Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
22. lis 2012

@pejtho ono az se do toho dostanes, budes je brat vsude sama automaticky. Na Jane se da poridit korbicka, to jsme nemeli, takze sportovni sedacky a do te zadni, ktera jde dat skoro do lehu, jsme dala vloznou tasku z jineho kocarku (dala mi kamoska), ve vlastni vybave neni. Pro miminko to bylo v pohode a lehce zvysena poloha nevadi, kor kdyz dite ublinkava. Ten kram bych zatim resila kombinaci nositko+golfky, ja sice nosici typ nejsem, ale v nouzi se to hodilo.

pejtho
23. lis 2012

@jasekd
To jste měli tento kočárek? http://deti.bazos.cz/inzerat/19371874/jane-twin...
Tohle je za rozumnou cenu, tak na něj zkusím zavolat. Jané hodně chválí na všech diskuzích, tak snad by byl dobrý.

@zdezli: Tak jsem koukala i na ten Zoom a je oproti Jané nebo jiným kočárkům dražší, tak asi vyhraje jiný. Ale manželovi se líbil nejvíc. A mě se na něm líbí, že je tam plnohodnotná hluboká korbička a pak i ta variabilita sedaček...mno, ale nechci ho využívat denně, tak tolik investovat nechci.
Jsem ráda, že je teď malá zvyklá ťapat, tak bych nerada, aby zlenivěla 🙂 Tak budu ten sourozenecký používat, když budu sama, ale když bude doma manžel a půjde s námi ven, tak půjde zase pěkně po svých 🙂
A na procházku 2x týdne mi bude stačit nějaký levnější.

Ještě jsem našla tento: http://deti.bazos.cz/inzerat/19889159/Sourozene...

Tak je dneska zkusím obvolat a nějak se rozhodneme.

jasekd
23. lis 2012

@pejtho tenhle ne, tohle je 4kolka a my mame 3kolku, jane powertwin. Ja bych do 4kolky nesla, na powertwin jsem i slysela hodne pozitivnich ohlasu a i ja jsem spokojena, na tenhle kocar jsem si cetla jen jednu reakci a byla negativni, ze ma spatne teziste, tudiz se blbe zveda, mne by vadily ty kolecka. Ona tam sice pise powertwin v textu, ale nahore ma oznaceni Twin two a je to skutecne Twin two, powertwin je 3 kolka, ma vsechna kola stejne velka ( a jsou velky, nafukovaci), predni je zataceci s aretaci, a je dobre ovladatelnej. http://www.detskezbozi.com/jane-powertwin-pro-j... nasla jsem narychlo odkaz na novej, abys videla, jak vypada. Na bazarech jich je myslim dost.

zdezli
23. lis 2012

@pejtho Tandem mela kamaradka a byla taky spokojena

ameliejulliette
23. lis 2012

@pejtho Já mám na zdejší doporučení Powertwin a jsem tomu ráda, je lehoučký a uřídím ho v pohodě jednou rukou, je i celkem malý, takže si nepřipadám divně, když v něm vezu jen to mladší dítě (jako by tomu bylo např. u jakéhokoli monstra 😅 , který má sedačky vedle sebe, a nebo třeba u ABC Design Zoomu, který se mi děsně líbil 😀 Taky má Powertwin ruční brzdu, což je super. Pro větší variabilitu jsem koupila i autosedačku a tu si nemůžu vynachválit.
@jasekd Díky za tip na tašku, je moc fajn. A vychytávka s odepínáním košíku? Používám furt 😀

ivkaj
23. lis 2012

@pejtho my jsme pořídili použitý sporťák Easy Walker Duo asi za 6tis. a k tomu korbičky za 1,5tis. Počítám, že tak za těch 5-6tis bych to pak mohla ještě prodat.
Jak už ti holky psaly, taky na něj nedám dopustit. Obzvlášť když potřebuju být někde načas.

pele
29. lis 2012

@petjho neviem, ci sa uz u vas tie noci zlepsili. My sme mali podobnu ziarlivost, starsia mala az hysak, ked videla mladsiu v mojej posteli, aj ked islo len o kojenie. Ja som bola zufala, nakoniec mladsiu musela dat spat samu do inej izby a chodit ju potajme v noci kojit...Opat som ju prestahovala k nam az okolo 6 mesiaca, uz je to v poho🙂 aj ked trosku ziarlenia je tam stale, ale to ukorigujem zvysenou pozornostou k starsej cez den. Dufam, ze to rychlo prejde aj u vas, chce to len cas.

lucina753
9. pro 2012

@jasekd
@jasekd Dobrý večer, moc bych Vás chtěla požádat o pomoc. Totiž že jsme koupili nedávno kočárek jané powertwin od jedný pani i s korbou a autosedačkou, jenomže to nevíme nasadit do kočárku.Tá paní nám to nezvedá a přehledali jsme i celý net a nikde žádný návod jak to tam nasadit. Máme k tomu adaptéry ale nevím jestli k tomu ještě něco nechybý protože jak nasadím tí adaptéry na korbu tak mi to prostě nikde nesedí na tom kočárku. Moc Vás prosím o pomoc mám malé mimi a nemužu ho přece dát do sportoví verze. Předem mockrát děkuji za odpověď.

jasekd
9. pro 2012

@lucina753 Omlouvam se, ale neporadim.. Ja male mimi ve sportovni verzi mela. Korbicku jsem vubec nekupovala. Od kamosky jsem mela pujcenou vloznou tazku, ktera mela vyjimatelne pevne dno, opravdu pevna deska, takze holka lezela na rovnem, jen trochu ve zvysene poloze, coz mi naopak vyhovovalo, protoze dost blinkala. Takze takhle se to da resit levne a pohodlne. Mam pocit, ze Jane powertwin i s korbickou mela @majatob , treba vam poradi ona.
@ameliejulliette ma taky powertwin, neporadis?

sarkachmelova
9. pro 2012

Ahoj holky,
můžu se přidat ? 🙂
koukám,že zrovna řešíte powertwin,mám ho taky,řešila jsem taky vloženou taškou ale moc ho nepoužívám. Spokojená s ním nejsem 😀 vyhovuje mi mít Anežku v golfkách,Jonáše v nosítku 🙂
Jinak jsou do sebe 20 měsíců,začali jsme se snažit už jak měla Anežka 3 měsíce,takže by byli o rok 🙂 vyšlo to takhle a jsem moc ráda,oba jsou zlatí a já si to zatím opravdu užívám 🙂 uvidíme,jak dlouho mi to nadšení vydrží 😀

ameliejulliette
9. pro 2012

@lucina753 Omlouvám se, jsem momentálně na pokraji spánku, tak ten popis bude jak od hotentota. Mám adapterovou verzi a mám k tomu autosedačku - na zadní sedačku (tuším že ty jsou šedé) se dává tak, že sundám zadní stříšku, sklopím sedačku do lehu a ještě vycvaknu dvě takové malé černé "záslepky". Tam přijdou ty šedé adaptéry a až pak na ně se nacvakne autosedačka. Na přední sedačku kočárku se to dělá tak, že sundám přední stříšku, vyndám madlo, sklopím přední sedačku úplně dopředu, a místo madla přijdou černé adaptéry a na ně autosedačka.

ameliejulliette
9. pro 2012

@sarkachmelova A Jonášek Ti vydrží v nosítku dlouho? Jsem z Eliota trochu nešťastná, Bena jsme měli v Ergu v jednom kuse a Eli má zatím rekord hodinu a půl 😝 Zítra zrovna jedeme na kyčle tak, s Ergem a golfkama, Ale beru s sebou kombinézu, kdyby se mladému pánovi v nosítku znelíbilo a řval jak tur... 😝 (on je fakt kočárkový, což zase Ben absolutně nebyl 😀 ) Ale na celou zimu to ve vložné tašce a fusaku fakt nebude 😅 Odkud z Prahy jsi? Nikdy nemám dost podobně "postižených" známých 😉 😀

jasekd
9. pro 2012

@sarkachmelova no ja nejsem vubec nosici typ, takze na nej nedam dopustit, decka mam po roce a oba motoricky pozadu, kluk chodi az od 20 mesicu a poradne az tak od dvou let a i tak toho moc neujde. Az ted ve 2,5 letech je to trochu lepsi 😅 Holka je vetsi turistka, chodi od 16,5 mesicu a vydrzi vic, ale tahne se pomalu, nikam bysme nedosli. Manducu celkem nesnaseli oba 😅 Takze ani ja ji nemam kdovijak rada. Na jednu stranu je fajn ta blizxkost ditete, ale kdyz se tam krouti a jeci, nic moc. My tri jsme proste kocarkovy typy 😀 Mozna si te pamatuju, jak jsi resila, jaky to je, mit deti po roce 🙂

sarkachmelova
9. pro 2012

@jasekd to jsem asi byla já 🙂 ale těhotná jsem nakonec nebyla,byli jsme z toho nakonec smutní a tak se rovnou začali snažit i když jsme to tak původně nechtěli 😀 otěhotněla jsem pak sedmý cyklus 🙂
@ameliejulliette vydrží,dokud ho nevyndám 😀 dneska 4 hodiny na jarmarku,minule celý den v zoo,je v něm v podstatě denně 🙂 dvojkočárem jedu jen když chci aby spal,když jdu někam s Anežkou 🙂 a jsme z Libuše 🙂

ameliejulliette
9. pro 2012

@jasekd Píšeš to hezky o tom nosítku 😀 Taky ty lidi, jak čumí, když se tam kroutí a ječí - už tak jich kolik má vůči nosítkům předsudky, a takto to vypadá jako hotové týrání! 😀

ameliejulliette
9. pro 2012

@sarkachmelova No jo, se nezadaří vždycky... 😀 Každý dítě je osobnost...😉 (Ale bylo to velice pohodlné a příjemné, mít dítě, co taky v nosítku vydrželo... 🙂 ) To jste ale z daleka 😀

sarkachmelova
9. pro 2012

@ameliejulliette odkud vy ? 🙂

ameliejulliette
9. pro 2012

@sarkachmelova My bydlíme na Barrandově.

sarkachmelova
9. pro 2012

@ameliejulliette tak to kus cesty je 🙂 neznáš se s Marcelou odsud ?? ta bydlí kousek od nás 🙂

ameliejulliette
9. pro 2012

@sarkachmelova S Marcelou s Petříkem?

sarkachmelova
9. pro 2012

@ameliejulliette jojo 🙂

ameliejulliette
9. pro 2012

@sarkachmelova No vida 🙂 Třeba sa za vámi všemi na jaře do libuše podíváme 😉

lucina753
10. pro 2012

@ameliejulliette
@ameliejulliette ja spíš myslela korba jak se tam dáva autosedačku jsme ještě neskoušeli. Mám k tomu takové černé adaptéry ale jak jsme je zacvakli do korby tak mi to přišlo moc široký na ten kočár. nevím jestli nám k tomu tá pani dala všechno protože mi přišlo že k tomu něco ještě chybí....

ameliejulliette
10. pro 2012

@lucina753 S korbou nemám vůbec zkušenost, myslela jsem, že to bude stejný..

hanickaa.d
10. pro 2012

Ahoj maminky, je tady některá, která má děti brzy po sobě a je na vše sama (s pomocí pracujícího manžela), bez pomoci rodiny? Jak to zvládáte?

zuzi0911
10. pro 2012

@hanickaa.d ahoj tak moja druha sa narodila ked prva mala 20 mesiacov.je pravda ze mne mama pomahala ale len ked som k nej prisla moc ona k nam nechodi.je to strasne psychicky narocne ale da sa to zvladnut.boli dni ked to bolo nad ludskt vykon ale teraz je lepsie.a navyse ja mam obidve velmi narocne.su nespaci uplakane stale na mne zavesene..... ale na druhej strane je to aj velmi pekne ked vidis ake su k sebe zlate.aj ked uz sa vedia pobit no stoji to za to 🙂

moka
10. pro 2012

dievcata, chcem vas poprosit o radu. Ako to riesite so spankom drobcov? Moj starsi si vyzaduje uspavanie, spava 1x poobede, ale musim ho uspat - lahnut si k nemu, aby zaspal, potom mozem odist. Casto sa vsak zobudi s placom a musim si znova k nemu lahnut, niekedy este zaspi. Co s mladsim dietatom, nemozem ho nechat zatial same a starsieho nechcem nechat vyplakat, aby zaspaval sam... Ako to mate poriesene?

zuzi0911
10. pro 2012

@moka ja som to mala tak isto.ale potom som sa snazila obidve naraz.teraz mi uz vobec nechcu cez den spavat a vecer si lahneme spolu a kolisem ich kazdu z jednej strany.tiez uz neviem ako ich naucit same ☹

marta1982
10. pro 2012

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, mám 2 kluky (od sebe 16 měsíců), manžela pracovně vytíženého a sportujícího a babičky nefunkční (teda moje máti je nefunkční, tchýně se moc snaží, ale nebydlí v blízkosti)... no a abych toho nebylo málo, tak mladšímu je teď 14 měsíců a já mám zase týden zpoždění.... tak ještě týden počkám a uvidíme 🙂 je tu někdo takový, kdo má více než dvě děti brzy po sobě? 🙂 nebo se takový šílenec nenajde 🙂 haha

romcovaklarka
10. pro 2012

@marta1982 saminomimino nebo majatob 🙂