Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lenka112
16. srp 2011

@luciana43 Tak to si mala super, aj nám hrozil cisársky rez, ale nakoniec sme to zvladli aj bez neho. Mňa zatiaľ nestraší nikto, lebo to viem len ja a priateľ, no straším sa sama ☹ ☹

eveluska
16. srp 2011

@smardik to je teda milovnik 😀 on uz je zas vetsi, kdyz to bude mit takhle postupne, nejdriv dopo a pak az do tech 4, tak si snad zvykne a jestli ma deti rad, tak se mu tam bude libit 🙂

smardik
16. srp 2011

@eveluska jo on je milovník ale já jsem fakt občas červená až za ušima jak tam otravuje holky-většinou fakt pubertačky nebo mladé tak do těch 20 a hladí, je tahá za vlasy. Včera v autobuse jednu holku před námi hladil po vlasech a zezadu po noze apod. a o to je tak furt. No snad máš s jesličkama pravdu, ale na věk se nedívej ten u něj nehraje roli, je to prostě 15měsíční dítě 🙂

třeba situace z dneška, kluci mají rádi ráno mlíčko tak já ho udělám a dávám Honzíkovi ze slovy: Honzíku zanes mlíčko bráchovi a přijd pro svoje a on to udělá, Tom by to neudělal nechápe to

eveluska
16. srp 2011

@smardik aha, a co mel tomik za operaci, jak mas v pase?

smardik
16. srp 2011

@eveluska operaci měl Honzíček, operace srdíčka

eveluska
16. srp 2011

@smardik jeezis promin, jsem blba, jsem to nejak popletla...

smardik
16. srp 2011

@eveluska v pohodě, Honzík je po operaci srdíčka ale je na tom dobře a uvidí se časem zda něco bude a Tomík nemluví, možná mentální retardace at to shrnu 😖 i proto s třetím váháme a pořád diskutujeme ano či ne

eveluska
16. srp 2011

@smardik jasne, to musi bejt urcite tezky, k tomu srdicko u druhyho... to naprosto chapu, ze treti resite.... budu drzet palce, at jsou oba kluci v pohode 🙂 s tim Tomikem jsi rikala, ze se to dozvite ted nekdy brzy? tak drzim palce 🙂

smardik
16. srp 2011

@eveluska no já doufám že Tomíka se dozvíme přesně za měsíc-toho 16. je pro nás asi den D-u Honzíka bude nebo nebude žít, u Toma jen mentální retardace. To jedem na vyšetření k psycholožce do Prahy, je to ta nejlepší psycholožka u nás i na Slovensku tak doufám že po tom vyšetření budeme vědět jak na tom je

alena36
16. srp 2011

@smardik ono někdy trvá, než se děti rozmluví, snad to nebude nic vážného....kamarádka má syna teď 2 roky 4 měsíce a taky nemluví..jen pár slov, on se narodil jako 860 g mimi v 28 tt, ale Monča se nebojí, že by to nedohnal 🙂 🙂

eveluska
16. srp 2011

@smardik jezis takze u Honzika je to jeste takhle nejisty? ☹ to mas teda opravdu muj obdiv, ze to tak statecne zvladas, doufam, ze to dobre dopadne!!!

smardik
16. srp 2011

@alena36 Tom neříká ani mama, neřekne si o pití. ale u nás fakt nejde jen o to mluvení ale celkově Tom ani nepochopí co se po něm chce-mladšímu fakt můžu říct běž do kuchyně a dones to a to, Tomovi ne. No příklad který je jasný: Honzík už dost dlouho slyší slovo ham a jde jíst, Tom to nechápal skoro do 2,5let, slovo ham pro něj prostě nic neznamenalo, nevěděl co se děje, jíst se šlo až viděl misku, ted už to chápe a toho je víc, jen to mluvení je asi to nejmenší

smardik
16. srp 2011

@eveluska nene ted už je to dobré u Honzíka, bez operace by se nedožil 2let, možná ne ani roku. ted už je to dobré je po operaci a pravidleně chodíme na kardilogii-ted jdem v září budou ho uspávat protože on je nevyšetřitelné dítě, má to v papírech a možná časem další operace podle vývoje ale ohrožený na životě není, naštěstí.

jen právě oba třetí chceme ale bojíme se-každý z kluků má něco a bojíme se že třetí by mohlo mít fakt nějaké závažné postižení. No a Honzík je původně z dvojčat, ale jedno se přestalo vyvíjet a máme ho

luciana43
16. srp 2011

@lenka112 já myslela spíš doktory, že strašili a hlavně sem ho prý neměla nosit, ale copak to šlo, na to byl ještě příliš malý a manžel stále v práci a my sami doma a dopadlo to dobře 🙂

smardik
16. srp 2011

@luciana43 já ze začátku taky neměla Tomáška nosit-měla jsem hematom a mohla potratit, chtěl mě i do nemocnice poslat a to jsem odmítla, prý klidový režim, nenosit nic těžkého, nechat se obskakovat a doma 8měsíční dítě 😀 😀 😀 😀

eveluska
16. srp 2011

@smardik a byli jste na nejakym genetickym vysetreni? jestli treba nemate nejakou kombinaci genu nebo tak neco? vim, ze nekdo to tak s partnerem ma (z jinych diskuzi) a ze nekdy, kdyz se to zjisti, tak nektery ty veci jdou potlacit lecbou, ze v tehu nebo pred tehu beres nejaky kombinace leku apod.

eveluska
16. srp 2011

@smardik jj, to jsou supr rady 😀 nad zlato 😝

luciana43
16. srp 2011

@smardik 😀 oni to s námi páni doktoři myslí určitě dobře, jenže sou to přeci jen pořád chlapi a nedokáží si to prostě představit.... 😉

luciana43
16. srp 2011

.. pani doktorkám se omlouvám... u nás sou ale samý doktoři na gyndě

eveluska
16. srp 2011

@smardik tak to je dobre, ze Honzik je mimo ohrozeni, to je to hlavni a Tomik je urcite zlaticko i kdyby nakonec byla ta retardace...

smardik
16. srp 2011

@eveluska jo rady jsou to super, fakt jsem dr. měla chut říct at teda nosí Tomáška za mě a já že budu ležet. měla jsme z toho blbý pocit to jo ale brala jsem to pak tak že pokud se má mimčo udržet tak se udrží, věřila jsem mu že to zvládne. no a zvládlo je z toho raubíř Honza-on je fakt dítě za všechny prachy, je to divočák - běžně jezdící ze schodů, do schodů to už taky zkoušel, přes cesu jdeme s hysterákem sranda je občas u nás

ne na žádném genetickém vyšetření jsme nebyli, protože Honzík je druhé dítě a vše v těhu bylo v pořádku, o vrozené vadě se nevědělo a Tom vypadal jako zdravé dítě takže nebyl důvod něco dělat. ale už jsem o tom slyšela nebo spíš někde četla takže o tom uvažuju. Já se přiznám že jsem uvažovala/uvažuju o darování vajíček a tam se právě dělá i genetika tak si říkám že by to nebylo špatné, i kdybych vyjíčka nakonec nedarovala tak budeme mít tu genetiku

smardik
16. srp 2011

@luciana43 jo chápu že to dr. myslí dobře ale bohužel to je nereálné mít klidový režim. asi jiná situace by byla třeba před porodem nebo kdy by fakt člověk věděl že může jít mimčo o život to by si vzal třeba manžel volno z práce

smardik
16. srp 2011

@eveluska jo Tomík je naše zlatíčko, pro mě to vyšetření nic nezmění-pořád bude můj milovaný Tomášek ale přece jen pro nás důležité bude, budeme vědět jak na tom je a budeme moct nějak řešit školku, přesně vědět jak s nám doma pracovat atd, ted zatím doma děláme věci na celkový rozvoj, chodíme na logopedii

eveluska
16. srp 2011

@smardik to je mi jasny, taky by me to vysetreni urcite zajimalo i kdyz na lasce k diteti to nic nezmeni 🙂 To vysetreni u darovani vajicek je dobry napad, treba vam to pomuze 🙂

luciana43
16. srp 2011

@smardik přesně to samé sem si říkala i já, že pokud se má mimčo udržet a vše je v pořádku, udrží se... jediný kdy sem teda opravdu dodržovala klidový režim bylo po amniocentéze, i když v tu dobu nastala situaci kdy sem prostě musela vstát a malýho odnést - spala sem a malý mi chtěl udělat radost a přinést mi čaj co mi s tatínkem udělali a opařil se a manžel zrovna v tu dobu si odskočil na wc, pak už sem zas poctivě ležela a měla trošku nahnáno, ale mimčo chtělo v bříšku zůstat tak zůstalo 😉

smardik
16. srp 2011

@eveluska tak nějak na moji lásce k němu to nic nemění ale budeme vědět na čem jsem a uvidíme zda třeba za rok půjde normální školka, integrace do normální školky nebo už speciální a právě na takové věci to potřebujeme. a já chci vědět na čem jsme a uvidíme, zatím fakt děláme každý den něco doma na ten celkový rozvoj-něco co se zdá vhodné mi, něco od jedné úžasné holky a něco od logopedky a uvidíme

no já o těch vajíčkách pořád uvažuju, asi do toho půjdu

smardik
16. srp 2011

@luciana43 🙂 jako jasně netahala jsem těžký nákup, nelítala tu po celém bytě na velký úklid, nebyla okna to jsem se tak nějak snažila šetřit ale o dítě se člověk postarat musí

smardik
16. srp 2011

ale fakt mám někdy pocit že Honzíkovi museli na té operaci snad dát baterky duracell, on je takový divočák, vzteklina a zatím na něj nic nepomáhá

eveluska
17. srp 2011

@smardik a kdy nebo jak vas vlastne vubec napadlo, ze je Tomik pomalejsi? Rekla vam to dr. nebo podle ostatnich deti? ale ty jsou v tomhle veku strasne ruzne, Bobino je v dost vecech taky pozadu oproti jinejm, ale zatim vsecko dohnal a dr. nic nerikala, tak vubec nevim, jestli bych to vlastne poznala nebo me to vubec napadlo....

lenka112
17. srp 2011

@luciana43 Mňa straší hlavne rodina, lekár ma dokonca pochválil, že dobre že sme dlho nečakali, ale keby on vedel, ako nás drobec prekvapil 🙂