Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

pele
10. kvě 2012

@zdezli bohuzial hocikedy pocas dna, takze zatial si neviem planovat ani vychadzky ani nic... Kvapky skusame, ale zatial velky efekt nevidim. Kvoli tomu sa pytam, ci nie su nejake tipy ako to zvladnut🙂

misi.21
16. kvě 2012

Ahoj holky,tak to tu pročítám a mám takový divný pocity. Snažení o druhé mimi jsme plánovali na příští léto,až malé budou aspoň 2 roky.Ale víkend na horách,kde jsem zapoměla na prášky nám to může pěkně zamíchat... Což je paradox,protože malou jsme si moc přáli a 2 roky to nešlo,teď že by se zadařilo při prvním vynechání prášků,no nevím... Každopádně na to musím pořád myslet,už pár dnů mě pěkně bolí podbřišek a přesně to bylo i u prvního těhotenství. Nic jiného my nebylo,MS jsem nikdy pravidelně neměla,tak jsem to zjistila až na preventivce v 6tt.
Simonce by bylo 18 měsíců a já si to nedokážu vůbec,ale vůbec představit. Je pořád hodně kojená a jinak než u prsa mi neusne. Vůbec nevím,jak bysme se v ložnici všichni vyspali,malá nemá bočnici,takže máme spojenou postel a najednou ji odstrčit?? Ikdyž bychom byli s manželem určitě rádi kdyby se to potvrdilo,tak teď si spíš přeju,aby to byla třeba první MS po porodu... Nemůžuna to přestat myslet a nevím,za jak dlouho po oplodnění by mohl být těhu test pozitivní. To čekání je na palici... Promiňte,že jsem vám sem tak vpadla,ale potřebovala jsem se vypovídat a nechci,aby to někdo známej věděl,když není vůbec nic jisého... Když si vzpomenu,kolik testů jsem si udělala a toužebně čekala na //,viděla je tam ikdyž nebyly...a teď? Teď si přeju,aby to byl planý poplach a nebyly tam... Až si připadám hrozně,že si něco takového vůbec myslím ☹

pajusa
16. kvě 2012

@misi.21 Ahoj Misi, chapu, jak ti asi je, je to docela tezke cela ta situace...já mám 4letého a 9měsíčního a před 3 týdny jsem zjistila, že čekám třetí (dnes vše potvrzeno i se srdíčkem u doktora) a taky si říkám, jak to proboha zvládnu? Budou mít mezi sebou rozestup 15 měsíců. Malýho taky kojím, je teda fakt, že je naštěstí klidné dítě a říkám si, že ho asi postupně odstavím až bude mít rok a upravíme pokojíček klukům, aby tam byli spolu a miminko dám zase k sobě.

Ať to u tebe dopadne tak či tak, přeju ti, ať jsi spokojená!

dana3262
16. kvě 2012

@misi.21 klid.. i kdyby, 9 mesicu je taaak dlouha doba a vsechno se 100x zmeni. Kdyby byly //, tak to navzdory tomu ze si to neumis predstavit vsechno zvladnes 🙂

misi.21
16. kvě 2012

@pajusa
@dana3262 díky holky,ono by mi ani nic jiného nezbylo,než to zvládnout... Byli by jsme určitě rádi,jak už jsem psala... Už jen to,že by se to podařilo a nemuseli jsme se tak snažit a stresovat,ale teď je to takové čerstvé a všelijaké... Zítra jdu pro testy a 5. června jdu na preventivku,tak uvidíme,jestli se to bude opakovat 🙂

pajusa
16. kvě 2012

tak a někdo nějaké tipy pro mě, na co si dát pozor? nějaké vychytávky? jsem v tom nová 😎

starší syn je na svůj věk úžasná chůva, ale jak na to když budou 3??? 😀

majatob
17. kvě 2012

@pajusa ahoj 🙂 taky mam tri za sebou a zvladnout se to da 🙂 takze gratuluju k dalsimu prirustku a kdyby ses chtela na neco zeptat, rada se podelim o svoje zazitky 😀

jasekd
17. kvě 2012

@misi.21 no, mne se to stalo, syn tezce planovanej, lecba rok. Po porodu cca v jeho 3 mesicich 1 MS, pak jsem si jednou nedali bacha a mam Vendy, o rok a 3 tydny po prvnim porodu, a to jsem ji jeste prenasela 😀 Vsechno jde. A jak pisou holky, 9 mesicu je hodne dlouha doba, vse se zmeni. My jsme 4 v 1+1 40 metru bez balkonu a jde to, hledame samo vetsi, ale dokud nas neco za prijatelnou cenu 😀 nenadchne, budem tady. Za ty pocity se nestyd, ja poz. test obrecela, ale az pujdes k doktorovi, uz si budes prat, aby bylo vse OK, pak uz jsem se tesila 🙂 Pokud ted miminko neplanujete, tak ti preju, aby to byl plany poplach, ale jinak se svet nezbori, pokud jste to druhe stejne casem chteli 🙂
@pajusa gratuluju a napodobne, ono to pujde.
Vetsina lidi rika, ze kdyz prezije prvni rok, je to uz dobry. Ja s tim moc nesouhlasim, obdobi od konce sestinedeli cca do Vendulcinych 6 mesicu bylo nejpohodovejsi, ale to je i tim, ze se nam pak objevily velky problemy a starosti. Ale zase uz si spolu i hrajou a zabavi se, kdyz se zrovna neperou a neskodi si.

zdezli
18. kvě 2012

@misi.21 myslim si, ze mas uplne normalni pocity jako kazda z nas, ktera az tak maly vekovy rozdil neplanovala 😉

carmonka
21. kvě 2012

@misi.21 Ahoj, omlouvám se, že sem takhle vpadám, ale musím reagovat. Já zjistila, že čekáme druhé, když bylo synkovi něco přes rok. Na test jsem koukala jako spadlá z višně a samozřejmě jsem to obrečela. Celé těhotenství jsme to řešili a hodně se báli, občas se i těšili, ale hlavně báli. Taková ta nejistota neopadla po celých těch 9 měsíců. Nedá se to srovnat s euforickým prvním těhotenstvím, bohužel. No a teď končím šestinedělí, maličká se narodila, když měl syn 22 měsíců. Když jsme po porodu viděli, že je to holka,bylo to nádherný. Syn se po porodu hodně srovnal a osamostatnil a hodně věcí, kterých jsem se bála, se vyřešilo během těhotenství přirozeně samo (naštěstí je dost dlouhé...). Větší rozdíl by asi pro nás byl jednodušší, ale pro děti to tak časem bude lepší. A celá situace po porodu vypadá mnohem lépe, než jsem si představovala. A když teď vidím jiné páry, kterým se do druhého nechce, řeší peníze, nechtějí zas ten záhul... Asi to tak mělo být a já bych to lepší nevymyslela. A kdybysme to plánovali, tak se určitě nezadaří a takováhle krásná a hodná holčička stopro ne. A pozor, potvrzuju že druhé děti jsou mnohem hodnější a klidnější, než ty první... ZAKLEPÁVÁM!!! Krásný den všem a hodně štěstí budoucím maminkám!

hlava78
21. kvě 2012

Ja mam rozdiel 18mes.da sa to,ale chce to organizaciu,pevne nervy.mala ziarlília prestala rozpravat.prvych 6 mes bolo tazkych,ale potom super taha ho do predu,prehraju sa.a tak.

sophie753
28. kvě 2012

ahojte 🙂)ja mám drobcov presne rok a tyžden po sebe a poviem vám ked sa narodil syncek malá ho mala ako živú bábiku stále ho chcela hladkať a stískať a pokiaľ mu práve neukazovala hračky(hádzanie rôznych predmetov do postieľky🙂 bolo všetko super asi 6mesiacov pokial malý len ležal s lozením prišli prvé kolízie🙂)a teraz ked už má adelka skoro 4 roky začína sa to zase ustalovať tak,že sa spolu už aj zahrajú...len som zvedavá čo bude ked pride tretie mimi 😖

tea333
28. kvě 2012

ahojte,
my cakame druheho chlapceka, rozdiel bude presne 2 roky. neviem ci to nie je vela na tuto temu 😀
stale ma trapi organizacia nasho buduceho casu a niektore problemy, ktore sa bojim ze nastanu.
jednak sa celkom bojim odlucenia od syna, ma 21 mesiacov a nikdy sme od seba neboli dlhsie nez par hodin. do porodnice bude moct chodit za mnou, ale aj tak..uz teraz som z toho trochu smutna 😅
dalsia vec co ma trapi je spanie, maly je velmi aktivne a zaroven budive dieta, myslela som si ze do porodu bude spinkat lepsie, ale vobec to tak nie je. vstavam tak 3 krat za noc minimalne, treba mu zarabat mliecko a budi ho kazdy silnejsi zvuk. bojim sa ze ho bude budit aj babo vo vedlajsej spalni.
a este mam trochu stres z toho, ze syn je narocnejsie dieta, potrebuje vela pozornosti, prejavov lasky.Velmi rad sa mojka a strka mi ruku do vystrihu a ja neviem ako presne budem dojcit.
je trochu necitlivy aj k zvieratkam, kope mi do brucha, bojim sa ze babatku bude chciet skakat po hlave.
no, tak som to vsetko napisala 😀

davidka27
28. kvě 2012

@smudlinka v živote nikdy to nerob, lebo sa zblázniš !

dlabinecka
28. kvě 2012

@tea333 Ahoj!! Taky na všechny Tvoje otázky mám v podstatě jedinou odpověd -to neřeš. V podstatě je to ještě daleko, jsou to tři měsíce a to je u dětí hodně! Nejde dopředu říct, jak dítě zareaguje. O dobu v porodnici se neboj, hormony a novorozenec zařídí, že budeš v klidu. Já na malou myslela, tašila se na ní, ale žádné stavy zoufalého stesku, jak jsem se obávala před porodem. MAlá je taky mazlicí -mazlili jsme se všichni spolu, v pohodě. MAlý je naopak nemazel, nestojí nijak extra o chování, takže se podělíme. Prcek je pro elišku spíš hračka, jsem obezřetná, ale zvyknou si na sebe, neboj 😉

davidka27
28. kvě 2012

@tea333 nezávidím ti, ja to mám doma a je to miestami na BYtčicu

tea333
28. kvě 2012

@dlabinecka aj ja si stale hovorim, ale 2,5 mesiaca mam do terminu, mimco mozno pojde este o par dni skor. tak sa sama seba pytam, co sa zlepsi za 2 mesiace.dufam, ze aspon nieco 🙂

@davidka27 a si s detickami sama? ja mam manzela vela casu doma, prace aj starostlivost o dieta si teda casto delime a vladne viacmenej pohoda. zatial 😀

davidka27
28. kvě 2012

to máš super ja som vačšinou sama

dlabinecka
28. kvě 2012

@tea333 Neboj se, dopředu nejde říct jaký bude prcek, nikdo ti nikdy neřekne, jak starší zaraguje, bude to v pohodě 😉

tea333
28. kvě 2012

@dlabinecka 🙂 vsetci hovoria, ze pre nase dobro dufaju, ze druhy chlapcek bude pokojnejsi 😎
ja sa na to ale nespolieham, prave naopak, psychicky sa pripravujem na situaciu aka bola s prvym synom, teda nespavost, ekzem, koliky atd..

tea333
28. kvě 2012

@davidka27 tak to vacsina mamiciek. ja si uvedomujem ze mame stastie, ze sme vela casu vsetci doma 🙂
mozno aj preto sme sa nebali pustit do druheho babatka, kedze na to nebudem sama.syncek je totiz fakt akcny typ a keby som ostala s oboma sama cele dni, neviem ako dlho by som vydrzala 😀

dlabinecka
28. kvě 2012

@tea333 Vyborně!!! vyhrála jsi!! Jak se připravíš na nejhorší, tak jsi v poho. Malá byla totéž, řev, řev, řev a hysterie. Kočárek? nesnášela, takže nosit, chovat, nosit, šátek, balon, chovat nosit. Byla jsem na blázinec. připravovala jsem se, že Filípek bude stejný. Stále jsem si opakovala a dodnes opakuji, větu "mě to je jedno" -N Funguje to. A velké plus? Filípek nebyl žádné superspavé miminko. Uměl a umí si pěkně zařvat, ovšem v porovnání s dcerou je hodný, klidný spavý andílek 😀 BYla jsem připravená na peklo, to nepřišlo. ANučila jsem některé věci neřešit, naučila jsem se skloubit dva rozdílné režimy, jde to, někdy to bude na palici, s tím počítej, ale sumasumárum je to paráda 😉 Mě pomáhá manžel, babičky, pokud máš doma ještě jedny ruvce, tak to půjde hravě 😉

davidka27
28. kvě 2012

@tea333 no ved aj ten moj t.j. hotová katastrofa tu malú by už asi prizabil, keby som na nich naustále nestriehla

tea333
28. kvě 2012

@dlabinecka my sme mali to iste. nosenie, manduca, fitlopta, nocny krik niekolko hodin denne, kociarik bol uhlavny nepriatel 😀 ja mam pomoci dost, svokrovci sice byvaju daleko, ale svokra je ochotna kedykolvek prist, alebo ideme my k nim. sme tam 2-3 dni z tyzdna a mam s nimi skvely vztah. o maleho sa vzdy krasne postaraju a nechaju ma oddychnut ak treba

dlabinecka
28. kvě 2012

@tea333 Juj, bezva, že jsem v tom nebyla sama 😅 Ne, vim, že jsi musela prožívat peklo, já ho taky prožila. S druhým je to fakt lepší, psychicky všechno zvládám mnohem líp! Malý je kočárkový, nemazlicí, vydrží si dlouho hrát sám, připadně kouká na segru. Jde to, fakt to jde. A jestli jsi tímhle prošla, tak Ti slibuju, že druhé mimi, tak "strašné" nebude 😉 A pokud máš někoho na pomoc, tak fajn, využívej toho😉

ejuska79
28. kvě 2012

@tea333 ahoj, ja mam rozdiel presne 19 mesiacov a ako citam mame rovnake neposedne a nespave deti...takze zhrniem-moj pobyt v porodnici bola nocna mora, nechem strasit, ale este mas cas, nechavaj ho viac muzovi, alebo kto s nim bude v tvojej nepritomnosti..ja som musela ist z poroodnice domov na 3den kvoli malej..ona nikdy nebola bezo mna a strasne plakala, nemohli ju uspat, cez den bola o.k., ale jak mala ist spat plakala aj tri hodiny a stala s cizmickami pri dverach a plakala mama, mama..srdce mi trhalo.. paradoxne, spanok sa jej po narodeni maleho zlepsil, tiez nespavala, budila sa, uz spi celkom dobre...stale som sa jej venovala, vobec sa sama nehravala..prve dni len stala pri mne ked som kojila a pistala, potom si zvykla a teraz sa chvilku zahra aj sama, musela sa naucit..sice porozvleka vsetko co sa da, ale nic sa neda robit, ved musim aj navarit aj o maleho sa postarat...chodime stale von a chodi peso a dost toho prejdeme, tak je aj unavena... co sa tyka druheho, tak je kludnejsi, aj ked mame problem s kolikami, ale je to zlate dieta..aj v kociku vydrzi, co sa mi pri malej mohlo len snivat, ta ked tam nespala, tak vrestala o dusu, usmieva sa i ked tiez spi malinko..neboj, ono to pojde, najdes si system..a tiez maleho stale bila, teraz ked ho ide capnut, staci ze sa skaredo pozrem, uz mu dava pusinku 🙂 aj hracky mu ukazuje 🙂

katren
28. kvě 2012

@tea333 neboj, zvladnes 😉
ja mam medzi prvym a druhym 18mes. a medzi druhym a tretim bude 15 mes. 😅
aj ja sa uz trosku strachujem, ale ked som zvladla dve, to tretie bude "hracka" 😀

majatob
28. kvě 2012

@katren to si pis, ze treti je hracka 😉 je to mnohem jednodussi nez s prvnim a druhym, jen je trochu narocnejsi vypravit se ven 🙂

tea333
28. kvě 2012

@dlabinecka nam sa k tomu pripojil este velmi skaredy atopicky ekzem v 4 mesiacoch. fakt sme mali co robit, mala som pocit ze su 4 ruky na to malo 😀 teraz je to oproti tomu totalna pohoda 🙂
@ejuska79 tak maly s tatom byva sam bezne, tato ho aj uspi, zastupi ma v comkolvek.ked su sami doma, ani si nespomenu, ze ma maju. ale to nie je fakt to iste, ako byt prec 4 a viac dni,ked ma bude moct v porodnici pozriet, ale potom sa budeme lucit 😖 mozno budem len ja plakat 😀 😀
@katren tretie sa strati 😀 ja by som tretie chcela s podobnym odstupom , tak do 2,5 roka od druheho. dovtedy by sme mali byt prestahovani do vacsieho domu, takze by sa to tak hodilo 😀

veronyk
28. kvě 2012

Já podruhé otěhotněla když synovi byly necelé 2 roky. Takže věkový rozdíl máme 2 roky a 7 měsíců. Druhé mimi jsme si moc přáli, ale já několik nocí nemohla spát a řešila jsem jak vše bude. Najednou mi to přišlo moc brzy. Myslela jsem, že to nezvládnu. Nemáme babičky, které by mi s malým pomáhali. Měla jsem starosti jak syn zvládne můj pobyt v nemocnici. Byla jsem rozhodnutá, jít hned po porodu domů. Stále jsme ho kojila. nechodil na nočník, nevydržel si sám hrát. Usínal jen se mnou a při kojení. V noci jsem kojila 3x. Nakonec se vše vyřešilo postupně samo. Syn se sám odstavil měsíc před porodem a postupně začal spát celou noc, začal chodit na nočník alespoň občas. Před 14. dny se nám narodila holčička. V porodnici jsem zůstala nakonec 3 dny, synka pohlídala během porodu babička a syn to potom doma s manželem krásně zvládl. Trošku mu bylo smutno, ale spal celou noc. Když malý poprvé uviděl naši holčičku, stále jen říkal jéé mimi, jůů mimi. Je z ní nadšný, hladí ji pusinkuje. Trošku asi žárlí, víc se vzteká, ale to ho přejde. je to pár dní, kdy malý najednou začal úplně sám chodit na nočník. Sebere se a jde, to dřív nehrozilo. Tak plenky máme jen na noc. Spí také mnohem lépe. Začal si sám hrát, vydrží se zabavit i be ze mě. Malá je zatím mnohem hodnější mimi, než byl syn. Víc spinká, nemusím ji tolik uspávat. Tak teď jsem šťastná, že dcerka přišla ta "brzy". Asi bych i později řešila stejné starosti. Chceme ještě za čas další miminko a už teď vím, nebudu už mít strach a nebudu si dělat zbytečné starosti. I příště to všichni zvládnem.