Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
1. črc 2010

@berryl to je super že samý příjemný reakce 😵

krista
1. črc 2010

Ještě musím teda říct že u mě asi neměli příležitost protože když už jsem někde říkala že jsem znova těhotná tak jsem hned za tím (aniž bych jim dala prostor se nějak vyjádřit) podotkla že malý je tolik a tolik a že jsem těhotná opravdu plánovaně, že jsme to tak chtěli!!! 🙂

mirip
1. črc 2010

ahojte tak som robila test aj dnes hádam tmavne....prvé bábo mi odišlo potichu len som mala tušáka že sa niečo deje urobila test a ostala len jedna /

krista
1. črc 2010

@mirip teď to nechápu, to znamená že jsi o prcka "přišla" 😔

mirip
1. črc 2010

@krista nie neprišla, na prvé babo sme čakalu tri a pol roka prešli kadečím nebolo to lahké a potom sme on prišli, presne na moje narodeniny som bola na kyrete, krásna oslava všetko sa roplynulo všetka radosť atd. do toho aj svokor umrel no blbé obdobie, sme sa po pauze ani nesnažili lebo Dr nám povedal že v januári preventívka a vo februári zase odznova sledovanie cyklu a liekmi nastavenie ovulky na ten správny čas........ale aj tak by som musela najskor pod nož lebo na lieky by musela byť maternica čistá a mne tam pri prvých liekoch narástol síce malý ale myom ktorý by pri liekoch rástol...tak sme sa vobec nevenovali snaženiu a navyše ma trápili vtedy mandle a krčiar mi ich chcel vybrať, a vtedy sa k nám pomaly prisťahovala malá teda malá je moje druhé dieťa ale prvé ktoré sa narodilo.....a teraz čakéme druhé ale to je moje tretie tehotenstvo tak hádam bude úspešné ako pri malej 🙂

andu
2. črc 2010

@berryl : Hihi, Berryl, taky se děsím toho, že druhé mimčo bude Amelinčin opak 😅 No doufám, že né a že to bude pohodička 😉 😀
@editah222 : No já bych reagovala asi podobně jak píše Krista. A vůbec se ti nedivím, že jsi podrážděná - mě takhle vytáčeli lidi, co se ptali na kojení a přitom se mě minutu před tím zeptali, jak že se to vlastně jmenuju... 😝 A musím zaťukat, že u nás na štěstí taky většinou položí akorát otázku, jestli to bylo plánované a to je tak vše.
@mirip Mirip, taky gratuluju! 🙂 A ať je tohle těhotenství bez problémů až do konce! 😉

lada82
2. črc 2010

@mirip
moc drzim palecky!!!

lada82
2. črc 2010

holky, o vikendu chceme zkusit jet s deckama pod stan - tesim se moc, ale bude trochu narocne, predpokladam 😀

krista
2. črc 2010

@mirip aha tak to promiň já jsem to nepochopila jak jsi psala že zůstala jen / 😉

dagina
4. črc 2010

Ahojky maminy, byla jsem tady asi dvakrát čerpat energii 🙂. Sice o proti vám budu mít děti narozené ještě s velkým odstupem (přesně dva roky), ale i tak někdy přemýšlím jak to zmákneme, aby obě děti měli plnohodnotnou péči..., pokud to je ovšem vůbec možné 😅. Druhé mimi je samozř. plánované, i když to bylo rychlé 🙂, což je na jednu stranu dobře, bo první dceru máme po IVF.

Hodně lidí mě kondolují upřímnou soustrast, že to bude dobrý masakr a ani jedno dítě nebude mít dobrou péči. Procházka růžovým sadem to asi nebude, ale čím déle jsem těhu, tím víc to vidím růžověji. Babičky ani nikdo u nás nefunguje, takže to je určitě také znát, uvažuji o nějaké chůvě, která by vzala starší dceru aspoň jednou dvakrát týdně na venek, nebo povozí kočárek s mimčem. Bydlíme v paneláku, takže nehrozí nechat kočár někde pod oknem. Realizuje to s chůvou některá z vás také tak??? Nemáte s tím zkušenost??? Manžel moc nechce, i já vím, že svěřit dítě téměř cizí ženské není ideální.
Celkově trochu lufta z toho mám, ale když to tady tak čtu, tak to docela zvládáte..., no hold musíte 😅. Určitě máte nějaké vychytávky, takže budu chodit pro info 😉.
Díky že jsem se tady mohla trochu vypsat 🙂.

Přeji pěkný, prodloužený víkend.

krista
4. črc 2010

@dagina tak gratuluju v těhu 🙂 mě tady radši moc nečti, hodně příspěvků píšu v zápalu rozčílení tak podle toho taky vypadají 😝 s tou chůvou, já to nezkoušela, špatný nápad to není, ale když jsem nad tím taky tak uvažovala, tak bych se bála svěřit jí Kristýnku, hlavně taky protože naše malá potřebuje hodně času někoho poznat. Já jsem teda Kristýnku nikdy neměla na žádný odpoledne pryč nebo tak, akorát mi někdo hlídal když jsem musela lítat po doktorech (coby těhotná) a pak mi máma hlídala když jsem chodila s Lukym na kontroly k doktorce nebo na nějaký jiný, ale na takový to odpočinkový hlídání jsem taky nikdy nikoho neměla... až teď se babička nabídla že si konečně vezme malou na chatu, tak v pátek odjeli, ale v sobotu jsme tam museli jet, i když tak nakonec zůstala... ale nevím no jak to dopadne 😉 Každopádně odpočinek je fajn, ale dá se to i bez toho, hlavně aby si to to starší dítě špatně nevyložilo, že se ho člověk zbavuje kvůli miminku. Hodně taky záleží na povahách dětí, já jsem ráda, že jsem si mohla od Kristý po 27měs. co je jen a jen se mnou (kromě porodu) "odpočinout" 🙂

editah222
4. črc 2010

@dagina Já jsem o chůvě neuvažovala, ale to jen díky armádě "hlidáčů" kterou disponuji (tchýně, mamka, 2 švagrové, moje 2 ségry a manžel), ale kdybych je všechny neměla tak bych si pravděpodobně nějakou pořidila. Jsem toho názoru, že občasný odpočinek je nutný. Mě stači si jen na hodinku dvě sednout s knížkou a jsem jak nový člověk 🙂
Se 2 dětma to bude určitě makačka, ale dá se to zvládnout. Vždyt ještě před pár rokama byl 2 letý rozdil mezi sourozenci naprosto normální!

@krista Já právě doufám, že starší dítko bude brát to, že někam odchází s "hlidačem" jako odměnu a ne trest, protože oni maji čas jen pro ni. I ted je ráda u babiček, protože ty nevaři, neuklízí, nežehlí, neperou... jsou prostě jen s Editkou 🙂

smardik
4. črc 2010

@dagina gratuluju k těhu, neboj zvládneš to. S tou chůvou to není špatný nápad, já sama o tom taky uvažuju - ale hlavně kvůli toho že s mladším lítám po dr. je nemocný a je problém kde dát staršího-někdy čekáme i hodinu, je to v nemocnici takže je třeba at je v klidu a to on není takže sebou ho brát nejde a musím to řešit tak že si manžel bere dovolenou nebo jak nemůže on berou si ji rodiče a hlídají oni takže chůva by to vyřešila. až bude ale zdravý chtěla bych začít chodit na plavání kojenců takže jsem na 100%rozhodnutá si někoho najít kdo bude hlídat a já pojedu s malým na bazén. ale jinak mi hlídají rodiče celkem často-Tomáška a berou si ho jak kdy někdo v sobotu ráno a večer ho dovezou a někdy na celý víkend, ale tak to bylo už před Honzíkovým narozením (cca od jeho půl roku kdy jsem přestala kojit) takže to necíít jako odstrčení že brácha se narodil a on musí pryč. U babičky a dědy má své hračky,postýlky,oblečení a zná to tam, má je rád a kolikrát ani nechce domů jak se mu tam líbí

verusky
4. črc 2010

ahoj holky,tak to je zvlastni s tema otazkama.myslim,ze je to ze zavisti,jak psala,myslim,kristi.ja kdyz vidim maminku s mrnetem a jeste tehotnou,tak ji zavidim 😉 ,uz bych chtela taky.ted jsem ve stavu rozhodnuti,ze pujdu zase do dvou deti za sebou.jen si par let pockat.me se tedy temer nikdo neptal,jestli planovane nebo ne,ale tehdy jsem bydlela v cizim meste (ted jsem v rodisti).tchyne s tchanem to spatne travili,nasi vlastne taky,ale pak si zvykli.no a nakonec to vsichni ocenuji.nektere otazky mi prijdou ubohe.ze se maminka nebude venovat ani jednomu.no je pravda,ze je stokrat JEDNODUSSI mit deti s odstupem,ale socialne jsou deti uplne jine z houfu,nez jedinacci.ja si to pekne vyzrala (ladus,drz se!!!),kdyz byly holky mrnata,i jsem byla tri mesice bez partnera (krize).ale ted je to skvele.a partnerstvi se take "vzchopi",az se matka vyspi a zacne si delat svou praci ci konicky.ja uz i zapominam,co vsechno mam za sebou.a nekdy kdyz jsem vztekla nebo nervozni,si reknu,jak uz se mam skvele,ze jsou holky tak velke.
a v zari jdu do prace na cely uvazek a je konec tem narocnym skoro ctyrem letum!!!
(to je dobre,ze se clovek uklidni,ze si to prece jeste muze zopakovat (ten sileny kolotoc!))
a jeste k dotazu pani na hlidani-pokud bude sikovna,tak je skvelym resenim.

andu
4. črc 2010

Ahojte.
Tak nad paní na hlídání jsem taky uvažovala, ale na štěstí nám fungují babičky, takže to asi pořeší ony 😉 A spíš k nim chci, na chvíli dávat mladší mimčo, aby se Ameli právě necítila odstrkována a abychom se si vzájemně užili.
Ale co uvažuju spíš, že, pokud budou penízky navíc, bych se domluvila s kamarádkou, která je uklízecí maniak 😀, žeby mi jednou za týden přišla udělat "páteční" úklid a já měla čas jen na dětičky... Uvidíme, jak to všechno bude 😉 Teď je nejdůležitější, aby byl mimouch v pořádku a pak se bude řešit 😉

dagina
4. črc 2010

Jééé, hlky, vy jste zlata, díky moc 🙂.
No právě, jde mi o to, aby se to zvládlo tak nějak trochu důstojně..., takové ty řeči "zvládli to jiní, tak to také zvládnete" (to teda slíchám minimálně, spíš že to nezlvádneme) mě moc neuspokojují, ani nevím proč. Také má každý jiný nároky na výchovu. Mě stačilo, jak mi bylo první tři měsíce těhu hrozně zle, zvracela jsem x krát denně, sotva jsem se plazila a do toho starost o batole..., někdy to byl horor a nějaké péči se mohlo těžko hovořit, to mě dost dodnes mrzí, už tehdy jsme měli sehnat pomoct. Teda manža to zkoušel u svých rodičů a ty teda řekli, že jim také nikdo nepomáhal.... . Při tom nic jiného jsme nechtěli, jen aby vzali malou na hřiště či na procházku. Jezdí k nim s malou aspoň každou neděli, abych si dáchla, mají zahradu..., malá si tam užije, ale dělá to jen kvůli malé a mě, s jeho rodičema to není moc dobrý od doby, co se malá narodila.

No s tou paní na úklid to je také řešení, i když uklízím jen nutné, vařím občas, od září chci chodit pro obědy, v tomto směru nemáme hodně práce, ale na druhou stranu by bylo u nás jednou vypíglováno a navařeno 🙂, no ještě to musíme všechno doladit a zvážit.

krista
4. črc 2010

@dagina tak to je od tchánovců moc hezký vyjádření 🙄 místo toho aby byli rádi že budou mít vnuka jen pro sebe, nepochopím tohle 😖 mě teda mamka pohlídá hodně, ale právě že vždycky pohlídá (hodinku či dvě) a pak utíká pryč 😅 teď se odhodlala malou si vzít na víkend, tak jsem fakt ráda... starost o jedno dítě je obrovskej rozdíl!!! 🙂

@verusky tak to tě obdivuju jestli do toho půjdeš znova 😵 já vím, že už bych nezvládla ani jedno na víc 😀 to by muselo hezky spinkat, papat a neprožívat zuby každej den atd. 😅 🙂

@andu mladší mimčo by se mi taky líbilo sem tam někam šoupnout, ale Kristýnku jsem do roka kojila (takže to nehrozilo) a ml. kojím pořád a docela dost ještě... obzvlášť když byl plně kojený tak to nešlo, vzpomněl si na jídlo kdy chtěl, tak jsem musela být po ruce, nejhorší pro mě byly chvíle když jsem odjela někam k Dr., to jsem neustále kontrolovala hodinky a děsila se že doma manželovi bude ječet hlady 😖

Jinak se starostí o domácnost se hodně podělíme s manželem, já teda luxuju, vytírám, peru ... to jo, ale on naproti tomu umyje nádobí (já mám hnusnej ekzém) uvaří když je potřeba atd., takže v tomhle směru bych řekla, že to zvládáme dobře a další neni nutné, když byl Luky malej tak jsem za jeho přítomnosti nevyluxovala pokud nebyl někdo doma, protože pořád brečel (prdíky) ale teďka luxuju s dětma, Kristý běhá kolem mě, přidává a ubírá mi regulaci na vysavači a Luky se mi o něj staví, no je s nima sranda 🙂

dagina
4. črc 2010

Krista, jj, dobrá hodinka či dvě 🙂. To je to co potřebujeme.
S tím kojením jsou dobrý "nervy" 🙂, už jsem na to skoro zapoměla jak jsem se nemohla nikam pořádně hnout, když jsem ještě plně kojila. Malou kojím doteď, ale to je už pohoda.
Krsti, nemáte myčku???? My teda nemáme, ale chci si ji do nového, většího bytu pořídit, snat už to bude brzy....

Ještě jedna věc - jak se píše k příspěvku např. @krista ????

dagina
4. črc 2010

Aha, píše se to normálně 😀

krista
4. črc 2010

@dagina vidím že už jsi na to přišla, vedle toho stavového řádku "Dnes v 16:14 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2010 (16. tt) • Odpověz" máš na konci odpověz, tak na to klikneš a je to 😉

Myčku nemáme, máme strašně pidi kuchyň 😖 panelákovou, časem ji určitě chci pořídit, ale zatím jaksi neni, ani finance na to nejsou, vždycky se najde něco podstatnějšího do čeho je třeba cpát 😖

dagina
4. črc 2010

@krista - no já jsem to prve napsala normálně růčo fůčo 😀, takže díky za radu 🙂
To mě ani neříkej, že i prachy při dvou dětech jsou znát ☹..., zatím mě to nijak nedochází...., ale myčku prostě chci stůj co stůj 😀

andu
4. črc 2010

@krista : Jo, myčku taky doporučuju! Mám taky ekzém a mytí nádobí byl horor nejen kvůli němu 😀, tak jsme ji s přítelem dostali k Vánocům... Však jsem se za děctví namyla nádobího dost 😀
Teď řeším, že by se hodila pračka se sušičkou, ale to už je jen na našich. Bydlíme s nimi v baráčku a máme společnou prádelnu a teď bohužel přítel nemá práci, takžežijem z ruky do huby, tudíž si nemůžu vyskakovat, heh... No doufám, že se to co nevidět zlepší! Ve středu jde přítel na pohovor, tak mu budu držet všechny palce co mám 😉
Jo a s tím kojením.. My teda s Ameli měly problémy, ale i proto, jsem odstříkávala několik dávek dopředu a šoupla to i s dítětem na 2 hoďky o patro níž k babičce 😀 a jela se odreagovat... Dík bohu, že to tak šlo, páč kdo ví, jestli bych neskončila v blázinci 😅 No a pak, když jsem po 2 měsících kojení vzdala, to byla pohoda úplná. Babi mlíko namíchala podle časového plánu 😉 😀 😀
Tak uvidíme, jak to bude s druhým. Každopádně mě by paní na úklid pomohla dost, páč uklízení není mé hobby 😉 a těch 100m2 není na půl hoďky 😅 Nebo aspoň já to neumím 😉

dagina
4. črc 2010

Myju nádodobí v gumových rukavicích, jde to o zvyk, pak to ani nepřijde.

@andu - jj, já jsem nikdy na nějaké odstříkávání nebyla, odsávačku jsem nikdy ani nepotřebovala, pro mě by bylo horší dokonalé mytí a sterilizování lahviček (i když teď jsou moderní přístroje na sterilizaci...) , saviček a kdoví čeho ještě, ale když se musí, tak se musí, to je jasné 🙂. Navíc hlídaní u nás nehrozilo, tak jsem ani nepotřebovala mít odstříkané mlíčko 😀, všude jsem chodila s malou, nebo šel manža s kočárkem za mnou v závěsu 🙂, díky bohu jsem doktory v té době též nepotřebovala...

krista
4. črc 2010

@dagina no rozhodně ty finance nejsou nijak šílený, ale záleží na tom jak to je, jak říkám tak máme problémy s těma ekzémama, takže drahý krémy, léky, Kristý má dietu ... a to je znát 😉 naštěstí už je Kristý pomalu čtvrt roku bez plenek, takže to je taky fajn 🙂 jinak si ale myslím, že lepší je to fakt takhle při jednom i na ty peníze, já si myslím, že až začnu pracovat tak už se nebudu "chtít omezovat" zase na nějakej malej příjem RD (než kdybych měla jedno dítě, pak šla do práce a pak zase zpátky), i když vydělávat asi taky nebudu horentní sumy, ale každá stovka je znát, co vám budu povídat 😀

@andu tak my máme 72m2 a půl hoďky mi to teda taky netrvá, ale nenechám všechno na jeden den, pereme s Kristý (ona hrozně ráda zapíná pračku, dřív mi i podávala prádlo abych ho mohla věšet), žehlím jen to nejnutnější to se přiznám 😅 vyluxovat s nima zvládnu a vytírám když spí nebo když jsou pryč (třeba pošlu tatínka na procházku) a co se týče úklidu hraček a ostatních věcí to děláme každý den, jen občas nějaká generálka. Takže já to až tak s tím úklidem neřeším, sterilní to tady rozhodně neni 😅 Přeju vám aby přítel brzo našel práci kde ho to bude bavit 🙂

S tou myčkou, no asi bychom už na ni měli nebýt těch přebytečných výdajů kolem, ale jak říkám tolik peněz za ostatní podstatnější věci, že si říkám že to přežiju a myju nádobí v rukavicích 🙂 časem snad určitě bude, ale počítám že ne dřív než se vrátím do práce... tak se mi to ale krátí, za 2r. nástup a budu makat dokud nezčernám 🙂

dagina
4. črc 2010

@krista malá má také atop. ekzém, teď měla šílené období, už jsme do toho vrazili spoustu prachů, nakonec jsme zjistili, že drahé krémy jsou na nic, stejně je problém uvnitř, ale jeden lepší krém máme doma po ruce, jinak se osvědčila leniens mast za 30 kč, čistě na promaštění. Při kojení jsem nemohla a nemůžu jíst skoro nic. Teď už tři čtyři měsíce zkoušíme kravské colostrum, malá lahvička za 1300kč, prý by se měl ekzém téměř vyléčit, tak uvidíme, zatím to bylo horší (asi jak se tělo čistí).
Máte přímo bezlepkovou dietu??? No ta je prý hodně finančně náročná....

Nojo, tak to my máme pidi byt, ale za to je tady pořád hory bordelu, které není kam dát 🙂. Takže taknějak uklízíme také denně, hlavně hračky.

krista
4. črc 2010

@dagina já taky vím že problém je vevnitř, ale když to bylo asi půl roku ve stavu kdy celodenně brečela, drapala se, válela se po zemi... tak jsem koupila jeden krém, 50ml za 400, - a ten nám to vždycky dostal z toho nejhoršího a hlavně neni s kortikoidy, ty máme taky, ale opravdu nerada je dávám. Pak jsem si taky pro sebe zkoušela koupit Chlorellu a Mladý ječmen za 2tis. 😝 + ještě bere Kristý homeopatika za 900,- jak Lukyho zatím kojím tak jsem ráda že je chráněnej, ale taky stačí abych snědla něco třeba víc smetanového a je to hned. Kristý nemá bezlepkovou ale bezmléčnou, takže třeba kupuju mléko litr v rozsahu 35 - 50,- a z toho i vařím a je fakt problém sehnat potraviny kde to mléko není, také jsme zkoušeli kozí výrobky (malá vanička sýru za 70,-), ale to bylo ještě horší 😔 tak de vědět co to colostrum, jak dlouho to berete? Říká se že na začátku by se to opravdu mělo zhoršit, aby se to pročistilo, kéž by vám to pomohlo, je to sajrajt ten ekzém 😔

andu
4. črc 2010

Jéé, holky, přeju drobkům, ať ten ekzém s věkem zmizí. Sama ho mám od mimina a teda modlím se, aby ho ani jedno naše dítko po mě nezdědilo... Vypadá, že Ameli to ustojí, tak teď ještě, aby to nepotkalo ani budoucího Jáchymka a budu štěstím bez sebe. Je mi vašich dítek fakt líto 😔

Jooo a hračky - to už začíná být mazec i u nás... 😀

dagina
4. črc 2010

@krista a jaký to je prosím krém?? My máme A dermu, ta je teda podstatně levnější 400ml za 600kč, ale žádný zázrak to není. Kortikoidy též nedáváme. Homeopatika nám také dost pomáhají, ale my jsme měli za 70 kč takovou malou ampulku, měli jsme dvoje různé. Se k nim zase vrátím když nepomůže colostrum. Za těch 900kč je teda pálka, jak dlouho jí vydrží??? A Kristi třeba může kysané výrobky??? Jogurt jsem zkoušela dát až po roce a docela dobrý, rozhodně to není velký spouštěč. Ale za to se stačí napít mléka, pak jí za pár hodin nakojit a je vymalováno. A kozina byla vůbec horor, ani náhodou.
jj, sajrajt to rozhodně je, pevně doufám, že druhý prcek bude čistý.

andu
4. črc 2010

@dagina : Mě osobně hondě zabírala Bioderma, ale ta je myslím cenově podobná A-dermě...

dagina
4. črc 2010

@andu , zrovna v týdnu mě dali v lékarně vzoreček od biodermy, tak jí zkouším na jednom místečku, rozhodně není také špatná, ale jsou to všechno krémy na promazání a zvláčnění, rozhodně moc nevyřeší.