Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

zlilly
6. zář 2012

co bylo bezva, v minulým bytě byla malá koupelna, ale velký umyvadlo, takže sem prcka koupala v umyvadle, to bylo zlatý. tady je to umyvadlo tak malý a děcko tak velký, že to nejde.

nikissek28
6. zář 2012

Pokud se z tohohle vyvrbí // tak budu mít děti o rok 😀

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 to vypadá, že se vyvrbí .) 🙂

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 takto bude ještě super záběr s dvěma prcky 🙂

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 to jo....neboj, bude legrace 🙂 a plánovaně? jestli se můžu ptát...

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 můžeš se ptát 🙂 a neplánovaně, a ještě k tomu přes HA 😀

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 neboj, to zvládneš a uvidíš, že pak budou mít mimi k sobě blízko....a vyhrajou si spolu...první rok bude náročný a pak už to pujde...

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 až na to, že chlap má už dvě velké děti (17,12) co žijou s náma 😀 bude sranda ještě 🙂

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 už jsou velký....to bude pohoda......a tyhle si spolu alespon vyhrajou,m uvidíš 🙂

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 no uvidím 🙂al jsem po císaři... 😒 ☹ 😀

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 a proč se toho bojíš?? udělají ti císaře znova....já jsme taky po císaři a budeme mít po 14-15.mes druhé .)

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 jeee kolik má ted mrně? tak to už jsem v klidu 🙂

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 v srpnu ji byl rok a termin bude přelom listopad říjen....ale možná dřív....taky jsme měla první císař....a doufám, že bude i druhý....nepatřím k tem matkám, které si dokazují, že porod zvládnou 🙂 jsem štastná za císaře...a pokud to zvládneme, tak si pořídíme ještě jedno .)

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 takto taky nebudeš mít zrovna lehké co?🙂

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 jsem přesvedčená, že pouze začátek bude těžší, než si zvykneme na jiný režim...pak už to pujde a na roce si vyhrajou....

neuměla jsem si představit jedno a zvládli jsme to v pohode.....tak předpokládám, že půjdou i dvě 🙂

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 navíc ono to tak rychle uteče....za chvíli budou spolu behat a hrát si na písku a bude pohoda....

svatule
6. zář 2012

@nikissek28 držím pěsti, aby vše bylo ok, ono to vždy nějak dopadne, u nás bylo 2.plánovaně, těhotenství v pohodě, začátky krušné, ted už to je lepší a dokonce už i chodím do práce 🙂
S tím císařem uvidíš, mě u druhého pořád čekali na spontánní porod, rodila jsem přitom necelých 17.měsíců po sekci a malý měl srdeční vadu a nakonec mi stejně sekci naplánovali a jsem za to ráda...
a všechny to s dětma zvládneme 😉

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 ted jsem byla nahoře pro vecicky, že je vyperu, byt jsou vypraný....a tak jsem je rozdelala a jsou tak krásný...a jak voní - no ani je prát nebudu 🙂 aje mi neuvěřitelný, že mi holčička už tak vyrostla....

nikissek28
6. zář 2012

@svatule 🙂 no já si zas říkám, že dřív to bylo běžné a maminy to zvládaly...moje prababička měla dokonce dvojčata a rok na to další dvojčata 😀 a celkem 8dětí a taky gto zvládla 🙂 a já se segrou jsme o rok a 18dní 🙂 tak třeba i moje děti budou takhle🙂

tarra27
6. zář 2012

@nikissek28 to víš že jo...a nebyly jednorázové pleny, automatky, myčky na nádobí a polotovary......

nikissek28
6. zář 2012

@tarra27 jo jo 🙂

svatule
6. zář 2012

@nikissek28 jj, zvládne se vše, je pravda, že dříve ženy měly děti a domácnost jako prioritu 🙂
ale sama za sebe musím říct, že vidím ty výhody toho, že jsou děti po sobě, každý den je poznat, za pár let ještě budu vzpomínat, jdadk byli malí 😉

jasekd
6. zář 2012

Teda , jak vsechny rikate, ze zacatky hrozny a pak uz je dobre, tak u nas naopak. Kdyz se narodila holka, tak pominu - li ty uplny zacatky, treba prvni 3 tydny, tak jsem se vezla na vlne euforie a byla hrda, jak to sama vsechno zvladam, mela jsem zdravy bezproblemovy dite, coz se mi poprvy uplne nepovedlo, vsechno bylo super... Zvladala jsem i to, ze malej jeste nechodil, vsude lezl po 4, musela jsem ho vsude vynaset, to jeste ani sam nestal, ze se holka budi v noci i po hodine, ze jsem na ne sama, po vsech doktorech vlacim oba dva, ze mi nikdo nehlida... A je to cim dal horsi 😅 Asi jsem unavena z tech jejich problemu, ze se zjistilo, ze holka neni tak uplne zdrava, leto bylo ve znameni operaci a jezdeni po doktorech... Pritom deti samy jsou v pohode, ale zas uhlidat je je narocny, holka je vztekla jak pes... Ja docela vzpominam na to , kdyz byla to sladky miminko, bylo to lehci, nebo spis mozna uz dojizdim na vypary a potrebuju natankovat, nevim...
@nikissek28 tak gratuluju 🙂 I kdyz me tyhle zpravy spis desi, protoze ja si ted nemuzu dovolit mit dalsi dite, a jak nekde ctu, ze nekdo otehotnel pres antiko... polejva me studenej pot, dite bych si kazdopadne nechala, v koutku duse i touzim casem po tretim, ale ted proste ne. Ja mam Mirenu a musim jen doufat, ze je apson spolehliva, protoze jinak z ni az tak nadsena nejsem 😅

jasekd
6. zář 2012

@svatule Kde pracujes a kdo ti hlida? Ja chodila obcas s Martinem a tehotna, ale co jsou na svete oba dva, jdu tam jednou za mesic udelat vyuctovani pro pojistovny (jsem Dr.), vyjimecne s necim pomoct, ale pravidelne ne, protoze malou nikdo nepohlida, jednak pracuji a jednak ona beze me rve, jak pavian, klidne hodinu i vice v kuse, a to jsem treba jen ve vedlejsi mistnosti. Ne ze bych nepotrebovala penize a i kvuli praxi by se pomaly navrat uz hodil, ale nejde to 😝 Kdyz byla malinka, tak sice nervala kvuli tomuhle, ale zase jsem hodne casto kojila a pacienti prece jen nejsou nejaky mail, spis nebo zprava, co muzu odlozit a dodelat za pul hodiny, az nakojim. A neda se pracovat z domova 😀

svatule
6. zář 2012

@jasekd já pracuju v lékárně-jsem lékárnice, takže taky zdravotnický obor 🙂 u nás je výhoda, že manžel je od letoška osvč a tak, když je potřeba, upraví si směny a práci, abych šla do práce já, nebo třeba s malým k dr a podobně, což je super... chodím občas i víkendy, tak 2 dny do měsíce, taky se to dá, sice zatím kojím, ale odstříkávám a krmí manžel, s dcerou jsem to dělala taky tak, teď mě čeká první sobota 15.9. jsem na to zvědavá, ale děti jsou jakžtakž hodné. U mě jde taky hlavně o praxi, abych z toho kolotoče nevypadla, pořád se něco mění-úhrady, pojišťovny, však to sama znáš...no a peníze jsou taky potřeba, je to bonus navíc...
Bohužel taky nemáme zatím hlídací prarodiče, taťka jde do důchodu za rok a trochu tajně doufám, že pak malého občas pohlídá, musím v jeho 2 letech nastoupit na plný úvazek, bude v jeslích, ale někdy by bodlo mít ho u dědy...
Jinak si myslím, že ty spíš jedeš na doraz, prostě jak není vše úplně zdravotně ok, je to nápor na nervy a pak se prostě člověk sekne, aspoň u mě to tak je. Já měla takhle slušnou krizi v zimě, když už jsme věděli, co nás čeká, že mimčo půjde po porodu na operaci, že budu mimo domov, taky se to nasbíralo a bouchlo to ve mě...teď, klepu, jsem zatím v pohodě, určitě zase nějaká krize dojde, ale doufám, že to zase ustojíme 🙂

jasekd
6. zář 2012

@svatule Verim, ze to muselo byt sileny 😝 Jinak farmacii jsem chtela delat puvodne, ale pak jsem se lekla, ze je to moc chemicky obor, sice jsem z chemie maturovala, ale nemam na ni bunky, neco jsem se naucila, to jo, ale na pochopeni je pro me treba fyzika lehci, zakony chemie moc nechapu 😀 Taky mam RD na dva roky... Odstrikavat mi neslo, nikdy, a manzel dela oficialne od 7 do 4, vraci se domu mezi 17 a 19 hod, kazdy den, tak ten prostor tam moc neni.

saminomimino
6. zář 2012

Ahoj,snad neva že sem lezu,mám taky děti brzy po sobě,holky necelých 14 měsíců od sebe a musím říct že jsem to čekala horšííí 😀 i když je to někdy šílené,je to i moc moc kouzelné

svatule
6. zář 2012

@jasekd mě chemie vždy bavila, ale na VŠ jsem se jí dost prokousávala, nakonec jsem to zvládla 🙂 Mě teď u syna až šokuje, jak je s ním kojení v klidu, s dcerou to neznám, to jsem se protrápila 3 měsíce a pak byla na UM, ale každé má svoje výhody i nevýhody. No právě, že manžel to měl dříve taky tak, teď je to super, sice pak třeba dojde domů až večer, ale já se dostanu do práce, nejsme už vázáni na ostatní, co udělá a kdy je jeho "problém" A kde dáš malou? Taky do jeslí? Já se toho trochu děsím, ale zase si říkám, my taky chodili a žijem 😀

tarra27
6. zář 2012

@saminomimino jeee, to je super že jsi napsala...mě to taky čeká cca 14měs....a okolí na nás kouká jak na blázny, že nemáme děti po 3letech,....my to tak chtěli a jen slyším, to bude hrůza, no počkej až až až....a paradoxně mají deti daleko od sebe...tak nechápu, kde berou zkušenosti....

a jak jsi to od začátku zvládala??

jasekd
6. zář 2012

@saminomimino ahoj 🙂
@svatule no...moje mama si mysli, ze je pohlida, pujde do duchodu, do zari oba a pak aspon M. do skpolky a Vendy u ni. Podle me to nepujde, neda to, a budem shanet chuvu, soukr, skolku apod. Zatim je to daleko (duben) tak si veri, ale Vendy zatim nehlidala a ani nechce, po dvou hodinach ji z deti boli hlava a Vendy furt rve. Takze taky nevim 😅