Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

luciana43
17. srp 2011

@lucka33 Taky mám první dítko prosincové a je pravda, že sme toho moc nenajezdili do toho února určitě, ne že bych nechtěla, ale byli stále velké mrazy, sice už to budou 3 roky, ale i ty další zimy byly hodně mrazivé, sněhu dost a dlouhé. Tuhle zimu jsem jezdila s kočárkem a starší na sáňkách, ale nikdy sme moc daleko nedojeli, s tím kočárkem to ve sněhu nešlo, takže když počkáš, nic tím nezkazíš a dokoupit ho můžeš vždycky 🙂 Jinak i já mám obě dítka sekcí a když sem se vrátila podruhé s porodnice museli sme to zvládnout samy, manžel musel do práce, byl doma týden s Domčou a pak už volno nedostal a pro mě osobně ta druhá sekce byla lepší, rychleji se to hojilo a ani to tolik nebolelo ....

luciana43
17. srp 2011

@hori Stupátko ke kočárku sme měli taky, perfektní věc, jenže mi na tom syn nechtěl skoro vůbec jezdit ☹

lenka112
17. srp 2011

@alena36 Určite bude rodina pomáhať, hlavne keď su stastny s tvojho tehotenstva, ja čakám to isté. 🙂
@luciana43 Ja podobné otázky očakávam tiež, ale kedže to zatial viem len ja a tatino, tak mam zatial klud 🙂 Ale už v najbližšej dobe sa chystáme to oznámiť starým rodičom a dalsej rodine 🙂 Radšej im to chcem povedať ja, ako by si to mali všimnut až neskor 🙂

smardik
17. srp 2011

holky tak kladné reakce na těhotenství upřímně závidím, u nás nebyla ani na jedno těhotenství kladná reakce

eveluska
17. srp 2011

@smardik jako v rodine?? fakt? to je teda smutny ☹ u nas dobry, jen na tohle tehu rek tata, jezis, to je "zase tehotna?" ale on je takovej a pritom ma radost, druhy rodice to jeste nevi, ale mamce jsem to nevydrzela nerict a tata to bohuzel v tel. slysel....

smardik
17. srp 2011

@eveluska jo v rodině, dodneška mě to mrzí ☹ ☹ ☹ a chceme ještě třetí a to taky asi kladné nebudou, pořád poslouchám bud že doufají že už další nebude nebo až za 5let

eveluska
17. srp 2011

ad chozeni ven - jsem taky zastance, jinak bych se s malym zvokla a chodila jsem i za sera, za treskutejch mrazu, v desti, vanici... provetrat sebe i jeho, od mimina spal u otevrenyho okna a zachumlanej a zatim - tuk tuk tuk - mam skoro nejzdravejsi dite v okoli 🙂

smardik
17. srp 2011

@eveluska přesně jsi vystihla můj názor 🙂 🙂 🙂 ale je fakt že asi nás fakt moc není, i na MMB se mi diví a venku jsem moc kočárku nepotkávala

eveluska
17. srp 2011

@smardik no to teda chapu, i tvoji rodice? vy jste nebyli vzaty nebo co jim vadilo? i tak bych to nechapala, dite je preci pozehnani a ohromnej dar a nejaka moc mladinka jsi taky nebyla, co jim vadilo?

eveluska
17. srp 2011

@smardik jj, moc nas neni, ja chodila sama, i relativne "prasteny" a neustraseny holky nechodily, ale aspon bylo vsude volno a takova pekna atmosfera 😀 ale dr. stala za mnou, ze rymy jsou nejcastejc z moc oblecenejch deti, co se zpotej a ofouknou, nebo ze jsou zavreny doma a tam se akorat mnozej bacily, na tom mrazu vsecky bacily chcipnou 😀

smardik
17. srp 2011

@eveluska tak nějak obojí-tchýni byli a jsou kluci ukradeni, mají vážný důvod proč k nám nejezdí-bydlí sice 5minut ale nemůžou tu kouřit tak raději nebudou jezdit a nebudou vnoučátka vídat. ale reakce byl blbá u rodičů-otěhotněla jsem na škola-VOŠS a byli jsme spolu krátce-ale Tomík je plánovaný a nějak to nerozdýchali a u Honzíka to byl taky pro ně šok, prý jsme se tak brzo zbláznili. jaké slovo jsme si vyslechli tady ani psát snad nebudu, reakce za čas na třetí bude asi stejná

smardik
17. srp 2011

@eveluska jo přesně to říká můj dr. já se ho i ptala jak jsme přišli na prohlídku když můžu ven poprvé a on na mě jen vytřeštil oči a říká hned, vím že v porodnici říkal někdo týden, někdo až 14dní. já jediné kdy jsem moc nechodila bylo loni jak byli ty vedra před tou operací, Honzíkovi to dělalo zle na srdíčko takže jsme fakt ven šli jen na hodku třeba ráno v 6 pokud byli vzhůru nebo až po 18 hodině

jasekd
17. srp 2011

@smardik To jsou hodne blbe reci, Jak jsem psala, nasi taky nebyli z druheho tehot. odvazani, bali se, jak to zvladnu asi, my jsme se segrou po 4 letech, tak nevedi, o co jde. Ale moc nevim, co je komu po tom, zivit a vychovavat vam je nebudou 😅 Mozna to myslej dobre, abyste se nestrhali, ale meli by mlcet 😝

smardik
17. srp 2011

@jasekd tak nějak oni je neživí, nevstávají v noci tak nevím co to řeší. zas abych nekřivdila ted jsou úžasní, kluci je mají obmotané kolem prstu a milují je, jezdí za něma, berou si je ven. ted je to super ale tu reakci jim asi nikdy nezapomenu ☹ ☹

ale fakt je že tak nějak celkové se setkávám s udivenou reakcí že mám děti tak blízko u sebe

eveluska
17. srp 2011

@smardik tak mne i v porodnici rikali hned, ja byla vyprdla a oni "a jak se asi dostanete domu? stejnak musite ven, jen si chodte jak chcete" a to malej mel necely 3kg, takze napr. sestricka se ohanela nejakou vyhlaskou, ze do 3kg se nesmi ven 😝 ale poslouchala jsem jen doktorku 😀 (on po porodu zhubnul, takze ty 3kg presahnul docela dost za dlouho)

s tema rodicema je to teda skoda, tchynaci no comment ohledne koureni, ale od rodicu to fakt zamrzi, to je jasny ☹ a navic to tak spatne mozna nemysleli, ale to bohuzel na tom, jak to ublizi, nic nezmeni 😔

eveluska
17. srp 2011

@smardik mne spis zarazily reakce kamaradek a jinyho blizkyho okoli, ze "jeee 😅 to jste planovali?? asi neee, co?" no na pest, vic jak rok po svatbe, co bysme asi tak planovali jinyho???? karieru az do 50ti a pak umelko nebo adopci? spousta lidi jsou dneska fakt blazni mi prijde...

smardik
17. srp 2011

@eveluska tak mi říkali i v porodnici ale nějak jsem to neřešila,já neviděla důvod proto sedět 14dní doma když nám venku bylo líp 🙂 a kluci taky neměli ani jeden 3 kg, Honzík to přibral brzo ale Tomík ne, ten špatně přibíral takže tomu to trvalo

tchýni neřeším ty mám někde ale manžela to mrzí, ale oni u něj skončili loni po jejich svátku tim co mu řekli, ted už je taky nějak neřeší a fakt je že bere mé rodiče, má je rád. Třeba mojí mamce říká sám od sebe maminko, klidně jí dá pusu nebo jí řekne že ji má rád zatímco své mamce říká Alčo, nikdy jsem neviděla že by ji obejmul, dal pusu. tak asi to fakt naši špatně nemysleli a jen se báli- no fakt jsme to vzali strašně rychle ale jak píšeš ublížilo mi to

smardik
17. srp 2011

@eveluska jo to samé a ještě jéžiš já bych to nezvládla, já si chci druhé dítě užít atd

jasekd
17. srp 2011

@eveluska
@smardik Dalsi reakce je "nechci zanedbavat prvni/ho"... Pritom treba Martinek se s Vendy ohromne zlepsil v komunikaci, ma "hracku" navic, vsechno je takovy hezci, kdyz jsou dva. Sice zarlil a docela osklive se ke mne choval, ale uz je to snad dobry, ted zarli spis na manzela. Obcas ji napodobuje a dela miminko, ale on jeste miminko v podstate je 🙂

smardik
17. srp 2011

@jasekd jo to je úplně úžasná reakce ale nemám pocit že bych jednoho z nich zandbávala a jim to taky hodně dá že mají toho druhého 🙂

spongebobka
17. srp 2011

Zdar, mám děti 15m od sebe a reakce "to bych nemohla, chci si je obě pořádně užít", kterou jsem taky nejednou vyslechla, je fakt přinejmenším úsměvná 🙂 .
Upřímně si nedovedu představit stav, kdy bych si je užívala ještě intenzivněji než doposud 😀 , to bych snad ani nechtěla! Teď je jim 3 a 2 a letošní prázdniny jsou SUPER, hrají si spolu, je to sranda! (až na to počasí, pravda...)

eveluska
17. srp 2011

@jasekd @spongebobka @smardik napodobne, my podobny "hovadiny" poslouchali uz u psa - jako "co ted bude se psem" (jako ze ho mame dat pryc, kdyz bude dite, aby asi chudak dite netrpelo nedostatkem pozornosti? 😲 ) nebo psa si neporizujte, pak uz si nebudete chtit poridit dite a to nepujde a podobny zblebty.... clvk by neveril, co i inteligentni lidi dokazou vypustit, kdyby to sam neslysel 😀 😝 no co si vyslechnu ted, to snad ani netusit, nejvic nesnasim "tak to nevadi, ze mate dite BRZO (muzi je 34!!), aspon to BUDES MIT ZA SEBOU" ??? to je jako chtit uz mit celej zivot brzo za sebou 😀

jasekd
17. srp 2011

@eveluska Jezis, to je dalsi pi*ovina! Ze jsem tak sprosta... No to se vam hezky povedlo, parecek, no ale pospisili jste si, aspon to budete mit za sebou... Priznam se, ze s tema pocatecnima problemama Martinka jsem se taky tesila, az bude vetsi, az prejde sestinedeli, 3 mesice, pul roku... Neuzivala jsem si ho od maleho miminka, zato ted je mi lito, jak Vendy rychle roste, ted ma to nejkrasnejsi obdobi, porad je male miminko, ale uz na nas reaguje, komunikuje, hraje si... Je mi lito, ze uz to nejspis nezaziju 😔 Kvuli praci, nebudu moct nechat ordinaci plavat a nevim, zda bych sehnala zaskok, jinak bych do toho za cca 5 let jeste sla 🙂

luciana43
17. srp 2011

Koukám, že reakce jsou skoro všude stejné a přitom mi ani nepřijde, že by těch maminek co mají doma děti třeba rok nebo rok a půl od sebe bylo málo..... A s vycházkama ven, stále platí - co doktor jiný názor, mně tenkrát v zimě doktor řekl, že ven klidně hned, ale nesmí být víc jak -5 a když sme šli z porodnice malej měl něco málo pod 3 kg a tam problém neviděl 😉

spongebobka
17. srp 2011

@eveluska jojo, mít brzy za sebou. Zcela vážně uvažujeme o dalším 😎 , akotrát půjdu na chvíli do práce a vylepšíme bytovou a finanční situaci. U nás ještě oblíbené: no, aspoň máte páreček, tak je to vyřešený...

eveluska
17. srp 2011

@jasekd jj, tak to chapu, kdyz diteti neco je, cokoliv, tak se cvlk urcite tesi - uz aby to bylo, uz aby byl vetsi a bylo to pryc.... ja treba prvni 3 mesice jsem si taky rikala, at uz je starsi a jsou ty koliky pryc, ale ja pomerne brzo objevila nositko a babyvak a ten uuuuzasne pomohl 🙂 a pak jsem si uzivala i ty prvni 3m..... jako ja to chapu, ze bude vetsi pohoda, az budou deti napr. ve skole, ale to ze je nejaky obdobi tezsi jeste neznamena, ze je horsi a chci ho uz mit za sebou, to bych rovnou mohla chtit bejt rovnou duchodce, abych uz mela nasetrenej balik, hypoteku splacenou, deti vychovany... no a co z toho, ze jo? 🙂

jasekd
17. srp 2011

@spongebobka Co furt maji s tema pareckama? Uz to slovo je desny 😀 My chteli poprvy malinko vic holku, mame kluka. Manzel chtel podruhy opet holku, ja mozna kluka, ze uz to snim clovek umel, ze by M. mel partaka... Mame tu holcicku, je uzasna, stejne jako by byl uzasnej dalsi kluk. Akorat kdyby ted byl zas kluk, tak by manzel i slysel na treti pokus, pokud bych si zaridila praci, takhle tu svoji princeznu uz ma a dalsi spis nechce.

jasekd
17. srp 2011

@eveluska Az budou ve skole, tak se z toho zblaznime, az jim nepujde uceni, az neco provedou, az budou potrebovat par tisic na lyzak, az pojedou se skolou do zahranici a k nam pak prijede nejakej puchejr z Britanie, az bude problem s sikanou apod... fuj, maly miminka jsou jeste nejmin narocny 😀

eveluska
17. srp 2011

@jasekd jj, zlata pravda - maly deti=maly starosti, velky deti=...... 😀 a co mas za praxi? ted je brzo rikat, ze ne, za pet let muze bejt vsecko jinak a treba zaskok bude, fin. situace bude jina, kdesicosi, uvidite 🙂

eveluska
17. srp 2011

@jasekd pletu si to, nebo jsi taky z liberce?