Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

svatule
11. říj 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a tak to jsem ráda, že to dopadlo takhle po císaři, mě moje dr taky ze začátku vystrašila, taky navrhnula interupci, ale příště už byla v pohodě a naopak mi řekla, že prý musí "postrašit" tak nevím. Já otěhotněla 8 měsíců po císaři, v porodnici mi dr říkal, že po půl roce už je to bezpečné, cítím se dobře, ale je fakt, že zatím bříško je malé, tak snad to tak bude i dál.
Chtěla jsem se zeptat, kdy ti naplánovali druhý císař? Mě dr řekla, ať počítám, že nebudu rodit normálně, tak jsem zvědavá, kdy se to rozhodne, uvidíme... Taky pořád ještě zvažujeme to třetí, ale po dvou císařích nevím, nevím...

eveluska
11. říj 2011

to mi teda prijde hrozna reakce dr. - nejdriv by se podle me mel zeptat, jak to vidi maminka - rodice, jestli si chteji mimco nechat a pak bud citlive varovat o rizicich a v opacnym pripade potvrdit jejich rozhodnuti pro ukonceni, ze s tim z lek. hlediska souhlasi..... Ale nadseny mamince, s kterou mlatej hormony a tesi se na mimco a samozrejme i boji, rict, ze "to" ma dat pryc, je proste fakt hrozny a neeticky! ☹

eveluska
11. říj 2011

mne se muj dr. jen zeptal, jestli to bylo planovany a kdyz slysel, ze jo, tak rekl ze gratuluje, ze mimco je v poradku, a ze jsme teda "strelci", ale myslel to v dobrem 🙂

svatule
11. říj 2011

@eveluska mě to taky docela šokovalo, podotýkám, že jinak je dr super, já sama mám taky zdravotnické vzdělání, tak nejsem úplně mimo, navíc dr v porodnici mi řekl po porodu, že půl roku stačí... já bych stejně na potrat nešla, jedině ze zdravotních důvodů, zatím vše ok, tak snad to tak bude do konce. Teď už se těším, až budu mít po screeningu, jdu 24. na utz, tak se nemůžu dočkat 🙂

l.e.o.n.t.y.n.k.a
11. říj 2011

@majatob tak pokud jsi rodila spontálně, tak jo. Ale po SC by se mělo minimálně rok počkat než otěhotníš a já jsem otěhotněla už po šesti měsících. Je to právě kvůli jizvě na děloze. Takže další těhu už mi fakt nedoporučují, ale uvidíme, třeba co bude za pár let...... 😉

l.e.o.n.t.y.n.k.a
11. říj 2011

@svatule Já jsem měla taky ze začátku menší bříško, ale pak zase vyrostlo a taky to bylo v pohodě. Ale je pravda, že poslední dva měsíce mi pomáhali hodně rodiče od přítele i moje mamina.
K druhému porodu: Původně mi moje dr. hlásila, že to půjde automaticky SC, ale v porodnici nemají stejný názor, teda ne všichni. Když jsem do porodky přišla poprvé, tak mi dr. řekla automatiky SC, že to vidí na začátek srpna maxi 10.tého. Pak jsem tam přišla za týden a jiný dr. mi řekl, že to můžeme zkusit spontálně a dal mi papíry k pokusu o spontální porod po SC. Už když jsme si je četli s přítelem, tak se nám to trošku nezdálo, ale dr. řikal, že to je v poho. Zkontroloval mi i jizvu ani váha malé v 32tt. ho neznepokojovala, měla 3200. Tak to já už jsem začala pochybovat ještě víc, měla jsem jít na kontrolu opět za týden v úterý, ale šla jsem až v pátek. Chěla jsem znát názor ještě dalšího dr.. Nakonec jsme se s dr. domluvili na CS, on byl spíše pro něj. Malá měla odhag 3700 g a rozdíl mezi nima je 16 měsíců. Nakonec měla malá 3950 g a 50 cm, takže žádný drobek...... I když mi tentokrát bylo na sále trochu zle, podle mě mi to píchli moc v dolní části zad. Po vyndání malé jsem až moc cítila, jak se vše srovnává na zpět, prostě vše mi najednou kleslo. Jinak v pohodě něco mi na to píchli, aby se mi nedělalo šoufl a dobrý............

svatule
11. říj 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a tak hlavně, že to dobře dopadlo. Já mám ještě do porodu daleko 🙂 , ale už začínám sondovat. Dcera zůstala KP a já se bála rodit normálně, tak jsem zvědavá, jak to vyjde s druhým prckem, už jsem se nějak smířila s CS, říkám si, však to bude pro oba bezpečnější, ale třeba zrovna to vyjde normálně...
S tím třetím to pak asi vyplnyne samo, buď to půjde, nedo to nebudeme lámat přes koleno, tam už bych asi měla strach s menším odstupem...

eveluska
11. říj 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a jasny, ze u cs se to nedoporucuje, ale i tak mi to prijde od dr. neprijatelna reakce, mel by nejdriv zjistit prani rodicu a pak nejak citlive reagovat, toto je uplne mimo, to by podle me v zahr. vubec neproslo 😝

lucie77smolek
11. říj 2011

Ahoj holky! 😀 😀 Já mám kluky narozený 17 minut od sebe🙂 Taky krátká doba,ale na dojčata raubíře to stačí!

svatule
12. říj 2011

@eveluska no v zahraničí by to neprošlo, jeden známý gynekolog mi říkal, že se tam dokonce vůbec neudává doba, jak dlouho neotěhotnět, prostě je to tam věc rodičů, i když samozřejmě pak nesou i případná rizika s tím spojená. Podle mě je to tak lepší, rodiče nežijí ve stresu když se prostě povede dřív...

eveluska
12. říj 2011

@svatule tak to si zas myslim, ze po cisari nebo kompl. porodu doporucit nejakou dobu je urcite dobry, nekteri rodice nevi nic, nezjistuji si to a info je dobry, ale kdyz se povede driv, rozhodne nestrasit a nedelat z toho tragu.... mne treba nerikal teda nic, jen rikal, at zkusime vydrzet 6ti nedeli 😅 coz jsme teda nedodrzeli, ale taky mi pak na prohlidce hlavu neutrh 😀

svatule
12. říj 2011

@eveluska ono asi záleží na konkrétních rodičích, někomu dr něco řekne a stejně ho neposlouchá 😀 šestinedělí jsme dodrželi, protože jsem opravdu poctivých 6 týdnů krvácela, tak to bylo naprd, ani jsem nečekala, že i po CS to bude tak dlouho 🙂
A jinak druhý prcek je plánovaný, vyšlo nám to nějak rychle 😀

eveluska
12. říj 2011

@svatule lepsi rychle nez aby se pak nedarilo 🙂 ja krvacela taky dlouho, ale s prestavkama, takze jsem si nekolikrat myslela, ze je "konec" 😅

ninach
13. říj 2011

@svatule jestli se muzu pridat k vasi diskuzi,ja mam 3 deti ,vsechny cisarem,rodila jsem v Italii a tady teda doporucuji odstup mezi tehotenstvimi,po prvnim a druhem cisari 6 mesicu a po tretim rok,mely by byt max 4 ,ale ten 4 uz je riskantni.Muj gynekolog je primar,tak snad nekeca jen tak 😉

svatule
14. říj 2011

@ninach tak to je super, hlavně, když je to vše bylo v pořádku. Mě se těch 6 měsíců po prvním zdá taky ok, stejně ta jizva se víc nezhojí. A jak si zvládala to třetí těhotenství?

ninach
14. říj 2011

@svatule pri druhem tehotenstvi jsem mela zkraceny cipek a kontrakce,musela jsem hodne lezet,nastesti uz prvni dcera byla velka,no a treti tehotenstvi probehlo ani nevim jak,malej byl rok,kdyz jsem otehotnela,takze jsem na nejakej odpocinek nemela ani cas.To ty asi znas,vid 🙂

dyba
15. říj 2011

@eveluska
@svatule ahojte dievčatá. ja by som chcela tiež druhé bábo. teraz. ale ešte kojím a nemám MS. vám sa ako podarilo otehotnieť?mali ste už MS? kojili ste? Dík

eveluska
15. říj 2011

@dyba ja mela ms od 4.m maleho, i kdyz jsem plne kojila (pres den co 2h, ale v noci spal krasne od 7 do 5, 6ti), otehotnela jsem ale az ve chvili, kdy jsem kojila jen rano a obden, dokud jsem kojila (i kdyz jen jednou denne rano) denne, byla to u nas antiko 😅

svatule
15. říj 2011

@ninach jj, někdy to je záhul, ale zatím se to dá a nějak nemám čas se moc sledovat 🙂
@dyba já kojila jen 3 měsíce, pak mi najel cyklus, sice nepravidelně, ale najel, takže jsem už ms měla...

dyba
15. říj 2011

@eveluska
@svatule ja som už obmedzila kojenie len na noc a uspávanie, ale budem musieť asi skončiť nadobro aby dorazila MS a druhé bábo 😉
držím vám palce aby ste dve malé detičky hravo zvládli 🙂

eveluska
15. říj 2011

@dyba dekujem 🙂 zkus to kojeni obden, aspon si mala postupne zvykne vecer na flasku a budete se moct stridat s tatinkem a ms treba prijde, hodne stesti!

luciana43
15. říj 2011

@dyba Ahojky, já taky neměla MS dokud sem kojila a ani sem neotěhotněla do té doby i když už sem pak kojila jen jednou denně. Ale jakmile sem uplně přestala a přišla první MS, tak hned pár dní po ní se nám podařilo počít druhé děťátko.... držím palečky ať přijde co nejdřív 🙂

svatule
16. říj 2011

@dyba díky moc, snad to zvládnem v klidu a držím pěsti, aby se vám co nejrychleji povedlo 🙂

ciernavila
19. lis 2011

Ahojte, chcem sa spytat ked ste otehotneli este pri kojeni, tak ste hned odstavovali dietatko alebo ste kojili popri tehotenstve? Este tehotna nie som len sa o to zaujimam. Neviem si to totiz predstavit kedze moj syn je plne kojeny a flasku odmieta uplne, a mesiac sme na prkrme len pocas obeda a to toho moc nezje. Takze 99% jedla pocas dna ma moje mlieko. Odmietal mi Nutrilon, i Sunar, aj dudliky s flasou Avent aj Medela Calma pre kojene deti. Ked som bola mimo domu manzelovi nechcel ani moje rozmrazene mlieko ziadnou formou ani lyzickou. Preto sa toho obavam ak by nas nahodou prekvapilo tehotenstvo v tejto dobe a deti boli kojene ako ste to riesili?

ciernavila
19. lis 2011

A 1-2 x kojim aj v noci takze by to asi nebola sranda s dvoma naraz 🙂

pele
27. lis 2011

@ciernavila ja este kojim a uz som v 19tt. Ale odkedy sme cakali babo, pracovala som trosku na obmedzeni, postupne som odstavila denne kojenie a uz len vecer poriadne a v noci 1-2 krat davam cucnut. Myslim, ze malej to neuskodilo, dovtedy bola priserny jedak, teraz je to mnoho lepsie. Zaroven ma stale aj moje mliecko, takze nemusim davat UM. Popravde flasu ani nevezme a ja som zatial bola leniva ju privykat. Je to indi vindi, mne kojenie plne nebranilo otehu a ani teraz nemam ziadne problemy.

pele
27. lis 2011

@ciernavila este som zabudla, ze sme boli na tom rovnako, nechcela ani moje mlieko z flase, ani pevnu stravu velmi, ale ako prislo tehu, tak asi nieco citila, ze sa deje, ci mliecka ubudalo alebo nejak inak, proste postupne zacala viac jest a neboli vlastne ziadne problemy s pomalym znizenim kojeni...hoci UM ani inu nahradu nepije ani teraz, ale skratka viac papa normalneho jedla.

ladida.l
28. lis 2011

Ahoj, prodávám sourozenecký Jané Powertwin
https://www.modrykonik.cz/bazar/dvojcata/ck16/j...

veveruska0504
7. pro 2011

Ahojte holky,

mám krásný problém, mám roční holčičku a dnes jsem zjistila, že čekáme druhé, moc to chceme, těšíme se, jsem moc šťastná a zděšená. Prosím o povzbuzení 🙂 😀 a rady.

Děkuji

jasekd
7. pro 2011

@veveruska0504 Ahoj, zkus si trochu projit diskusi, urcite povzbuzeni najdes... Kdyz mel muj syn tolik mesicu, co ma tvoje dcera, ja uz mela dcerku na svete, a ziju 😀 Takze se to da. I bez pomoci babicek, vsichni totiz pracuji, manzel chodi vecer, a to se na nej deti vrhnou a nezbavi se jich, takze s detmi mi pomaha, kdyz je doma, na domacnost jsem uplne sama, to jde mimo nej, radeji bude ve spine a hladovy nez by uklidil/uvaril (ani neumi), ale k detem je super. Prosli jsme si obdobim velke zarlivosti, ktera se obracela proti mne, to trvalo asi 2 mesice. Jsou noci, kdy se nevyspim vubec, pac deti rvouna stridacku, jsou noci, kdy k male vstavam jen 1-2x, bohuzel tech tezkych je ted vic. Oba maji urcite zdr. problemy, takze litam po doktorech, sama s obema najednou, taky nekdy lahudka. V tu chvili fakt zavidim matkam s jednim malym spicim deckem, ktere maji u doktora k ruce babicku 😀 Ale myslela jsem, ze bude hur 🙂