Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
12. srp 2010

Jinak mám první poznatky na skejtu (koupila jsem to seat2go), rok utekl ale moc se toho nezměnilo, Kristý vříská a bojí se že spadne, radši chodí 😝 sedět jí na tom moc nejde, takže je to fakt o dětech, naší malý nevyhovovuje skejt ani pomalu ve 2,5 letech 😉 ještě uvidíme co delší trasy jestli tomu přijde na chuť když bude fakt megaunavená 😉

petardice
12. srp 2010

tak jak tady mluvíte o výtazích, ještě před pár lety jsem bydlela v 5patrovém domě s výtahem, který se předělával na výtah, odpovídající směrnicím EU. musím říct, že něco tak malýho jsem do tý doby neviděla!

@smardik držíme Honzíkovi i tobě palce, myslím, že to nebude nic lehkého ani pro jednoho ☹ Máš možnost být s ním v nemocnici po dobu pobytu? Vůbec nevím, jestli to umožňují všechny nemocnice (pokud to dovoluje rodinná situace)...

@krista skoro bych řekla, že jestli tomu nepřišla na chuť doteď, lepší už to nebude 😝 obzvlášť jako megaunavená vezme za vděk spíš kočárkem, kde si může v klidu sednout/lehnout, než skejtem, kde tolik pohodlí nemá 🙂

krista
12. srp 2010

@petardice ale to seat2go je právě i sedátko (nahoře) musím to pořádně testnout, ale když bude ťapat, já budu ráda 😀

andu
12. srp 2010

@smardik: Taky Honzíčkovi, i vám všem doma, držíme pěsti, ať operace dobře dopadne!!!

Teda, jsem ráda, že bydlíme v baráku a tudíž nemusím výtahy řešit... To jste mě docela překvapily, že ani Phil se nevejde! 😲

smardik
12. srp 2010

@petardice máme tam být v neděli mezi 14-15 hodinou,přijmou nás a Honzíčkovi budou dělat předoperační vyšetření, až do operace budu s ním, můžu s ním dojet až před operační sály a pak nám půjdu sbalit věci a musím jít z pokoje, bud budu v nemocnici čekat jak to dopadne nebo někde půjdu (oni doporučují jít a bud si pak zavolat nebo přijít až operace skončí-řeknou jak dlouho asi bude trvat), po operaci je na pooperačním kde k němu nesmím vůbec (bude v umělém spánku,napojený na nějaké přístroje) - prý tak 2nebo 3dny a pak půjde na Jip kde už k němu jít můžu ale ne na pořád a jak ho pak převezou na normální pokoj zase s ním budu pořád. Prý máme počítat že tam budem tak 10dní tak uvidíme jak to bude

ygreen
12. srp 2010

@dagina Já ten náš powertwin koupila tedy na MMA, ale na Aukru jsou také často. ten co mám je asi tak z roku 2008, možná i 07, tmavě modrý, hodně ježděný, a holka ho posílala z Anglie. I s poštovným mě stál asi 3800,- Takže snad využijeme a byla to dobrá koupě 😵

ygreen
12. srp 2010

my máme naštěstí dlouhý výtah pro x lidí tak dobrý a v přízemí i kočárkárnu, tak snad ok.

petardice
13. srp 2010

@krista tak jsem si to našla na netu 🙂 nenapadlo mě, že jsou ty stupátka i takhle promakaný, tohle vypadá fakt šikovně. tušíš, proč se jí tam nelíbí? že musí koukat proti směru jízdy a nevidí přes tebe? nebo?

@smardik všem vám držím palce a přeju pevné nervy a hlavně - ať je Honzík co nejdřív zpátky doma!

ojo
13. srp 2010

Hojky 🙂

@dagina nový bych nekupovala, mám ho z MMB dohromady za 6900,- i s tou vložnou takšou, pláštěnkou + nánožník pro předního 🙂 já si ho byla ozkoušet v krámu a za nový tam chtěli okolo 14000kč 😝

ojo
13. srp 2010

@ygreen tak to jsi teda měla na aukru na ně štěstí, já tam tehdá asi měsíc čučela a nic 😅

ygreen
13. srp 2010

ojo - ale musela jsem teď objednat vložnou tašku, není k tomu ani nánožník, ale to mě neva. Kluk už by se do žádného nánožníku stejně nenarval, bude jezdit v kombinéze a malá ve vložné tašce. Já jen doufám že ten kočárek tomu našemu malému mastodontovi bude pohodlný a nebudu ho muset hned posílat dál 😀 😉

ojo
13. srp 2010

@ygreen já mám ještě prcíka, tak nánožník využijem 🙂 a mě tenkrát v krámu tvrdili, že do něho vložná taška nejde, že jen korba 😒 tak když jsem ho na MMB viděla, že paní prodává i s vložnou taškou, tak jsem ho hned vzala...taky mám takový světle modrý s béžovou, v albu mam fotku od paní, ale ty záda (kde je světle hnědá) mám světle modrý 🙂

ygreen
13. srp 2010

já viděla na živo, že tam holky vložné tašky dávají a je to i nelogické tvrdit že tam nejde - vložnou tašku nacpeš do každého sporťáku s polohovacíma zádama, ne? Já si objednala tašku od Chipolina a hotovo 😀

smardik
13. srp 2010

@ygreen všechny vložné tašky všude nenarveš, já doufala že do phila narvu tašku z Hartanu a nenarvala jsem ji tam

ojo
13. srp 2010

@ygreen jo mě to tu holky taky říkali, že to mamči používaj 🙂 paní prostě tvrdila, že záda nejdou úplně do lehu, tak proto taška ne...a na krámě ani sand neměli takovou menší, jen ty 80cm...no záda teda nejdou úplně do 180stupňů, ale ten sklon je podle mě fakt minimální 🙂 🙂 takže neřeším a jsem spoko 🙂 no už se těším, až ho za měsíc vybalíme 😀

ygreen
13. srp 2010

@smardik aha, já myslela že do běžných sporťáků jako je jane je narvu. No tak se nechám překvapit 😅 ale není Hartan velikej kočár - takovej ten bez pevný korby?

smardik
13. srp 2010

@ygreen jo do jabé to podle mě narveš, jo Hartan je bez korby, do paneláku mi to přijde lepší a jsem naprosto spokojená

ygreen
13. srp 2010

možná to bude v tom, že vložné tašky do kočárů s pevnou korbou a užším sporťákem budou menší než do těchto typů velkých kočárů, oni bývají přeci jen širší, ne?
JInak mě je to jedno, my bydlíme v domku a kočáry dávám do garáže, akorát že teď budeme do konce roku rekonstruovat barák, tak jsme v pronajatém bytě v paneláku, ale naštěstí je tu velký výtah i kočárkárna.

krista
13. srp 2010

O Phil&Teds je celkem známý že tam jen tak něco nepasuje 😖 ať je to pláštěnka, nánožník, taška...

@petardice řve bááác tak se asi bojí že spadne 😀 doma jak máme kočárek v hale tak tam sedí furt 😀 jen veku se asi fakt bojí, přitom vidí hezky před sebe 🙂 to sedátko - tam jí to trošku ty záda láme tak to zase tak pohodlný neni, ale to bude asi blbýma golfkama 😖

smardik
13. srp 2010

@krista pláštěnku mám neorigoš a pasuje a nánožník už vím kde koupím kde pasuje 🙂 a tašku jsem kupovala nakonec originál to je fakt

krista
13. srp 2010

@smardik tašku jako vložnou? Tu jsem já nekoupila třeba vůbec, pláštěnku mám z golfek, nepasuje na 100% ale účel splní a nánožník jsem si vzala taky z golfek, ty originální věci jsou na můj vkus až moc drahé, na to že to člověk zase životně nepotřebuje, je to hezký, ale je to moc 🙂

germik
13. srp 2010

ahoj holky,
straaašne dlho som tu nebola a vidím že ste sa teda riadne rozkecali 😀
Už je Jakubko na svete, práve dnes má 2 týždne a je to zlaaté dieta /teda v porovnaní s malou je neskutočne rozdielny, akoby ani nebol náš 😀 /
Myslela som, že to bude vačší záhul, ale celkom to ide.. Takže sa máte na čo tešit tie ktoré to máte pred sebou 🙂 a držím palčeky nech je druhé bábo lepšie a pokojnejšie ako to prvé 😉

krista
13. srp 2010

@germik velká gratulace ke Kubkovi a držím vám palce ať to jde i nadále tak pohodově 🙂 😵

ojo
13. srp 2010

@germik taky moc gratuluji 😵 😵

andu
13. srp 2010

@germik : Taky veliká gratulka a kéž jsme všechny tak spokojené a nadšené 😉
@ojo : Téda, koukám, tobě už se to taky nějak bížíííí 🙂 Já dneska vytřídila hadříky po Amelince, které bude moct nosit i Jáchym, podle velikosti 😀 A zjistila jsem, že toho mám plnou velikou tašku... Takže už asi nic moc přikupovat nebudu 🙂

smardik
13. srp 2010

@germik taky moc gratulujeme 🙂

veronika341981
13. srp 2010

@smudlinka ahojky já mám dva rošťáky jsou od sebe 13 měsíců a 23 dnů Vašíka a Josífka,stíhalo se všechno stěží ale s oporou manžela to bylo o trochu snažší,když manžel odjel ráno do práce a vracel se v noci bylo to těžké ale byly také dny kdy se dalo zvládnout vše bez problému.Ale z druhé strany jsem ráda že mám tekhle děti po sobě když jsem se dozvěděla že jsem ve třináctém týdnu byl to šok ale když se mi Josífek narodil byla jsem tak šťastná že ho mám neměnila bych už nic.Možná že to vyzní sobecky kdybych nebyla hloupá a vzala si po šestinedělí prášky Josífek by tu nebyl JE TO DOBŘE ŽE TU JE po porodu už toho nelituji a dokonce svého života litovat nebudu.Teď je Vašíkovi 3 a půl a Josífkovi 2 a půl od září bude malej chodit do školky stršně se těší. 😀

verusky
13. srp 2010

honzickovi drzim palce,at to dobre dopadne a germik,velka gratulace!
@dagina - mam holky 16 mesicu a mela jsem jen skejt (jeste zdedeny a museli jsme ho dvakrat spravovat,stary krap).je fakt,ze pokud budes jezdit nejake silene tury,tak je to asi narocne,ale pokud je to v mezich,myslim,ze je zbytecne mit sourozenecky kocar.ja cekala po porodu,jestli budu chodit se dvema kocarama (starsi v nem zaspavala,ale jak jsem prenasela,nastvala jsem se a naucila ji na postylku).starsi by se urcite chtela vozit,ale kocar byl jen pro miminko,ona uz umi tapat po svych a bylo to.mela jsem roan maritu a jedina nevyhoda byla,ze vlastne vubec nevidela a jeste se presne vesla pod rukojet,no silene,ale prezili jsme.myslim,ze byla stastna,ze se aspon veze,i kdyz stoji,protoze toho samozrejme po svych moc neusla.ja byt Tebou tak pockam,byla jsem rada,ze jsem nevyhodila penize kvuli par mesicum.
pak tu byl dotaz na to nositko.muj bracha ma ted miminko,od narozeni ho nosi v klokance,oni kocar neuznavaji.ale jeho starsi dcera ma ctyri roky a kdyz to tak pozoruju,je to super.jenze se obavam,ze u deti blizko sebe,kdy se maminka nejvic venuje tomu starsimu mimcu,to nic moc neresi (myslim prochazky,jinak to nositko je skvela vec a urcite bych si ho poridila).
my vcera museli prerusit dovolenou,protoze nase mladsi jde zas pres svych 39 stupnu celsia,tak cekam,co z toho bude,dr.je klidna,ze kliste v hlave,ktere jsem ji dnes vycesala,by delalo neplechu az po tydnu.
venku pekne bouri!!!

berryl
14. srp 2010

ahoj holky byla jsem pořád strašně unavená, tak jsem byla na krev a zjistili mi nízké hodnoty železa,mudr mi napsal prášky a tak je od včerejška užívám
dneska dopoledne jsem sebou doma normálně sekla na zem v kuchyni a nic si nepamatuju, na štěstí jsem spadla na bok a né na bříško, ale strašně mě to vystrašilo :O(
holky jdu vás dočíst

kaleilah
14. srp 2010

ty jo berryl, hlavně že se ti nic nestalo. A manža byl doma?