Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

koordinatorka_odboje
3. zář 2016

@pethy ty jsi na to sama?

shine2015
3. zář 2016

@poirot mame holky cca 14mes a pak syna,ten je od mladsi o 3 roky.....za me maly rozdil je proste super. Nedam na to dopustit. Hodne mluvit vysvetlovat i male dite tomu rozumi....a jak se maji rady....jo ted se nekdy popichuji,ale maji se rady a nezarlily na sebe. Ale my nedelali nejake dramaticke rozdily,kocarek jsme koupily starsi easy walker duo a proste na pohodu....a ted si uzivam syna....je to jine,holky si s nim vyhraji, ale jenom jedno male mi prijde i s temi starsimi proste v klidu.....sla bych do toho znovu a stejne.....a babi nam nikdy nehlidali vse jsme zvladli s muzem sami. Ja si to nemuzu vynachvalit. Manzel chce jeste jedno ale to ja uz ne....hlavne to tehotenstvi je pro me ted uz omezujici.....holky jezdi na kole,do skolky....uz vyletujeme atd. Kdyby bylo ctvrte uz na svete,tak jeste....ale uz bsem mobilni i sama a chci byt i hezka mamka....a chci mit cas i na starsi deti.....

Za me nebat se toho! 🙂 vzdy jen nez clovek najde system a vse jde na pohodu...

verusky
3. zář 2016

@shine2015 ale dala bys to 🙂

pethy
3. zář 2016

@koordinatorka_odboje nene, mám úžasnýho partnera, který pomáhá, jak může (to jsem zapomněla napsat 🙂

pethy
3. zář 2016

@jahodnice no já jsem na to zvědavá, jak to bude u nás...tuším něco podobnýho...bude to mazec...

poirot
3. zář 2016

Holky, to jste mě uklidnily. S manželem se hrozně těšíme, ale zároveň si představujeme i hororové scénáře. A to jste tu nepopisovala ani jedna 🙂 To je dobře. Plánovat nic moc nechci, už jsem zjistila, že to nemá cenu a vše se stejně děje ÚPLNĚ jinak, než si plánuji. Tedy ohledně dítěte. Porodem to začalo a pokračuje to stále. Máme hodné miminko, ale veškerá předsevzetí, plány vzaly za své a přizpůsobuji vše aktuální situaci. Což někteří z mého okolí nenesou moc libě. Například - co se týká uspávání - chodíme každý den dost stejně (samozřejmě + - nicméně ne rozdíl hodina a víc), koupání, mazání - to si bobek užívá moc a pak kojení na dobrou noc. A nějak někteří lidé nemůžou pochopit, že to prostě o dvě hodiny nešoupnu. Ale na druhou stranu bych měla mít řád třeba ve spaní přes den. To holčičku nechávám - je jí osm měsíců, aby se vyspala, když je unavená. Na poobědový spánek jí chci nějak vést kolem roku, do té doby bych jí ještě ráda kojila. Jak to máte vy, také se setkáváte s takovými radami neradami od okolí? Někdy mi přijde, že jsou všichni hrozně chytří 🙂

A co kojení? Je tu některá maminka, která kojila, když byla těhotná? Už jsem toho dost načetla, takže pokud bude vše dobře probíhat, tak bych ráda to roku malé kojila.

poirot
3. zář 2016

Jo jinak díky za označení čerstvá krev 😀 To se mi líbí 🙂 Také hlavně kvůli tomu, že na to už moc věk nemám, ale cítím se tak 🙂

fifina86
3. zář 2016

@jahodnice s tema prikrmama to mam doma ted taky,musim ji dat vzdy ochutnat,vyhodnoti,zda chce taky a nebo ne,pokud nechce,tak chce zase krmit maleho 😀

fifina86
3. zář 2016

@poirot taky se obema detem smazim dodrzovat jejich system.Takze koupeme ve stejnou dobu a starsi chodi po obede spat taky ve stejny cas.Mlasi ted na spanku pres den ubira,tak to ladime,aby to vyhovovalo vsem ;) Jinak gratuluji k tehotenstvi ;)

poirot
5. zář 2016

@fifina86 Díky za gratulaci. Ještě to nikdo kromě manžela neví. V pátek jdu k doktorce, snad bude vše v pořádku (Ťuk ťuk na zuby 🙂 ). Těším se a zároveň mám obavy. Na druhou stranu si říkám, zvládly to jiné, tak já taky. A když přečkáme ty začátky, tak si myslím, že už pak bude lépe a lépe. 🙂

verusky
5. zář 2016

@poirot mam tak taky deti. kojila jsem prvni dceru rok (za ctyri mesice se pak druha narodila) a treti dceru jsem kojila 14 a pul mesice, za dva mesice se narodilo posledni. takze shrnuto- v tehotenstvi jsem kojila pet mesicu a sedm mesicu 🙂

verusky
5. zář 2016

MAMINKY, POTREBUJI RADU!!!
mame ted tezke obdobi. starsi, cerstve dva roky vzdor. mladsi osm mesicu. jak skloubit spani, kdyz se navzajem budi? uspavani poledni, kdyz je maly vyspany a nevydrzi mi jeste jednou denne spat? starsi nebyla moc pripravena na porod a za dva mesice jsem odesla od partnera. za nasledek to melo to, ze jsem ji nechala "detske" zlozvyky, rucicka na usinani, dudlik...
ted jsem vsak v patove situaci...
napisete mi, jak to delate u Vas?
deti jsem mela v jinych mistnostech a dnes spi ta dvouleta poprve se starsima sestrama v pokojicku. ale je mi lito ji dat z loznice a od mamy pryc... ale sil uz nemam, maly tyden rymu... a holky se potrebuji vyspat (10 a skoro 9 let)...
dekuji.

verusky
5. zář 2016

@fifina86 jak mas stare deti?

fifina86
5. zář 2016

@verusky 6,5 měsíce a 2roky3 měsíce, pročpak?

fifina86
5. zář 2016

@verusky už to vidím, asi kvůli tvé předchozí zprávě. Tak starší u nás chodí spát po obědě a usíná sama, položím ji, pohladím, řeknu "naši" básničku a jdu. Ale neuměla to vždy. Ale po šestinedělí, kdy jsem byla zoufala z toho, že mladší při usínání (musela jsem u ní starší sedět a držet za ruku), se různě hlasově projevoval a jí budil, tak jsem prostě řekla, že si musím něco udělat a za chvíli jí přijdu zkrontrovovat. A za chvíli (interval se na natahoval) jsem přišla. První den usnula v pohodě, druhý a třetí byla krize, pláč, vztekání, vždy jsem po nějaké době přišla, vysvětlila a odešla. Pak ještě pár slabších chvíli bylo, ale do 14 dní usínala sama. Teď po mém odchodu přes chůvičku slyším, jak si povídá, zpívá a pak usne ;)

verusky
5. zář 2016

@fifina86 ano, zapomnela jsem napsat, ze kvuli te me vrchni zprave se ptam 🙂
ja ten dobry cas propasla... a vzdy jsem kojila maleho a starsi drzela za ruku. ted uz se mi to nedari skloubit a jak pises, ta starsi za "zvuku" mladsiho spatne usina.
ja na tu starsi metodu "vyrvani se" aplikovala v 11 mesicich, ale po case si ji otec zacal "privlastnovat", brat ji z postylky a ja VUUUUUUL jsem mu ustoupila. pak jsem tedy od partnera odesla, zlozvyky ji nechala (pet mesicu s ni spaval v posteli) a ted se mi na to zda stara, moc chytra a prijde mi to drasticke, jeste vuci tomu miminu, se kterym jsem casto v blizkosti (mazleni, kojeni). tak tise zavidim... vim, co to bylo... balzam...
rikala jsem si, ze pak necham vyrvat oba... (pisu vyrvat a myslim tu metodu, jak se chodi uklidnovat)... ale jak vydrzet ty tri mesice do te doby??

fifina86
5. zář 2016

@verusky za mě bych do toho šla znova a hned (dceři bylo 21 měsíců, když jsme to zavedli), vztah k bráchovi to vůbec neovlivnilo a můj k ní taky ne. Já jí i teď moc chválím, že je moje šikovná a velká holčička, že spinká sama (spí vedle v místnosti než my s manželem a malým).Držím palce, ať najdeš řešení v této nelehké situaci ;)

verusky
5. zář 2016

@fifina86 ja bych prave nejradsi vzala zaroven oba... maly ma osm mesicu, ale ma rymu a to musi byt zdrav, ale jeste mi prijde maly, nema z toho rozum, bude nestastny a tenkrat mala k roku uz to chapala...
zkusim ji nechat u tech starsich dcer, treba tyden na vyzkousenou. takze taky je nemas spolu v mistnosti... me se moc libilo, jak k ranu k sobe pekne vstavaji...
kdyby to neslo a zkusila bych znovu tu metodu, nelezla Ti mala z postylky? muzes mi napsat presneji, jak to probihalo? jsme tedy jen o tri mesice starsi, to zas tolik neni...

demetritis
5. zář 2016

Ja uspavala mladci u prsa a syn usynal pod kridlem tem mame podobny problem ale ja deti obvikle maly kouka na televizi a ja jdu uspat malou tu uspin unas v postely a prendam do postylky problem je ze dcerka je zarlivec a syn citlivka . Mala se ukoji ale syn usina hodiny chce si cist povidat no silene jen nevim jak to budu zvladat po porodu . Uz ted me kojeni nici

verusky
5. zář 2016

@demetritis ja tu dvouletou mam na sobe ted moc zavislou, takze beze me ani ranu, u tv me hleda (kdyz bych odesla, treba vcera jsem sla hopsat na balon do loznice, okamzite je u me), ale asi tomu budu muset udelat utrum.
hele, kdyz zvladnem je naucit samostatne spat (a usinat!), prozijeme krasne materstvi. kdyz budeme hodiny trpet u usinani, stresovat se dopredu, je to zbytecne ztizene. a u Tebe jeste s dalsim miminem...
premyslim tu mou dceru nechat vyrvat...
Ty ostatne muzes taky oba... a kojeni nekdy ukonci, kdyz unavuje 🙂 uz muzes 🙂
pak je otazka, ejstli je syn dost unaveny, kdyz usina tak dlouho... ale ja zrovna vcera byla cele odpoledne venku, rikam si, mala urcite bude hned tuha... a ne. dlouho jsem zpivala a drzela rucicku... nastesti maly ukojen 🙂

demetritis
5. zář 2016

@verusky on uz treba ani neni schopen stat ale spat nebude, mala mi bez prsa neusne a stale je to 75procent jejich prijmu sem tam neco zobne dasi vodu caj ale kojise co dve hodiny . Vyrvani je unas tedy u maleho na nic maji podezreni na aspergra kdyz unej neco priliz tlacim bud si zacne ublizovat nebo ma vybuchy agrese nebo se zacne zalikat az jde do modra pak vse poblinka a zkolabuje vse se mu musi vysvelit prizpusobyt aby to pobral a na malou vyrvavani nemelo ucinek rvala a rvala klidne 3hodiny pak se to vzdala 2mesice zkouseni oba sou prilis tvrdohlavy pome a po fotrovi alespon to bude u toho 3jednodusi partne neni tak moc prubojni rekne nazor zopakuje a odchazi kdesto ex rekl 1podruhe neco rozby po 3 to uz slo obvikle do me tak ze maji po kom byt , no doufm ale asi marne ze to v brise bude submini ted uz mam peknepohyby a to sem je cekala tak o mesic pozdej , jen asi prasknu smichy jestli mi ve stredu ve 2poradne reknou ze jsme starsi . 😀 nosnad ti to klapne hlavne pomalu aby se necitila ukrivdela pak jsou zbytecne hadky ty moji se dost casto rvou jak kone ona napada jeho pritom miminka mi furt nekde chce krast uz sem sni na kasi 😉tak pomalu ono se to snad poda

fifina86
6. zář 2016

@verusky spolu do pokoje pujdou az bude starsimi rok a ja budu koncit s kojenim ;) Rano u nas mladsi vstava min o 1.5hodim driv nez starsi,takze za ni vzdy jdeme a pna uz vola,ze chce brasku do postylky,aby se pomazlili.U nas je problem,kdyz je muz na sluzebce,mladsi chodi spat driv a starsi sama byt nechce (televize ani tablet nehrozi),tak je s nami a tim je uspava i na delsi lokte,jak jeste nechape,co znamena byt potichu ;)

demetritis
6. zář 2016

@fifina86 jo to znam protel se min mesic jeste oklo komina a byl kazdej vecer doma ted v pondeli odjede a vrazi se jak kdy , streda , patek nekdy az v sobot no kamionak . Unas byl jiny problem deti nechteli bez nej spat ale uz se to zvladlo

verusky
6. zář 2016

@fifina86 u nas s tou televizi stejne... beze me ani tuk. takze pro Tebe stres ta sluzebka, ja mam stres bez chlapa trvaly 🙂
nemohla jsem usnout a rozhodla jsem, ze do toho vyrvani pujdu. dnes ji na poledni spanek odvezu k babicce (10km), taky po skole potrebuju jit se starsi do hudebky. a zitra uvidim... babicka dnes zadnou ruku drzet nebude, tak takovy start... navic mam doma binec, ze jsem dostala nejake obleceni a tridim to, sil moc neni, holky se skolou mazec, tak clovek nestiha vubec nic a jeste veci navic... a zmaha me kojeni, i kdyz ted se mlady polepsil a necha me vyspat co tri hodiny.
a dnesni noc- dvakrat mala u holek zarvala mami... napadlo me i, nechat ji tam vecer, zpivat z kuchyne a tim asi rvat nebude... dojdu po trech minutach, ze maminka uklizi... a rano se muze valet s nami v loznici... dnes prisla sama s usmevem, akorat ja zrovna s kubou v naruci sla z postele ven.
hlavne byt pozitivni......

sofie2015
6. zář 2016

Holky jak sem slíbila píšu smě druhý den doma sami. .. Malá 13 měsíců maléj 14 dní...zatím bojujeme s režimem...malá...z ničeho nic začala spat celou noc maléj jak kdy. .... Někdy se budí jen na jídlo jindy má i trochu bolení... Zatím pomáhá celá rodina.. I švagrová a švagr...snaží se o miminko, tak to berou jako dobrý trénink... Na jejich miminko..malá je chvilkách zarliva... A chvilkách by malého umazlila a uhradil...nosí mu svoje jídlo...když maléj spí tak se s ni mazlit,hrajeme si...uspávání u nás bude asi i ten problém...malá usíná v náručí...když je hodně unavená je to otázka pár minut...když ne je to půlhodinový boj...Budeme muset s tím taky něco dělat..ale až po šestinedělí...

poirot
6. zář 2016

@sofie2015 A zkoušela jsi dát si je obě do postele k sobě? Já po hrozných pláčích naší holčičky, kdy trpěla na prdíky a pak nemohla zabrat, když v postýlce, tak na chvilku a křik a křik. Výdrž má ukrutnou 🙂 Tak jednou manžel řekl, tak si jí dej k sobě do postele a od té doby jsem se krásně vyspala 🙂 I když se často budila na kojení, jen jsem přehodila k druhému prsu a bylo. A jsem rozhodnutá, pokud bude další miminko taky takový mazlík jako holčička, tak bude spát u mě taky. 🙂 Vyspíme se všichni a nikomu to nevadí 🙂

demetritis
6. zář 2016

@poirot no , ja to tak mela taky problemi nastaly az mela mala 10 mes do te doby nam spani slo krasne ale syn ma jiny rezim nez dcerka a uz kvuli mimi v brise chci mit postel vice mene prazdnou tak se je snazim naucit na postilku u dcerky to jde syn tezky kalibr, preju hodne zdaru ja pocitam stim ze budu mit stejne vsechny 3 deti v posteli ale ve skritu duse doufam ze maly budou spat v postilkach prirazenym k postely a mimisek snami ale syn bude spat klasicky nohy na me hlava ume v nohach a holky kazda u jedne kozi a budou pocucavat

poirot
7. zář 2016

Já pak dceru začala přesouvat do postýlky, kterou jsem měla přiraženou k posteli. A šlo to. Do doby, než našla zálibu ve válení sudů a to i v noci ve spánku. Udělala dva sudy a spala za mnou na posteli 🙂

Holky, chtěla bych se zeptat, když jste byly těhotné a kojily jste, nepřišlo vám, že miminko vyžaduje kojení častěji, než dříve? Říkám si, hladové mléko neexistuje, ale přece jen se určitě mění složení, když žena otěhotní.

demetritis
8. zář 2016

@poirot no hlavne vic zivin. Chce to v brisku a mleko z prsa to zadni tucne presta va byt

poirot
8. zář 2016

@demetritis ty jsi ranní ptáče 🙂 díky za reakci. Právě mi to přijde. Přidala jsem jeden takový mini lehčí příkrm, ale kojení jsem nechala tak, jak bylo a malá je spokojenější, zdá se. Uvidíme, co váha, jak bude přibírat, abych jí zase nevykrmovala 🙂 Ale aby alespoň trochu přibírala 🙂 No je to složité s těmi miminky, ale krááááááásné 🙂