo, jednak je jeste obcas pokakana, jednak mame latkovky, tak aby mela komfort 😉

holis84
21. črc 2011

holky kde jste? tady to zas nezije 🙂 ja se trapim, mladsi dcera nechce papat, delali nam testy na ABKM tak snad se nepotvrdi to by me mrzelo ani neznam nikoho kdo tim trpel 😖 jinak pocasi nam fakt preje ale me nevadi doma mi spi deti lip 😀

zdezli
21. črc 2011

@holis84 Tak snad bude vse v poradku!!!

Ja se tu dlouho neukazala, to vite, szivame se. Ale muzu rict, ze je to jenom lepsi a lepsi. Zatim jsou obe deticky hodne 😵

luciana43
21. črc 2011

@holis84 Držím palečky ať je vše v pořádku ! Já teď užívám dovolených babiček - prostřídávají si dítka mezi sebou, aby si je užili 😎 Dnes si zrovna tchyně vzala Natálku, aby sme se s Domčou užili a on to nakonec skoro celé prospal - to to počasí 😉

luciana43
21. črc 2011

@zdezli Tak to máš štěstí a přeji ať jim to vydrží 😉

smardik
21. črc 2011

@holis84 držím palečky at je všechno v pořádku, s těma dětma je furt něco. My jdeme ve středu na krev kvůli Tomáškovým teplotám, nelíbí se mi.

Já tu moc nechodím když to tady nežije, souběžně s touhle totiž je jiná diskuse tak to je na houby ale co. no a není ani moc času jak je tak hnusně tak ven sice chodíme ale ne tak moc jak za hezkého počasí a jsou protivní tak se jim musím pořád věnovat, někdy už nevím co vymyslet a těším se až půjdou spát. Dneska jsem u nás marně sháněla pro oba gumáky a nejsou, vyprodané

holis84
21. črc 2011

@zdezli juu ty mas malinkate miminecko, neboj vsechno bude lepsi a lepsi, pro me byly nejhorsi prvni dva mesice, hlavne vecery, protoze dcera se rada nosi a starsi pokud ji u jidla nezabavim tak nema potrebu jist, takze vecery byla honicka, manzel chodi domu az po 20h 😝 ale vse jsem zvladla 🙂 ted je to obcas na palici, kazda me potrebuje a obcas je mi lito te starsi, prijde mi ze se vic venuju te mladsi, hlavne mi teda obe spinkaji 12 az 15h po obede, coz je uzasne ze mam klid, doufam ze jim to dlouho vydrzi

@luciana43 Juu to ti zavidim, a uz si spolu vyhraji???

@smardik jaj chudacek na krev, a z ceho ma teploty? jinak ja se rano vzbudim a uz se tesim az pujdou spat obe dve 😀