Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

veruska007
3. zář 2012

@romcovaklarka Já šátkuju a co jsem těhu, tak teda nešátkuju, vadí mi to.

romcovaklarka
3. zář 2012

@veruska007 Mně to jako objektivně nevadí - že by mě něco bolelo nebo tak, ale spíš pocitově, že mám pocit, že to tam musí miminko mačkat. Možná je to kravina 😅

veruska007
3. zář 2012

@romcovaklarka Mně je to nepříjemné, stejně jako třeba pásek... tak jestli Ti to nevadí, tak nos dál. Kamarádka hodlá šátkovat až do porodu 😀

katren
3. zář 2012

@romcovaklarka no ja som velmi spokojna.....nezarezava sa mi nic, prave naopak, davam to pod brusko a tym mi ho nadvihuje hore a nebolia ma tolko krize 😉 a aj Misko ma 11kg 🙂

madlisek
3. zář 2012

@katren krásná fotka 🙂 Mně teda také vadil už od začátku těhotenství při nošení na zádech ten popruh. Teď nosím v manduce jen na břiše a jen na chvilku, jinak na záda šátek, tam se to váže nad břicho, tak mi to nevadí 🙂

Momentálně řešíme, jestli pořizovat dvojkočár nebo prostě jen mít miminko v šátku a starší ve sporťáku nebo golfkách. Je tu někdo, kdo rozdíl rok a půl zvládl bez dvojkočáru? 🙂

majatob
3. zář 2012

@ameliejulliette ja taky nosim tasku pres rameno a dolu se vleze dost pokud tam neni plastenka, to uz se pak nevleze skoro nic. Ale ja nic moc nevozim, penezenku, klice, piti, par plinek, maly ubrousky a jedny univerzalni teplaky, ktery jsou jakztakz vsem trem, takze to nacpu aj do male kabelecky kdyz je potreba 😀

katren
3. zář 2012

@madlisek dakujem 😉

no my sme boli rozhodnuti, ze to v pohode zvladneme, ved mala chodila od roka v pohode 😉 ale nakoniec sme sli do dvojkocika.....ked som potrebovala ist do obchodu sama s nimi, tak som sa bala, bo jeden v kociku a mala lietala po obchode...proste nevydrzala som to a lepsie mi bolo, ked som mala obidvoch pod kontrolou 😉 a stalo ma to oooooooooovela menej nervov....pokym sme boli s mm, tak no problem....ale akonahle som potrebovala ist s nimi sama, tak koniec 😠

majatob
3. zář 2012

@romcovaklarka ja jsem taky v Becu nosila, na bricho mi to nevadilo, ale desne me z toho bolely kycle, ale ja je nemam uplne ok, takze se neni az tak cemu divit 😅

majatob
3. zář 2012

@madlisek ja jsem sourozenak pouzivala s B. a S. malinko, vlastne jen ze zacatku a pak uz jsem valila Beco+lehoucky golfky..ale teda spis z lenosti, protoze jsme meli strasne spatnej pristup do kocarkarny a golfky jsem vynesla aj se Stepou na zadech v pohode do bytu, jinak bych ho nejspis pouzivala vic...ale urcite by se to dalo aj tak, zalezi na co se citis, jak psala @katren nakupy v sourozenaku jsou mnohem pohodlnejsi..

dana_l
3. zář 2012

@madlisek my sme mali rozdiel 13 mesiacov a hned od zaciatku sme kupili dvojkocik. ono to prve dieta je este malinke na dlhe prechadzky alebo mat ho zavesene na sebe (ohladom vahy) nie je ziadna vyhra.
odporucila by som dvojkocik, obe si tam mozu spokojne pospat ak by boli unavene a tvoje telo nebude take ponamahane po noseni, len si ich odvozickujes.
a v zime by to urcite nebolo velmi pohodlne - vetrovku ty a dieta a satka na nosenie.

jasekd
3. zář 2012

@ameliejulliette tak ja ti zvednu naladu., jo? Mam Powertwin, na rukoveti mam tasku Emitex http://www.emitex.cz/taska-sport/ tu cernou, je prostorna, vejdou se dve flasky zevne, na dalsi jsou poutka vevnitr, ma jednu vnejsi kapsu, vevnitr rozdeleny prostor... Soucasti je i prebal. podlozka, ktera tvori kryti te tasky, ale tu uz nepouzivam, je dost tezka, tak jsem ji odepla, do te tasky se vejde spousta veci a tak je dost tezka a rozepinaly se druky, coz jsem vylepsila tak, ze jsem pod druky nasila suchy zip, takze zapnu patent a pak kolem obtocim jeste suchac, takze se to nerozepina. Nebo tu tasku jen povesim, ale lepsi je zapnout, kor v krame, bojim se zlodeju, pak to nejde tak rychle strhnout. Kdyz bylo mensi dite do lehu, malinko to prekazelo, ale slo to, nebo se to povesilo az pod kocar, jak jsi navrhla. Takze dobra taska je zaklad. Latkuju (ted uz jsou oba bez plin, ale fakt jsem 3/4 roku latkovala plne dvojmo a latkovky brala naprosto vsude), vesly se pleny, HD tasticky, ubrousky, svacina, piti pro ne i pro me, prebal. podlozka HD, par hracek a veci pro me jako penezenka, bryle, mobil... Zbytek narvu dolu. Ted sice netaham pliny, ale zas nahradni oblecko, kdyby se pocurali, a mala cura i venku na nocnicek, takze dole tahame nocnik, vetsi tasku na pisek (3x lopatka, cca 5 babovicek, 3 auticka, kyblicek, panenka, sitko 2x, konyvka, hrabicky...), i k tomuhle tam narvu duo plastenku emitex. Vetsi nakup zmaknu s taskou a dolnim kosikem taky, pokud nebudu kupovat lahve vody a karton mlika, nebo z trhu dotahnu hafo zeleniny, nocnik tam samo stale je... 😀 Nekdy sama nevim, jak to delam 😀 Ze zacatku jsem nadavala na kosik, ze je malej, ale jde to! Ja zasadne odmitam nosit batohy, natoz tasku pres rameno, tlacit kocar a nahanet starsi dite nebo za ruku vodit mladsi, i tak jsem sedrena jak soumar, proste vsechno musi uvezt kocar. Pripadne se muze dat nejaka ta mikina nebo bunda i nahoru na boudicku. Nebo ta plastenka. Ten kosik se da odepnout, takze vetsi vec tam dam do odepnuteho a pak pripnu. Jednou jsem vyzvedavala segru na nadrazi a vezla ji na rukoveti jeste k te moji tasce notebook 😉

majatob
3. zář 2012

@jasekd ty brdo 😅 a ja vcera byla jen s klicema v kapse 😀

tarra27
4. zář 2012

@romcovaklarka
ahojky - no jak to plánuji, po první sekci to celkem šlo, nebylo to tak strašné...mě dávali na boelst n nemocnici diclofenacové čípky, ani jsme je všechny nevybrala, takže jsem si přinesla nějaké domů....pro mě byl nejhorší den operace, to jsem se neotočila ani z boku na bok :D první den po operaci jsme vstala ráno do koupelny a pak už to bylo celkem ok, bylo to cítit, ale dalo se to....a jelikož budu první dny v porodnici, pak bude doma týden partner a pak to prostě zvládnu....doufám teda 🙂 chci nosit stahovací prádlo od začátku....a asi žádné extra švihy a rychlé pohyby, aby mi nepraskla jizva.....a mě dost pomáhá partner pokud je doma....prostě to jinak nějak zvládnu 🙂 babičky nemám k použití, takže budu muset....

tarra27
4. zář 2012

@svatule já doufám, že to nějak půjde...i když uvidíme, podle mě i dvě děti stačí .) hlavně když jsou zdravé.... .)

zlilly
4. zář 2012

@romcovaklarka řešila sem úplně stejnej problém - břišák od erga mi začal být velice rychle nepohodlnej. vyřešila sem to šátkem. ve dvojitým kříži sem nosila první 3m a pak sem začala vázat na záda.
@madlisek my dvojkočár nemáme a zvládáme to kombinací jednokočár+nějaký nosítko. jde to. ale my máme rozdíl 21m a je léto, takže nevadí, když jdeme dlouho, nebo když se batole někde válí. v obchodech je to drobet nervozní a do města sem si s tím zatím netroufla (ale spíš proto, že nebylo nutno), takže zvaž podle toho jak bydlíte. ale dá se to. mě strašně omezuje i jednokočár, a když si představím, že bych se tahala s obrovským dvojitým, tak dostávám kopřivku.

mataharyy
4. zář 2012

@madlisek Ahoj, já mám děti dva roky od sebe (bez jedenácti dní) a neměla jsem sourozenecký kočárek, ale mohu říct že život by byl asi podstatně snazší kdybych ho měla 😅 Mládě sice chodilo celkem dobře a byl borec na dlouhé vzdálenosti, ale když byl unavený, tak jsem ho tahala na rukách, k tomu kočárek a měla jsem dost a ne vždy se dal hodit mladší do šátku, takže to bylo žůžo dobrodrůžo, o cestách do města ani nemluvím... 😉 . Třetí by mělo být zase plus/mínus pár dní po dvou letech a opravdu zvažuji sourozenecký kočárek, ale zas nevím zda se mi bude chtít dát takovou částku za kočárek, když bude jen na pár týdnů/měsíců 😅

ameliejulliette
4. zář 2012

@jasekd Díky... Potěšila jsi mě (a teda hodně překvapila), co všechno se tam vejde, ale asi teda budu muset zainvestovat do nějaké té větší tašky a to bude můj konec (už půl roku ode mě manžel v pravidelných intervalech slýchá, že "tohle je poslední, co na mimino kupuju" 😀 ).

tarra27
4. zář 2012

@mataharyy ono taky asi záleží, v jakém období ho budete mít...my máme dceru na začátku srpna a druhé mimi bude vlastně po roce a v říjnu.....a malá ted ještě nechodí....takže my sourozenecký využijeme tutově, hlavně chodíme i na led bruslit atd....

jedna známá měla děti asi o 16m a vždy mi bylo straší holčičky líto, všude musela pěšky a pak sedávala vpředu u nožiček malé a nebo se mačkaly holky v jednom a bylo to strašné....

proto když to lze, partner souhlasil, tak jsme ho koupili....

romcovaklarka
4. zář 2012

@tarra27 Hele o to mi ani nešlo, já po sekci fungovala rychle a v pohodě, na bolest jsem něco dostala bez ptaní tu první noc a pak už jsem ani nechtěla, fakt mě až překvapilo, jak to bylo v klidu. Šlo mi spíše o to zvedání staršího dítka, po sekci bys nějakou dobu (někdo říká dva měsíce, někdo tři, podle mě to šestinedělí je úplný minimum, ale záleží jak se to komu hojí) neměla zvedat nic těžšího, než je to tvoje (nové) mimi... no a prcek bude mít třeba 12kg 😝 Bojím se, že by se mi jizva rozjela, kdybych ho tahala...
@zlilly A jéje, tak to asi nezvládnu... Prcka jsem nosila v šátku ze začátku, v dvojitém kříži s kapsou, ale nějak jsem se s tím nesžila ☹ Já jsaem teda úplně levá na veškeré ruční práce, tak asi ani to šmodrchání šátku není moje parketa 😒 Ale díky 🙂

mataharyy
4. zář 2012

@tarra27 My máme děti na přelomu března/dubna, kluci chodí, ale když se jde na delší tůru, nebo se někde zasekneš, starší dítě je unavené, protivné a ty začneš šedivět 😀 To je ten důvod proč bych chtěla sourozenecký, ale zas je to opravdu na přechodnou dobu, protože mladší chodí celkem dobře a ujede bez problémů dva tři kilometry, ale zas to se naběhá při vyřizovačkách snadno a pak je zle 🙄 Kdyby jsme šli oba s manželem, tak je to pohoda, ale když budu sama, tak nevím, nevím... Navíc po Praze mít dvě děti za ruku, když vím co je to za torpéda, plus kočárek mi momentálně přijde jako nemyslitelné, tak uvidíme 😅

tarra27
4. zář 2012

@romcovaklarka já si myslím, že když nebudu dělat prudké pohyby, že to bude ok - prostě musí .) jinak ji nebudu tolik nosit, spíš si k ní sednu a přitulím a ostatní budu muset - já si myslím, že nejhorší jsou rychlé a prudké pohyby....ale uvuidíme....dám pak vědet 🙂

tarra27
4. zář 2012

@mataharyy tak to se nedivím - podle mě po Pze sourozenecký užiješ....já jsem ráda, že ho máme....a paní co měla dvojčátka a ještě ted má holčičku - protože my kupovali použitý easy walker, říkala, že byla štasná, že ho měla, že když jedno nemohlo a nebo když chtěli utíkat, prostě je tam posadila a přešli třeba nebezpečnější úsek....

mataharyy
4. zář 2012

@tarra27 Využila bych ho určitě, o to strach nemám, no uvidím, času ještě dost a třeba se mi podaří narazit na nějaký příhodný, za rozumnou cenu 😎

tarra27
4. zář 2012

@mataharyy chce to postupně se dívat a uvidíš.....)

mataharyy
4. zář 2012

@tarra27 Jo tak nějak to pojmu, no a když nic neseženu, tak to taky nějak bude 😀 Za posledních pár let jsem zjistila že dopředu vždy vše vypadá podstatně horší, než to potom opravdu je 🙂

tarra27
4. zář 2012

@mataharyy přesně...a ono to vždycky nějak dopadne .)

svatule
4. zář 2012

@tarra27
@romcovaklarka podle mě strašně záleží na sešití a individuálním hojení. Domů jsme se s malým vrátili 13.den od porodu a začla jsem vše dělat jako předtím, i dceru jsem nosila, dávala do postýlky, vany a šlo to...nic neprasklo, cítila jsem se dobře. Dcera je docela drobek, má asi 10 kilo a taky nám paradoxně pomohlo, že byl malý na operaci po porodu-starala jsem se o něj až od 10.dne od porodu...
dnes poprvé jsem byla v práci a super, manžel nadšený z dětí a ony z něho a já z práce 😀 snad to vydrží

jasekd
4. zář 2012

Jinak vyhoda powertwinu je skutecne vyborna ovladatelnost a je i lehkej, je lehci a skladnejsi nez muj puvodni mono kocarek, rozhodne to neni zadny tank, jen je o neco delsi, hlavne dokud miminko vzadu lezi, ale ted, kdyz obe deti sedi, neni rozdil mezi mono a timhle, taky jsem se toho bala, ale neni proc 🙂

tarra27
4. zář 2012

@svatule to je pravda, na sešití záleží hodně....sestřtence praskly dva stehy asi po týdnu a to u prvního mimi.....a mě držely zaplať PánBůh dobře....tak snad se zadaří i ted .)

jasekd
4. zář 2012

@mataharyy Ja sehnala ojety powertwin za 2500 Kc a uz s nim jezdim 16 mesicu a jeste budu, moje deti jsou oba motoricky pozadu (syn chodi od 22 mesicu, dcera stale jeste ne, je ji tech 16 mesicu), dokonce uvazuju ze prodam mono kocar a budem jezdit furt s timhle a pak budou oba najednou bez kocaru, pripadne golfky. Pro me byl ten kocar nejlepsi investice do deti. A i jine holky sehnaly za podobnou cenu. 2500 Kc mi za usetreni sil a nervu stalo. JInak jen tak neco nekoupim, proti jinym jsme kupovali minimum veci.